پویش های مجازی ضد صهیونیستی خواب را از چشم اشغالگران می رباید

12:16 ۸۳ روز و ۱۰ ساعت پیش قدس 417 0
پویش های مجازی ضد صهیونیستی خواب را از چشم اشغالگران می رباید

یادداشت

قدس

قدس آنلاین : در روز قدس با استفاده از ظرفیت فضای مجای می توان دست به ابتکارعمل های جالبی زد مثلا یکی از آنها این است که صدور قطعنامه علیه رژیم فاصله صهیونیستی فقط نباید به صورت امضای فیزیکی در عرصه تظاهرات خیابانی در سطح شهرها محدود شود، بلکه در فضای مجازی با صدور قطعنامه‌ای به صورت الکترونیکی و جمع‌آوری امضاهای میلیون ها میلیون ها انسان در سراسر جهان علیه اسرائیل و در دفاع از مردم فلسطین همبستگی انسانی دینی و ایمانی گروه‌های متعددی از مردم را در جای جای جهان را می توان به نمایش گذاشت.
یکی از طرح های جالبی که می‌تواند ابتکار عمل تازه و ویژه ای باشد که از سوی جمهوری اسلامی ایران به مردم جهان ارائه شود برگزاری همه پرسی در مورد آینده فلسطین و نابودی اسرائیل است، مردم جهان به صورت آزاد می‌توانند در این همه‌پرسی شرکت کنند و نظر خود را به گوش قدرتمندان و عالم مردم فلسطین و سردمداران رژیم صهیونیستی بدانند قطعاً رساندن صدای میلیون‌ها انسان از سراسر جهان به گوشی ستمکاران عالم و رساندن صدای مردم حامی فلسطین به گوش فلسطینی‌های مظلوم می‌تواند روند قابل توجهی در مقابله و مبارزه با رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین باشد.
 اگرچه امسال به دلیل محدودیت‌های ناشی از بیماری ویروس کرونا به برگزاری راهپیمایی حضوری و فیزیکی در سطح خیابان‌های شهرهای دنیا نخواهیم بود اما مردم می‌توانند از طریق برگزاری راهپیمایی مجازی و شبکه های اجتماعی این بار هم حرکت نمادین خود را علیه جنایت‌های رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین به شکل سنتی و معمول خود یعنی حضور در تظاهرات و راهپیمایی به نمایش بگذارند برای این مهم لازم است مردم در شبکه های اجتماعی ساعت خاصی را مشخص کنند و همه آنها در یک ساعت معین در این راهپیمایی نماد این حضور بیابند و حضور خود را برای شرکت در راهپیمایی اعلام کند این حضور به معنای آن است که اگر وضعیت جهان در شکل عادی گل و ویروسی به نام ویروس کرونا زندگی و سلامت مردم را تحت الشعاع قرار نمی داد قطعاً همه مردمی که در فضای مجازی اعلام حضور کرده‌اند به صورت فیزیکی در خیابانها مشت های خود را گره کرده و علیه اسرائیل و حامیان آن بالا می‌برند. لذا می توان از فرصت مجدد فضای مجازی برای راهپیمایی نمادین و سمبلیک استفاده کرد.
از این جهت کارشناسان حضور امسال مردم را در فضای مجازی متفاوت و رویکرد تازه ای می دانند که مردم می توانند در شبکه های مختلف مجازی پیام خود را با زبان ها و گویش های مختلف به اطلاع مردم فلسطین برسانند و همچنین مردم در سراسر جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین می توانند با هم در تعامل باشند و با همکاری فکری، مادی و معنوی خود به انحاء مختلف از مردم فلسطین حمایت به عمل آورند همچنین نوجوانان جوانان و تمام نویسندگان و کسانی که اهل قلم و هنرمند به شمار می روند می توانند با ارائه آثار هنری نوشته ها ی خود در حمایت از مردم مظلوم فلسطین حضور قاطعانه ای داشته باشند تا مردم و هنرمندان در کنار هم در عرصه به نام فضای مجازی و ظرفیتی که امروز در اختیار اکثر مردم دنیا قرار دارد برای حمایت هرچه بیشتر از مردم فلسطین هر آنچه در توان دارند را به منصه ظهور برسانند و از آن برای حمایت از عدالت و آزادی خواهی و مقابله با ذوق جنایت و اشغالگری  کمال استفاده را به عمل آورند.
  راه اندازی پویش ها و کمپین‌های حمایت از مردم مظلوم فلسطین نیز ایده زیبایی است که در بسیاری از مواردی که نیازمند حضور جمعی مردم بوده کمپین ها نشان داده کارایی قابل توجهی به دنبال دارند،‌ بنابراین به نظر من این کار از نظر رسانه ای اقدام بسیار جالبی است و به هیچ وجه نمی تواند تبیین کننده این موضوع باشد که سال های آینده خطر ویروس کرونا و تهدید سلامت مردم وجود ندارد روز قدس به صورت حضوری و فیزیکی انجام نشود بلکه استفاده از فضای مجازی در شرایط کنونی می‌تواند الگوی قابل توجهی برای سال‌های آینده و روزهای منتهی به روز قدس باشد .ما در سال‌های آینده می‌توانیم از الگو و تجربه که امروز به دست می‌آوریم در پرشور کردن و هرچه غنی‌تر کردن مراسم روز قدس و رساندن گوش مردم فلسطین که تریبونی به غیر از مسلمانان و آزادیخواهان جهان ندارد بهترین استفاده را به عمل بیاوریم. فضای مجازی امسال نوع جدیدی از اعلام انزجار از جنایت های یک رژیم کودک کش را به روی ما گشوده است و ما می‌توانیم از این ظرفیت گسترده برای مخالفت با توسعه طلبی رژیم صهیونیستی استفاده به عمل آوریم و به مردم دنیا گوشزد کنیم که خطر اشغالگر ی فقط مردم فلسطین راتهدید نمی کند بلکه همه مردم دنیا را تهدید می‌کند و اگر زورگویان عالم فرصت و مجالی برای تهدید و تجاوز به خاک دیگران داشته باشند از آن دریغ نمی‌کند بنابراین بهتر است خطر تجاوز ویرانگری و اشغالگری و کودک کشی که باعث و بانی آن آمریکا و رژیم صهیونیستی است را در آستانه روز قدس و در روز قدس به سمع و نظر مردم جهان برسانیم.
به هرحال رسانه‌ها در این بین وظیفه خطیر دارند که غفلت از آن می‌تواند بسیار خطرناک و تبعات زیادی به مردم جهان اسلام وارد کننده از این جهت نباید فرصت را از دست داد با توجه به اینکه از ماه‌های گذشته می دانستیم که به ویروس کرونا تا پایان سال باقی می ماند  و حتی سال آینده می‌تواند خطر سلامتی خود را همچنان بر جامعه تحمیل کند انتظار می‌رفت رسانه‌ها و فعالان فضای فرهنگی و فضای مجازی قبل از رسیدن به روزهای منتهی به روز قدس یا از اوایل ماه مبارک رمضان تلاش خود را برای دعوت گسترده از مردم برای حضور در برنامه های مجازی روز قدس اجرا می کردند به هر حال همچنان می‌توانیم برای روزهای آینده و حتی روزهای بعد از روز قدس از فضای مجازی و ظرفیت‌های آن برای تبیین هرچه بهتر جنایت‌های رژیم صهیونیستی بهترین استفاده را به عمل بیاوریم. به هر حال ممکن است با تسلطی که رژیم صهیونیستی و آمریکا برای شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها دارد در طی روزهای آینده و به خصوص در روز قدس از تلاش مردم به دنیا برای حضور هرچه بیشتر در فضای مجازی جلوگیری به عمل آورند و اگر آنها برای این موضوع تلاش کنند نشان دهنده ترس و واهمه رژیم صهیونیستی از آگاه شدن افکار عمومی 
در سرتاسر جهان از جنایت‌های آنهاست، لذا می توان گفت حرکتی در این حد به قیمت رسوا شدن بیش از پیش رژیم صهیونیستی و آمریکا که دم از جریان آزاد اطلاعات می زند می شود. اگر آمریکایی‌ها بر آزادی عقیده تاکید دارند نمی‌توانند مانع حضور و اظهار عقیده مردم در فضای مجازی در خصوص جنایت‌های اسرائیل و مظلومیت مردم فلسطین شوند چرا که مردم در فضای مجازی تنها به اظهار نظر و بیان عقاید خود می‌پردازند لذا هیچ گونه خشونتی در این فضا صورت نمی‌گیرد که به عنوان یک عامل بازدارنده جهت توقف فضای مجازی و رسانه ها در تبیین هرچه بیشتر جنایت‌های رژیم صهیونیستی صورت بگیرد لذا امسال فرصت مغتنمی برای تبیین آرمان فلسطین و مقابله با توسعه طلبی ها و دست اندازی های رژیم صهیونیستی ایجاد شده است که اگر با برنامه‌ریزی صورت بگیرد نه فقط برای امسال بلکه تجربه خوبی برای غنی‌سازی برگزاری روa خود و تکمیل نواقص طرح ها و ایده های جدید در دفاع از مردم فلسطین برای سال آیا آتی خواهد شد به هر حال ارائه نظرات کارشناسانو ارائه تحلیل‌های درست علمی و تاریخی می تواند بسیار کمک کننده باشد. این مسئله می‌تواند در گسترش فرهنگ مخالفت با تجاوز و زیاده خواهی‌های رژیم صهیونیستی یا رژیم‌های غاصبی که به دنبال دست اندازی به مرد بر سرزمین و ناموس ملت های دیگر باشند بسیار موثر باشد
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

انصراف سوئیس از میزبانی دوچرخه سواری قهرمانی جهان بخاطر کرونا
سوئیس از میزبانی مسابقات دوچرخه سواری جاده قهرمانی جهان انصراف داد.
مهلت ٣٠ روزه فیفا به پرسپولیس برای پرداخت بدهی برانکو- جریمه سنگین ۱۲۷ هزار دلاری اضافه شد
کمیته انضباطی فیفا با ارسال نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس ٣٠ روز فرصت داد تا مطالبات سرمربی سابق خود و دستیارانش را بپردازد در غیر این صورت با محرومیت از نقل‌وانتقالات مواجه خواهد شد.
محرومان هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال
اسامی محرومان هفته بیست و نهم لیگ برتر فصل ۹۹-۹۸ اعلام شد.
آدام همتی با پارس جنوبی فسخ کرد
مهاجم سابق پرسپولیس قرار داد خود را با باشگاه پارس جنوبی جم فسخ کرد.
سعادتمند: با دو بازیکن دیگر تمدید می کنیم- قرارداد دیاباته محرمانه است
مدیرعامل استقلال می گوید از طریق مراجع قضایی به دنبال مسببان انتشار قرارداد دیاباته است.
تظاهرات زنان علیه اقدامات نیروهای امنیتی در بلاروس
گروهی از زنان در مینسک تظاهراتی را برگزار و نسبت به اقدامات نیروهای امنیتی در سرکوب معترضان اعتراض کردند.
تماس تلفنی ماکرون و پوتین درباره لبنان و بلاروس
رئیس‌جمهوری روسیه و همتای فرانسوی‌اش امروز، چهارشنبه در تماس تلفنی به بررسی وضعیت لبنان و بلاروس پرداخته و بر کمک‌های مسکو و پاریس به بیروت تمرکز کردند.
فردا لبنان شاهد جلسه سرنوشت‌ساز پارلمان است
فردا (پنج‌شنبه) قرار است پارلمان لبنان درباره انحلال خود و برگزاری انتخابات زودهنگام تصمیم‌گیری کند.
اسد: جنگ جلوی انجام وظایف ما را نمی‌گیرد- قانون ˮسزارˮ عنوان مرحله جدید از تنش علیه منطقه است
بشار اسد تاکید کرد: جنگ هرگز ما را از انجام وظیفه‌مان بازنخواهد داشت و قدرت ملت‌ها در سازگاری با شرایط و به خدمت گرفتن آن در جهت در منافعشان است.
اسرائیل مدعی حمله سایبری به سیستم‌های صنایع نظامی‌اش شد
مقامات اسرائیل امروز، چهارشنبه ادعا کردند، یک حمله سایبری که تاسیسات صنایع نظامی پیشرو این رژیم را هدف گرفته بود، ناکام گذاشته‌اند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

راست و دروغ ترامپ درباره ایران
منظور از کلمه ایران در جملات ترامپ چندان روشن نیست. منظورش حکومت است یا اکثریت مردم یا گروه‌های سیاسی و ...؟ چون هیچ ‌کدام از اینها موضع یکسانی در این باره ندارند.
ایرانی‌ها در پساکرونا می‌توانند قهرمان آسیا شوند؟
چهار نماینده ایران باید در اواخر شهریور در آسیا به میدان بروند و قطعا وضعیت این تیم‌ها نسبت به قبل از کرونا متفاوت است و چه بسا بتوانند سرنوشت بهتری را در این وضعیت برای خود رقم بزنند.
پافشاری ترامپ بر ادعای احمقانه خود!
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر ادعای غیر مستند مصونیت کودکان در برابر ابتلا به ویروس کرونا را مطرح کرد.
استراماچونی تصمیمش را گرفت؟
باشگاه سالرنیتانا ایتالیا از سری B ایتالیا، آندره‌آ استراماچونی را به عنوان یکی از گزینه‌های سرمربیگری این تیم در نظر دارد.
واکنش آلمان به تأیید واکسن کرونای روسیه
آلمان روز سه‌شنبه در برابر واکسن ساخت روسیه برای درمان بیماری «کووید-۱۹» موضع منفی گرفت و کیفیت آن را زیر سوال برد.
تظاهرات زنان علیه اقدامات نیروهای امنیتی در بلاروس
تماس تلفنی ماکرون و پوتین درباره لبنان و بلاروس
بشار اسد: اسرائیل اصل و خاستگاه تروریسم است
یادداشت اعتراض آمیز عراق به ترکیه
بشار اسد: جنگ هرگز ما را از انجام وظایفمان باز نخواهد داشت- تفاوتی میان تروریست محلی یا وارداتی با نظامی صهیونیستی یا آمریکایی نیست
لبنان|تاکید جنبش امل و حزب الله بر تشکیل دولتی نجات‌بخش
دیدار چاووش اوغلو با ژنرال دوستم-آمادگی ترکیه برای میزبانی مذاکرات بین الافغانی
ظریف: آمریکا از روی استیصال موضع دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس را اجماع منطقه‌ای می‌نامد
بیانیه ریاست جمهوری سوریه درباره سخنرانی بشار اسد
پوتین: از راه‌حل سیاسی در لبنان که بدون هیچگونه مداخله خارجی باشد حمایت می‌کنیم