اکثر آمریکایی‌ها از اعتراضات حمایت می‌کنند و از واکنش ترامپ ناراضی‌اند

00:30 ۲۹ روز و ۱۴ ساعت پیش افکار نیوز 607 0

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط خبرگزاری رویترز و پایگاه نظرسنجی ایپسوس، اکثر آمریکایی‌ها از اعتراضات سراسری نسبت به مرگ یک مرد سیاه‌ پوست غیرمسلح توسط پلیس حمایت می‌کنند و از واکنش رئیس جمهور کشورشان به این ناآرامی ناراضی هستند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، این اعتراضات که برخی از آنها به خشونت کشیده شده، هفته گذشته آغاز شد؛ پس از آنکه جورج فلوید، مرد سیاه‌پوست ۴۶ ساله‌ در تاریخ ۲۵ مه پس از آنکه از سوی فردی به خرید با پول تقلبی متهم شده و تحت بازداشت قرار گرفت، با خشونت یک افسر آمریکایی که گردن او را با زانو می‌فشرد، خفه شد و جان باخت. این افسر پلیس مینیاپولیس به قتل متهم شده است.
این نظرسنجی که در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه انجام شده، نشان داد که ۶۴ درصد از آمریکایی‌های بزرگسال از مردمی که در حال حاضر راهپیمایی اعتراضی انجام می‌دهند، حمایت می‌کنند در حالی که ۲۷ درصد از این اعتراضات حمایت نمی‌کنند و ۹ درصد نظری ندارند.
این نظرسنجی بر خطرات سیاسی برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد؛ ترامپ که یک رویکرد تندرو نسبت به این اعتراضات اتخاذ کرده، تهدید کرده که ارتش آمریکا را برای سرکوب اعتراضات خشونت‌امیز مستقر می‌کند. این رئیس جمهور جمهوری‌خواه قرار است در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ با جو بایدن دموکرات رقابت کند.
اخبار بین الملل- این نظرسنجی نشان داد، بیش از ۵۵ درصد از آمریکایی‌ها گفتند که رویکرد ترامپبرای رسیدگی به این اعتراضات را تایید نمی‌کنند، از جمله ۴۰ درصد که به شدت با این رویکرد ترامپ مخالفت کردند، در حالی که تنها یک سوم گفتند که این رویکرد ترامپ را تایید می‌کنند؛ آماری که کمتر از  ۳۹ درصد تایید عملکرد شغلی کلی ترامپ است.
نظرسنجی دیگری که مجددا توسط خبرگزاری رویترز و پایگاه نظرسنجی ایپسوس صورت گرفته نشان داد که اختلاف پیشتازی بایدن با ترامپ در بین رای‌دهندگان ثبت شده به ۱۰ درصد افزایش یافته که بیشترین اختلاف از زمانی است که بایدن در اوایل آوریل سال جاری میلادی به عنوان نامزد احتمالی حزبش معرفی شد.
بسیاری از رای‌دهندگان مستقل نیز اعلام کرده‌اند که واکنش ترامپ به این ناآرامی‌ها را تایید نمی‌کنند. حتی در بین جمهوری‌خواهان نیز تنها ۶۷ درصد گفتند که رویکرد ترامپ به این موضوع را تایید می‌کنند؛ آماری که به شدت نسبت به ۸۲ درصدی که عملکرد شغلی ترامپ را دوست داشته و آن را تایید می‌کنند، کمتر است.
این اعتراضات بحران در کشوری را که در حال حاضر به شدت از پاندمی ویروس کرونا و رکود اقتصادی پس از آن ضربه خورده، عمیق‌تر کرده است.
اکثر جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها تاکید دارند که از اعتراضات صلح‌آمیز حمایت می‌کنند اما معتقدند که خشونت و صدمه زدن به اموال دولتی و خصوصی هدف و نیت معترضان را متزلزل می‌سازد. کمتر از یک چهارم از آمریکایی‌ها گفتند که خشونت یک واکنش مناسب است.        
حتی در مناطق روستایی و حومه که تحت تاثیر اعتراضات قرار نگرفته‌اند نیز اکثر مردم حمایت خود را از این اعتراضات ابراز کردند.
۴۷ درصد از رای‌دهندگان ثبت‌نام شده اعلام کردند که در انتخابات نوامبر از بایدنحمایت خواهند کرد در حالی که ۳۷ درصد حامی ترامپ هستند. بایدن در یکی از سخنرانی‌های روز سه‌شنبه خود درباره این ناآرامی‌ها متعهد شد تا به آتش نفرت و انزجار دامن نزند.
اما آمریکایی‌ها درباره واکنش پلیس دچار دو دستگی و اختلاف شده‌اند. براساس این نظرسنجی ۴۳ درصد معتقدند که پلیس کار درستی انجام می‌دهد در حالی که ۴۷ درصد مخالف هستند. این آمار دربین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان بدین گونه است که اکثر دموکرات‌ها با عملکرد پلیس مخالف هستند و اکثر جمهوری‌خواهان موافق عملکرد پلیس هستند.
این نظرسنجی درباره اعتراضات به صورت آنلاین انجام شد و در آن ۱۰۰۴ آمریکایی بزرگسال شرکت داشتند. درصد خطای این نظرسنجی مثبت و منفی چهار درصد برآورد شده است.  
نظرسنجی دیگر درباره عملکرد شغلی کلی ترامپ و انتخابات ۲۰۲۰ در بازه زمانی مشابه انجام شده که در آن ۱۱۱۳ آمریکایی بزرگسال شرکت داشتند و درصد خطاب آن مثبت و منفی سه درصد ارزیابی شده است.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

دفاعی امنیتی
دفاعی امنیتی

آخرین اخبار

قطع همکاری باشگاه سپیدرود با نادر دست‌نشان
باشگاه سپیدرود به صورت توافقی با نادر دست نشان قطع همکاری کرد.
قلعه‌نویی: یکسری دشمنان قسم‌خورده دارم- فرهاد باید آرامش بیشتری داشته باشد
سرمربی سپاهان درباره پیشنهاد جانشینی ویلموتس توضیح داد.
بیرانوند می‌تواند تا آخر فصل برای پرسپولیس بازی کند
مدیر حقوقی باشگاه پرسپولیس می‌گوید طبق دستورالعمل ابلاغ شده از سوی فیفا علیرضا بیرانوند می‌تواند تا پایان فصل در این تیم بازی کند.
مطهری: همیشه به دنبال بازی هجومی هستیم
مربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید تمیمش همیشه به دنبال انجام یک بازی هجومی است.
رئیس پارلمان طبرق لیبی: شورای ریاستی رای اعتماد پارلمان منتخب را به دست نیاورده است
عقیله صالح، رئیس پارلمان حامی خلیفه حفتر با بیان اینکه دوره شورای ریاستی بر اساس توافق صخیرات پایان یافته است، اعلام کرد، دولت وفاق دولتی غیرقانونی است؛ چراکه رأی اعتماد پارلمان منتخب را به دست نیاورده است.
روس‌ها در همه‌پرسی به ممنوعیت ازدواج همجنس‌گرایان هم رای دادند
روس‌ها با اعلام موافقت خود با انجام اصلاحات در قانون اساسی به نفع ممنوعیت ازدواج هم‌جنس‌گرایان نیز رای دادند و در قانون جدید ازدواج منحصرا به عنوان اتحاد بین زن و مرد تعریف شده است.
پیام تبریک پادشاه و ولیعهد سعودی به ترامپ به مناسبت روز استقلال آمریکا
پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی پیام تبریکی را به رئیس جمهوری آمریکا به مناسبت روز استقلال کشورش فرستادند.
طالبان گزارش اخیر وزارت دفاع آمریکا را رد کرد
گروه طالبان به گزارش اخیر وزارت دفاع آمریکا که این گروه را به ادامه همکاری با شاخه القاعده در شبه قاره هند متهم کرده، واکنش نشان داده و آن را رد کردند.
بغداد: برای دست‌یابی به راهکاری جهت توقف عملیات ترکیه در خاک عراق تلاش می‌کنیم
سخنگوی وزارت خارجه عراق از تلاش کشورش برای دست‌یابی به راهکاری سیاسی جهت توقف عملیات نظامی ترکیه در عراق خبر داد.
تایوان کنسولگری خود را در گوآم آمریکا بازگشایی می‌کند
تایوان امروز (جمعه) اعلام کرد، قرار است کنسولگری دوفاکتوی خود را در گوآم بازگشایی کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش احسان علیخانی به درگذشت ناگهانی سیروس گرجستانی+عکس
احسان علیخانی مجری مشهور تلویزیون به درگذشت سیروس گرجستانی واکنش نشان داد.
سهم لنج‌ها در قاچاق فراموش شده است!
رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، در شرایطی بخش قابل توجهی از تمرکز بر مقابله با قاچاق به حمل و نقل زمینی اختصاص یافته که سهم مهم لنج ها و قاچاق دریایی فراموش شده است.
جزئیاتی کمترشنیده‌شده از زندگی پرحادثه سیروس گرجستانی
سیروس گرجستانی با نام اصلی علی‌اکبر محمودزاده‌ گرجستانی ۲۵ اسفند ۱۳۲۳ در رشت به دنیا آمده بود؛ به قول خودش «رشت متمدن».
شاگردان مورینیو از کسب سهمیه دورتر شدند
تاتنهام در زمین شفیلد یونایتد حرفی برای گفتن نداشت و متحمل شکست شد.
نه کریم آمد نه وحید- خبری از ایرانی‌ها در تیم‌ملی نیست
با غیبت وحید هاشمیان و نهایی نشدن قرارداد کریم باقری، کادر فنی تیم ملی بدون حضور ایرانی‌ها فعالیتش را به صورت رسمی آغاز کرد.
اخبار تأیید نشده جدید درباره سرنوشت حاج احمد متوسلیان و همراهانش
تلاش برای اختلاف افکنی بین سپاه و نیروی انتظامی
افشاگری جان بولتون از تصمیم ترامپ درباره ایران
بررسی علل آتش سوزی مرکز درمانی سینا در مجلس
تدوین طرح دو فوریتی برای ساماندهی خانه های خالی در مجلس
تلاش ایالات آمریکا برای توقیف ۴ نفتکش ایرانی
امیر حاتمی: نیروهای مسلح هرگونه حرکت مذبوحانه دشمن را رصد و پاسخ خواهند داد
آغاز ثبت نام بیمه بیکاری در 5 استان
سردار جلالی: تمامی استان‌های هسته‌ای طرح پدافندی دارند
واکنش ترامپ به رکورد شکنی مبتلایان به کرونا در آمریکا