صالحی امیری: گلایه‌های دبیر را تایید می‌کنم- به نظر ما المپیک برگزار می‌شود

11:31 ۱۰ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 347 0
صالحی امیری: گلایه‌های دبیر را تایید می‌کنم- به نظر ما المپیک برگزار می‌شود

رییس کمیته ملی المپیک گفت: ما با تمام توان از کشتی حمایت می‌کنیم، اما فدراسیون هم باید از ظرفیت‌های مختلف برای تامین منابع مالی استفاده کند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، سید رضا صالحی امیری پس از حضور در فدراسیون نجات غریق و دیدار با مسئولان این فدراسیون، گفت: حرکت رو به جلو در این فدراسیون طی سه سال گذشته محسوس است. نجات غریق فدراسیونی است که در موارد مختلف همچون جان انسان‌ها و پاکسازی دریا یا اتفاقاتی مثل سیل به کمک مردم می‌رود و این امر بسیار مهم و پررنگ است.
رییس کمیته ملی المپیک افزود: تیمی که در این مجموعه کار می‌کند، جوان، جسور و علاقمند به حرفه‌شان است. رییس فدراسیون بسیار جدی است و کارهای بزرگی انجام می‌دهد. این فدراسیون جامعه آماری ۲۰۰ هزار نفر در کشور دارد که بسیار بزرگ است. این‌ها در اقیانوس، دریاچه‌ها و دریاها به کمک محیط زیست می‌آیند. در مراکز آبی و سواحل به کمک مردم می‌آیند و دائم در حال خدمات رسانی هستند و مثل هلال احمر خدمت رسانی می کنند. همچنین نظام آموزشی خیلی قوی دارند تا در سیل و بحران های دیگر در کنار مردم باشند.
وی افزود: تولید تجهیزات داخلی از جمله دیگر موفقیت‌های این فدراسیون است. در مجموع این فدراسیون با ظرفیت بزرگ و چند ماموریت همزمان یکی از فدراسیون‌های موفق ماست.
صالحی امیری درباره احتمال لغو بازی‌های المپیک و خسارت‌های آن به ورزش ایران گفت: از نظر ما المپیک لغو نمی شود. تا دیروز عصر که کارتابل را نگاه می کردم همه دستور العمل ها دال بر برگزاری المپیک است. ما در سال های گذشته هر هزینه ای کردیم نتیجه آن کسب سهمیه بود. در مجموع کرونا برای همه بخش ها و ورزش خسارت داشت، اما حاصل هزینه های ما در سال ۹۸ کسب ۵۲ سهمیه بود.ان‌شاءالله در آینده شاهد برگزاری اردوها خواهیم بود تا شاهد موفقیت ورزشکاران در توکیو باشیم.
او درباره لزوم توجه به رشته های مادر نیز گفت: برای رسیدن به اهداف بلندمان الزاما باید روی رشته های پایه و پرمدال سرمایه گذاری کنیم. شنا بالای ۶۰ مدال دارد، شمشیربازی، دوومیدانی و .. نیز ده ها مدال دارند. با سخنرانی و شعار اتفاقی نمی‌افتد. باید از رده پایه و در آموزش و پرورش استعدادها را پرورش دهیم. طرح امیدها را با همکاری آموزش و پرورش آغاز کرده‌ایم و در این طرح استعدادها شناسایی و پرورش می یابند. چین، ژاپن و کره نیمی از مدال‌هایشان در رشته‌های پایه است و همین امر نشان دهنده راه درست آنهاست. جهت گیری ما در وزارت و کمیته هم در بودجه و سیاست گذاری حمایت از رشته‌های پایه است.
رییس کمیته ملی المپیک درباره گلایه‌های علیرضا دبیر در بحث بودجه گفت: بنده اظهارات دبیر را تایید می‌کنم. اولا باید از او تقدیر کنم. او رییسی جوان و قهرمان المپیک و از جنس کشتی است که در این مدت کوتاه موفق بوده و سازماندهی و زیرساخت های خوبی ایجاد کرده و بخشی از دیون را نیز پرداخت کرده است. کشتی ورزش اول ماست و بخشی از هویت ماست و موظف به حمایت از این رشته هستیم اما فدراسیون نیز باید از ظرفیت‌های مختلف مثل اسپانسر و صدا و سیما و دیگر ارگان‌ها برای جذب منابع مالی استفاده کند. با تمام توان در خدمت کشتی هستیم. دیروز با دبیر صحبت کردم و روزانه ارتباط داریم. ما با تمام توان از کشتی حمایت می کنیم.
او در پایان گفت: پس فردا برای اولین بار در موزه تالار افتخارات که در آن از المپیک ۱۹۴۸ تا المپیک ریو ۵۶ المپین داریم، تندیس این عزیزان توسط وزیر ورزش و مقامات لشگری و کشوری رونمایی می‌شود. اگر امروز ورزش قهرمانی ما و کشتی ما هویت دارد به خاطر رشادت‌ها و تلاش‌هایی از مرحوم علیرضا سلیمانی تا بهداد سلیمی، سوریان، دبیر و دیگر عزیزان است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

صنعا زیر آتش حملات بی‌امان سعودی- محکومیت حملات به وزارت اطلاع‌رسانی یمن
در حالی‌که شب گذشته صنعا، پایتخت یمن زیر آتش موج جدید حملات بی‌امان ائتلاف سعودی قرار گرفت، وزیر اطلاع‌رسانی دولت صنعا شب گذشته هدف گیری جنگنده‌های دشمن علیه زیرساخت‌های رسانه‌ای این کشور را محکوم کرد.
درخواست درمانگران اعتیاد استان تهران برای کاهش ساعات کاری مراکز
براساس اعلام مسئول صنف درمانگران اعتیاد استان تهران، بعد از شیوع ویروس کووید-۱۹، فعالیت مراکز درمان اعتیاد جهت کاهش انتقال کرونا میان افراد به صورت یک روز درمیان شد، اما بعد از بازگشت فعالیتِ مشاغل به روال عادی نحوه فعالیت این مراکز نیز به حالت سابق بازگشت، این درحالیست که به دلیل افزایش مجدد آمار مبتلایان، درمانگران اعتیاد استان تهران درخواست کاهش ساعات کاری مراکز را از رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونای استان تهران دارند.
تعداد مشترکان همراه به بیش از ۱۱۸ میلیون رسید
تعداد مشترکین اپراتورهای تلفن همراه بر اساس آخرین آمار منتشره توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا پایان سال ۱۳۹۸، به بیش از ۱۱۸ میلیون رسیده و ضریب نفوذ را به ۱۴۲ درصد رسانده است.
سال ۹۸ چند گوشی در همتا ثبت شد؟
طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در سال گذشته مجموعا ۱۵ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۵۵۸ عدد تلفن همراه مسافری، وارداتی و تولیدی در سامانه همتا ثبت شده است.
نقدینگی امسال هم استارت رشد را زد- نقد بانک مرکزی در مهار پول
با توجه به رشد ۷.۳ درصدی نقدینگی در سه ماهه ابتدایی امسال و رسیدن آن به رقم ۲۶۵۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، رئیس کل بانک مرکزی معتقد است با انتشار اوراق، اجرای طرح سپرده‌گذاری ریالی و اعلام نرخ سپرده‌پذیری از بانک‌ها در سطح ۱۰ درصد و در ادامه افزایش آن به سطح ۱۲ درصد می‌توان میزان نقدینگی را کم کرد.
مقتدایی: آمریکایی چاره‌ای جز کوتاه آمدن و پذیرش منافع ایران ندارد
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از منافعش کوتاه نیامده و تحت فشار جو روانی حاضر نمی‌شود منافع را فدا کند، لذا آمریکایی‌ها جز کوتاه آمدن جلوی کشور ما چاره دیگری ندارند.
رحیمی: کمیسیون صنایع برای بهبود وضع بازار خودرو راهکار می‌دهد
یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن گفت که این کمیسیون برنامه‌ها و راهکارهای خود را برای بهبود وضعیت بازار خودرو ارائه خواهد کرد.
ابتلای یک نماینده مجلس یازدهم به کرونا
دفتر ارتباطات مردمی نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی طی صدور پیامی از ابتلای حجت الاسلام سید محمد موحد به ویروس کرونا خبر داد.
علائم کرونا در کودکان-کودکان عامل انتقال ویروس کرونا
کودکان نه تنها به ویروس مبتلا می‌شوند، بلکه حتی می‌توانند ویروس را به دیگران هم انتقال دهند.
عوارض وحشتناک مصرف قرص «عشق»
مصرف مکرر قرص عشق و در زمانی که فرد نسبت به آن اعتیاد پیدا کند موجب افسردگی و اضطراب شده و حتی در مواردی فرد را به سمت خودکشی سوق می‌دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جشنواره  گل اینتر در سری آ
اینتر با یک پیروزی پر گل برابر برشا توانست سه امتیاز بازی را به دست آورد.
وقتی در فوتسال به قوی شدن حریفان تیم ملی فکر می‌کنند!
مشخص نیست حضور تیم ملی فوتسال زیر ۲۳ سال ایران در تورنمنتی که رقیب اصلی این تیم در آن حضور دارد با چه توجیهی صورت گرفته است.
واریز مابه التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه خودروهای حمل و نقل عمومی
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ما به التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه ۵۱۲ هزار خودروی حمل و نقل عمومی، واریز شد.
امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد.
اقتصاد انگلیس در بدترین وضعیت ۴۱ سال اخیر
رشد اقتصادی سه ماهه نخست امسال انگلیس به کمترین رقم از سال ۱۹۷۹ رسید.
هادی رضایی سرمربی تیم والیبال نشسته و سرپرست کاروان توکیو باقی ماند
کمیته ملی المپیک: پیگیر تغییر رنگ مدال المپیک کمیل قاسمی هستیم
مسابقات قهرمانی شطرنج جهان لغو شد
بی‌رحم‌ترین شطرنج‌باز جهان عمدا شکست خورد!- تحسین حرکت جوانمردانه کارلسن
جلسه ویدئویی فخری با کمیته برگزاری المپیک توکیو- تاکید به برگزاری بازیها در زمان مقرر
احتمال ابقای ۶ رییس در کمیسیون های کمیته ملی المپیک
فدراسیون جهانی شطرنج دست به کار شد- برگزاری المپیاد آنلاین شطرنج
بهتری: اصراری به بازگشت سبک‌های رزمی به فدراسیون نداریم
شطرنج باعث اختلال قدی می‌شود؟
ملی پوش جوان ایرانی، دومین چهره محبوب شمشیربازی جهان