لاریجانی یک گزینه مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است

19:22 ۸۵ روز و ۳ ساعت پیش قدس 452 0
لاریجانی یک گزینه مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است

استاندار سابق دولت روحانی و نماینده ادوار مجلس می گوید: می توان آقای لاریجانی را به عنوان یک گزینه مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دید و به نظر من چند سر و گردن از بسیاری از شش نفری که در انتخابات ۱۳۹۶ حضور داشتند بالاتر است.

قدس

قدس آنلاین : محمدرضا خباز در گفت وگو با  خبرآنلاین  با اشاره به عملکرد ۱۲ ساله علی لاریجانی در پارلمان، گفت: در زندگی آقای لاریجانی مانند همه انسان های دیگر فراز و نشیب‌هایی وجود داشته و دارد بنابراین اینکه بعضی مواقع می گویند حرف مرد یکی است، باید گفت خیر اینطور نیست. هرگاه انسان به یک اندیشه و نگاه جدیدی رو به جلو و رو به رشد رسید، طبیعتا نباید بر افکار گذشته اش پافشاری کند چراکه اندیشه جدیدی بر او افزوده شده بنابراین باید فرد را در شرایط زمان و مکان خاص ارزیابی کرد.
وی ادامه داد: حضرت امام نیز جمله ماندگاری دارند که می فرمایند حتی فقه هم تابع زمان و مکان است؛ برخلاف تصور عده ای که می گویند فقه ثابت است. بنابراین همه ما هم همین حالت را داریم؛ ممکن است در اول انقلاب و در دورانی که انقلاب اسلامی نوپا بوده، ما انقلابیون نظرهایی داده باشیم اما بعد از کسب تجربیات جدید از پختگی دیگری برخوردار شدیم.
لاریجانی مسیری رو به جلو پیموده است این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: آقای لاریجانی هم از این مسئله مستثنی نیست. ما آقای لاریجانی را  به عنوان یکی از مسئولان سپاه پاسداران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس صدا و سیما و در نهایت به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی می شناسیم که فکر می کنم ایشان مسیری رو به جلو را پیموده است یعنی اگر مدیریت ایشان در صدا و سیما با مدیریتش در مجلس مقایسه شود تفاوت های زیادی در این مدریت ها عیان می شود.
خباز یادآور شد: آقای لاریجانیِ امروز یقینا تفکرات دیروز را ندارد. وقتی هم که ایشان دبیر شورای عالی امنیت ملی شدند و برخوردها و ارتباطاتی با سایر کشورها داشتند و در سفر به دنیا، با فرهنگ های جدید و روش های مملکت داری جدید آشنا شدند، طبیعتا این موفقیت را می توان در ایشان دید که تجربه ارزشمندشان را در خدمت نظام و انقلاب به کار بگیرند.
رکوردار ریاست مجلس شد وی خاطر نشان کرد: نکته قابل توجه دیگر رکورد زمان ریاست مجلس است که توسط آقای لاریجانی شکسته شد. بعد از ایشان که ۱۲ سال بر کرسی ریاست تکیه زد، مرحوم آقای هاشمی ۱۰ سال، آقای ناطق نوری ۸ سال، آقای کروبی حدود ۶ سال و بعد هم آقای حدادعادل ۴ سال قرار دارند و از نظر مدت زمان ریاست قوه مقننه نیز رکوردار هستند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه مسلما آقای لاریجانی از استعداد خوبی برخوردار است، افزود: به همین جهت در این سه دوره مجلس شورای اسلامی موفقیت های خوبی داشت هرچند نمی توان گفت که آیا بهتر از این نمی شد و برنامه بهتر و خدمت بیشتری صورت نمی گرفت؛ من معتقدم که قطعا بهتر از این هم می شد.
هنر رئیس مجلس کنترل و مدیریت تندروهاست خباز ادامه داد: در همه مجالس تعدادی تندرو حضور دارند و سد موفقیت های مجلس می شوند و قوه مقننه را با نطق های تند، نامه های غیرمنطقی، با دادن طرح هایی با آثار منفی، به چالش می کشند و به حاشیه می برند اما هنر رئیس مجلس این است که بتواند هم این افراد را به خوبی مدیریت کند وهم از تاخت و تاز آنها جلوگیری کند و هم اینکه از توانمندی مجلس بیشترین استفاده را بکند.
کارنامه لاریجانی در مجلس قابل دفاع بوده است وی همچنین گفت: به خاطر دارم که رهبر انقلاب یکبار تاکید کردند که کار مجلس ریل گذاری و طراحی سیاست ها است و باید ریل محکمی را تعبیه کند. اگر ریل محکم و دقیق با برنامه های کارشناسی باشد، قطار اجرا با سلامت و اطمینان حرکت خواهد کرد. به همین دلیل است که می گویم مجلس می توانست بهتر هم اداره شود اما در عین حال کارنامه آقای لاریجانی در مقایسه با سایر روسای مجلس کارنامه قابل دفاعی بوده است.
این نماینده پیشین مجلس تصریح کرد: البته لازم بود به خرد جمعی بیرون مجلس توجه بیشتری داشته باشند چون پشت پرده مجالس گاهی از خود مجلس بیشتر است و می تواند به باروری و پویایی مجلس کمک کند.
خباز در پیش بینی خود از ادامه حیات سیاسی علی لاریجانی، اظهار کرد: آقای لاریجانی فرزند یک مرجع تقلید است، داماد شهید مطهری است و خودشان هم تحصیلات خوبی دارد؛ در عین حال هرچه جلوتر آمده فرد پخته تری شده است که این پختگی می تواند به خوبی مورد استفاده کشور قرار بگیرد. ما برای هیچ یک از شخصیت های برجسته کشور پایانی در نظر نمی گیریم و برای او آرزوی پایان نمی کنیم چراکه مردم هزینه هنگفتی دادند تا این افراد به پختگی برسند بنابراین باید از این تجربیات که به نوعی تجربه ملت و کشور است، در عرصه های مختلف به کار گرفته شود. حیف است این استعداد و تجربه به فراموشی سپرده شود.
لاریجانی چند سر و گردن از کاندیداهای انتخابات ۱۳۹۶ بالاتر بود وی تاکید کرد: به عنوان یک فعال سیاسی هم می گویم که می توان آقای لاریجانی را به عنوان یک گزینه مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دید و به نظر من چند سر و گردن از خیلی از شش نفری که در انتخابات ۱۳۹۶ حضور داشتند بالاتر است اما باید دید چه کسانی به عرصه می آیند. هرچند به عنوان یک اصلاح طلب باید بگویم که جریان اصلاحات بعد از بازنگری درون خود در این رابطه به نتیجه و جمع بندی برسد.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

پاشازاده: با ۴ تا بچه، تراکتور را متوقف کردیم!- دارایی شاهین همین است
سرمربی تیم فوتبال شاهین گفت دارایی باشگاه ما محدود است و نباید به خاطر کمبودها به باشگاه اعتراض کرد و خرده گرفت.
پورموسوی: امیدوارم مثل همیشه فوتبال ایران ثابت کند که پاک است
سرمربی پارس جنوبی جم گفت: تمام توجه‌مان به تیم خودمان است اما گوشه چشمی به نتایج دیگر تیم ها داریم و امیدوارم مثل همیشه فوتبال ایران ثابت کند که پاک است و بدون هیچ دغدغه‌ای در زمین بازی نتایجشان را به دست بیاورند.
جلالی: بازی با پرسپولیس شاید برای ما یک فینال بزرگ باشد
سرمربی گل گهر گفت: این بازی شاید بتواند برای ما یک فینال بزرگ باشد و دوست داریم قبل از آخرین بازی، موقعیت خودمان را در جدول تثبیت کنیم.
مربی تراکتور: تقابل ما با ماشین‌سازی مثل تقابل دو برادر است
علی ابراهیمیان می‌گوید وضعیت تراکتور از ماشین‌سازی بهتر است و آن‌ها ۳ امتیاز را کسب خواهند کرد.
مربی ماشین‌سازی: کار سختی مقابل تراکتور داریم
حمید عبداللهی می‌گوید تیمش کار سختی در داربی تبریز دارد.
بختیاری‌زاده: بازی با سپاهان فینال لیگ است
سرمربی تیم فوتبال شهر خودرو می‌گوید دیدار تیمش برابر سپاهان در راه کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا یک فینال محسوب می‌شود.
تفاوت اوراق سلف نفتی با عرضه نفت در بورس چیست؟
طبق روال هر سال اوراق سلف نفتی منتشر می شود که بر اساس برنامه ریزی های لحاظ شده قرار است یکشنبه ۲۶ مرداد عرضه شود. در واقع تفاوت این طرح با عرضه های مستمر نفت سنگین و سبک در بورس انرژی که پیش از این نیز انجام می شد، مشتری آن است.
اولتیماتوم پلیس به اراذل و اوباش
سردار" قاسم رضایی" در قرارگاه مبارزه با اراذل و اوباش، اظهارداشت: برخورد با اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت جامعه در دستور کار ناجا است و با عوامل ناامنی کشور قاطعانه برخورد می کنیم.
بازار باید با مکانیسم عرضه تقاضا کنترل شود، نه سرکوب قیمت
یک اقتصاددان معتقد است وقتی بازار از طریق میزان تولید و عرضه کنترل شود به طور قطع قیمت نیز دچار نوسانات شدید نخواهد شد، زیرا هر زمان که تورم زیاد شد می توان کالای بیشتری به بازار عرضه کرد و قیمت را به تعادل رساند. به طور قطع سرکوب قیمت نمی تواند دستاوردی جز رکود و زیان تولید به همراه داشته باشد.
ضربه بیش از حد کرونا به اقتصاد ژاپن
اقتصاد ژاپن بیش از انتظار کوچک خواهد شد و شاهد اندکی کاهش قیمت ها خواهد بود که نشان دهنده ماهیت شکننده بهبود اقتصادی از ویرانی ناشی از ویروس کروناست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چه خبر از لیگ برتر بسکتبال؟
در حالی که تنها ۲ ماه تا تاریخ برگزاری مسابقات لیگ برتر بسکتبال ایران‌ زمان باقی است، فدراسیون بسکتبال موضوعات و مسائل نیمه تمام زیادی را برای برگزاری یک لیگ قابل قبول در پیش دارد.
مربی هندبال بانوان: بهتر است لیگ دیرتر شروع شود
نشمین شافعیان گفت: به نظر من اگر لیگ با یک یا دو ماه تاخیر برگزار شود بهتر است، چون مهرماه اوج شیوع آنفلوآنزا است و امسال هم کرونا به آن اضافه می‌شود.
حذف ناباورانه اتلتیکومادرید از لیگ قهرمانان
لایپزیگ حریف پاری سن ژرمن در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد.
اعترافات- روبینیو
مهاجم برزیلی که فوتبال خود را در اروپا با رئال مادرید شروع کرد جدایی تلخی از این تیم داشت و دوست داشت با پیراهن چلسی به میدان برود.
عکس روز- طوفان نزدیک است!
خبرگزاری دانشجویان ایران- ایسنا
واکنش عباس آخوندی به ادعای خروجش از ایران
اعتراض هماهنگ 24 کشور عضو اتحادیه اروپا علیه تحریم‌های آمریکا
درخواست نامتعارف آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران
جامعه بین‌المللی باید به جای بهره‌برداری از اوضاع، به لبنان کمک کند
وعده های تو خالی پامپئو
درخواست پوتین از آلمان و ایران
پرچم امارات به آتش کشیده شد+ تصاویر
بن سلمان: امارات صدای ماست
درد دیدار ظریف با میشل عون چه گذشت
نامه‌نگاری ترامپ با بشار اسد برای مذاکره مستقیم