مکتب امام، مکتب حاج قاسم

10:10 ۳۵ روز و ۲۳ ساعت پیش مشرق نیوز 625 0
مکتب امام، مکتب حاج قاسم

حاج قاسم که رهبر انقلاب اسلامی او را پرورش یافته مکتب امام نامید نماد هویت ایرانی و اسلامی بود، هویتی که کشور های همسایه را دوست خود می‌داند و برای تعامل با دنیا دست دراز می‌کند ولی ذره‌ای از استقلال و آرمان خود کوتاه نمی‌آید.

مشرق نیوز

به گزارش مشرق، همه ما مدیون امام هستیم، اگر امام نبود یکی مانند پهلوی کثیف بر ما حکومت می کرد.احیاءهویت دینی وملی در قرنی که گرایش به مادیات وذوب در لیبرالیسم جهان را فرا گرفته بود معجزه امام بود .
اگر رهبری امام را خدا به ما عنایت نمی کرد، هرگز انقلاب پیروز نمی شد .به آمریکا بنگرید، بی عدالتی ونژاد پرستی بیداد می کند و ظلم ساختارمند، مردم را به خیابانها کشانده ولی این اعتراض به ثمر نمی رسدویامنحرف می شود، چون رهبر ندارند و اگر رهبر پیدا کنند یا وابسته است ویا مشکل دارد ویا توان ندارد این انقلاب را به ثمر برساند.
بیشتر بخوانید ۱۱ شاخص مکتب امام خمینی(ره) از نگاه رهبر انقلابقدر نعمت امام داشتن را نسل ماکمتر درک می کند، چون غرق در نعمت رهبری امامین انقلاب زیست کرده.
تمام آزادیخواهان و عدالتخواهان عصر ما مدیون رهبری امامین انقلاب هستند ،چرا که اگر امام دیکتاتوری ملعون مثل پهلوی که سگ هار نظام سلطه بود را شکست نمی داد هیچ امیدی به پیروزی های دیگر نبود .
یکی از انقلابیون تعریف می کرد چند روز بعد از انقلاب برای تحویل ستاد ارتش، وارد آنجا شدیم ،روی همه میز ها دو عکس ودو پرچم به چشم می خورد، عکس رئیس جمهور وقت آمریکا و شاه ملعون و پرچم آمریکا و ایران .
۵۰ هزار مستشار آمریکایی برمستعمره ای به نام ایران حکومت می کردند ومترسک فاسدومسلوب اختیاری به نام پهلوی را بر سر مردم گمارده بودند.
فلاکت مردم ایران در همه جا عیان بود، دکتر های خارجی در ایران طبابت می کردند وبرای عمل های کوچک باید بیماران را به خارج می بردند .عمده ثروت کشور در دست هزار فامیل فاسد پهلوی و وابستگان آنها بود و ملت ایران برده و نوکر این خاندان ملعون بود .ثروت های ملی کشور را به یغما می بردند و مجددا پول نفت رابا جنس های خود به قیمت گزاف از ما می گرفتند.
دانشگاه ها مرکز تدریس متون ترجمه ای بود که از دانشجوی ایرانی یک مقهور نظام لیبرالیستی تولید می کرد که تمام آمال وآرزو های او شبیه غربی ها شدن بود .
شاه ملعون هویت ملی و دینی ما را نابود کرده بود و انسانهایی را پرورش می داد که غرق در هویت غرب بودند هرکس غربی تر بود القاء می شد که پیشرفته تر است .
امامین انقلاب احیاگران هویت ملی و دینی ایران هستند والا چیزی از ایران به غیر از پوسته ای از باستان گرایی و جشن هنر شیراز باقی نمی ماند ،بهترین شاهد مثال آن همین کشور های حاشیه خلیج فارس هستند که نه از اسلام در آنها خبری است ونه از عرب بودن ، فقط ظاهری از دین وقومیت را یدک می کشند و هویت آنها آمیخته شده با مکاتب غربی .
احیاءهویت ایرانی اسلامی یکی از هدیه های امامین انقلاب به ما بود، هویتی که در نماد های شجاعت ،مقاومت،همدلی ، ایثار ،وحدت ،استقلال ، عزت و ایمان تجلی پیدا کرد. ملتی که می رفت از هم بپاشد، به هم پیوست و۸ سال مقابل نه فقط رژیم بعث و صدام که در مقابل تمام ابرقدرت های جهان قد علم کرد . امامین انقلاب میلیون ها شاگرد در مکتب خود پرورش دادند که یکی از برجستگان آن شهید سعیدحاج قاسم سلیمانی است.
حاج قاسم که رهبر انقلاب اسلامی او را پرورش یافته مکتب امام نامید نماد هویت ایرانی و اسلامی بود، هویتی که کشور های همسایه را دوست خود می داند وبرای تعامل با دنیا دست دراز می کند ولی ذره ای از استقلال وآرمان خود کوتاه نمی‌آید.
امام به ما آموخت گره از کار این دنیا فقط با آزادی قدس باز خواهد شد وامنیت جهانی با نابودی اسرائیل فراهم خواهد شد.آرمان قدس یک آرمان الهی است برای بهم رسیدن ابناء بشر با همه تفاوت ها.
قهرمان مبارزه با تروریسم و حافظ امنیت منطقه شهید حاج قاسم سلیمانی به درستی درک کرده بود که فقط با اخراج آمریکا از منطقه است که مردم این منطقه می توانند با امنیت وصلح زندگی کنند .مکتب سلیمانی یکی از فصل های مکتب امامین انقلاب است که خود به تنهایی پاسخ گوی بسیاری از مشکلات امروز ما است وآموختنی های فراوان دارد.
در مکتب شهید سلیمانی آموختیم که برای صلح و امنیت در جهانی که وحشی ها اداره اش می کنند تنها راه، جهاد و مقاومت و قوی شدن است.
در مکتب حاج قاسم آموختیم وحشی ها اگر حس کردند کشوری توان دفاع و مقاومت ندارد، تکه تکه اش می کنند و اصولا آمریکا به کشوری حمله می کند که سلاحش را زمین بگذارد.
در مکتب حاج قاسم آموختیم وحدت میان مسلمین جهنم نظام سلطه و استکبار است.
در مکتب حاج قاسم آموختیم اگر ایران قوی شود ،جبهه مقاومت قوی شود، سحر نزدیک خواهد بود .
در مکتب حاج قاسم آموختیم اگر پیرو امام خویش باشیم و عزم واراده جدی داشته باشیم، کار های دشوار سهل خواهد شد.
در مکتب حاج قاسم آموختیم ایرانی ،عراقی،سوری،لبنانی،یمنی،بحرینی،عربستانی،افغانی،پاکستانی و...همه اهل یک دیار هستند، مرزهای غیر واقعی را او برایمان برداشت تا بهتر برادر هایمان را بشناسیم.
در مکتب حاج قاسم آموختیم مسلمان،مسیحی،یهودی... همه مقصدشان خدا است با راهبران متفاوت ولی با دشمنان واحدشیطانی
در مکتب حاج قاسم آموختیم شیعه ،سنی، و... همه اهالی یک قبله اند که سعادتشان در گرو آزادی قبله اول است.
در مکتب حاج قاسم آموختیم اصولگرا ،اصلاح طلب و... اگر برای خدا کار کنند بال های رهایی نظام اسلامی از غرب گرایی خواهند بود والا نام های دیگر قدرت طلبی و دنیا خواهی هستند .
و هزاران آموختنی دیگر ...
منبع: فارس


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مقام کاخ سفید که علیه ترامپ شهادت داده بود، از ارتش بازنشسته شد
یک مقام نظامی دولت آمریکا که بعد از شهادت دادن علیه دونالد ترامپ در جریان تحقیقات استیضاح از پست خود در کاخ سفید اخراج شده بود، از ارتش بازنشسته شده است.
وانگ‌ یی: روابط چین و آمریکا با جدی‌ترین چالش‌ مواجه است
وانگ یی، دیپلمات ارشد چین امروز (پنج‌شنبه) گفت، روابط پکن و واشنگتن با جدی‌ترین چالش‌ از زمان برقراری مناسبات دیپلماتیک در ۱۹۷۹ مواجه است و دو کشور به پیام مثبت بیشتری نیاز دارند.
برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی؛ فردا ۹ صبح
آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، رأس ساعت ۹ صبح فردا، جمعه بیستم تیرماه در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می شود.
اصرار وزارت بهداشت بر تجدید نظر در زمینه اجرای طرح ترافیک
معاون وزیر بهداشت گفت: اصرار داریم که تجدید نظری در زمینه اجرای طرح ترافیک در ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گیرد.
ماجرای یک خاکریز
« چند راننده لودر و بلدوزر را انتخاب کرد گفت کسانی را می‌خواهد که داوطلب شهادت باشند. احمد به فرمانده زرهی گفت دو سه تا نفربر بیار جلو روبروی عراقی‌ها با سرعت به چپ و راست حرکت کنند و گردوخاک راه بیندازند تا دید آن‌طرف کور بشه و بتونیم خاکریز رو به هم وصل کنیم.»
آغاز ثبت تخلف برای تاکسیرانان بدون ماسک
معاون نظارت و امورمناطق سازمان تاکسیرانی شهر تهران از بکارگیری تیم های عملیاتی با رویکرد ارشادی و اعمال ثبت تخلف برای تاکسیرانان بدون ماسک خبر داد.
کلین شیت عابدزاده در لیگ پرتغال
ماریتیمو در هفته سی و یکم رقابت‌های لیگ فوتبال پرتغال در دیدار مقابل بواویستا در شبی که امیر عابدزاده کلین شیت کرد به پیروزی رسید.
پایان لیگ نوزدهم در مهر و ابهام در زمان شروع لیگ بیستم
لغو بازی‌های استقلال و فولاد و عقب افتادن بازی‌های این دو تیم در هفته‌های آینده، پایان لیگ و شروع فصل آتی را از دسترس خارج کرده است.
اتحاد ۴ جشنواره بزرگ سینمایی در مقابل کرونا
چهار چشنواره مهم پائیزی سینمایی جهان شامل ونیز، تورنتو، تلوراید و نیویورک اعلام کردند، امسال و در سایه شیوع ویروس کرونا همکاری را جایگزین رقابت با یکدیگر خواهند کرد.
قرنطینه کامل بیخ گوش تهران- اعتراف به عقب ماندگی - پیشخوان
تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز را اینجا مشاهده کنید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پشت پرده خبرسازی واگذاری کیش و قشم به چینی‌ها
«واگذاری جزایر قشم و کیش به چینی‌ها» شایعه‌ای است که هرازگاهی در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای مطرح شده و بر سر زبان‌ها می‌افتد و به بحث‌های درون تاکسی و دورهمی‌ها تبدیل می‌شود. مشکلات اقتصادی و آثار تحریم‌های اقتصادی هم سرعت نشر این شایعات و باورپذیری آنها در بین مردم را افزایش داده است.
هشدار گوترش نسبت به «مداخله بی‌سابقه» خارجی‌ها در لیبی
دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که مداخلات خارجی‌ها در لیبی به «سطح بی‌سابقه‌ای» رسیده که موجب افزایش تنش‌ها در منطقه شده است.
نخست‌وزیر پرتغال: در مقابل کرونا به یک اتحادیه اروپای قوی نیازمندیم
نخست‌وزیر پرتغال اعلام کرد که اتحادیه اروپا باید در مقابل کرونا بیش از هر زمان دیگری قوی‌تر و مستحکم‌تر باقی بماند.
مجازات جرایم رایانه‌ای چیست؟
بر اساس قانون جرایم رایانه‌ای مجازات‌های مخصوص به خود را دارد و هرکس مرتکب اعمال مجرمانه شود باید مجازات‌های قانونی را طی کند.
درخواست محمدپور از جامعه دوومیدانی: انتخابم را به فال نیک بگیرید
سرپرست دبیری فدراسیون دوومیدانی با بیان اینکه برای کار تخصصی نیامده در پاسخ به انتقاد برخی از اهالی این رشته گفت: این انتخاب را به فال نیک بگیرید، من هم سعی می‌کنم تا وظایفم را در حداقل زمان انجام دهم و رضایت خانواده این رشته را جلب کنم.
قرنطینه کامل بیخ گوش تهران- اعتراف به عقب ماندگی - پیشخوان
اسرائیل شهرک های جدید در قدس اشغالی می سازد
ابلاغیه محدودیت سنی متقاضیان وام ازدواج قانونی است؟
عربستان مجری نقشه‌ قدرت‌های استکباری است
اوضاع فاجعه بار اسرای فلسطینی در بازداشتگاه اسرائیل
برگزاری عروسی و عزا ممنوع شد
درخواست طالبان برای آزادی ۶۰۰ زندانی
طرح ترافیک پنج‌شنبه‌ها اجرا نمی‌شود
نقشه آمریکا برای منحل کردن حشد شعبی و ایجاد درگیریهای داخلی
علت غیبت زالی در جلسه شورای شهر تهران برای ارائه گزارش حادثه سینا مهر