نامشخص بودن وضعیت میزبانی ایران از رقابتهای بین‌المللی سوارکاری

03:10 ۴۶ روز و ۱۳ ساعت پیش ایسنا 821 0
نامشخص بودن وضعیت میزبانی ایران از رقابتهای بین‌المللی سوارکاری

رئیس فدراسیون سوارکاری ایران خبر از میزبانی سه رقابت بین المللی در مسابقات پرش با اسب داد که باتوجه به شیوع کرونا یک مسابقه لغو شده و دو مسابقه دیگر مشخص نیست که برگزار خواهد شد یا خیر.

ایسنا

 مسعود خلیلی رئیس فدراسیون سوارکاری در گفتگو با ایسنا، درباره شرایط مسابقات سوارکاری با توجه به شیوع کرونا گفت: با توجه به بخشنامه های ستاد مبارزه با کرونا در ورزش خوشبختانه در بعضی از استان ها که شرایط سفید اعلام شده و بیماری فروکش کرده تمرینات در باشگاه های آن استان ها با رعایت موارد بهداشتی آغاز شده است. همچنین در استان های سفید از لحاظ کرونا مسابقات بدون حضور تماشاچی در حال برگزاری است.
او درباره فعالیت باشگاه های سوارکاری تهران گفت: در استان تهران با رعایت موارد بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، گرفتن تست های غربالگری و با پروتکل های خاص اجازه فعالیت به باشگاه ها داده شده و با مدیریت در رشته های انفرادی مختلف قرار است فعالیت های لازم انجام شود.
او افزود: سوارکاری با بقیه رشته ها تفاوت دارد و آن هم این است که نمی توان اسب را به مدت طولانی خواباند. اگر با اسب کار نشود دچار آسیب خواهد شد بنابراین ایجاد تمرینات منظم برای اسب بسیار مهم است. خوشبختانه کار را با رعایت تمامی موارد بهداشتی شروع کرده ایم و به امید روزی هستیم که شرایط بهتر شود و بتوانیم مسابقاتمان را در تهران از سر بگیریم.
خلیلی گفت: در مدت کرونا موفق شدیم سیستم های مجازی را فعال کنیم. مسابقاتی که می توانستیم به وسیله ی سیستم های مجازی برگزار کنیم مانند مسابقات زیبایی اسب اصیل ایرانی از طریق مجازی برگزار شد. داوران از همین طریق به شرکت کنندگان امتیاز دادند.  سیستمی طراحی کردیم که مردم و سوارکاران ثبت نام کرده و در این مسابقه شرکت می کنند. فیلم توسط سه داور دیده شده و نظر نهایی به تمامی علاقه مندان اعلام می شود. خوشبختانه موفق شدیم سیستم های مجازی در خصوص آموزش و مسابقات راه اندازی کنیم. سیستم مجازی خیلی موثر بوده و بسیاری از این نوع رقابت استقبال کرده‌اند. همچنین بازدید کنندگان این رقابت ها زیاد شده است. 
او در پاسخ به این‌که، باتوجه به شیوع کرونا اکثر مسابقات ورزشی لغو و به زمان دیگری موکول شد آیا در آینده قرار است تیم ملی سوارکاری ایران به مسابقاتی اعزام شود یا خیر؟ گفت: ایران میزبان سه رقابت بین المللی در تقویم فدراسیون جهانی سوارکاری است اما هنوز برگزاری آنها با توجه به پیگیری ها مشخص نیست. فدراسیون پیگیری های لازم را انجام داده اما پاسخی دریافت نکردیم. اگر بخواهیم به مسابقات بین المللی اعزام شویم و یا میزبان رقابتهایی باشیم نیازمند داور و سرداور بین المللی و ورزشکاران خواهیم بود. البته هنوز ارتباط بین کشورها به درستی ایجاد نشده بنابراین فعلا برای برگزاری مسابقات که ایران میزبان آن است صحبتی در پیش نیست. همچنین با این تفاسیر فعلا اعزامی نخواهیم داشت.
رئیس فدراسیون سوارکاری ایران درباره مسابقاتی که قرار بود ایران میزبان آن باشد، گفت: قرار است مسابقات بین المللی پرش تحت عنوان CSI به میزبانی ایران برگزار شود. در تقویم فدراسیون جهانی سه تاریخ مختلف برای برگزاری این رقابتها وجود داشت که متاسفانه یک مسابقه در اواخر فرودین ماه بود که گذشت. اما دو تا مسابقه هنوز باقی مانده، یکی در ماه مرداد و یکی دیگر در پاییز قرار است برگزار شود. امیدواریم در مرداد ماه اگر شرایط کشور از لحاظ بیماری رو به بهبود برود مسابقات را برگزار کنیم. 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

بیمه تکمیلی چیست
بیمه‌های تکمیلی که در انواع مختلف توسط شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود به‌عنوان تکمیل کننده هزینه‌های درمانی بیمه نامه‌های درمانی پایه می‌تواند در کنار شما در جبران هزینه‌های درمانی باشد.
راهنمای خرید و انتخاب بهترین و ارزان‌ترین کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری یکی از راه های تغییر دکوراسیون است و امروزه کاربرد زیادی دارد و انتخاب بهترین کاغذ دیواری نیازمند داشتن اطلاعات است.
بگویید اصلاح‌طلبان هم بیایند و مجوز بگیرند
:شما به اصلاح‌طلبان بگویید اگر خواستند امر به معروف کنند، بیایند و مجوز بگیرند. ما از همه حمایت می‌کنیم. همان‌ طور که اصلاح‌طلبان ممکن است خطا کنند، انقلابی‌ها و اصولگرایان نیز ممکن است خطا کنند. امکان خطا برای همه وجود دارد ولی نه حق امر به معروف را ساقط می‌کند و نه تکلیف را. ما در ستاد احیای امر به معروف نظارت استصوابی نداریم.»
برنده بهارستان سرخ
با کمال تأسف شهربانی این تظاهرات را به گلوله بست و کشتار وحشتناکی انجام داد و این تصور در حزب به وجود آمد که یعنی مصدق برای استقبال از هریمن این‌ طور کشتار می‌کند؟ در کل تاریخ سیاسی زندگی مصدق چنین چیزی سابقه ندارد، عملا خود دکتر مصدق پاسخ ما را داد، عاملان این تظاهرات را به محاکمه کشاند، دستور داد برایشان دادگاه تشکیل شود و اتفاقا این موضوع در کتاب خاطرات و تأملات خود مصدق نیز وجود دارد؛ می‌گوید من اینها را به محاکمه کشاندم اما نفوذ دربار سبب شد که تبرئه شوند. مصدق امتحان خوبی داد.
رئیس فدراسیون سوارکاری: دوپینگ اسبدوانی را به نابودی کشانده است
رئیس فدراسیون سوارکاری بابیان اینکه دوپینگ دارد اسبدوانی ما را نابود می‌کند، گفت: حل این مشکل نیاز به عزم ملی دارد؛ باید با دوپینگ با جدیت برخورد کرد.
کمک ۳۷ هزار یورویی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی به ایران
فدراسیون جهانی در اطلاعیه ای از اختصاصی گرنت فوری ۳۷هزار یورویی به ایران در قالب سه برنامه برای سال ۲۰۲۰ خبر داد.
هر ۱۹ بازی یک جام
زین‌الدین زیدان می‌تواند پنج‌شنبه شب با فتح لالیگا یک رکورد فوق‌العاده به نام خود ثبت کند.
کرونا موجب لغو اپن آمریکا و رولان گاروس نخواهد شد
اگر تست کووید ۱۹ یک تنیسور در جریان دو گرند اسلم سال مثبت اعلام شود باعث لغو بازی‌ها نمی‌شود.
اسامی محرومان هفته بیست و پنجم لیگ برتر اعلام شد
اسامی محرومان هفته بیست و پنجم لیگ برتر فصل ۹۹-۹۸ اعلام شد.
سونامی ادعاهای نادرست ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری‌اش
بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست آمریکا، جدیدترین آمار مربوط به ادعاهای نادرست یا گمراه کننده ازسوی دونالد ترامپ نشان می‌دهد که وی تا تاریخ ۹ ژوئیه بیش از ۲۰ هزار ادعای نادرست یا گمراه کننده را در دوران ریاست جمهوری‌اش مطرح کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تساوی ریو اوه با طارمی
ریو اوه که در ترکیب از مهاجم ایرانی اش بهره می برد برابر ماریتیمو مساوی کرد.
آخرین وضعیت برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا
به نظر می‌رسد برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا در نیمه آبان ماه امسال قطعی باشد.
وضعیت سربازی متقاضیان کنکور ارشد و دکتری پس از تعویق کنکور
به دنبال اعلام تعویق در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و برخی نگرانی‌های مطرح شده از سوی متقاضیان مشمول سربازی، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را ارائه کرد.
هشدار پلیس به خانواده‌ها؛ به رده بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای فرزندانتان توجه کنید
سرهنگ رجبی درباره آسیب‌های بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان در سنین مختلف به خانواده‌ها هشدار داد.
پنج گام موثر برای تقویت حافظه
برای این که حافظه قوی باشد و به درستی عمل کند، به تمرین‌ها و آموزش‌های به خصوصی نیاز دارد که آن را تقویت می‌کنند.
رئیس فدراسیون سوارکاری: دوپینگ اسبدوانی را به نابودی کشانده است
کمک ۳۷ هزار یورویی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی به ایران
عمویی: حاضر نیستم تیر بزنم و دوباره کرونا بگیرم
نفرات ملی پوش تنیس‌ روی‌میز تغییر نمی کنند- اعزام تیم اولیه به مسابقات جهانی
به دماوند صعود نکنید- قرارگاه‌های کوه نوردی تا پایان هفته هیچ خدماتی نخواهد داد
کرونا شرایط فدراسیون نجات غریق را بحرانی کرده است
حاشیه پشت حاشیه!- برگزاری سلیقه‌ایی انتخابات هیات ژیمناستیک سمنان
حال گلف اصلا خوب نیست- وعده‌های انتخاباتی رئیس فدراسیون چه شد؟
فوتبالیست‌ها کرونا می‌گیرند شنا تعطیل می‌شود!
گلایه از وزارت بهداشت به دلیل تعطیلی مراکز ورزشی- آخرین وضعیت پیمان فخری و حسین نوری