مشکل لژیونر شدن ملی‌پوش هندبال چیست؟

10:01 ۳۵ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 791 0
مشکل لژیونر شدن ملی‌پوش هندبال چیست؟

در حالی که ملی‌پوش هندبال ادعا دارد که مشکل حضورش در لیگ پرتغال قوانین جدید فدراسیون است، رییس فدراسیون موارد دیگری را عنوان می‌کند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، محمدرضا اورعی یکی از ملی‌پوشان هندبال است که ادعا می‌کند با تیم ویتوریا پرتغال قرارداد یکساله بسته است اما اکنون با مشکل روبه‌رو شده است. این ملی‌پوش مشکل را در قوانین جدیدی که فدراسیون هندبال در خصوص ITC محدود در نظر گرفته عنوان می‌کند.
از طرفی رییس فدراسیون هندبال در خصوص این مشکل نظر متفاوتی دارد و مشکل موجود را به خاطر قرارداد این ملی‌پوش با تیم دیگر و هم‌چنین خدمت سربازی عنوان می‌کند.
محمدرضا اورعی، ملی‌پوش هندبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد مشکل پیش آمده برای خود گفت: بعد از قرارداد این مشکل به وجود آمد؛ گویا در قانون جدید فدراسیون برای لژیونر شدن بازیکنان زیر ۲۳ سال نمی‌تواند لژیونر شوند. من ۲۱ سال دارم و اکنون با این مشکل مواجه شده‌ام.
او درباره مدت سربازی خود و هم‌چنین قرارداد با تیم دیگر گفت: تا مهرماه سربازی من تمام خواهد شد، لیگ پرتغال هم از همین ماه آغاز می‌شود و مشکلی از این بابت نخواهم داشت. هم‌چنین در مورد قراردادی که گفته می‌شود با تیم دیگر داشتم باید بگویم قرارداد معتبر نیست و از این بابت هم مشکلی ندارم.
اورعی در ادامه گفت: باشگاه ویتوریا پرتغال دعوت‌نامه برای من ایمیل کرده است. من برای یک سال با این تیم قرارداد بستم همان‌طور که گفتم مهرماه دوران خدمت سربازیم تمام خواهد شد. لیگ پرتغال نیز از همان ماه آغاز خواهد شد. با مربی تیم صحبت کردم و اگر از بازی ششم به این تیم ملحق شوم مشکلی وجود ندارد.
وی در ادامه گفت: گویا فدراسیون در قوانین جدیدش مواردی را لحاظ کرده است. به طوری که باید برای لژیونر شدن کشوری را که انتخاب می‌کنیم جزو ۱۰ کشور معتبر در هندبال باشد. هم‌چنین باید به تیمی ملحق شویم که جزو ۵ تیم اول آن کشور باشد. پرتغال از کشورهای معتبر در هندبال است. تیم ملی این کشور جزو ۱۰ تیم اول اروپا است اما نمی‌دانم چرا پرتعال جزو کشورهای انتخابی فدراسیون نیست. در این یک سال هم که تیم ملی ایران هیچ رویدادی ندارد و حضورم در لیگ پرتغال باعث کسب تجربه خواهد بود. من تابع فدراسیون هستم اما امیدوارم که مشکل لژیونر شدنم برطرف شود.
اما علیرضا پاکدل، رییس فدراسیون هندبال در این‌باره به ایسنا گفت: مشکلی این بازیکن ربطی به شیوه نامه جدید ندارد. ما مخالف لژیونر شدن بازیکنان نیستیم اما باید شرایطی فراهم شود که منافع تیم ملی و بازیکن تامین شود. اورعی چند مشکل دارد اول این که سرباز است؛ هم‌چنین یک باشگاه ادعا دارد با او قرارداد بسته است. از طرفی تقاضای ITC از هیچ کشوری برای این بازیکن به دست ما نرسیده است. اگر دعوت‌نامه به دست ما برسد و با قوانین  شیوه نامه ما مطابقت داشته باشد قطعا قبول خواهیم کرد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

مقام کاخ سفید که علیه ترامپ شهادت داده بود، از ارتش بازنشسته شد
یک مقام نظامی دولت آمریکا که بعد از شهادت دادن علیه دونالد ترامپ در جریان تحقیقات استیضاح از پست خود در کاخ سفید اخراج شده بود، از ارتش بازنشسته شده است.
وانگ‌ یی: روابط چین و آمریکا با جدی‌ترین چالش‌ مواجه است
وانگ یی، دیپلمات ارشد چین امروز (پنج‌شنبه) گفت، روابط پکن و واشنگتن با جدی‌ترین چالش‌ از زمان برقراری مناسبات دیپلماتیک در ۱۹۷۹ مواجه است و دو کشور به پیام مثبت بیشتری نیاز دارند.
برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی؛ فردا ۹ صبح
آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، رأس ساعت ۹ صبح فردا، جمعه بیستم تیرماه در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می شود.
اصرار وزارت بهداشت بر تجدید نظر در زمینه اجرای طرح ترافیک
معاون وزیر بهداشت گفت: اصرار داریم که تجدید نظری در زمینه اجرای طرح ترافیک در ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گیرد.
ماجرای یک خاکریز
« چند راننده لودر و بلدوزر را انتخاب کرد گفت کسانی را می‌خواهد که داوطلب شهادت باشند. احمد به فرمانده زرهی گفت دو سه تا نفربر بیار جلو روبروی عراقی‌ها با سرعت به چپ و راست حرکت کنند و گردوخاک راه بیندازند تا دید آن‌طرف کور بشه و بتونیم خاکریز رو به هم وصل کنیم.»
آغاز ثبت تخلف برای تاکسیرانان بدون ماسک
معاون نظارت و امورمناطق سازمان تاکسیرانی شهر تهران از بکارگیری تیم های عملیاتی با رویکرد ارشادی و اعمال ثبت تخلف برای تاکسیرانان بدون ماسک خبر داد.
کلین شیت عابدزاده در لیگ پرتغال
ماریتیمو در هفته سی و یکم رقابت‌های لیگ فوتبال پرتغال در دیدار مقابل بواویستا در شبی که امیر عابدزاده کلین شیت کرد به پیروزی رسید.
پایان لیگ نوزدهم در مهر و ابهام در زمان شروع لیگ بیستم
لغو بازی‌های استقلال و فولاد و عقب افتادن بازی‌های این دو تیم در هفته‌های آینده، پایان لیگ و شروع فصل آتی را از دسترس خارج کرده است.
اتحاد ۴ جشنواره بزرگ سینمایی در مقابل کرونا
چهار چشنواره مهم پائیزی سینمایی جهان شامل ونیز، تورنتو، تلوراید و نیویورک اعلام کردند، امسال و در سایه شیوع ویروس کرونا همکاری را جایگزین رقابت با یکدیگر خواهند کرد.
قرنطینه کامل بیخ گوش تهران- اعتراف به عقب ماندگی - پیشخوان
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز را اینجا مشاهده کنید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پشت پرده خبرسازی واگذاری کیش و قشم به چینی‌ها
«واگذاری جزایر قشم و کیش به چینی‌ها» شایعه‌ای است که هرازگاهی در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای مطرح شده و بر سر زبان‌ها می‌افتد و به بحث‌های درون تاکسی و دورهمی‌ها تبدیل می‌شود. مشکلات اقتصادی و آثار تحریم‌های اقتصادی هم سرعت نشر این شایعات و باورپذیری آنها در بین مردم را افزایش داده است.
هشدار گوترش نسبت به «مداخله بی‌سابقه» خارجی‌ها در لیبی
دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که مداخلات خارجی‌ها در لیبی به «سطح بی‌سابقه‌ای» رسیده که موجب افزایش تنش‌ها در منطقه شده است.
نخست‌وزیر پرتغال: در مقابل کرونا به یک اتحادیه اروپای قوی نیازمندیم
نخست‌وزیر پرتغال اعلام کرد که اتحادیه اروپا باید در مقابل کرونا بیش از هر زمان دیگری قوی‌تر و مستحکم‌تر باقی بماند.
مجازات جرایم رایانه‌ای چیست؟
بر اساس قانون جرایم رایانه‌ای مجازات‌های مخصوص به خود را دارد و هرکس مرتکب اعمال مجرمانه شود باید مجازات‌های قانونی را طی کند.
درخواست محمدپور از جامعه دوومیدانی: انتخابم را به فال نیک بگیرید
سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی با بیان اینکه برای کار تخصصی نیامده در پاسخ به انتقاد برخی از اهالی این رشته گفت: این انتخاب را به فال نیک بگیرید، من هم سعی می‌کنم تا وظایفم را در حداقل زمان انجام دهم و رضایت خانواده این رشته را جلب کنم.
نایب رییس هندبال: تکلیف کادر فنی بانوان مشخص است- هیچ رده‌ای را حذف نمی‌کنیم
باختی دیگر برای یاران حدادی در CBA
مشایخی: امیدوارم پترو در لیگ بسکتبال بماند- آپشن قراردادها را نگرفته‌ایم
محکومیت پیکان به پرداخت ۱۱۵ میلیون تومان به پیمان اکبری
ورودی لیگ برتر والیبال برای تیم‌ها مشخص شد
مصطفی کارخانه به کرونا مبتلا شد
کلاهی: پتروشیمی انصرافش از لیگ بسکتبال را رسما اعلام نکرده است
شهریور زمان آغاز لیگ برتر هندبال مردان
داورزنی: هدف ما صعود  به جمع ۴ تیم برتر المپیک است
صالحی امیری: والیبال در المپیک خبرساز می شود