بیشتر جنگ های منطقه در ۷۰ سال گذشته، ناشی از دسیسه های رژیم صهیونیستی بوده است

13:04 ۱۴ روز و ۱۹ ساعت پیش قدس 175 0
بیشتر جنگ های منطقه در ۷۰ سال گذشته، ناشی از دسیسه های رژیم صهیونیستی بوده است

جعفر قناد باشی گفت: رژیم صهیونیستی از طریق توطئه های پنهانی و از طریق کمک به داعش و از طریق جنگ افروزی ها در منطقه از طریق تشویق امریکایی ها به حضور نظامی در منطقه و سایر شیوه های ناپیدای مختلف از جمله دلالی برای اینکه منافقین بتوانند در عرصه ی ایران فعال باشند پیوسته تمامیت ارضی و حاکمیت مارا مورد حمله و تهدید قرار داده است.

قدس

روز قدس امسال به دلیل همه گیری ویروس کرونا با چالش هایی مواجه شده است لذا برگزاری این روز مهم از طریق فضاسازی ها و برنامه سازی ها در فضای مجازی امکان پذیر شده است از این رو قدس آنلاین در گفت و گو با جعفر قناد باشی کارشناس بین الملل این سوال را پرسیده است که چرا باید در روز قدس و برنامه های آن حضور چشمگیری داشته باشیم؟ با توجه به عدم برگزاری همه جانبه روز قدس به  دلیل نگرانی ها از شیوع ویروس کرونا آیا پیشنهاد مشخصی برای برگزاری این روز دارید؟ برگزاری روز قدس درشرایط کنونی شیوع ویروس کرونا باید به صورت بسیار استراتژیک و توام با برنامه دنبال شود. قطعا اگر مردم دنیا درباره جنایت های رژیم صهیونیستی اطلاعات کافی داشته باشند و در جریان جنایت ها و زیاده خواهی های آنها قرار بگیرند می تواند منجر به باشکوه تر شدن مراسم در سال های بعد و با حضور همه آزادگان و مسلمانان جهان شود. برای نیل به این منظور باید از ابتدای ماه مبارک رمضان رسانه های مختلف، کارشناسان و جوانان آشنا به فضای مجازی و هنرمندان با ابزارهای مختلف هنری و با زبان های مختلف مردم سراسر دنیا را در جریان چرایی اهمیت برگزاری روز قدس قرار می دادند. برنامه های اینترنتی و حضور متشکل در فضای مجازی می تواند راهگشا باشد و جایگزین موقتی برای سال جاری باشد که امکان برپایی تظاهرات به شکل همیشگی در آن وجود ندارد.
بی شک یکی از دلایلی که همه ما ملت ایران و همه ملت هایی که تحت جور و ظلم آمریکا هستند برای حضور در راهپیمایی های روز قدس توجه به منافع ملی کشورهاست. همه ملت ها باید همواره آماده مقابله با زورگویی ها و تجاوزگری های آمریکا و رژیم صهیونیستی باشند،به ضرورت هایی که باید در عرصه دفاع از کشور در برابر توطئه ها در نظر بگیریم و آن را در همه برنامه های خود لحاظ کنیم. مسلم است که رژیم صهیونیستی باعث ناامنی منطقه شده و طی ۷۰ سال گذشته بیشتر جنگ هایی که در منطقه صورت گرفته است ناشی از دسیسه های این رژیم بوده است، حتی رژیم صهیونیستی عامل جنگ هشت ساله ایران و عراق بوده است، بخصوص که صهیونیست های دلال پنهانی برای رساندن اسلحه به رژیم عراق بودند. به هر حال آنها محور همه ناامنی ها در منطقه هستند چرا که یکی از بهانه های آمریکا برای حضور در منطقه حمایت و حفاظت از وجود رژیم صهیونیستی است یا بهتر است بگویم اصلی ترین برنامه راهبردی آمریکا حفاظت از امنیت اسراییل است، لذا از نظر آمریکا همه ی ملت ها باید به نوعی قربانی زیاده خواهی و توسعه طلبی های رژیم صهیونیستی شوند و با این زیاده خواهی ها به هیچ وجه مقابله نکنند تا امنیت این رژیم برقرار شود.  سیاست حفظ امنیت اسراییل سبب پیدایش و ایجاد داعش از جانب امریکایی ها شده است، همین سیاست بود که سبب ادامه فعالیت های داعش و کمک رسانی دنیای غرب به داعش برای تخریب کشورهای اسلامی شد.لذا هر چند امسال ملت ما و همه ی مردم جهان به دلیل ویروس کرونا و مشخصا ملت ایران به دلیل تحریم های اقتصادی تحت فشار قرار دارد اما مساله مهمی که همواره باید بدان توجه ویژه ای داشته باشیم حفظ امنیت کشور و تمامیت ارضی کشور است، لذا باید نسبت به مساله فلسطین که مساله اشغالگری و تجاوز است حساس باشیم.
برخی این سوال را مطرح می کنند که موضوع فلسطین  چرا برای ما باید مهم باشد، پاسخ شما برای این هموطنان چیست؟  یکی دیگه از موضوعات مهمی که توجیه دفاع از مردم مظلوم فلسطین است روحیه اخلاق مداری ماست که علی رغم مسایل مسائل مذهبی، ایرانی ها دارای  روحیه انسان دوستی بسیاری هستند، لذا بخش دیگری از دلایلی که مردم ما در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنند حمایت از مظلومین فلسطینی است، انسان هایی که به دلیل اشغالگری مردم فلسطین خانه خود را از دست داده اند و حمایت از کسانی است که مورد سرکوب رژیم صهیونیستی قرار گرفته اند، حمایت از هزاران نفری است که در زندان های رژیم صهیونیستی تحت شکنجه هستند و حتی در بین آنها زنان وکودکان حضور دارند. لذا مجموعه مولفه های انسان دوستی  و مذهب و البته مسائل سیاسی که مربوط به تمامیت ارضی ماست کوشش ما و همه آزادی خواهان جهان را برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین و به تبع آن دفاع از سرزمین خود بارز تر می کند. قطعا در چهل سال گذشته مهمترین تهدید ایران خطر رژیم صهیونیستی است،  رژیم صهیونیستی از طریق توطئه های پنهانی و از طریق کمک به داعش و از طریق جنگ افروزی ها در منطقه از طریق تشویق امریکایی ها به حضور نظامی در منطقه و سایر  شیوه های ناپیدای مختلف از جمله دلالی برای اینکه منافقین بتوانند در عرصه ایران فعال باشند پیوسته تمامیت ارضی و حاکمیت مارا مورد حمله  و تهدید  قرار داده  است. طبیعی است که مردم ایران به دلایل مختلف اعم از صیانت کشور خود و دفاع از مردم مظلوم فلسطین به فلسطین و موضوع فلسطین اهمیت نشان دهند.
آیا مساله فلسطین را باید موضوع دینی دانست یا انسانی؟ نباید اینگونه عنوان شود که راهپیمایی روز قدس و جلب مشارکت مردم براساس دیدگاه های مذهبی است، چرا که این موضوع ابعاد پیچیده ای دارد که فقط مذهبی نیست بلکه مساله انسانی است.مساله دفاع از حقوق بشر و آگاه سازی مردم  جهان به ایستادگی در برابر تجاوز و اشغالگری است لذا اگر موضوع قدس را فرای مذهب بلکه به انسانیت و مبارزه با خوی وحشی گری صهیونیست ها ارتباط دهیم قطعا بسیاری از مسلمانان و غیر مسلمانان بر علیه رژیم صهیونیستی قیام می کنند.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

زمان برگزاری انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد
روزنامه استاد الدوحه مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا به جمع بندی نهایی برای ادامه انتخابی جهانی ۲۰۲۲ رسیده است.
پیشنهاد جدید کشورهای غرب آسیا برای لیگ قهرمانان
کشورهای غرب آسیا مخالف برگزاری ادامه مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در قطر و امارات هستند و پیشنهاد جدیدی را به AFC ارائه داده‌اند.
چرا تمرینات نفت آبادان تعطیل شد؟
به دلیل ابتلای هفت عضو تیم فوتبال نفت آبادان به ویروس کرونا، فعلا تمرینات این تیم تعطیل است.
ژنرال دمپسی تهدید ترامپ به استفاده از ارتش علیه معترضان را محکوم کرد
رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش آمریکا تهدید دونالد ترامپ به استفاده از نیروی ارتش برای سرکوب اعتراضات سراسری در ایالات متحده را "خطرناک" و "بسیار نگران‌کننده" توصیف کرد.
فرانسه از کشته شدن فرمانده القاعده در شمال آفریقا خبر داد
فرانسه می‌گوید، عبدالمالک دروک دل، فرمانده گروه القاعده در شمال آفریقا را در کشور مالی کشته است.
برزیل به خروج از سازمان بهداشت جهانی تهدید کرد
رئیس‌جمهوری برزیل، سازمان بهداشت جهانی را به داشتن رفتار "تعصب‌آمیز" و "سیاسی" متهم کرد. او گفت، چنانچه این نهاد فعالیت "بدون جانبداری ایدئولوژیکی" را مدنظر قرار ندهد، از آن خارج می‌شود.
کشته و زخمی شدن ۳ سرباز ترکیه در ادلب
وزارت دفاع ترکیه از کشته و زخمی شدن سه سرباز این کشور در ادلب سوریه خبر داد.
وزیر خارجه لبنان تجاوز اسرائیل به سوریه را محکوم کرد
در پی حمله جدید رژیم صهیونیستی به سوریه وزیر خارجه لبنان حملات نظامی این رژیم به این کشور از حریم‌ هوایی لبنان را محکوم کرد.
جنگ لفظی آمریکا و روسیه بر سر لزوم خروج از خاورمیانه
یک مقام وزارت خارجه روسیه به اظهارات معاون وزیر خارجه آمریکا مبنی بر لزوم خروج روس‌ها از خاورمیانه واکنش نشان داد و گفت، این حرف‌ها از روی نادانی است.
اینفوگرافیک - هر فرد چقدر می‌تواند آزادسازی دی‌اکسیدکربن را کاهش دهد؟
سالانه مقدار زیادی دی‌اکسیدکربن در کره زمین تولید می‌شود و همین مساله اثرات منفی مختلفی بر محیط زیست دارد. با وجود تاثیرات فراوان صنعتی شدن زندگی‌های امروز بر افزایش دی‌اکسید کربن، هر فرد نیز می‌تواند با رعایت برخی مسائل و راهکارها، تولید این گاز را کاهش دهد. در این اینفوگرافیک که بر اساس داده‌های مرکز بین المللی تحقیقات راه‌حل‌های تقاضای انرژی تهیه شده، با راه‌هایی که هر فرد با رعایت آنها می‌تواند به این مساله کمک کند، آشنا خواهید شد و همچنین خواهید دید که رعایت هرکدام از این نکات چقدر می‌تواند آزادسازی دی‌اکسید کربن را کاهش دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

این ۸ غذا را نخورید تا همواره جوان بمانید!
در این مطلب به هشت ماده غذایی اشاره خواهیم کرد که باید برای جلوگیری از پیری زودرس و ابتلا به بیماری، از مصرف آن‌ها خودداری کنید.
ˮتناقض‌های آشکارˮ در آمار صعود به دماوند و درآمدهای فدراسیون کوهنوردی
فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در حالی برای اولین بار آمار و ارقام صعودها و درآمدهای حاصل شده از این صعودها به قله دماوند را اعلام کرده است که در این موارد ابهامات و تناقضات فراوانی دیده می‌شود.
کدام داروها از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شدند؟
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اقلامی که از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شده‌اند، عمدتاً شامل مکمل‌ها و داروهای بدون نسخه (OTC) هستند.
تحلیل اجرای آزمایشی طرح ترافیک پایتخت از شنبه- بازنگری در اجرای طرح در صورت گسترش کرونا
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران از افزایش مراجعات و بستری‌های کرونایی در تهران خبر داد و در عین حال گفت: از امروز (شنبه) برنامه فاز آزمایشی طرح ترافیک اجرا خواهد شد اما این موضوع حتماً مورد تحلیل قرار خواهد گرفت و اگر استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی مشکلاتی در زمینه گسترش بیماری به وجود آورد، طبیعتاً با تصویب ستاد ملی کرونا، ممکن است درباره بازنگری آن تصمیماتی جدیدی اتخاذ شود.
ارز واردات کامیون‌های دست دوم را خرج تولید در شرکت‌های داخلی کنید
به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، در شرایط تحریمی و کمبود منابع ارزی کشور، اختصاص ارز برای واردات کامیون‌های دست دوم چندان منطقی به نظر نمی‌رسد؛ لذا بهتر است این هزینه صرف تامین نیازهای شرکت‌های دولتی و خصوصی داخلی که زیرساخت تولید اتوبوس‌های برقی در آن‌ها فراهم است شود تا علاوه براینکه بر کاهش آلودگی هوا کمک شود، شرکت‌های خودروساز داخلی هم بهره‌مند شوند.
ژنرال دمپسی تهدید ترامپ به استفاده از ارتش علیه معترضان را محکوم کرد
فرانسه از کشته شدن فرمانده القاعده در شمال آفریقا خبر داد
برزیل به خروج از سازمان بهداشت جهانی تهدید کرد
ترامپ: شهردار واشنگتن بی ‎لیاقت است
شکست تاریخی دستگاه قضایی آمریکا
حمله معترضان به سفارت آمریکا در مکزیک
بهار آمریکایی
پارلمان عراق امروز برای تکمیل کابینه الکاظمی رای‎ گیری‌ می‌کند
آمریکا حدود 10 هزار سرباز خود را از آلمان خارج می‌کند
کشته شدن رهبر القاعده در مجموعه کشورهای آفریقایی مراکش