پایان کاپیتان؟

12:40 ۱۰ روز و ۲۱ ساعت پیش ایسنا 294 0
پایان کاپیتان؟

غم‌انگیزترین بخش ماجرا اما اوت شدن دژاگه از تیم ملی است. مطابق برنامه اعلام‌شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسابقات مقدماتی جام‌ جهانی از مهرماه از سر گرفته خواهد شد و اگر اشکان برای حضور در مسابقات لیگ به ایران برنگردد، «قطعا» جایی در تیم ملی نخواهد داشت؛ اتفاقی که به هیچ‌وجه برازنده یکی از مقبول‌ترین فوتبالیست‌های این سالیان ایران نیست. اشکان معامله بدی با ما و با خودش می‌کند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «از قرار معلوم اشکان دژاگه رسما اعلام کرده دیگر برای بازی به ایران برنمی‌گردد. او که روزهای اول شیوع ویروس کرونا هم علیه برگزاری مسابقات موضع گرفته بود، حالا کاملا از کنترل خارج شده است. در این میان به‌ نظر می‌رسد باشگاه تراکتور با پافشاری عجیبش روی لغو مسابقات و عدم‌ پیگیری بازگشت دژاگه، دست او را باز گذاشته تا به زندگی در آلمان ادامه بدهد و به‌ راحتی از انجام وظیفه‌اش سر باز بزند. قطعا اگر تراکتور موضعی معتدل و شبیه سایر باشگاه‌ها داشت، از همان روز اعلام آغاز تمرینات پیگیر بازگشت اشکان می‌شد اما رویه تیم زنوزی کاملا به سود دژاگه تمام شد. او که قبلا حتی از رئیس‌جمهور هم خواسته بود جلوی برگزاری لیگ را بگیرد، در فاصله یک هفته به آغاز مسابقات رسما آب پاکی را روی دست تیم تبریزی ریخته و گفته به ایران برنمی‌گردد. حالا تراکتور از نظر عرفی هم قادر نیست حقوقش را در این زمینه پیگیری کند. وقتی باشگاهی با این شدت مخالف ادامه یافتن مسابقات لیگ است، چرا باید دنبال بازگرداندن بازیکنش باشد؟
همه حاشیه‌های اشکان در تبریز پیوستن اشکان دژاگه به تراکتور در ابتدای فصل گذشته، یک بمب خبری تمام‌عیار بود. حضور اشکان در تراکتور، جذابیت این تیم را برای رسانه‌ها بیشتر کرد و البته خود دژاگه هم حاشیه‌هایی داشت. آن چه در آغاز این همکاری سروصدا کرد، شایعه قرارداد دلاری دژاگه با تراکتور بود که تقریبا هرگز هم تکذیب نشد. برخی شایعات از دستمزد ۸۰۰هزار دلاری اشکان برای هر فصل حکایت دارد که اگر درست باشد، به قیمت امروز ارز چیزی حدود ۱۴میلیارد تومان در سال می‌شود! بعدتر قصه خالکوبی‌های این بازیکن حاشیه‌ساز شد و حتی دعوت او به کمیته اخلاق را به‌ دنبال آورد؛ هرچند این قصه مشمول مرور زمان شد. اعتراض عجیب دژاگه به تعویضش در بازی حذفی با نفت آبادان هم دیگر حاشیه او بود. تصاویری که از فریادهای اشکان بر سر جان توشاک پخش شد، واقعا همه را حیرت‌زده کرد. او حتی ابتدای فصل جاری هم خیلی دیر به تمرینات تراکتور اضافه شد؛ آن قدر که گفتند قصد همکاری با دنیزلی را ندارد و می‌خواهد جدا شود. هیچ‌کدام اینها اما به اندازه تصمیم امروز دژاگه عجیب نیستند. او حالا رسما رودرروی سازمان لیگ و باشگاهش ایستاده است. سرپیچی دژاگه از حضور در ایران در حالی است که بسیاری از بازیکنان خارجی لیگ برگشته‌اند و آنهایی هم که هنوز نیامده‌اند مشکلات پروازی دارند؛ نه این که مثل اشکان اراده‌ای برای سفر به ایران نداشته باشند.
دژاگه قرارداد دارد، کرونا هم ماندگار است اشکان دژاگه تداوم شیوع کرونا و حفظ سلامتی‌اش را بهانه عدم‌ بازگشت به ایران قرار داده است. به این ترتیب، حالاحالاها نباید منتظر او باشیم؛ چون فعلا هیچ افق روشنی در مورد پایان کرونا وجود ندارد. دژاگه برای لیگ بیستم هم تحت قرارداد تراکتور است؛ لیگی که اصلا معلوم نیست در نزدیکی‌های پاییز شرایط آغاز را پیدا کند. به این ترتیب به‌ نظر می‌رسد حتی خطر پایان دوران بازیگری هم دژاگه را تهدید می‌کند؛ بازیکنی که تا چند روز دیگر وارد ۳۴سالگی می‌شود.
داستان تیم ملی غم‌انگیزترین بخش ماجرا اما اوت شدن دژاگه از تیم ملی است. مطابق برنامه اعلام‌شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسابقات مقدماتی جام‌ جهانی از مهرماه از سر گرفته خواهد شد و اگر اشکان برای حضور در مسابقات لیگ به ایران برنگردد، «قطعا» جایی در تیم ملی نخواهد داشت؛ اتفاقی که به هیچ‌وجه برازنده یکی از مقبول‌ترین فوتبالیست‌های این سالیان ایران نیست. اشکان معامله بدی با ما و با خودش می‌کند.»


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

صنعا زیر آتش حملات بی‌امان سعودی- محکومیت حملات به وزارت اطلاع‌رسانی یمن
در حالی‌که شب گذشته صنعا، پایتخت یمن زیر آتش موج جدید حملات بی‌امان ائتلاف سعودی قرار گرفت، وزیر اطلاع‌رسانی دولت صنعا شب گذشته هدف گیری جنگنده‌های دشمن علیه زیرساخت‌های رسانه‌ای این کشور را محکوم کرد.
درخواست درمانگران اعتیاد استان تهران برای کاهش ساعات کاری مراکز
براساس اعلام مسئول صنف درمانگران اعتیاد استان تهران، بعد از شیوع ویروس کووید-۱۹، فعالیت مراکز درمان اعتیاد جهت کاهش انتقال کرونا میان افراد به صورت یک روز درمیان شد، اما بعد از بازگشت فعالیتِ مشاغل به روال عادی نحوه فعالیت این مراکز نیز به حالت سابق بازگشت، این درحالیست که به دلیل افزایش مجدد آمار مبتلایان، درمانگران اعتیاد استان تهران درخواست کاهش ساعات کاری مراکز را از رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونای استان تهران دارند.
تعداد مشترکان همراه به بیش از ۱۱۸ میلیون رسید
تعداد مشترکین اپراتورهای تلفن همراه بر اساس آخرین آمار منتشره توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا پایان سال ۱۳۹۸، به بیش از ۱۱۸ میلیون رسیده و ضریب نفوذ را به ۱۴۲ درصد رسانده است.
سال ۹۸ چند گوشی در همتا ثبت شد؟
طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در سال گذشته مجموعا ۱۵ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۵۵۸ عدد تلفن همراه مسافری، وارداتی و تولیدی در سامانه همتا ثبت شده است.
نقدینگی امسال هم استارت رشد را زد- نقد بانک مرکزی در مهار پول
با توجه به رشد ۷.۳ درصدی نقدینگی در سه ماهه ابتدایی امسال و رسیدن آن به رقم ۲۶۵۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، رئیس کل بانک مرکزی معتقد است با انتشار اوراق، اجرای طرح سپرده‌گذاری ریالی و اعلام نرخ سپرده‌پذیری از بانک‌ها در سطح ۱۰ درصد و در ادامه افزایش آن به سطح ۱۲ درصد می‌توان میزان نقدینگی را کم کرد.
مقتدایی: آمریکایی چاره‌ای جز کوتاه آمدن و پذیرش منافع ایران ندارد
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از منافعش کوتاه نیامده و تحت فشار جو روانی حاضر نمی‌شود منافع را فدا کند، لذا آمریکایی‌ها جز کوتاه آمدن جلوی کشور ما چاره دیگری ندارند.
رحیمی: کمیسیون صنایع برای بهبود وضع بازار خودرو راهکار می‌دهد
یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن گفت که این کمیسیون برنامه‌ها و راهکارهای خود را برای بهبود وضعیت بازار خودرو ارائه خواهد کرد.
ابتلای یک نماینده مجلس یازدهم به کرونا
دفتر ارتباطات مردمی نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی طی صدور پیامی از ابتلای حجت الاسلام سید محمد موحد به ویروس کرونا خبر داد.
علائم کرونا در کودکان-کودکان عامل انتقال ویروس کرونا
کودکان نه تنها به ویروس مبتلا می‌شوند، بلکه حتی می‌توانند ویروس را به دیگران هم انتقال دهند.
عوارض وحشتناک مصرف قرص «عشق»
مصرف مکرر قرص عشق و در زمانی که فرد نسبت به آن اعتیاد پیدا کند موجب افسردگی و اضطراب شده و حتی در مواردی فرد را به سمت خودکشی سوق می‌دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جشنواره  گل اینتر در سری آ
اینتر با یک پیروزی پر گل برابر برشا توانست سه امتیاز بازی را به دست آورد.
وقتی در فوتسال به قوی شدن حریفان تیم ملی فکر می‌کنند!
مشخص نیست حضور تیم ملی فوتسال زیر ۲۳ سال ایران در تورنمنتی که رقیب اصلی این تیم در آن حضور دارد با چه توجیهی صورت گرفته است.
واریز مابه التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه خودروهای حمل و نقل عمومی
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ما به التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه ۵۱۲ هزار خودروی حمل و نقل عمومی، واریز شد.
امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد.
اقتصاد انگلیس در بدترین وضعیت ۴۱ سال اخیر
رشد اقتصادی سه ماهه نخست امسال انگلیس به کمترین رقم از سال ۱۹۷۹ رسید.
وقتی در فوتسال به قوی شدن حریفان تیم ملی فکر می‌کنند!
پیوستن بازیکن سابق فولاد به نفت مسجدسلیمان
کریم باقری فعلا نمی‌تواند دستیار اسکوچیچ شود
نامه باشگاه پرسپولیس به آنتورپ- حضور دوباره بیرانوند در تمرینات سرخ پوشان
«دیاباته» فردا به ایران باز می‌گردد
سرمربی جدید ماشین سازی انتخاب شد
دو عضو جدید هیات مدیره استقلال منصوب شدند
رضا مهاجری سرمربی ماشین‌سازی شد
اسامی محرومان هفته بیست و سوم لیگ برتر اعلام شد
دستیارهای خارجی اسکوچیچ در ایران