نمایندگان مجلس در سفر به غیزانیه چه گفتند؟

22:01 ۴۰ روز و ۱۹ ساعت پیش مشرق نیوز 618 0
نمایندگان مجلس در سفر به غیزانیه چه گفتند؟

۱۲ نماینده مجلس از چند استان کشور با حضور در غیزانیه و مناطق کم‌برخوردار اهواز، بر توزیع عادلانه ثروت و امکانات کشور تاکید کردند.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، ۱۲ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز جهت بررسی میدانی مشکلات مناطق کم‌برخوردار اهواز و بخش غیزانیه وارد استان خوزستان شدند.
نمایندگان در ابتدا از منطقه حصیرآباد اهواز و سپس روستاهای بخش غیزانیه اهواز بازدید و در جلسه ای در تاسیسات نفتی کریت کمپ با شرکت استاندار خوزستان مسائل مربوطه را بررسی کردند.
برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام به مناطق محروم اهواز آمدیممالک شریعتی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به دلیل حضور در مناطق حاشیه اهواز و غیزانیه، اظهار کرد: امسال با توجه به شرایطی که به تبع شیوع بیماری کرونا پیش آمد توفیق حضور در مرقد امام خمینی (ره) را از دست دادیم.
بیشتر بخوانید: افتتاح فاز نخست پروژه آبرسانی به غیزانیه +عکس‏وی افزود: اما تلاش کردیم تا گام کوچکی را در راستای عمل به توصیه امام (ره) که کمک به محرومان بود برداریم و به مردم این پیام را منتقل کنیم که در آغاز مجلس، تجدید بیعت با آرمان‌های امام (ره) را به صورت عملی انجام می‌دهیم.
‏نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تصمیمی که در مجلس یازدهم اتخاذ شد این بود که مشکلات محلی، منطقه‌ای و استانی مردم تنها بر دوش نماینده آن استان نباشد و کل مجلس در راستای افزایش همبستگی، نماینده آن منطقه را پشتیبانی کنند.
نمایندگان مجلس در سفر به غیزانیه چه گفتند؟
‏وی افزود: این مسئله جز برنامه‌های جدی مجلس یازدهم است و طبق تاکید رئیس مجلس، مشکلات کل مجلس بودن یک منطقه، از برنامه‌های رویکرد تحول مجلس است.
از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده خواهیم کردروح‌الله متفکر آزاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز به همراه جمعی از نمایندگان در بازدید از مناطق کم‌بدخوردار اهواز، اظهار کرد:آمده‌ایم تا مشکلات این استان و استان‌های دیگر را احصا کنیم و به راه‌حل جامع برسیم.
نماینده تبریز در مجلس گفت: در عین حال که به موضوعات موردی ورود می‌کنیم از تمام ظرفیت‌های قانونی مجلس اعم از قانون‌گذاری و نظارت به کار می‌گیریم تا کمکی به حل مشکلات مردم داشته باشیم.
وی با بیان اینکه مجلس در فضای مچ‌گیری نیست، عنوان کرد: مجلس درفضای حرکت و کمک به تحرک سیستم اجرایی آمده است و هرجا تحرکی ببینید قطعا از آن حمایت می‌کند و اگر نباشد به تحرک وا می‌داریم.
مسوولان اجرایی به وعده‌های خود عمل کنندمجتبی یوسفی نماینده اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در مجلس یک کار جمعی است از روزهای نخست آغاز به کار مجلس سعی کردیم یک کار متفاوت در راستای همدلی و هم افزایی نمایندگان جهت مشکلات اهواز حمیدیه، باوی و کارون انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه مسوولان اجرایی باید همت خود را مضاعف کنند، گفت: مردم در مضیقه هستند و ما در مجلس آماده حمایت از تلاش‌های مسوولان هستیم.
نماینده اهواز عنوان کرد: مسوولان اعم از استاندار و مدیران کل یا نباید به مردم وعده دهند یا اینکه به وعده های خود پایبند باشند.
رنگ محرومیت را باید از تمام نقاط دور از مرکز کشور زدودنماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه رنگ محرومیت را باید از تمام نقاط دور از مرکز کشور زدود، تاکید کرد: توزیع عادلانه ثروت و امکانات باید تبدیل به برنامه مستمر تمام دستگاههای کشورشود و این گفتمان در برنامه ریزی ها غالب باشد.
مهدی شریفیان اظهار کرد: منطقه خوزستان به لحاظ وجود ظرفیت ها و فرصت ها از نقاط با ارزش کشور است وعلاوه بر رفع موانع و مشکلاتی که در این استان وجود دارد باید برای پیشرفت روز افزون این استان برنامه ریزی کرد.
شریفیان تصریح کرد: بنا بر مذاکرات صورت گرفته در خصوص مشکلات خوزستان و به ویژه غیزانیه، در مورد موضوع مشکلات بودجه ای و تامین اعتبارات بحث و تبادل نظر شد همچنین بر عملیاتی کردن و پای کار آمدن اداره جهاد کشاورزی این استان و همچنین آبفای شهری روستایی تاکید شد.
آمده‌ایم تا مجلس چاره ای بیندیشدسید نظام‌الدین موسوی نماینده تهران درخصوص این بازدید ، در صفحه شخصی خود نوشت: ‏امسال ۱۴خرداد بدلیل شرایط کرونا توفیق زیارت حضرت روح الله(ره) نبود؛در عوض همراه ۱۲تن از همکاران نماینده به دعوت برادر عزیز آقامجتبی یوسفی نماینده جوان و انقلابی و پرتلاش اهواز به بهانه مسائل اخیر ‎غیزانیه به اهواز آمدیم تا از نزدیک با مشکلات مناطق محروم و حاشیه ای این شهر آشنا شویم بلکه مجلس چاره ای بیندیشد؛ یادمان باشد امام(ره) می‌گفت: یک موی کوخ نشینان را با همه کاخ‌نشینان عوض نمی‌کنم.
آقای استاندار، شما اینجا چه کاره‌اید؟ چرا گوش دولت و مجلس را نمی‌پیچانید؟عباس گلرو، نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز پس از بازدید از منطقه غیزانیه در جلسه‌ای که با حضور استاندار، مسؤولین در سالن جلسات شرکت نفت و گاز کارون با مخاطب قرار دادن استاندار و مسؤولین استانی اظهار کرد:همیشه گرفتار این معما بوده‌ام که استانداری و فرمانداری و نهادهای دولتی که برای جلساتشان کیک، نسکافه و آب خنک تدارک می‌بینند چرا از له‌له زدن کودکان تشنه‌لب آن هم در کنار منابع آب غافل هستند.
گلرو گفت:شما در حال ارسال نفت و گاز به کل مملکت هستید؛آقای استاندار و آقای مسؤول، شما اینجا چه کاره هستید؟ چرا گوش دولت و مجلس را نمی‌پیچانید و نمی‌گویید که در دو قدمی شما مردم در گرمای شدید و بی‌آبی به سر می‌برند، شرایطی که آن را حتی با وجود کلاه آفتابی برای دو دقیقه نتوانستم تحمل کنم.
وی اضافه کرد: من اگر به جای استاندار خوزستان بودم درِ اینجا را به روی دولت تخته میکردم و اجازه نمیدادم که منافع اینجا به جای دیگری برود؛ ما اول باید به غیزانیه برسیم، مردمی که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی سینه سپر کردند و خون و جان دادند اما حالا باید شاهد این باشند که ثروت از زیر پایشان برای جاهای دیگر کشیده می‌شود.
این نماینده مجلس گفت:آقای استاندار، بیایید تعارفات را کنار بگذاریم، همکاران شما برای مشایعت ما با ماشین‌های سانتافه آخرین مدل آمدند، آیا این انقلابی‌گری است؟ آیا این خدمت به مردم است؟منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

مزیت‌های دانشگاه‌ها و کشور ایتالیا برای تحصیل
طی دهه اخیر شاهد افزایش چشمگیر دانشجویان خارجی در کشور ایتالیا بوده‌ایم.
دو طرح بانک رفاه برای تکریم از مدافعان سلامت و اشتغالزایی+جزئیات
بانک رفاه کارگران، در سال" جهش تولید" با هدف کمک به ایجاد اشتغال و حمایت از تولیدات داخلی طرح "رفاه کالا " و برای تکریم فعالان حوزه سلامت طرح "جهش مهر سلامت ۹۹" را کلید زده و به مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی، پزشکان، پرستاران و ... تسهیلات با نرخ سود پایین پرداخت می کند.
دانلود قسمت ۳۰ سریال دل
قسمت سی‌ام (دومین قسمت فصل سوم) سریال دل به کارگردانی منوچهر هادی و نویسندگی بابک کایدان روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه توسط سایت قانونی حلال دانلود توزیع می‌شود.
شهریاری: آماده برگزاری لیگ برتر تیروکمان در شهریور هستیم
مسئول برگزاری لیگ برتر تیروکمان گفت: اگر ستاد مقابله با کرونا وزارت ورزش و جوانان مجوز بدهد، آماده برگزاری لیگ برتر تیروکمان در شهریور هستیم.
جعفری: پایگاه قهرمانی اسنوکر با رعایت موازین بهداشتی بازگشایی می شوند
رئیس کمیته فنی فدراسیون بولینگ و  بیلیارد می گوید که پایگاه قهرمانی آزادی برای تمرینات ملی پوشان در ساعات مشخص شده با رعایت موازین بهداشتی بازگشایی شده است.
تست کرونای مدیرکل ورزش خوزستان مثبت شد
تست کرونای مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان و معاون وی مثبت اعلام شد.
عکس روز- یک چشمی
خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا
نقدی بر اظهارات تازه علیرضا منصوریان
علیرضا منصوریان در یک مصاحبه زنده، ایرانیان را «فرنگ‌پرست» خوانده است. شاهد مثال او برای اثبات حرفش فرصت دادن هواداران فوتبال ایران به مربیان خارجی و آستانه تحمل پایین‌شان در مقابل نتایج مربیان داخلی است.
تاکید رئیس جمهور کوزوو در دادگاه لاهه بر بیگناهی‌اش
رئیس جمهور کوزوو پس از متهم شدن به جرایم جنگی و جنایات علیه بشریت، با دادستان‌های لاهه صحبت کرده است. وی خطاب به خبرنگاران بار دیگر تأکید کرد هیچ اشتباهی مرتکب نشده است.
لبنان برای رهایی از بحران اقتصادی‌اش به یک کشور حوزه خلیج فارس متوسل شد
مدیر امنیت داخلی لبنان در اظهاراتی گفت که کشورش تمایل دارد با کویت در مورد واردات سوخت از این کشور جهت کمک به حل بحران اقتصادی و مالی لبنان مذاکره کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تساوی ریو اوه با طارمی
ریو اوه که در ترکیب از مهاجم ایرانی اش بهره می برد برابر ماریتیمو مساوی کرد.
آخرین وضعیت برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا
به نظر می‌رسد برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در نیمه آبان ماه امسال قطعی باشد.
وضعیت سربازی متقاضیان کنکور ارشد و دکتری پس از تعویق کنکور
به دنبال اعلام تعویق در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و برخی نگرانی‌های مطرح شده از سوی متقاضیان مشمول سربازی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را ارائه کرد.
هشدار پلیس به خانواده‌ها؛ به رده بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای فرزندانتان توجه کنید
سرهنگ رجبی درباره آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان در سنین مختلف به خانواده‌ها هشدار داد.
فوتبالیست‌ها کرونا می‌گیرند شنا تعطیل می‌شود!
ملی‌پوش شنا گفت: ۲۰ یا ۳۰ نفر از فوتبالیست‌ها کرونا گرفته‌اند، مسابقات و تمریناتشان تعطیل نشده اما استخر آزادی که چند ملی‌پوش در آن تمرین می‌کردند را می‌بندند!
نماز جمعه این هفته تهران برگزار می شود؟
سلامی: حل مشکل زمین در بافت‌های فرسوده سبب سرعت در نوسازی بافت های فرسوده می شود
دانشجویان آزاد برای انتخاب محل آزمون دکتری تا فردا فرصت دارند
بلوکه کردن دارایی های ایران توسط کره جنوبی و اعتراض نماینده مجلس
تأکید بر طراحی فضای مجازی بومی- بیش از یک‌میلیارد بازدید از سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان
افزایش قیمت گازوئیل یک دروغ و جنگ روانی است!
طراحی پلتفرم بومی سامانه مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان
بیانیه روسیه درباره پنجمین سالگرد برجام- واکنش به فشار حداکثری آمریکا علیه ایران
اختصاص 1میلیارد تومان اعتبار برای مطالعه سیلاب‌ها به دانشگاه تهران
واکنش وزیر دفاع به تلاش آمریکا در تحریم تسلیحاتی ایران