ماجرای ساخت و ساز دولت در محله جماران به روایت سالاری

10:51 ۱۲ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 128 0
ماجرای ساخت و ساز دولت در محله جماران به روایت سالاری

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران توضیحاتی درباره ساخت و ساز نهاد ریاست جمهوری در محله جماران ارایه کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمد سالاری در دویست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران  در تذکری با تاکید بر انجام وظیفه پاسخگوی به افکار عمومی و شفاف سازی در خصوص ماجرای تحلف ساخت و ساز در ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری گفت: هفته گذشته به موجب گزارش‌های مردمی خبر ساخت و ساز در ملکی متعلق به نهاد ریاست جمهوری واقع در محله جماران در فضای رسانه‌های و مجازی منتشر شد به همین دلیل این جانب به عنوان مسوول کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران  بلافاصله  پس از اطلاع از موضوع به همراه شهردار منطقه یک در محل پروژه حاضر و خواستار توضیحات لازم  و ارائه اسناد قانونی شامل پروانه ساختمانی و نقشه‌های مصوب از سوی شهرداری شدم.
وی افزود: توضیحات ارائه شده حاکی از این است که این ساختمان در مراحل پایانی اجرای ستون‌ها و سقف طبقه پنجم قرار دارد متاسفانه بدون اخذ پروانه ساختمانی، این ساختمان احداث شده است البته بنا بر اظهارات شهردار منطقه درخواست صدور پروانه انجام شده اما به دلیل طولانی شدن فرآیند استعلامات مربوطه، هنوز پروانه‌ای برای این ملک صادر نشده است. پس از انجام این بازدید به منظور بررسی دقیق تر بارگذاری صورت گرفته در این پروژه و تطبیق آن با ضوابط ملاک عمل مفاد طرح تفضیلی و طرح مصوب جماران و نیز به دلیل عدم دریافت پروانه خواستار توقف ادامه ساخت تا طی مراحل قانونی معمول شدند.
سالاری افزود: از آن جایی که میلیگردهای  کار شده در سقف طبقه دوم از اقدام برای اجرای ستون‌های طبقه سوم از گذر بالا حکایت داشت که برخلاف ضوابط بود، از نمایندگان نهاد ریاست جمهوری و پیمان کار مربوطه  و شهردار منطقه خواستم که به هیچ عنوان نسبت به اجرای طبقه سوم اقدام نشود.
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران  با اشاره به اظهارات نمایندگان نهاد ریاست جمهوری مبنی بر تلاش آنها برای لغو محدودیت ارتفاع و محدودیت‌های میراثی در محله جماران گفت: پس از شنیدن اظهارات نارحت کننده نمایندگان نهاد با شهردار تهران تماس گرفتم و موضوع را به ایشان اطلاع دادم و تاکید کردم دستورات اکید جهت  جلوگیری تداوم مراحل ساخت و ساز این پروژه و به ویژه طبقه مازاد صادر شود. صبح جمعه گذشته حدود ساعت پنج و نیم متوجه پیام‌های ارسال شده در نیمه شب توسط شهروندان شدم که خبر از اقدام شبانه عوامل پروژه برای بتون ریزی طبقه سوم داشت که شخصا در محل پروژه حضور پیدا کردم و پس از مشاهده اجرای میلیگرد گذاری، بتون ریزی ستون‌ها و برخی دیوارهای  برشی طبقه سوم مجددا با شهردار منطقه و شهردار تهران صحبت کردم وخواستار جمع آوری اقدامات مربوط به بنای مازاد دارای تخلف برابر قانون و مطابق ضوابط ملاک عمل شدم.
وی ادامه داد: سپس طی گزارشی مراتب را به اطلاع رئیس و اعضای شورای شهر تهران رساندم که تقاضای اعضای شورا از شهرداری نیز برخورد مطابق با قانون و جمع آوری تخلفات و عدم اغماض فارغ از فضاسازی و مبتنی بر چارچوب معمول با چنین پروژه‌های بود .
سالاری تاکید کرد: پس از کسب نظر اعضای شورا به همراه آقای علیخانی مجددا در محل پروژه حاضر شدیم و بنا بر تقاضای اهالی محل از شهرداری تهران و شهرداری منطقه خواستار اعمال قانون و جمع آوری مستحدثات  نیمه کار طبقه مازاد مطابق قانون شدیم که شهردار و پرسنل شهرداری با تدبیر و مدیریت خوب نسبت به اعمال قانون اعمال کردند.
سالاری در ادامه به تبیین برخی ابعاد دیگر این پروژه پرداخت و افزود: مساحت این ملک مطابق اسناد معادل 1056 متر مربع واقع در پهنه آر 122 مسکونی است. این ملک به دلیل قرارگیری در محدوده طرح تفضیلی ویژه بافت پیرامونی حسینیه و بیت حضرت امام خمینی و نیز با هدف حفظ هویت تاریخی‌فرهنگی و معنونی محله جماران و همچنین به موجب مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری صرفا مجاز به ساخت دو طبقه از گذر فوقانی بوده که به دلیل شیب دار بودن زمین و اختلاف ارتفاع گذر بالا و پایین دوطبقه تحت عنوان زیر زمین نیز در آن ایجاد شده است که با یک طبقه زیرزمین دفنی زیر گذر پایین مجموعا 5 طبقه می‌شود.
وی در خصوص نوعیت باغ و غیر باغ بودن این ملک گفت: بررسی ها حکایت از آن دارد علیرغم این که در سند مالکیت قدیمی قید باغ عمارات آمده است اما در سال 93 کمیسیون ماده 7 منطقه با داشتن تعدادی درخت رای غیر باغ گرفته است و در خرداد 99 نیز مجددا در کمیسیون ماده 7 دو نفر از اعضای کمیسیون رای غیر باغ و یک نفر رای باغ داده است که بنا بر رای اکثریت رای غیر باغ گرفته است.
سالاری تاکید کرد: نهاد ریاست جمهوری در سال 93 اقدام به تخریب و گودبرداری در این ملک کرده است اما در مرحله گود برداری تا اواخر سال 98 رها شده است و مجددا و پس از صدور اخطارهای متعدد توسط شهرداری منطقه اواخر سال گذشته پایدار سازی گود و پس از آن احداث ساختمان بدون دریافت پروانه صورت گرفته است. پروانه شهرداری برای این ملک در 29 خرداد سال جاری پس از بازدید این جانب از محل ملک توسط شهرداری آن هم بدون بارگذاری مطابق ضوابط ملاک عمل طرح تفضیلی و تنها دو طبقه روی گذر فوقانی و سه طبقه زیر زمین صادر شده است.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

انتقاد بنا به اصرار برای آغاز لیگ کشتی-سلامت کشتی گیران با چه معاوضه می شود؟
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی از اصرار برای برگزاری لیگ کشتی در شرایط شیوع شدید ویروس کرونا گلایه و تاکید کرد: سلامتی و عمر حرفه ای کشتی گیران با چه چیزی معاوضه می شود؟
فرنگی کار تیم ملی کرونا گرفت
دارنده مدال های برنز جهان،طلای بازی های آسیایی و ۳ طلای آسیا به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.
بوناچیچ: جایگاه من در فوتبال مشخص است- اگر تنها باشم موفقیت سخت رقم می خورد
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن می گوید برای رسیدن به موفقیت همه ارکان باشگاه باید تلاش کنند.
ویسی: مخالف برگزاری لیگ هستم اما ادامه می دهیم
سرمربی تیم فوتبال پیکان می گوید از پیش از شروع مجدد مسابقات لیگ، از مخالفان برگزاری آن بوده و همین حالا هم با آن مخالف است.
ایران بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی  به مفاد برجام را به کمیسیون مشترک ارجاع داد
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی نامه ای به آقای «بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام، یک بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی را طبق بند ۳۶ برجام به کمیسیون مشترک جهت حل و فصل ارجاع داد.
احتمال حضور لژیونر ایرانی در لیگ چین
مرتضی پورعلی‌گنجی پیشنهادی از یک تیم بزرگ سوپرلیگ چین دریافت کرده و آن را به اطلاع مدیران تیم العربی دوحه رساند.
ترکیب احتمالی شاهین شهرداری بوشهر مقابل پرسپولیس
شاهین شهرداری برای دیدار با پرسپولیس هیچ بازیکن محرومی ندارد.
درخواست استقلال از سازمان لیگ درباره ستاره تکنیکی
قبل از شیوع کرونا مسئولان استقلال با تصور اینکه شجاعیان فصل را از دست داده نام او را از لیست تیم خارج کردند، اما تعطیلات فوتبال باعث آمادگی این بازیکن شد و او حالا فرصت بازگشت دارد.
دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با خانواده شهید البرز اکرم کیش
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده شهدا شایسته بهترین خدمت هستند.
عکس حاج احمد متوسلیان در توییتر رهبر معظم انقلاب
توییتر منتسب به سایت رهبر انقلاب، بخشی از بیانات معظم له را منتشر کرد که فرموده اند: حاج احمد متوسلیان عنصر بسیار با اخلاص و فانی در راه خدا بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش احسان علیخانی به درگذشت ناگهانی سیروس گرجستانی+عکس
احسان علیخانی مجری مشهور تلویزیون به درگذشت سیروس گرجستانی واکنش نشان داد.
سهم لنج‌ها در قاچاق فراموش شده است!
رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، در شرایطی بخش قابل توجهی از تمرکز بر مقابله با قاچاق به حمل و نقل زمینی اختصاص یافته که سهم مهم لنج ها و قاچاق دریایی فراموش شده است.
رد پای کرونا بر دیوارهای شهرهای جهان + تصاویر
با گسترش ویروس کرونا، هنرمندان بسیاری در سراسر جهان درگیر این موضوع شده و نقاشی‌های دیواری را درباره کرونا در سطح شهر خلق کردند.
نه کریم آمد نه وحید- خبری از ایرانی‌ها در تیم‌ملی نیست
با غیبت وحید هاشمیان و نهایی نشدن قرارداد کریم باقری، کادر فنی تیم ملی بدون حضور ایرانی‌ها فعالیتش را به صورت رسمی آغاز کرد.
داروی جدیدی برای کاهش آسیب‌های ناشی از سکته
پژوهشگران آمریکایی، نوعی داروی جدید را مورد بررسی قرار داده‌اند که شاید بتواند آسیب‌های ناشی از سکته را کاهش دهد.
فرصت ۶ ماهه وزارت کشور به متصرفین سواحل کشور
ˮازنˮ هوای تهران را در شرایط ناسالم برای حساس‌ها قرار داد
وجود ۱۳۴۵ شهرداری و ۳۷۰۸۰ دهیاری در کشور
درخواست 11 عضو شورای شهر تهران برای بررسی ابعاد حادثه کلینیک سینا
برگزاری هفته نکوداشت شهرداری و دهیاری‌ها از ۱۴ تا ۲۰ تیر
اصلاح ساختار شهرداری از شرکت‌ها و سازمان‌هایش آغاز شود نه معاونت‌ها
بررسی چرایی عدم تحقق الگوی ˮشهر دوستدار کودکˮ در تهران
درخواست دوگانه مردم با دستفروشی در مترو
صدور اخطاریه برای ۵۷ بیمارستان پایتخت- عدم ارایه طرح جامع مدیریت پسماند از سوی شهرداری
محو زباله گردی کودکان اولویت اول حوزه اجتماعی شهرداری تهران است