گرایی: مسئولان ورزش فارس به فکر منافع خودشان هستند- همه قول ها پوچ است

18:41 ۱۳ روز و ۵ ساعت پیش ایسنا 385 0
گرایی: مسئولان ورزش فارس به فکر منافع خودشان هستند- همه قول ها پوچ است

دارنده ۲ مدال برنز جهان و طلای بازی های آسیایی با بیان اینکه قول مسئولان به ورزشکاران پوچ است، گفت: شیراز ورزشکاران زیادی دارد، ولی متاسفانه مسئولانی هستند که این زحمات را  نمی بینند و فقط فکر منافع خودشان هستند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمدعلی گرایی چهره شاخص تیم ملی کشتی فرنگی، درباره پیگیری تمریناتش در روزهای تعطیلات اردوی تیم ملی اظهار کرد: شرایط بگونه ای است که نمی شود من و برادرم رضا هم خیلی با همدیگر تمرین کنیم، بیشتر تمرین انفرادی داریم. رضا آنقدر خوب است که می ترسم، با او تمرین کنم.
وی با اشاره به اینکه آخرین مسابقه رسمی اش در سال 2019، مسابقات جهانی نورسلطان بوده، ادامه داد: بعد از رقابت های جهانی قزاقستان، جایی مسابقه ندادم، یعنی از سال 2019 بلاتکلیف بودیم. بعد هم کرونا آمد و در شیراز هم جایی نبود که درست و حسابی تمرین کنیم. یک سالن بدنسازی داریم که دست آقای دهقان بود و کلیدش را به ما دادند و تخصصی آنجا تمرین می کنیم. یک سالن شهرداری هم در اختیار ماست که تمرین کشتی را آنجا انجام می دادم. به هرحال برای همه شرایط همین است و من و برادرم تنها نیستیم که این شرایط را تحمل می کنیم. همه مجبوریم این مسیر را طی کنیم. 
دارنده ۲ مدال برنز جهان درباره حضورش در لیگ برتر و اینکه چرا میزان قرارداد فرنگی کاران کمتر از آزادکاران است، خاطرنشان کرد: اگر مرا بخواهند چرا شرکت نکنم؟ این هم بستگی به نظر اسپانسر و تیم دارد که به چه شکل می خواهند سرمایه گذاری کرده و چطور کشتی گیران را جمع کنند. سقف پرداختی در لیگ هم همیشه متفاوت بوده و این اختلاف رقم بین کشتی آزاد و فرنگی وجود داشته است . اسپانسری که در کشتی سرمایه گذاری می کند نباید تبعیض قائل شود، چه فرقی می کند که در کشتی آزاد قهرمان شویم و یا فرنگی، همه بچه ها کشتی می گیرند. 
 گرایی با انتقاد از کم توجهی مدیران ورزشی در استان فارس نسبت به قهرمانان ورزشی این استان تاکید کرد: این چیزی است که همیشه بوده و فکر می کنم خواهد بود. شیراز ورزشکاران زیادی دارد، ولی متاسفانه مسئولانی هستند که این زحمات را  نمی بینند و فقط فکر منافع خودشان هستند. اداره کل وظیفه اش این است که به ورزشکار برسد اما آنها به فکر منافع خودشان هستند. متاسفانه و یا خوشبختانه دست شان رو شده و حالا آنها گرفتار موضوع خودشان هستند. در خصوص موضوع استخدامی که قبلا در موردش صحبت شده بود، از اول می دانستیم قول ها همه اش پوچ است ولی دست مان به جایی نمی رسید. تنها جایی که می شد درخواست مان را مطرح کنیم، اداره کل ورزش استان بود که نزد مدیرکل می رفتیم که همیشه ما را سر می گرداند. ما در شیراز یک سالن برای تمرین نداریم. باید از سه روز قبل زنگ بزنیم به این رفیق و آن رفیق، که یک سالن بگیریم بعد هم زیرآب ما را می زنند که سالن را از ما بگیرند.
دارنده مدال طلای بازی های آسیایی در مورد اتفاقاتی که در سال 2018 مجبور به جابه جایی وزن در تیم ملی شد، گفت: آن سال در بازی های آسیایی در وزن 77 کیلوگرم کشتی گرفتم. سال قبلش در 72 کیلوگرم بودم. کادرفنی تصمیم گرفت در انتخابی 77 کیلوگرم بگیرم و من اصرار داشتم در 72 کیلوگرم بمانم تا مدال جهانی ام را بگیرم. هر چه بود من در 77 کیلوگرم کشتی گرفتم و در جام تختی و بازی های آسیایی هم اول شدم و دو سه روز بعد گفتند باید در 72 کیلوگرم کشتی بگیری، خودم خیلی راغب نبودم اما این اتفاق افتاد و یک تصمیم اشتباه باعث شد  در 72 کیلوگرم کشتی بگیرم و یک مدال راحت در سال 2018 از دستم پرید.
گرایی با اشاره به شکستش به کشتی گیر سوئدی در مسابقات جهانی نورسلطان، گفت: در مسابقات قزاقستان آمده بودم طلا بگیرم. این آمادگی را در خودم می دیدم که ولاسوف روس، کیم کره ای و باقی حریفانم را راحت ببرم. با تمریناتی که در اردو داشتیم آمادگی خوبی داشتم اما متاسفانه در کشتی با حریف سوئدی برنامه ریزی اشتباهی داشتم. رفتم روی تشک ولی به در بسته خوردم. رفتم سراغ پلن دیگر، امتیاز هم گرفتم اما حریف دستم را خواند. کشتی گیر سوئدی چغر و بد بدن بود. برنامه ام اشتباه بود تایم دوم هم عجله کردم و درنهایت باختم. 
محمدعلی گرایی که مهمان برنامه دایره طلایی بود، همچنین در مورد رقابتش با سعید عبدولی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک پیش رو، تصریح کرد: رقابت با سعید عبدولی صددرصد خیلی به من کمک می کند. وقتی دو سه حریف باشند که با هم در اردو تمرین کنند، یک اصطلاح در بین کشتی گیران هست که بدن به بدن بشوند، حتما نتیجه خوب می گیرند و صددرصد هر کسی اعزام شود یک مدال خوش رنگ می گیرد. رقبای داخلی آنقدر قوی هستند که راحت در المپیک بتوانند مدال بگیرند.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

کشتی و رزمی
کشتی و رزمی

آخرین اخبار

انتقاد بنا به اصرار برای آغاز لیگ کشتی-سلامت کشتی گیران با چه معاوضه می شود؟
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی از اصرار برای برگزاری لیگ کشتی در شرایط شیوع شدید ویروس کرونا گلایه و تاکید کرد: سلامتی و عمر حرفه ای کشتی گیران با چه چیزی معاوضه می شود؟
فرنگی کار تیم ملی کرونا گرفت
دارنده مدال های برنز جهان،طلای بازی های آسیایی و ۳ طلای آسیا به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.
بوناچیچ: جایگاه من در فوتبال مشخص است- اگر تنها باشم موفقیت سخت رقم می خورد
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن می گوید برای رسیدن به موفقیت همه ارکان باشگاه باید تلاش کنند.
ویسی: مخالف برگزاری لیگ هستم اما ادامه می دهیم
سرمربی تیم فوتبال پیکان می گوید از پیش از شروع مجدد مسابقات لیگ، از مخالفان برگزاری آن بوده و همین حالا هم با آن مخالف است.
ایران بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی  به مفاد برجام را به کمیسیون مشترک ارجاع داد
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی نامه ای به آقای «بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام، یک بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی را طبق بند ۳۶ برجام به کمیسیون مشترک جهت حل و فصل ارجاع داد.
احتمال حضور لژیونر ایرانی در لیگ چین
مرتضی پورعلی‌گنجی پیشنهادی از یک تیم بزرگ سوپرلیگ چین دریافت کرده و آن را به اطلاع مدیران تیم العربی دوحه رساند.
ترکیب احتمالی شاهین شهرداری بوشهر مقابل پرسپولیس
شاهین شهرداری برای دیدار با پرسپولیس هیچ بازیکن محرومی ندارد.
درخواست استقلال از سازمان لیگ درباره ستاره تکنیکی
قبل از شیوع کرونا مسئولان استقلال با تصور اینکه شجاعیان فصل را از دست داده نام او را از لیست تیم خارج کردند، اما تعطیلات فوتبال باعث آمادگی این بازیکن شد و او حالا فرصت بازگشت دارد.
دیدار استاندار کهگیلویه و بویراحمد با خانواده شهید البرز اکرم کیش
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده شهدا شایسته بهترین خدمت هستند.
عکس حاج احمد متوسلیان در توییتر رهبر معظم انقلاب
توییتر منتسب به سایت رهبر انقلاب، بخشی از بیانات معظم له را منتشر کرد که فرموده اند: حاج احمد متوسلیان عنصر بسیار با اخلاص و فانی در راه خدا بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پرداخت ۲۰۸۹ میلیارد ریال وام بانک توسعه تعاون خراسان جنوبی
مدیر شعب استان خراسان جنوبی گفت: بانک توسعه تعاون خود را موظف به ایجاد اشتغال در استان می‌داند، از این رو مبلغ ۲۰۸۹ میلیارد ریال تسهیلات در سال ۱۳۹۸ به مشتریان بانک پرداخت شده است.
دوباره‌کاری فدراسیون والیبال- تقوی: تیم‌های لیگ برتر ۱۵ تیر مشخص می‌شوند
سرپرست دبیری فدراسیون والیبال گفت: دلیل اعلام نشدن اسامی تیم‌های شرکت کننده در لیگ برتر، تکمیل نبودن مدارک تیم‌ها است و باید تا ۱۵ تیر ماه صبر کرد.
افتتاح بزرگترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب ایران با هدف ارائه سرویس‌های دیجیتال توسط همراه اول
همراه اول بزرگترین مرکز داده غرب و شمال‌غرب کشور را با حضور رئیس مجلس و وزیر ارتباطات افتتاح می کند.
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۸ تیر ایسنا
اعلام حدنصاب افزایش اجاره‌بها در تهران و کلانشهرها/ اجباری شدن ماسک از ۱۵ تیر در مکان‌های سرپوشیده/ ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری/ طـرح دوفــوریـتـی مـجـلـس بـرای سـامـانـدهـی بـازار مـسـکـن/ «فروش نوزاد» از نگاه یک حقوقدان و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.
استقبال پارلمان لیبی از بیانیه کشورهای اروپایی-دولت وفاق ملی: آزادی سرت از واگنرها ضروری است
پارلمان لیبی در شرق این کشور (طبرق) از بیانیه مشترک کشورهای فرانسه، آلمان و ایتالیا که خواستار برقراری فوری آتش‌بس در لیبی و بازگشت به گفت‌وگوی سیاسی شدند، استقبال کرد.
انتقاد بنا به اصرار برای آغاز لیگ کشتی-سلامت کشتی گیران با چه معاوضه می شود؟
فرنگی کار تیم ملی کرونا گرفت
پولادگر: برگزاری المپیک قطعی نیست
پول مهمتر است یا جان- حسن یزدانی چه می‌گوید؟
ثوری: بوکس برای بانوان بی‌خطرتر از رشته‌های رزمی دیگر است
حمیده عباسعلی: آرزویم رسیدن به مدال المپیک است
تعویق المپیک به نفع کاراته ایران شد
مسابقات ووشوی قهرمانی جهان جوانان لغو شد
تیمهای کشتی توان پرداخت هزینه تست کرونا را دارند؟
اقدام عجیب سازمان لیگ کاراته در تعیین قهرمان لیگ برتر بانوان