ضرورت اصلاح مصوبات و توافقات پادگان 06 میان شهرداری و ارتش

10:36 ۱۰ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 103 0
ضرورت اصلاح مصوبات و توافقات پادگان 06 میان شهرداری و ارتش

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وجود برخی چالش‌های توافق انجام شده میان شهرداری تهران و ارتش جمهوری اسلامی ایران بر لزوم اصلاح مصوبات و توافقات انجام شده تاکید کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمد جواد حق شناس در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود درباره ضرورت اصلاح مصوبات و توافقات پادگان  06 گفت: پیرو تذکرات و پیگیری‌های انجام شده توسط اعضای شورا  در رابطه با پادگان 06 و مصوبات و توافقات پیرامون آن در صحن شورا در خصوص تفاهم نامه‌ واگذاری پادگان جواد الائمه مشهور به 06 به شهرداری تهران با گذشت دو هفته سوالات بی پاسخ است. لذا مواردی را با عنوان تذکر مطرح می‌کنم.
وی افزود: در راستای دغدغه توسعه عرصه‌های عمومی و فضاهای سبز عمومی در تهران که به خودی خودی اقدامی ارزشمند به شمار می آید فارغ از این که اعتبار موسوم به قانون فروش و انتقال پادگان‌ها و سایر اماکن نیروهای مسلح به خارج از حریم شهرها که با عنوان لایحه الحاق یک تبصره به ماده 177 تفصیلی قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و موضوع ماده 139 قانون برنامه چهارم توسعه به دلیل سپری شدن دوران اعتبار برنامه پنج ساله سوم و چهارم توسعه و عدم تکرار مندرجات ماده 177 برنامه سوم و تبصره الحاقی بر آن در برنامه‌های پنج ساله پنجم و ششم از بین رفته و استنادکنندگان به این قانون ابتدا باید اعتبار آن را اثبات نمایند.
وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می دهد نتایج حاصله از مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و تفاهم نامه‌های مربوط به این موضوع میان شهرداری و ارتش جمهوری اسلامی ایران با گزینه‌های مطلوب و ممکن که می توانست در دستور کار قرار گیرد و تضیمن کننده حداکثری حقوق شهر و شهروندان و مدیریت شهری از یک سو و منافع ارتش جمهوری اسلامی ایران از دیگر سو باشد فاصله جدی وجود دارد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران  در بخش دیگری از صحبت‌های خود ادامه داد: در مدت زمانی که پرونده واگذاری پادگان 06 در دوره تصدی شهردار مطرح و در جریان بوده است هیچ اطلاع رسانی یا استعلامی در خصوص روند مذاکرات و شرایط توافق توسط شهرداری و چگونگی پیگیری موضوع در شورای عالی شهرسازی و معماری به شورای شهر تهران نرسیده است.
وی افزود: همه اقدامات توسط شهرداری رأسا دنبال شده است از دیگر سو نظارت راه و شهرسازی در دوره مدیریت پیشین این وزارت خانه و شورای عالی شهرسازی  و معماری در مکاتبه‌ای با ریاست شورا، طرح موضوع و صراحتا اعلام و در خواست کرده است که با عنایت به وسعت و اهمیت پروژه و تاثیر قطعی آن بر ساختار فضای سبز جمع بندی نظرات شورای شهر معطوف به ملاحظات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مترتب بر آن جهت اتخاذ تصمیم در جلسه شورای عالی منعکس شود.
حق شناس اظهار کرد: تبعا انتظار طبیعی و قانونی این بوده که شهردار تهران نسبت به اخذ و پیگیری اعمال نظرات شورا و کمیسیون‌های تخصصی آن حساس باشد. همچنین رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی پس از بررسی‌های لازم در کمیسیون مربوطه در پاسخ استعلام وزارت راه و شهرسازی به درستی مخالفت صریح کمیسیون با طرح پیشنهادی به دلیل تبعات نامطلوب آن در شهر را اعلام و درخواست می‌کنند کل 50 هکتار در اختیار شهر قرار گیرد و از بارگذاری های مشکوک جلوگیری شود.
وی ادامه داد: کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری در جلسات دی ماه سال 96 به صراحت اعلام کرده است که براساس مطالعات ترافیکی هر گونه بارگذاری در محدوده پادگان 06 حتی با اتخاذ همه تدابیر ممکن دارای اثرات نامطلوب و بعضا غیر قابل جبران بر ترافیک محورهای اطراف  خصوصا محور پاسداران خواهد بود لذا این کمیته پیشنهاد کرده است برای انجام این کار از کمک‌های دولت تامین زمین ماعوض از منابع دولتی یا شهرداری و یا انتقال حق توسعه بر سایر اراضی متعلق به ارتش و حتی مکاتبه با ستاد کل نیروهای مسلح به منظور مساعدت در این خصوص استفاده شود.
عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: این نقد به شهرداری و شورای عالی شهرسازی و معماری ایران وارد است که چرا با وجود نظرات اعضای این کمیته که کارشناسان برجسته کشور هستند مصوبه فعلی در شورای عالی به تصویب رسیده و توافقی براساس این مصوبه میان شهرداری و ارتش شکل گرفته است.
حق شناس تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی طی مکاتبه‌ای با شهردار وقت در تیر ماه سال 97  اعلام می‌کند با توجه به گفت و گوهای جلسه شورای عالی شهرسازی در این رابطه و چالش‌های طرح پیشنهادی با هر گونه بارگذاری در این اراضی با توجه به عوارض ترافیکی، وجود تراکم بالای مسکونی آسیب پذیری بافت ارزشمند و تاریخی و ... از شهرداری تهران درخواست می‌کنم نسبت به تعیین تکلیف این اراضی اقدام کنند.علیرغم نقد جدی به مصوبه شورای عالی باید گفت مصوبات این شورا در این مورد نیز شرط لازم و نه کافی برای انجام چنین توافقی میان شهرداری و ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است.
به گفته وی، اساس صدور مجوز انجام چنین توافقی بر عهده شورای شهر است. حال آن که تاکنون هیچ مجوزی از طرف شورای شهر برای این کار صادر نشده است و اساسا چنین موضوعی از سوی شهرداری در شورا طرح نشده است. بی تردیدمنافع شهر و شهروندان حکم می‌کند به گونه‌ای عمل شود که منجر به تفکیک و خرد شدن این میراث تاریخی، فرهنگی و طبیعی نشود.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

خانواده
خانواده

آخرین اخبار

صنعا زیر آتش حملات بی‌امان سعودی- محکومیت حملات به وزارت اطلاع‌رسانی یمن
در حالی‌که شب گذشته صنعا، پایتخت یمن زیر آتش موج جدید حملات بی‌امان ائتلاف سعودی قرار گرفت، وزیر اطلاع‌رسانی دولت صنعا شب گذشته هدف گیری جنگنده‌های دشمن علیه زیرساخت‌های رسانه‌ای این کشور را محکوم کرد.
درخواست درمانگران اعتیاد استان تهران برای کاهش ساعات کاری مراکز
براساس اعلام مسئول صنف درمانگران اعتیاد استان تهران، بعد از شیوع ویروس کووید-۱۹، فعالیت مراکز درمان اعتیاد جهت کاهش انتقال کرونا میان افراد به صورت یک روز درمیان شد، اما بعد از بازگشت فعالیتِ مشاغل به روال عادی نحوه فعالیت این مراکز نیز به حالت سابق بازگشت، این درحالیست که به دلیل افزایش مجدد آمار مبتلایان، درمانگران اعتیاد استان تهران درخواست کاهش ساعات کاری مراکز را از رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونای استان تهران دارند.
تعداد مشترکان همراه به بیش از ۱۱۸ میلیون رسید
تعداد مشترکین اپراتورهای تلفن همراه بر اساس آخرین آمار منتشره توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا پایان سال ۱۳۹۸، به بیش از ۱۱۸ میلیون رسیده و ضریب نفوذ را به ۱۴۲ درصد رسانده است.
سال ۹۸ چند گوشی در همتا ثبت شد؟
طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در سال گذشته مجموعا ۱۵ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۵۵۸ عدد تلفن همراه مسافری، وارداتی و تولیدی در سامانه همتا ثبت شده است.
نقدینگی امسال هم استارت رشد را زد- نقد بانک مرکزی در مهار پول
با توجه به رشد ۷.۳ درصدی نقدینگی در سه ماهه ابتدایی امسال و رسیدن آن به رقم ۲۶۵۱ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، رئیس کل بانک مرکزی معتقد است با انتشار اوراق، اجرای طرح سپرده‌گذاری ریالی و اعلام نرخ سپرده‌پذیری از بانک‌ها در سطح ۱۰ درصد و در ادامه افزایش آن به سطح ۱۲ درصد می‌توان میزان نقدینگی را کم کرد.
مقتدایی: آمریکایی چاره‌ای جز کوتاه آمدن و پذیرش منافع ایران ندارد
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از منافعش کوتاه نیامده و تحت فشار جو روانی حاضر نمی‌شود منافع را فدا کند، لذا آمریکایی‌ها جز کوتاه آمدن جلوی کشور ما چاره دیگری ندارند.
رحیمی: کمیسیون صنایع برای بهبود وضع بازار خودرو راهکار می‌دهد
یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن گفت که این کمیسیون برنامه‌ها و راهکارهای خود را برای بهبود وضعیت بازار خودرو ارائه خواهد کرد.
ابتلای یک نماینده مجلس یازدهم به کرونا
دفتر ارتباطات مردمی نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی طی صدور پیامی از ابتلای حجت الاسلام سید محمد موحد به ویروس کرونا خبر داد.
علائم کرونا در کودکان-کودکان عامل انتقال ویروس کرونا
کودکان نه تنها به ویروس مبتلا می‌شوند، بلکه حتی می‌توانند ویروس را به دیگران هم انتقال دهند.
عوارض وحشتناک مصرف قرص «عشق»
مصرف مکرر قرص عشق و در زمانی که فرد نسبت به آن اعتیاد پیدا کند موجب افسردگی و اضطراب شده و حتی در مواردی فرد را به سمت خودکشی سوق می‌دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جشنواره  گل اینتر در سری آ
اینتر با یک پیروزی پر گل برابر برشا توانست سه امتیاز بازی را به دست آورد.
وقتی در فوتسال به قوی شدن حریفان تیم ملی فکر می‌کنند!
مشخص نیست حضور تیم ملی فوتسال زیر ۲۳ سال ایران در تورنمنتی که رقیب اصلی این تیم در آن حضور دارد با چه توجیهی صورت گرفته است.
واریز مابه التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه خودروهای حمل و نقل عمومی
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ما به التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه ۵۱۲ هزار خودروی حمل و نقل عمومی، واریز شد.
امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال ۵۰ درصد چهارخطه چهارخطه ازنا - شازند به اتمام می‌رسد.
اقتصاد انگلیس در بدترین وضعیت ۴۱ سال اخیر
رشد اقتصادی سه ماهه نخست امسال انگلیس به کمترین رقم از سال ۱۹۷۹ رسید.
واریز مابه التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت خرداد ماه خودروهای حمل و نقل عمومی
دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای دهیاران در سال ۹۹ ابلاغ شد
آخرین جزئیات بررسی حادثه کلینیک سینا اطهر از زبان معاون استاندار تهران
ضرورت تدوین سریع سند مشارکت‌های مردمی در اطفای حریق عرصه‌های طبیعی
میزان شیوع پایین کرونا در گرمخانه‌های شهرداری تهران
استقبال از بازگشایی درهای برج میلاد به روی گردشگران
دپوی لوازم قابل اشتعال در پلکان پشت‌بام سینا اطهر-اشکال در سیستم برق نگهداری سیلندرهای اکسیژن
ویدئو - ما، ماسک، کرونا؛ چقدر پروتکل‌ها را رعایت می‌کنیم؟
چهار اخطار به کلینیک سینا اطهر از ٩۴ تاکنون
افزایش چشمگیر غلظت ازن در ساعات بعد ازظهر روزگذشته