لاریجانی یک گزینه مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است

19:22 ۱۴ روز و ۹ ساعت پیش قدس 162 0
لاریجانی یک گزینه مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است

استاندار سابق دولت روحانی و نماینده ادوار مجلس می گوید: می توان آقای لاریجانی را به عنوان یک گزینه مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دید و به نظر من چند سر و گردن از بسیاری از شش نفری که در انتخابات ۱۳۹۶ حضور داشتند بالاتر است.

قدس

قدس آنلاین : محمدرضا خباز در گفت وگو با  خبرآنلاین  با اشاره به عملکرد ۱۲ ساله علی لاریجانی در پارلمان، گفت: در زندگی آقای لاریجانی مانند همه انسان های دیگر فراز و نشیب‌هایی وجود داشته و دارد بنابراین اینکه بعضی مواقع می گویند حرف مرد یکی است، باید گفت خیر اینطور نیست. هرگاه انسان به یک اندیشه و نگاه جدیدی رو به جلو و رو به رشد رسید، طبیعتا نباید بر افکار گذشته اش پافشاری کند چراکه اندیشه جدیدی بر او افزوده شده بنابراین باید فرد را در شرایط زمان و مکان خاص ارزیابی کرد.
وی ادامه داد: حضرت امام نیز جمله ماندگاری دارند که می فرمایند حتی فقه هم تابع زمان و مکان است؛ برخلاف تصور عده ای که می گویند فقه ثابت است. بنابراین همه ما هم همین حالت را داریم؛ ممکن است در اول انقلاب و در دورانی که انقلاب اسلامی نوپا بوده، ما انقلابیون نظرهایی داده باشیم اما بعد از کسب تجربیات جدید از پختگی دیگری برخوردار شدیم.
لاریجانی مسیری رو به جلو پیموده است این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: آقای لاریجانی هم از این مسئله مستثنی نیست. ما آقای لاریجانی را  به عنوان یکی از مسئولان سپاه پاسداران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس صدا و سیما و در نهایت به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی می شناسیم که فکر می کنم ایشان مسیری رو به جلو را پیموده است یعنی اگر مدیریت ایشان در صدا و سیما با مدیریتش در مجلس مقایسه شود تفاوت های زیادی در این مدریت ها عیان می شود.
خباز یادآور شد: آقای لاریجانیِ امروز یقینا تفکرات دیروز را ندارد. وقتی هم که ایشان دبیر شورای عالی امنیت ملی شدند و برخوردها و ارتباطاتی با سایر کشورها داشتند و در سفر به دنیا، با فرهنگ های جدید و روش های مملکت داری جدید آشنا شدند، طبیعتا این موفقیت را می توان در ایشان دید که تجربه ارزشمندشان را در خدمت نظام و انقلاب به کار بگیرند.
رکوردار ریاست مجلس شد وی خاطر نشان کرد: نکته قابل توجه دیگر رکورد زمان ریاست مجلس است که توسط آقای لاریجانی شکسته شد. بعد از ایشان که ۱۲ سال بر کرسی ریاست تکیه زد، مرحوم آقای هاشمی ۱۰ سال، آقای ناطق نوری ۸ سال، آقای کروبی حدود ۶ سال و بعد هم آقای حدادعادل ۴ سال قرار دارند و از نظر مدت زمان ریاست قوه مقننه نیز رکوردار هستند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه مسلما آقای لاریجانی از استعداد خوبی برخوردار است، افزود: به همین جهت در این سه دوره مجلس شورای اسلامی موفقیت های خوبی داشت هرچند نمی توان گفت که آیا بهتر از این نمی شد و برنامه بهتر و خدمت بیشتری صورت نمی گرفت؛ من معتقدم که قطعا بهتر از این هم می شد.
هنر رئیس مجلس کنترل و مدیریت تندروهاست خباز ادامه داد: در همه مجالس تعدادی تندرو حضور دارند و سد موفقیت های مجلس می شوند و قوه مقننه را با نطق های تند، نامه های غیرمنطقی، با دادن طرح هایی با آثار منفی، به چالش می کشند و به حاشیه می برند اما هنر رئیس مجلس این است که بتواند هم این افراد را به خوبی مدیریت کند وهم از تاخت و تاز آنها جلوگیری کند و هم اینکه از توانمندی مجلس بیشترین استفاده را بکند.
کارنامه لاریجانی در مجلس قابل دفاع بوده است وی همچنین گفت: به خاطر دارم که رهبر انقلاب یکبار تاکید کردند که کار مجلس ریل گذاری و طراحی سیاست ها است و باید ریل محکمی را تعبیه کند. اگر ریل محکم و دقیق با برنامه های کارشناسی باشد، قطار اجرا با سلامت و اطمینان حرکت خواهد کرد. به همین دلیل است که می گویم مجلس می توانست بهتر هم اداره شود اما در عین حال کارنامه آقای لاریجانی در مقایسه با سایر روسای مجلس کارنامه قابل دفاعی بوده است.
این نماینده پیشین مجلس تصریح کرد: البته لازم بود به خرد جمعی بیرون مجلس توجه بیشتری داشته باشند چون پشت پرده مجالس گاهی از خود مجلس بیشتر است و می تواند به باروری و پویایی مجلس کمک کند.
خباز در پیش بینی خود از ادامه حیات سیاسی علی لاریجانی، اظهار کرد: آقای لاریجانی فرزند یک مرجع تقلید است، داماد شهید مطهری است و خودشان هم تحصیلات خوبی دارد؛ در عین حال هرچه جلوتر آمده فرد پخته تری شده است که این پختگی می تواند به خوبی مورد استفاده کشور قرار بگیرد. ما برای هیچ یک از شخصیت های برجسته کشور پایانی در نظر نمی گیریم و برای او آرزوی پایان نمی کنیم چراکه مردم هزینه هنگفتی دادند تا این افراد به پختگی برسند بنابراین باید از این تجربیات که به نوعی تجربه ملت و کشور است، در عرصه های مختلف به کار گرفته شود. حیف است این استعداد و تجربه به فراموشی سپرده شود.
لاریجانی چند سر و گردن از کاندیداهای انتخابات ۱۳۹۶ بالاتر بود وی تاکید کرد: به عنوان یک فعال سیاسی هم می گویم که می توان آقای لاریجانی را به عنوان یک گزینه مناسب برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ دید و به نظر من چند سر و گردن از خیلی از شش نفری که در انتخابات ۱۳۹۶ حضور داشتند بالاتر است اما باید دید چه کسانی به عرصه می آیند. هرچند به عنوان یک اصلاح طلب باید بگویم که جریان اصلاحات بعد از بازنگری درون خود در این رابطه به نتیجه و جمع بندی برسد.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

ملی پوش سابق تنیس:خواسته‌های شخصی در تیم ملی کنار گذاشته شود- تنیس همدلی می‌خواهد
ملی پوش سابق تنیس ایران گفت: تفرقه در بین تنیس بازان باعث شد همه از هم دور شویم و امیدوارم همدلی در در این ورزش به وجود آید و خواسته‌های شخصی در تیم ملی کنار گذاشته شود.
واکنش طباطبائی به شائبه قطع همکاری اسپانسر فدراسیون بسکتبال
رئیس فدراسیون بسکتبال ایران گفت: هیچ ناراحتی میان ما و اسپانسر وجود ندارد،‌ اسپانسر فدراسیون تنها درخواست دارد که بر اساس بندهای قراداد، ‌مدت زمان این همکاری ۶ ماه تا یک سال افزایش یابد.
چند خوراکی برای کاهش وزن همراه با تقویت سیستم ایمنی
با توجه به همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و اعمال قرنطینه، رو آوردن به دورکاری و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها فعالیت فیزیکی روزانه افراد کاهش یافته که می‌تواند منجر به اضافه وزن و برخی دیگر از مشکلات سلامتی برای افراد شود.
۴۸۰۰ بیمار نادر در کشور - تقبل هزینه‌های درمان MPS از سوی وزارت بهداشت
مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر با بیان اینکه حدود ۴۸۰۰ بیمار نادر در کشور شناسایی شده‌اند، گفت: بیماری‌های آلوپسی، دیستروفی عضلانی، نوروفیبروماتوز و بیماری EB از شایع ترین بیماری‌های نادر در کشور هستند.
سرنوشت ۱۰۱ خانه ایمنی در تهران
لزوم بهره‌گیری از آموزش‌های ایمنی یکی از مواردیست که پس از وقوع حادثه بخشی از افکار ما را به خود اختصاص می‌دهد؛ اما متاسفانه پس از مدتی به هر دلیلی از یاد می‌رود و به زمان سپرده می‌شود. خانه‌های ایمنی که یکی از محل‌های تقریبا ناشناخته پایتخت است؛ ظرفیتی را در اختیار دارد که می‌تواند موجب افزایش فرهنگ ایمنی و آگاهی عمومی درباره نحوه پاسخ به حوادث و... شود. ظرفیتی که باید با مدیریت و برنامه ریزی به گونه‌ای از آن استفاده شود که مورد استقبال شهروندان قرار گیرد.
ویدئو - مشکلات روستای بشیرآباد تربت جام
با شروع فصل گرما برخی روستاهای تربت جام در استان خراسان رضوی با مشکل آب مواجه شده‌اند. روستای بشیرآباد از توابع تربت جام است که سال‌هاست با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. تامین آب در این روستا هم‌اکنون از طریق یک حلقه قنات که اطراف روستا است یا با تانکر آن هم هر چند روز یکبار انجام می‌شود؛ آبی که برای آشامیدن مناسب نیست. شغل اکثر روستاییان دامداری است و محل درآمد اکثر اهالی این روستا به آب وابسته است. در کنار اینها، جاده، بهداشت و آموزش هم از جمله مشکلات جدی اهالی این روستاست.
جامعه واکنش سزاواری در مصاف با خشونت خانگی و فرزند کشی نمی‌بیند
یک وکیل دادگستری با بیان اینکه جامعه واکنش سزاواری در مصاف با خشونت خانگی و فرزند کشی نمی‌بیند، تاکید کرد که لازم است یک فراخوان عمومی برای آموزش و پیشگیری از خشونت خانگی داده شود.
علیرضابیگی: امام(ره) با تکیه بر مردم در برابر استکبار ایستاد
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امام خمینی (ره) همواره کار مردم را به مردم می‌سپرد و توجه ایشان همواره بر اقشار آسیب‌پذیر و مستضعف جامعه بود.
تست «سرولوژی» معیار تشخیص کرونا است؟
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تست سرولوژی یا "آنتی‌بادی" صرفاً کاربرد تحقیقاتی دارد، گفت: از همکاران و مردم تقاضا دارم که اصلاً از تست سرولوژی به‌عنوان معیار تشخیصی استفاده نکنند.
هرچه جلوتر می‌رویم سریال‌هایمان غم‌انگیزتر می‌شوند
عزت‌الله مهرآوران با بیان اینکه مهم‌ترین علت ضعف آثار طنز در سال‌های اخیر محدودیت‌ها بوده است، گفت: «طنز شکل اندیشمندانه خنده است. محدودیت‌هایی که برای کمدی و طنز ایجاد شده، باعث شده است تا ما فیلم‌نامه‌های طنز نداشته باشیم یا اگر داشته باشیم با وسواس بسیار و با سانسور خود نویسنده و کارگردان مواجه شود.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

وضعیت سواد بدنی در مدارس ایران و کشورهای اروپایی و آمریکایی
عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به همراه عضو سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش‌ و پرورش به تببین مفهوم توسعه سواد بدنی و لزوم تحقق آن پرداختند.
اعترافات- ماریو بالوتلی
مهاجم برشا جنجالی‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایتالیا محسوب می‌شود.
تخریب سالانه ۱۲ هزار هکتار جنگل در کشور- آخرین تغییرات وسعتی جنگل‌ها در ایران
مدیرکل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن تشریح آخرین تغییرات وسعت جنگل‌ها در ایران نسبت به دهه‌های گذشته گفت: در طول سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ سالانه ۱۲ هزار هکتار جنگل در ایران تخریب شده است.
آغاز امتحانات نهایی از فردا
امتحانات نهایی خردادماه۹۹ کلاس دوازدهمی‌ها از فردا، شنبه ۱۷ خردادماه آغاز و تا ۱۶ تیرماه ادامه خواهد داشت.
نصب اولین سایت 5G‌ در ایران تا یک ماه آینده
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اولین سایت 5G تا چهار هفته دیگر در ایران نصب می‌شود.
حاج احمدآقا اولین کسی بود که با رهبر انقلاب بیعت کرد و تا آخر پای این بیعت ایستاد- «حاج قاسم» در جبهه شب از روز نمی‌شناخت- دو توصیه رهبر انقلاب به دانشجویان درباره بیانیه گام دوم انقلاب
سرزمین رویایی روشنفکران را بهتر بشناسیم+ فیلم
حمله با سلاح سرد و ۴۰ دانش‌‌آموز چینی زخمی شدند
ظریف خبر تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی را تایید کرد
آخرین تأکیدات امام(ره) به رهبری چه بود؟+ عکس
هفته آینده؛ جلسه غیرعلنی مجلس با حضور سرلشکر باقری
قالیباف: 57 سال پیش مردم ایران فریاد زدند «ما نمی‌توانیم نفس بکشیم»
جلسه امروز کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا چه مصوباتی داشت؟
تداوم سوداگری در بازار خودرو -وزارت صمت شرایط خرید خودرو را برای متقاضیان فراهم کند
دعوتˮقیصرˮ از ˮقالیبافˮ برای سفر به پاکستان