تبدیل پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان به سازمان ملی اطلاعات رفاهی ایرانیان

18:22 ۲۲ روز و ۱۸ ساعت پیش ایسنا 658 0
تبدیل پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان به سازمان ملی اطلاعات رفاهی ایرانیان

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن بیان اینکه شناسایی اقشار کم درآمد، اختصاص یارانه معیشتی به آنان، شناسایی ۸۸ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) که یارانه معیشتی دریافت نمی‌کردند، شناسایی خانه‌های استیجاری و افراد فاقد خودرو  با تشکیل پایگاه رفاه ایرانیان، میسر شد گفت: می‌توان پیشنهاد تبدیل پایگاه رفاه ایرانیان به سازمان ملی اطلاعات رفاهی ایرانیان را مطرح کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری درنشست شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: ۴۰ عنوان مجوز با معرفی کامل  شرایط و فرآیندهای اخذ آن به صورت شفاف در دسترس عموم قرار گرفته و بیش از ۶۰ درصد مجوزها دست کم در یک مرحله الکترونیکی شده است و بقیه  نیز با برنامه ریزیهای انجام شده  ظرف ۳ ماه آینده الکترونیکی  میشود.
وی با بیان اینکه ایجاد پنجره واحد مجوز ها ، نقش مهمی در بهبود شاخصهای فضای کسب و کار دارد، افزود: برای تبادل داده بین دستگاهها، تمامی سرویسهای موجود در GSB( درگاه تبادل داده بین دستگاهی) بدون محدودیت در چارچوب مقررات مربوطه در اختیار همه دستگاهها  قرار خواهد گرفت و کمیته تبادل داده این وزارتخانه مسئولیت روانسازی، تسهیل و تسریع تبادل بین دستگاهها را عهده دار خواهد بود. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: یکی ازمهمترین اقداماتی که دولت و رئیس‌جمهوری  بر آن تاکید دارند توسعه دولت الکترونیک تا پایان سال جاری است به گونه‌ای که باید با تامین و تجهیز زیرساختها، دولت الکترونیک به بلوغ  کامل برسد.
شریعتمداری گفت: تمام تلاش خود را در این زمینه به کار خواهیم گرفت به گونهای که با تکمیل و نهایی شدن دولت الکترونیک، ارائه خدمات به  مخاطبان و جامعه هدف با رشد قابل توجهی روبرو شود.
کاهش مراجعه حضوری ۳۷ میلیون نفر به سازمان تامین اجتماعی  وزیرتعاون،کارورفاه اجتماعی به اقدامات سازمان تامین اجتماعی در حوزه خدمات الکترونیک به جامعه هدف اشاره کرد و افزود: با توجه به گستردگی مخاطبان  این سازمان،  با ارائه خدمات الکترونیکی مراجعه حضوری  ۳۷ میلیون نفر کاهش پیدا کرده است.
وی با تاکید بر اینکه توسعه خدمات الکترونیک باید با قوت بیشتری پیگیری شود ، تصریح کرد: با راه اندازی سامانههای الکترونیکی در معاونتهای این وزارتخانه از جمله روابط کار، بسیاری از خدمات به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.
شریعتمداری بر ضرورت تحول دیجیتال در واحدهای زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید و اظهار کرد: می‌توان از نهاد های دارای منابع مالی این وزارتخانه با رعایت مسئولیت اجتماعی در جهت الکترونیکی کردن خدمات در سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه استفاده کرد.
پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان یک دستاورد بزرگ ملی است وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان به عنوان یک دستاورد بزرگ ملی یاد  کرد و افزود: راه اندازی این پایگاه موجب جبران خلاء فقر اطلاعات و جلوگیری از هدر رفتن هزینهها می شود.
وی بر ضرورت حمایت مادی و معنوی از این پروژه ملی تاکید کرد و افزود: تامین همه نیازهای این پایگاه اعم از تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یک  ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.
شریعتمداری تصریح کرد: با نگاه کلان به این موضوع می‌توان پیشنهاد تبدیل پایگاه رفاه ایرانیان به سازمان ملی اطلاعات رفاهی ایرانیان را مطرح کرد.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در خصوص اهمیت پایگاه رفاه ایرانیان  اظهارکرد: شناسایی اقشار کم درآمد، اختصاص یارانه معیشتی به آنان، شناسایی ۸۸ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) که یارانه معیشتی دریافت نمی‌کردند، شناسایی خانههای استیجاری و افراد فاقد خودرو  با تشکیل پایگاه رفاه ایرانیان، میسر شد.
 وی تصریح ‌کرد:  آگاهی از وضعیت اقتصادی و جغرافیایی جمعیت کشور،  دارایی بسیار با ارزشی است که در این پایگاه وجود دارد.
 شریعتمداری صیانت از این پایگاه را مهم ارزیابی کرد و افزود: حفظ نیروی انسانی و تامین امنیت شغلی مورد نیاز برای این پایگاه لازم و ضروری است.
در ادامه،" نصرالله جهانگرد" عضو شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور دولت اللکترونیک نیز با بیان اینکه  با توجه به شرایط کرونا در کشور، توسعه خدمات الکترونیک در تمامی حوزهها ضروری به نظر میرسد افزود:  امروز در کشور جلسات با توجه به شرایط کرونا به صورت ویدئو کنفرانس و غیر حضوری انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تحول بزرگی در حوزه الکترونیکی کردن امور ایجاد شده است افزود: سرعت بخشی به دسترسی الکترونیکی جزء الزامات توسعه است.
جهانگرد تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله دستگاه‌هایی است که تحول دیجیتال را  به صورت واقعی در حال اجرا دارد.
نماینده ویژه رئیس جمهور در امور دولت الکترونیک، تعامل میان سازمانها را در این زمینه مهم ارزیابی کرد و افزود: با اراده و عزم جدی میتوان پایگاههای اطلاعاتی یکپارچه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زیر مجموعههای آن ایجاد کرد.
وی بر ضرورت تغییر تفکر و نگاه در حوزه خدمات دیجیتال و الکترونیک تاکید کرد و افزود: با الکترونیکی کردن امور و به کارگیری تکنولوژیهای نوین، پیشرفت و تسریع در کارها  به سهولت انجام می شود.
"سیدجوادرضوی "، دبیر شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات  و  رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و  تحول اداری  وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز گزارشی  از اقدامات انجام شده در خصوص مصوبات شورای راهبردی  فناوری اطلاعات و ار تباطات ارائه کرد و افزود: در اولین روز کاری در سال جدید، اولین بخشنامه صادره از سوی  وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که به نام سال جهش تولید نام گذاری شده است، شفاف سازی مجوزها و ایجاد تکمیل اطلاعات درگاه ملی مجوزها بود. 
 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی ادامه داد: متناظر با درگاه ملی مجوز ها در پرتال این وزارتخانه و با نشانی mojavez.mcls.gov. Ir  تمامی شناسنامه مجوزهای وزارتخانه شامل شرایط و مراحل اخذ، درگاه درخواست، راهنمای کاربری و کلیه اطلاعات مورد نیاز در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات،ارتباطات و تحول اداری، با اشاره به اقدامات انجام شده ، مصوبات اولین  نشست شورای  راهبردی  اطلاعات و ارتباطات وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مبنی بر تجمیع و تکمیل در سطح وزارتخانه و سازمانهای زیر مجموعه را تشریح کرد.
رضوی  گفت: بهینه سازی فرآیند واگذاری داده و اطلاعات بر بستر شبکه ملی اطلاعات و ایجاد ساز و کار الکترونیکی درخواست وب سرویسهای اطلاعات این وزارتخانه از از جمله این اقدامات است.
وی بسترسازی ایجاد دیتا کاتالوگ اطلاعاتی، تهیه شناسنامه وب سرویسها و سرویس کاتالوگ خدمات و سرویسهای این وزارتخانه ، شکل دهی خوشه رفاه و تامین اجتماعی و طراحی، پیاده سازی  گذرگاه  ارتباطی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اتصال آن به شبکه ملی اطلاعات سازمان فنآوری اطلاعات ایران را از دیگر اقدامات مهم  برنامهریزی شده در سال جاری برشمرد.
رضوی ادامه داد: به زودی خبر تکمیلی رونمایی از سامانه api.mcls.gov.ir جهت بهره برداری به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

دستگیری تعدادی از عناصر سرویس های اطلاعاتی بیگانه در کرمان
رییس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان از دستگیری تعدادی از عناصر سرویس های اطلاعاتی بیگانه در کرمان خبر داد و گفت: برخورد قاطع دستگاه قضایی با اشرار، امنیت و رشد اقتصادی و سرمایه گذاری را به جنوب کرمان بازگردانده است.
جانشین قرارگاه «پدافند الکترونیک» منصوب شد
با حکمی از سوی سردار غلامرضا جلالی، جانشین قرارگاه پدافند الکترونیک سازمان پدافند غیرعامل کشور منصوب شد.
بیانیه وزارت خارجه به مناسبت پنجمین سالگرد انعقاد برجام
سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری امروز خود بیانیه‌ای را در خصوص پنجمین سالگرد انعقاد برجام قرائت کرد.
سند همکاری با چین پس از تایید به اطلاع افکارعمومی می‌رسد- برای تعامل سازنده با مجلس آماده‌ایم
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: بر اساس سند همکاری، روابط ایران و چین در یک ریل‌گذاری صحیح و اصولی وارد مرحله جدیدی می‌شود.
تخصیص آب سد ماملو به دشت ورامین به صورت عادلانه باشد
‌نماینده مردم دشت ورامین در مجلس گفت: فلسفه و هدف از احداث سد ماملو برای تأمین آب شرب و کشاورزی ۴ منطقه ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت بوده و ان‌شاءالله در همین مسیر تلاش شود و نیاز تهران از منابع دیگر تأمین ‌و درصد این آب عادلانه باشد.
بررسی طرح دو فوریتی مالیات بر خانه‌های خالی در کمیسیون اقتصادی
یک عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح دو فوریتی مالیات بر خانه‌های خالی در این کمیسیون خبر داد.
رونمایی از سامانه مشعل در سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سامانه مشعل در سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به منظور بهبود عملکرد این سازمان، رونمایی شد.
تلاش رئیس کارکنان کاخ سفید برای شناسایی مظنونان درز اطلاعات
رئیس کارکنان کاخ سفید تلاش می‌کند تا منابعی را که عامل اصلی درز اطلاعات و اخبار به رسانه‌های آمریکایی هستند، شناسایی کند.
فیلم ترسناک «کندی من» به زودی روی پرده سینماهای جهان- عکس
فیلم سینمایی «کندی من» اثری در ژانر وحشت و به کارگردانی کارگردان زن سینمای هالیوود «نیا داکاستا» اکران بین المللی خود در سینما‌های جهان را از تاریخ دوازدهم ژوئن سال ۲۰۲۰ آغاز می‌کند، البته این اکران در صورتی رخ می‌دهد که تا این تاریخ سینما‌های هالیوود بازگشایی شوند.
هیأت رئیسه فراکسیون حمایت از صنعت و صنعتگران مجلس انتخاب شدند
نماینده مردم سنقر در مجلس از انتخاب اعضای هیأت رئیسه فراکسیون حمایت از صنعت و صنعتگران خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ادامه جنوبی «استاد معین» تا پایان مرداد به بهره برداری می رسد
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، با بیان اینکه پیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث ادامه جنوبی بلوار استادمعین از مرز 90 درصد فراتر رفته است، از امکان بهره برداری از این پروژه تا پایان مرداد سال جاری خبر داد.
العالم از شنیده شدن صدای انفجارها در جنوب عربستان خبر داد
خبرنگار العالم از شنیده شدن صدای انفجارها در خمیس مشیط و جیزان در جنوب عربستان سعودی خبر داد.
عراق|هلاکت 5 تروریست انتحاری در جنوب غربی بغداد
منابع امنیتی عراقی از هلاکت ۵ تروریست انتحاری در جنوب غربی بغداد خبر دادند.
ویژگی‌های آب سیاه + درمان
یک متخصص جراحی چشم گفت: در آب سیاه فرد معمولا متوجه بیماری نمی شود و زمانی به پزشک مراجعه می کند که در مراحل پیشرفته بیماری است و دچار اختلال شدید میدان بینایی شده است و عصب چشم آسیب می بیند.
پسر نصرالله رادش در عصر جدید
در فصل قبلی عصر جدید پسر رادش شرکت کرده بود.
کرونا ازدواج جوانان را به تاخیر انداخت
پرداخت کمک‌های نقدی به مبتلایان به کرونا تحت پوشش صندوق عشایر و روستاییان
حمایت کمیته امداد از ۳۷۵ هزار دانش‌آموز
شناسایی هویت کودکان کار با اسکن عنبیه
آلوده شدن ۱۰۴ مرکز بهزیستی به کرونا-شناسایی ۱۳۳۳ مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز
افزایش «بن خواربار» و «حق مسکن» بازنشستگان تامین‌اجتماعی از مرداد
آغاز واریز حقوق تیرماه و مابه‌التفاوت‌های فروردین و اردیبهشت مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی+جدول
تخصیص ۷۳ درصدی بودجه قانون حمایت از حقوق معلولان
بسیج سازمان تامین اجتماعی در مواجهه با کرونا
افزایش قیمت پیش‌ساز داروهای ترک اعتیاد-احتمال ورشکستگی مراکز درمانی