ترامپ: حالم خوب است-رسانه‌ها در زمان پوشش اعتراضات کرونا را رها کردند

07:55 ۱۷ روز و ۸ ساعت پیش ایسنا 230 0
ترامپ: حالم خوب است-رسانه‌ها در زمان پوشش اعتراضات کرونا را رها کردند

رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان کارزار انتخاباتی شهر تالسا در اکلاهاما با تاکید بر اینکه حالش خوب است، تلاش کرد تا به شایعاتی درباره وضعیت جسمانی‌اش پایان دهد و در این میان به جو بایدن تاخت.

ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا عصر شنبه در جمع حامیانش گفت: آن‌ها می‌گویند رئیس‌جمهوری ما مشکلی دارد. اگر مشکلی باشد، خودم می‌گویم... می‌خواهم این را به شما بگویم که (جو) بایدن مشکلی دارد، این را می‌توانم بگویم.
رئیس‌جمهوری ۷۴ ساله آمریکا همچنین از بایدن ۷۷ ساله بابت قاطی کردن اسامی ایالت‌ها انتقاد کرد. ترامپ گفت: اصلا توجه کرده‌اید که هر از گاهی بایدن اسامی ایالت‌ها را اشتباه می‌گوید؟ او به آیوا می‌رود و می‌گوید خیلی خوب است که در آیداهو هستیم. نه! شما به آیوا رفته‌اید... این اتفاق خیلی زیاد برای او رخ می‌دهد، اما هنوز برای من اتفاق نیفتاده است. زمانی که این اتفاق می‌افتد، هیچ راهی برای جبران آن وجود ندارد، فقط اینکه باید از آن استیج پایین بیایید.
به گفته ترامپ، بایدن تحت محاصره "توده جناح چپ" است و هیچ کنترلی روی آن ندارد.
گردهمایی روز شنبه در تالسا، اولین تجمع انتخاباتی ترامپ از مارس است که محدودیت‌های مرتبط به کووید-۱۹ در آمریکا آغاز شد.
مجازات سوزاندن پرچم دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنانش هم به این مطلب اشاره کرد که باید قانون جدیدی تصویب شود که مجازات سوزاندن پرچم آمریکا را یک سال حبس تعیین کند.
رئیس‌جمهوری آمریکا به اتفاقی که پنج‌شنبه گذشته در شهر پورتلند افتاد و معترضان مجسمه جورج واشنگتن (اولین رئیس‌جمهوری آمریکا) را سرنگون کردند، اشاره داشت. تصاویر ویدیویی نشان می‌دهند، یک پرچم آمریکا به دور این مجسمه پیچیده شده و به آتش کشیده شد.
ترامپ گفت: چند روز پیش، رادیکال‌های چپگرا در پورتلند اورگان، مجسمه جورج واشنگتن را پایین کشیدند، پرچم آمریکا را به دور آن بستند و پرچم آمریکا را آتش زدند... ما باید قانونی داشته باشیم که اگر شما پرچم آمریکا را سوزاندید، برای یک سال به زندان بروید.
اوایل شنبه ری کوپر، فرماندار کارولینای شمالی دستور جمع‌آوری یادبودهای کنفدراسیون از زمین‌های متعلق به ساختمان کنگره در این ایالت را صادر کرد؛ این دستور پس از آن صادر شد که معترضان روز جمعه دو مجسمه در شهر رالی تخریب کردند.
حدود ۱۵۰۰ تندیس و نماد از فرماندهان نظامی و سیاستمداران ایالت‌های جدایی‌طلب جنوب آمریکا در سراسر این کشور وجود دارد. این نمادها یادآورنده دوران برده‌داری هستند. این تندیس‌ها همچنین نمادی از برتری‌طلبی نژادی به شمار می‌روند. جنگ داخلی آمریکا در ۱۸۶۵ با تسلیم ارتش ایالت‌های جنوبی به پایان رسید اما نمادهای زیادی از دوران کنفدراسیون به عنوان "میراث تاریخی و فرهنگی" این دوره در سراسر آمریکا و به خصوص در ایالت‌های جنوب‌شرقی دیده می‌شود.
این نمادها در جریان اعتراضات ضد نژادپرستی که جرقه آن با کشته شدن جورج فلوید زده شد، هدف معترضان آمریکایی قرار گرفته است. فلوید که یک سیاه‌پوست آمریکایی بود، ۲۵ مه زمانی که در بازداشت پلیس بود، با فشار زانوی یک افسر سفیدپوست به روی گردنش، خفه شد. این مرگ دلخراش موجی از اعتراضات به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا را به راه انداخته است و اعتراضات به دیگر کشورها هم رسیده است.
کرونا مقابل اعتراضات رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین در کمپین انتخاباتی تالسا گفت، رسانه‌های آمریکایی موضوع ویروس کرونا را به نفع خودشان تغییر می‌دهند و برخی از جنبه‌های مهم این ویروس و شیوع آن را کم اهمیت جلوه می‌دهند.
ترامپ به حامیانش گفت: و آن‌ها (رسانه‌های آمریکایی) هرگز درباره کووید صحبت نمی‌کنند... وقتی ۲۵ هزار تن را می‌بینید که در خیابان پنجم راه می‌روند یا در یک خیابان در شهر تحت کنترل دموکرات‌ها راه بروند، شما هرگز نمی‌شنوید که آن‌ها بگویند "این‌ها ماسک به صورت نداشتند."
او گفت، بسیاری از معترضان جنبش "زندگی سیاه‌پوستان مهم است" خرابکاری کردند و به اموال شخصی آسیب رساندند.
ترامپ افزود: زمانی که از غارتگران، آنارشیست‌ها و آشوبگران حرف می‌زنم، می‌گویند که "رئیس‌جمهوری ما چه حرف بدی زد." اما شما نمی‌شنوید که آن‌ها درباره کووید حرف بزنند، دقیق‌تر بگویم کووید-۱۹. این اسم بیشتر و بیشتر از چین دور می‌شود و مخالفند که آن را ویروس چینی صدا کنیم.
رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد، او جان "صدها و هزاران تن" را در بحبوحه شیوع کرونا، با بستن مرزهای آمریکا با چین و اروپا زودتر از آنچه دیگران پیشنهاد بدهند، نجات داده است. به گفته ترامپ، ۲۵ میلیون تن در آمریکا تست مثبت کووید-۱۹ داشته‌اند و برای همین است که شمار کلی موارد تایید شده بالاست!
ترامپ با تکذیب این موضوع که بسیاری از موارد مبتلا به کووید-۱۹ به عنوان "سرماخوردگی" ثبت شدند، گفت: بنابراین به افرادم گفتم که لطفا سرعت نمونه‌گیری را کاهش دهید! بیش از ۲.۳ میلیون تن در سراسر آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند که بالاترین تعداد مبتلایان به این ویروس در میان همه کشورهای جهان است. آمریکا همچنین بالاترین میزان تلفات از کووید-۱۹ را دارد و بیش از ۱۲۱ هزار تن در آنجا جان داده‌اند. اعتراضات اخیر در آمریکا هم شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا را افزایش داده است.
تنش مرزی چین و هند رئیس‌جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنانش در اکلاهاما به درگیری مرگبار اخیر در مرز چین و هند اشاره کرد و گفت آمریکا آماده کمک به حل و فصل این نزاع است.
او تاکید کرد: شرایط بسیار سختی است. ما با هند صحبت می‌کنیم. با چین هم صحبت می‌کنیم. آن‌ها به مشکل بزرگی در آنجا برخورده‌اند. آن‌ها به مرز انفجار رسیده‌اند. باید ببینیم چه پیش می‌آید. ما تلاش می‌کنیم تا به آن‌ها کمک کنیم.
ماه‌ها بن‌بست در دره گالوان، جایی که منطقه لداخ هند در ‌مرز با منطقه چینی آکسای چین واقع می‌شود، از دوشنبه پیش به درگیری خشونت‌بار تبدیل شده است. نیروهای مسلح هند از کشته شدن ۲۰ سربازشان در این درگیری‌ها خبر دادند. مقام‌های چینی هنوز آماری از تلفات منتشر نکرده‌اند.
در روزهای اخیر، مقام‌های پکن نیروهای هندی را مقصر این درگیری‌ها دانستند. روز جمعه سخنگوی وزارت خارجه چین به خبرنگاران گفت، این دره در طرف چینی خط کنترل (مرز دوفاکتوی چین و هند) واقع شده است. هند با رد این ادعای چین، تاکید کرد که نیروهای هندی همواره در سمت خودشان از خط کنترل حضور دارند.
 


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

معرفی اسنپ دکتر و ارائه خدمات رایگان پزشکی برای رانندگان اسنپ
سال‌هاست که خدمات آنلاین پزشکی در کشورهای مختلف دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ایران نیز اپلیکیشن اسنپ همزمان با شیوع کرونا، با اضافه کردن سرویس «پزشک و مشاور» در این بخش وارد شده است.
دانلود قسمت دوم سریال موچین
سریال کمدی اجتماعی «موچین» به کارگردانی و نویسندگی حسین تبریزی هر چهارشنبه توسط سایت دانلود قانونی حلال دانلود توزیع می‌شود.
تور کیش هتل داریوش
امروزه بسیاری از گردشگران به دنبال رزرو تور کیش هتل داریوش می‌باشند. آژانس هواپیمایی ندا بال آسمان به‌عنوان یکی از برگزارکنندگان تور کیش به‌صورت خلاصه در مطلب زیر به برخی از خدمات هتل داریوش کیش اشاره می‌کند.
تا خرید کتب زبان، تنها چند کلیک فاصله‌ دارید!
با بانک کتاب ناهید، دیگر نگران گشت و گذار و یافتن کتب زبان موردنظر خود نباشید. بانک جامع کتابی که تنها با چند کلیک، راه را برای دسترسی آسان و بی دردسر به هر منبعی که بخواهید برای شما فراهم کرده است.
سیتروئن که بود؟
آندره گوستاو سیتروئن در ۱۹۰۰ از «اکول پلی‌تکنیک» فارغ‌التحصیل شد و پس از آن به‌عنوان یک مهندس و طراح صنعتی مشغول به‌کار شد. در همان سال از لهستان که زادگاه مادرش بود، دیدار کرد. طی این سفر نجاری را دید که مشغول کار روی چرخ دنده‌ای با ساختار استخوان ماهی بود. این چرخ دنده با صدای کمتر و به شکلی روان‌تر کار می‌کرد. سیتروئن حق اختراع و امتیاز آن را با مبلغی بسیار اندک خریداری کرد که همین خرید ساده منجر به اختراعی شد که به سیتروئن اعتبار فراوانی بخشید؛ یعنی چرخ دنده‌های مارپیچی دوبل.
۱۷ میلیارد؛ هزینه یک شعار!
برخی فقط حدس می‌زنند محمدحسن انصاری‌فرد دوست نداشت پرسپولیس با مربی انتخاب‌شده توسط ایرج عرب به مقام قهرمانی برسد. او مایل بود در قامت یک فاتح، گل‌محمدی را به پرسپولیس بیاورد، بعد در کنار یحیی و مطهری و افشین پیروانی و کریم باقری عکس دسته‌جمعی بگیرد و بتواند شعار معروف «کادر تمام پرسپولیسی» را سر بدهد؛ شعاری که حالا بیش از ۱۷ میلیارد تومان برای باشگاه پرسپولیس هزینه در پی داشته است. بله؛ هزینه برخی شعارها سرسام‌آور است!
هیچ برنامه‌ای برای اسکی‌بازان معلول تا پایان ۲۰۲۰ وجود ندارد
رئیس انجمن اسکی معلولان گفت: تا پایان ۲۰۲۰ کلیه مسابقات پاراسکی از سوی IPC لغو شد و هنوز هیچ برنامه جدیدی از سوی کمیته بین‌المللی پارالمپیک ارائه نشده است.
تعویق جایزه بزرگ دوومیدانی با اوج‌گیری کرونا
مسابقات جایزه بزرگ دوومیدانی به دلیل اوج‌گیری شیوع ویروس کرونا در کشور به تعویق افتاد.
جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار نمی‌شود
هیات اجرایی کمیته ملی المپیک هفته آینده تشکیل جلسه نمی‌دهد.
ماتئوس: لیورپول بهترین گزینه برای آلکانتاراست
ستاره سابق بایرن مونیخ معتقد است که لیورپول بهترین مقصد برای هافبک اسپانیایی باواریایی‌هاست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وضعیت وخیم اقتصادی اروپایی‌ها با ادامه شرایط کرونایی
کمیسیون اروپا نسبت به وقوع رکود عمیق اقتصادی در کشورهای اروپایی هشدار داد.
دردی که هنوز تازگی دارد
این روزها که هر روز خبر یک آتش‌سوزی تازه در جنگل‌های سبز کشورمان، آتش به جان و دل هر ایرانی میهن‌دوستی می‌افکند، یادداشتی از بهرام بیضایی همچنان تازگی دارد و چه تاسفی بالاتر از این که این یادداشت بعد از نزدیک به ۱۲ سال آنقدر موضوعیت است که می‌توان آن را بازنشر کرد.
نحوه آموزش در دانشگاه‌ها پس از کرونا چگونه خواهد بود؟+فیلم
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه آموزش دانشگاه‌ها در دوران پس از کرونا به هیچ وجه به وضعیت قبل از بهمن ۹۸ باز نخواهد گشت، گفت: با توجه به مجازی شدن آموزش در دانشگاه‌ها مطمئنا پس از کرونا نیز آموزش الکترونیکی در کنار کلاس‌های حضوری ارائه خواهد شد، چرا که دانشجویان به هیچ عنوان دیگر به آموزش صرف حضوری تن نخواهند داد.
وضعیت سپرده‌های بانکی و نقش بانک‌ها در سامان‌دهی بازار ارز از زبان مدیرعامل بانک رفاه
مدیرعامل بانک رفاه ضمن تشریح اقدامات این بانک در زمینه پرداخت تسهیلات به اقشار مختلف، در مورد سپرده‌های بانکی و نقش بانک‌ها در سامان‌دهی بازار ارز، توضیحاتی را ارائه کرد.
ممنوعیت واردات گوشی‌ تلفن همراه به گمرک ابلاغ نشده است
عباسپور در خصوص ابلاغیه اعمال ممنوعیت واردات گوشی تلفن همراه به ارزش بالای ۳۰۰ یورو توضیحاتی را ارائه داد.
حمله معترضان صربستانی به پارلمان پس از اعلام محدودیت‌های کرونایی
کرونا، خیابان‌های صربستان را به صحنه جنگ تبدیل کرد+فیلم و تصاویر
توافق اعضا بر سر اعلامیه هفتادوپنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل
سفر رئیس جمهوری مکزیک به واشنگتن
مدیر اف‌بی‌آی: چین مخالفان ساکن آمریکا را برای بازگشت، تهدید می‌کند
درخواست قانونگذاران آمریکایی برای شفاف شدن معاملات جانبی در فروش‌های تسلیحاتی ترامپ به عربستان
پارلمان تونس برکناری ˮموقتˮ نخست وزیر را بررسی می‌کند
تحقیق از مقامات ارشد فرانسوی بابت نحوه واکنش به کرونا
ترامپ: آمریکا در مبارزه با ویروس کرونا در شرایط خوبی است
ترامپ: برخی به دلایل سیاسی نمی‌خواهند مدارس باز شود