دسترسی به خدمات ۲۲ گانه بهزیستی با تاسیس مراکز مثبت زندگی

12:20 ۱۷ روز و ۲ ساعت پیش ایسنا 377 0
دسترسی به خدمات ۲۲ گانه بهزیستی با تاسیس مراکز مثبت زندگی

اواسط اردیبهشت ماه امسال بود که سازمان بهزیستی کشور، به منظور تاسیس مراکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی)، طی فراخوانی از متقاضیان حقیقی و حقوقی واجد شرایط برای صدور مجوز از سوی این سازمان دعوت به همکاری کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، فراخوانی که صدور مجوز برای تاسیس مراکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی) را باستناد بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و بخشنامه سال ۹۸ در دستور کار این سازمان قرار دارد.
حالا با گذشت بیش از ۴۰ سال از تشکیل سازمان بهزیستی کشور، این سازمان  به عنوان یکی از نهادهای اصلی و تأثیرگذار در حوزه رفاه اجتماعی کشور و متولی ارتقاء سلامت اجتماعی، طراحی و اجرای راهکاری که امکان ارائه مجموعه‌ای از خدمات برای تسهیل مراجعه، پیگیری و پاسخگویی به جامعه هدف را در دستور کار خود قرارداده و آنطور که  "دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور" در صحبتهای خود بر ضرورت تاسیس این مراکز تاکید کرده، قراراست این مهم در هفته بهزیستی محقق شود.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در خصوص راه اندازی مراکز خدمات بهزیستی، علی آزمون مدیرعامل کانون کلینیک‌های مددکاری توضیحاتی ارائه کرد که در ادامه می‌آید.
ـ راه اندازی مراکز مثبت زندگی چه تاثیری در تسهیل دسترسی گروه‌های هدف به خدمات سازمان بهزیستی دارد؟ از نظر من هیچ دلیلی وجود ندارد که در یک سازمان برای خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه به چند بخش تقسیم گردد تا مراجعین مجبور باشند برای رفع مشکل در بخشهای مختلف سر گردان شوند بنابراین یکی از رسالتهای  تاسیس مراکز مثبت زندگی پایان دادن به سردرگمی مراجعین و دسترسی به خدمات ۲۲ گانه مراکز مثبت زندگی می باشد که مطمئنا دسترسی گروههای هدف رو به خدمات سازمان بهزیستی را تسهیل خواهد کرد.
ـاز نکات مثبت راه اندازی مراکز مثبت زندگی الکترونیکی کردن فعالیت ها و کمک به کاهش ترددهای غیر ضرور افراد دارای معلولیت به مراکز و ادارات بهزیستی است نظر شما در این خصوص چیست؟ به نظر من الکترونیکی کردن خدمات به این معناست که هر کسی در هر جایی که زندگی میکند می تواند به خدمات دسترسی پیدا کند. آنطور که در دستور العمل مراکز مثبت زندگی هم ذکر شده قراراست فعالیت این مراکز محله محور می باشد بنابراین ایجاد چنین مراکزی تردد مراجعین از جمله معلولین به ادارات بهزیستی شهرستان و استان در سراسر کشوررا کاهش خواهد داد چون می توانند مشکلات و خواسته های خود را در مراکز مثبت زندگی که در محل زندگی آنها تاسیس گردیده مطرح و بر طرف کنند.
ـآیا وجود چنین مراکزی که مشابه آن در نهادهای دیگر نیز وجود دارد، سبب تسریع در ارائه خدمات و فراگیری و توزیع عادلانه خدمات به جامعه ف سازمان خواهد شد؟ بله دقیقا می‌توان وجود چنین مراکزی را با پلیس به اضافه ۱۰و یا دفاتر پیشخوان دولت مقایسه کرد البته برخی از اشخاص این مراکزرا بعنوان دفاتر پیشخوان بهزیستی تعبیر می کنند منتهی با این تفاوت که در مراکز ذکر شده خدمات تخصصی انجام نمی شود ولی در مراکز مثبت زندگی خدمات تخصصی مددکاری صورت میگیرد.
ـ آیا استاندارد سازی ارائه خدمات در این مراکز سبب رضایت جامعه هدف سازمان خواهد شد؟ بدون شک یکی از اهداف تاسیس و راه اندازی مراکز مثبت زندگی، ارائه خدمات مناسب و یکسان به جامعه هدف می باشد. از طرفی با توجه به اینکه سطح نظارت در مراکز مثبت زندکی در سه سطح شهرستان و استان و کشور خواهد بود بنابراین این امر باعث برنامه ریزی بهتر در سازمان بهزیستی کشور به منظور ارتقاء کیفیت خدمات خواهد شد.
ـراه اندازی مراکز مثبت زندگی، چقدر می تواند به افزایش ظرفیت مشارکت بخش غیردولتی و کاهش تصدی گری دولت و شفافیت در فعالیتهای  بهزیستی کمک کند؟ با گسترش تاسیس مراکز مثبت زندگی و ارائه خدمات به صورت محله محور و آشنا شدن مردم با اینگونه خدمات و در دسترس بودن خدمات بهزیستی برای تمام افراد جامعه چه از نظر کمیت و چه از نظر کیفیت، همچنین نظارت سیستماتیک بر نحوه ارائه خدمات باعث استقبال مردم و بخش خصوصی از مراکز مثبت  زندگی می‌گردد از طرفی بالطبع موجب کاهش تصدی گری دولت هم خواهد شد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

معرفی اسنپ دکتر و ارائه خدمات رایگان پزشکی برای رانندگان اسنپ
سال‌هاست که خدمات آنلاین پزشکی در کشورهای مختلف دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ایران نیز اپلیکیشن اسنپ همزمان با شیوع کرونا، با اضافه کردن سرویس «پزشک و مشاور» در این بخش وارد شده است.
دانلود قسمت دوم سریال موچین
سریال کمدی اجتماعی «موچین» به کارگردانی و نویسندگی حسین تبریزی هر چهارشنبه توسط سایت دانلود قانونی حلال دانلود توزیع می‌شود.
تور کیش هتل داریوش
امروزه بسیاری از گردشگران به دنبال رزرو تور کیش هتل داریوش می‌باشند. آژانس هواپیمایی ندا بال آسمان به‌عنوان یکی از برگزارکنندگان تور کیش به‌صورت خلاصه در مطلب زیر به برخی از خدمات هتل داریوش کیش اشاره می‌کند.
تا خرید کتب زبان، تنها چند کلیک فاصله‌ دارید!
با بانک کتاب ناهید، دیگر نگران گشت و گذار و یافتن کتب زبان موردنظر خود نباشید. بانک جامع کتابی که تنها با چند کلیک، راه را برای دسترسی آسان و بی دردسر به هر منبعی که بخواهید برای شما فراهم کرده است.
سیتروئن که بود؟
آندره گوستاو سیتروئن در ۱۹۰۰ از «اکول پلی‌تکنیک» فارغ‌التحصیل شد و پس از آن به‌عنوان یک مهندس و طراح صنعتی مشغول به‌کار شد. در همان سال از لهستان که زادگاه مادرش بود، دیدار کرد. طی این سفر نجاری را دید که مشغول کار روی چرخ دنده‌ای با ساختار استخوان ماهی بود. این چرخ دنده با صدای کمتر و به شکلی روان‌تر کار می‌کرد. سیتروئن حق اختراع و امتیاز آن را با مبلغی بسیار اندک خریداری کرد که همین خرید ساده منجر به اختراعی شد که به سیتروئن اعتبار فراوانی بخشید؛ یعنی چرخ دنده‌های مارپیچی دوبل.
۱۷ میلیارد؛ هزینه یک شعار!
برخی فقط حدس می‌زنند محمدحسن انصاری‌فرد دوست نداشت پرسپولیس با مربی انتخاب‌شده توسط ایرج عرب به مقام قهرمانی برسد. او مایل بود در قامت یک فاتح، گل‌محمدی را به پرسپولیس بیاورد، بعد در کنار یحیی و مطهری و افشین پیروانی و کریم باقری عکس دسته‌جمعی بگیرد و بتواند شعار معروف «کادر تمام پرسپولیسی» را سر بدهد؛ شعاری که حالا بیش از ۱۷ میلیارد تومان برای باشگاه پرسپولیس هزینه در پی داشته است. بله؛ هزینه برخی شعارها سرسام‌آور است!
هیچ برنامه‌ای برای اسکی‌بازان معلول تا پایان ۲۰۲۰ وجود ندارد
رئیس انجمن اسکی معلولان گفت: تا پایان ۲۰۲۰ کلیه مسابقات پاراسکی از سوی IPC لغو شد و هنوز هیچ برنامه جدیدی از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک ارائه نشده است.
تعویق جایزه بزرگ دوومیدانی با اوج‌گیری کرونا
مسابقات جایزه بزرگ دوومیدانی به دلیل اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا در کشور به تعویق افتاد.
جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار نمی‌شود
هیات اجرایی کمیته ملی المپیک هفته آینده تشکیل جلسه نمی‌دهد.
ماتئوس: لیورپول بهترین گزینه برای آلکانتاراست
ستاره سابق بایرن مونیخ معتقد است که لیورپول بهترین مقصد برای هافبک اسپانیایی باواریایی‌هاست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نحوه آموزش در دانشگاه‌ها پس از کرونا چگونه خواهد بود؟+فیلم
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه آموزش دانشگاه‌ها در دوران پس از کرونا به هیچ وجه به وضعیت قبل از بهمن ۹۸ باز نخواهد گشت، گفت: با توجه به مجازی شدن آموزش در دانشگاه‌ها مطمئنا پس از کرونا نیز آموزش الکترونیکی در کنار کلاس‌های حضوری ارائه خواهد شد، چرا که دانشجویان به هیچ عنوان دیگر به آموزش صرف حضوری تن نخواهند داد.
وضعیت سپرده‌های بانکی و نقش بانک‌ها در سامان‌دهی بازار ارز از زبان مدیرعامل بانک رفاه
مدیرعامل بانک رفاه ضمن تشریح اقدامات این بانک در زمینه پرداخت تسهیلات به اقشار مختلف، در مورد سپرده‌های بانکی و نقش بانک‌ها در سامان‌دهی بازار ارز، توضیحاتی را ارائه کرد.
ممنوعیت واردات گوشی‌ تلفن همراه به گمرک ابلاغ نشده است
عباسپور در خصوص ابلاغیه اعمال ممنوعیت واردات گوشی تلفن همراه به ارزش بالای ۳۰۰ یورو توضیحاتی را ارائه داد.
شکست خانگی نیروی زمینی
آخرین مسابقه هفته بیست و هشتم لیگ دسته اول امروز از ساعت 19:50 در تهران بین دو تیم نیروی زمینی و هوادار برگزار شد که تیم نیروی زمینی در این مسابقه با نتیجه دو بر یک شکست خورد.
شکایت باشگاه سپیدرود از داور ال‌گیلانو
مدیر روابط عمومی باشگاه سپیدرود با اعلام اینکه اگر مسابقه فصل گذشته سپیدرود رشت برابر نفت مسجدسلیمان را بزرگترین فاجعه داوری تاریخ لیگ برتر بنامیم سخنی گزاف نیست، بیان کرد: در آن مسابقه کلکسیونی از بی‌قانونی، اهمال و کوتاهی، اشتباهات عامدانه، حق‌کشی و بی‌عدالتی را مسئولان برگزاری و تیم داوری به مردم رشت هدیه دادند.
تصویب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دولت -اجرای همسان‌سازی ظرف ماه‌های آتی
دستور جهانگیری برای تسریع پرداخت «وام ازدواج» و امهال اقساط آن
چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟
امکان استفاده بازنشستگان کشوری از ۲۷۰ مرکز ورزشی
ارسال یونیت‌های مجهز دندانپزشکی به مناطق محروم کشور به همت گروه‌های جهادی
جزئیات آزادی ۲۵۷۴ زندانی جرائم غیرعمد توسط بنیاد مستضعفان
به کودکان خیابانی «پول» ندهید -۵۵ درصد این کودکان «ایرانی» نیستند
افزایش مصرف شبه افیون‌های خطرناک جدید و تحولات سریع بازارهای موادمخدر
جلوگیری از اعمال سلیقه در اجرای قوانین تامین‌اجتماعی
کاهش صدقات جمع‌آوری شده بدنبال شیوع کرونا- ۶۲۰۰ یتیم حامی ندارند