محمد جواد ابراهیمی: با دبیر موافقم که وظیفه سرمربی انتخاب ملی‌پوش نیست

00:30 ۱۵ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 329 0
محمد جواد ابراهیمی: با دبیر موافقم که وظیفه سرمربی انتخاب ملی‌پوش نیست

آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران با تمجید از اقدام فدراسیون کشتی در تدوین چرخه انتخابی تیم‌ ملی، گفت: قانون باید حرف اول را درباره انتخاب ملی‌پوشان بزند، نه اینکه مثل سابق حق خیلی ها مثل من با نظرات شخصی خورده شود.

ایسنا

محمدجواد ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، درباره ارزیابی خود از قانون تدوین شده برای انتخاب ملی‌پوشان در رقابت‌های آسیایی، جهانی و المپیک، تحت عنوان"چرخه انتخابی" تیم ملی، اظهار کرد: جا دارد از علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی برای این کار ارزشمند و بزرگ تشکر کنم و قطعا این کار باعث افزایش جمعیت کشتی‌گیران و انگیزه آنان خواهد شد. با این قانون امثال من که سال ها حقمان برای رسیدن به دونده تیم ملی خورده شد، انگیزه زیادی گرفته‌ایم و می‌دانیم که دیگر قرار نیست اتفاقات گذشته تکرار شود.
آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران، با تاکید بر اینکه او نیز مانند بسیاری دیگر از کشتی‌گیران با اجرای این قانون با انگیزه زیادی در حال تمرین است، گفت: با تدوین و اجرای این قانون می‌دانیم که دیگر نظرات شخصی تعیین نمی‌کند که چه کسی ملی‌پوش شود و این عملکرد کشتی‌گیر و سیستم امتیازبندی است که تکلیف انتخاب ملی‌پوشان را روشن می‌کند. با روش گذشته که اصلا مشخص نبود چه متر و معیاری برای انتخاب کشتی‌گیران وجود دارد، خیلی‌ها انگیزه‌شان را از دست داده بودند. وقتی من همه را می‌بردم اما در زمان انتخاب دست روی فرد دیگری می‌گذاشتند هم خودم خسته شده بودم و هم کشتی‌گیران نوجوان و جوان زیادی که با من تمرین می‌کردند، دیگر انگیزه‌ای برای کار کردن نداشتند و سر تمرین نمی‌آمدند.
وی ادامه داد: یکی از نکات بسیار مثبت چرخه انتخابی این است که کشتی‌گیر اول و دوم به یک تورنمنت اعزام می‌شوند و اینطور نیست که یک نفر را مثل گذشته به یک مسابقه سخت و دیگری را به مسابقه‌ای آسان‌تر اعزام کنند. این دقیقا مطابق با عدالت در کشتی است چرا که همه کشتی‌گیران به یک چشم دیده می‌شوند. قبلا نفر اول را به تورنمنت فرانسه می‌فرستادند و من که نفر دوم بودم را به یاریگین روسیه می‌بردند اما با این قانون همه حق مساوی خواهند داشت. من همه را می‌بردم و در تورنمنت خارجی هم اول می‌شدم اما نظرشان را از طریق شورای فنی که درست کرده بودند اعمال می‌کردند و فرد دیگری ملی‌پوش می‌شد.
دارنده ۲ مدال طلای بزرگسالان آسیا و طلای جوانان جهان، تصریح کرد: اگر قانون مبنای اجرای کار و تصمیمات باشد، همه تکلیف خود را می‌دانند و حق هیچ کس ضایع نمی‌شود. کشتی‌گیری که کسی را ندارد دیگر نگران از دست رفتن حقش نیست و با انگیزه تر از همیشه تمرین خواهد کرد تا به تیم ملی برسد. خود من طی ۶ سال در مسابقات مختلف استانی و کشوری همه رقبایم را با اختلاف بالا می بردم چرا که آن‌ها اصلا انگیزه ای برای تلاش بیشتر نداشتند و می‌دانستند که رسیدن به دوبنده تیم ملی بخاطر تصمیمات شخصی غیر قابل دستیابی است. اگر ۱۰ یا ۱۵ کشتی گیر در هر وزن داشته باشیم قطعا باعث رشد کشتی ایران خواهد شد.
وی درباره اینکه برخی معتقدند با اجرای این قانون اختیارات سرمربی تیم ملی کم می‌شود، گفت: این حرف علیرضا دبیر که اعلام کرد کار سرمربی انتخاب ملی‌پوش نیست کاملا درست است. وقتی کشتی‌گیری با ۹۰ درصد آمادگی به اردو می‌رود سرمربی تیم ملی باید او را به ۱۰۰ برساند و مهمتر از آن وظیفه یک سرمربی مدیریت و کوچ کردن خوب کشتی‌گیر در زمان مبارزه است یا اینکه قبل از مبارزه به لحاظ روحی و روانی او را مهیای حضور در میدان کند. قبلا مورد داشتیم که سرمربی تیم ملی شب قبل از مبارزه به من گفت فردا به حریفت می‌بازی! آخر این چه حرفی است که یک سرمربی به کشتی‌گیرش می‌زند تا روحیه او از بین ببرد؟
ابراهیمی در پایان درباره آمدنش به وزن ۹۷ کیلوگرم گفت: برای اینکه المپیکی شوم به این وزن آمدم و با همه توان در حال تمرین هستم و انگیزه زیادی دارم تا به تیم ملی برسم. مطمئن باشید زیباترین کشتی‌ها را از من می‌بینید و حرف‌های زیادی برای گفتن خواهم داشت.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

فرزامی: سعادتمند دست از پا خطا کند، حذف‌ می‌شود
یک پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید اگر احمد سعادتمند طبق شرایط تعیین شده پیش نرود، قادر به پیشبرد کارهای خود در استقلال نخواهد بود.
مربیان دردسرساز یک دهه اخیر فوتبال ایران
فوتبال ایران همیشه پر بوده از مربیانی که برای تیم‌هایشان دردسر آفریده‌اند و با قراردادهای کلان و نتایج ناامیدکننده دست آن‌ها را در پوست گردو گذاشته‌اند.
علائم نشان‌دهنده راه فرار؛ قربانی زیبایی مراکز جمعیتی
معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه علائم نشان دهنده راه‌های خروج و فرار باید به گونه‌ای باشد که افراد کم‌بینا، ناشنوا و... نیز آن‌ها را تشخیص دهند، گفت: در برخی از مراکز جمعیتی این علائم برای اینکه در محیط جلب توجه نکنند از دید خارج بوده یا بسیار کوچک در گوشه‌ای از دیوار قرار دارد.
خطر اوج مجدد کرونا در کشور- افراد بی‌علامت هم ماسک بزنند
یک متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه زمان بروز موج دوم و سوم کرونا به رفتار مردم وابسته خواهد بود، گفت: اگر مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، ماسک استفاده نکنند، اعتقادی به رعایت مسائل بهداشتی نداشته باشند و...، مطمئنا با اوج مجدد بیماری در کشور رو برو می‌شویم.
آغاز فازم سوم کنترل کرونا- «سالمندان» و «بیماران خاص» غربالگری می شوند
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در فاز سوم کنترل و مدیریت کرونا برای ما مهم است افرادی را که بیشتر در معرض خطر قرار دارند، زودتر شناسایی کرده و مورد مراقبت قرار دهیم و اجازه ندهیم که این افراد به فرم‌های شدید بیماری کووید-۱۹مبتلا شوند.
پیش‌فروش سه محصول جدید سایپا برای نخستین‌بار- ۱۲ مدل محصول ایران خودرو پیش فروش می شود
پیش‌فروش یکساله محصولات جدید گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو از فردا آغاز می‌شود. در این طرح گروه خودروسازی سایپا ۹ محصول که سه محصول جدید هم در آن‌ها دیده می شود و گروه صنعتی ایران خودرو نیز ۱۲ محصول عرضه خواهند کرد.
مرغ آب پز، کبابی یا بریان؛ کدام یک سالم تر است؟
مرغ سوخاری یکی از اشتهابرانگیزترین غذاهایی است که شکل و بوی آن هر فرد سیری را گرسنه می کند. تصور به دندان کشیدن یک تکه مرغ سوخاری به همراه سیب زمینی برشته سس دار چیزی نیست که بشود براحتی از کنار آن گذشت.
مهلت انتخاب روش مستقیم سهام عدالت تا ۲۹خرداد تمدید شد
ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت اعلام کرد: بر اساس تصمیم ستاد، امکان انتخاب روش مستقیم سهامداری از سوی مشمولان سهام عدالت تا ساعت ۲۴ روز ۲۹ خرداد تمدید شد.
بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی هفت درصد آب خواهد رفت!
بانک مرکزی آلمان در گزارشی نوشت روند احیای بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا دست کم دو سال به طول خواهد انجامید.
رشد بالای سبد سهام عدالت در ۳ ماه اخیر
یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه در ۳ ماهه اخیر سبد سهام عدالت رشد خوبی داشته است، گفت: در طی یک ماه اخیر تصمیمات زیادی در خصوص سهام عدالت گرفته شده که بعضا عجیب است و همین تصمیمات باعث سردرگمی مردم شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

AFC معطل ترکمنستان برای فوتسال قهرمانی آسیا
کنفدراسیون فوتبال آسیا منتظر نظر ترکمنستان برای تعویق دوباره مسابقات فوتسال قهرمانی آسیاست.
روایت جالب مدیری از سانسورهای دورهمی- فیلم
روایت جالب مهران مدیری از سانسورهای دورهمی را در این ویدئو مشاهده می نمایید.
داروهای موثر برای درمان ویروس کرونا
تلاش برای ساخت داروهای موثر در درمان ویروس کرونا از زمان آغاز همه گیر شدن ویروس کرونا ادامه دارد. از ژانویه 2020 تلاش ها برای طراحی و ساخت داروی موثر و همچنین واکسن پیشگیری کننده به طور جدی ادامه داشته است.
طرح ترافیک از چه ساعتی اجرا می شود؟
با شیوع ویروس کرونا طرح ترافیک از روزهای پایانی اسفند لغو شد اما مدیران شهری معتقد بودند که با لغو طرح ترافیک در محدوده مرکزی افزایش یافته و حتی باعث شیوع بیشتر کرونا شده است.
۲۰ نکته تغذیه‌ای برای دانش‌آموزان در ایام امتحانات
امتحانات نهایی دانش آموزان کلاس دوازدهم از دیروز شنبه شروع شده است؛ بسیاری از دانش ‌آموزان روزهای پیش از امتحان را تا حد امکان به مطالعه می‌پردازند و تصور می‌کنند که غذا و استراحت مانع مطالعه می‌شود، در صورتی که با تغذیه صحیح می‌توان بازده فکری را افزایش داد.
یزدانی: بی مهری می‌بینم اما برای مردم کشتی می‌گیرم
حسن یزدانی: تا المپیک ۲۰۲۴ کشتی می گیرم- مقابل تیلور با شیوه جدید مبارزه می‌کنم
تمجید اسپینوز از تلاش های فدراسیون کاراته در زمان شیوع کرونا
قهرمان کشتی جهان در صف معترضان آمریکا+ عکس
مثل داعشی‌ها پسرم را کتک زده‌اند- ضاربان همچنان آزاد هستند!
به دنبال طلای المپیک در مرغداری + عکس
حضور داوران ایرانی در وبینار اتحادیه جهانی کشتی
واکنش جردن باروز به اوضاع آمریکا: سه شنبه سیاه!
بازدید وزیر ورزش از فدراسیون کشتی
میراسماعیلی: تجربه درخشان از من بیشتر است- مسئولان ورزش نقشی در آمدن او نداشتند