مذاکره برای مذاکره؛ راهبرد صهیونیسم برای پیشبرد منافعش

11:40 ۱۶ روز و ۷ ساعت پیش قدس 207 0
مذاکره برای مذاکره؛ راهبرد صهیونیسم برای پیشبرد منافعش

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال، طبق رسمی دیرین به نماد و قراری برای مظلومان عالم در اعلان انزجار از مستکبران جهانی تبدیل شده است.

قدس

قدس آنلاین :  آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال، طبق رسمی دیرین به نماد و قراری برای مظلومان عالم در اعلان انزجار از مستکبران جهانی تبدیل شده. بیش از ۴۰ سال پیش بود (۱۶ مرداد ۱۳۵۸) که امام خمینی(ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی با درک خطر حقیقی که فلسطین و به‌ویژه قدس شریف قبله‌گاه نخست مسلمین را تهدید می‌کرد، با ابتکار خود در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، سنگ بنایی در مقابله با سلطه‌طلبی جهانی را بنیان نهاد که امروز کاخ ظلم و به‌ویژه پایه‌های حکومت اشغالگر صهیونیست را به لرزه درآورده است. امسال اما روز جهانی قدس کمی متفاوت و البته حساس‌تر به نظر می‌رسد. ویروس عالمگیر کرونا رسانه‌ها را تسخیر کرده و این فرصت مناسبی برای صهیونیست‌ها فراهم آورده تا در حالی که دنیا سرش در لاک خودش فرو رفته و درگیر مشغله‌هایش است بی سر و صدا تجاوزات خود را عملیاتی کند. از سوی دیگر رونمایی از توطئه آمریکایی خبیثانه «معامله قرن» - در واقع خیانت قرن - که با بخشیدن ۴۰ درصد از خاک کرانه باختری به صهیونیست‌ها به نوعی ماهیت فلسطین را زیرسؤال برده، ضرورت هوشیاری بیشتر مسلمانان و دیگر آزادی‌خواهان جهان برای دفاع از این قلب تپنده جهان اسلام را طلب می‌کند. همین موضوع ما را بر آن داشت در گفت‌وگو با مجتبی رحماندوست‪، دبیرکل اسبق جمعیت دفاع از ملت فلسطین و رئیس فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی در مجلس نهم چالش‌های پیش روی فلسطین را آن هم در آستانه روز جهانی قدس به بحث بگذاریم.
جناب رحماندوست! تحولات اخیر و به‌ویژه سوءاستفاده صهیونیست‌ها از بحران کرونا برای پیشبرد توطئه‌هایشان، فلسطین را در معرض خطر جدی قرار داده. در مقطع کنونی چه ضرورت‌هایی برای اتحاد هر چه بیشتر در راستای دفاع از قبله نخست مسلمانان وجود دارد؟
موضوع قدس و فلسطین از آن مباحثی است که هر وجدان آگاهی را آزرده می‌کند. ضرورت دفاع از ملت مظلوم فلسطین آن قدر واضح است که نیاز به استدلال ندارد. وقتی عده‌ای با ضرب زور عریان گروهی را به هر دلیلی از خانه و کاشانه‌اش بیرون می‌کنند، بپاخاستن برای دفاع از مظلوم یک واجب است، این نیاز به فلسفه‌بافی، بحث‌های پر فراز و نشیب و تحلیل‌های بلند و بالا ندارد. پیامبراکرم(ص) می‌فرمایند: هرکس صدای مظلومی را بشنود و او را یاری نکند مسلمان نیست. حمایت از مظلوم راهبرد و اصل حرکت انقلاب اسلامی ما را نیز تشکیل می‌دهد. بر پایه همین اعتقاد ذاتی و در حالی که ولع دشمنان برای بلعیدن فلسطین هر روز بیشتر می‌شود ما و دیگر آزادی‌خواهان نمی‌توانیم ساکت و تنها نظاره‌گر این حق‌خوری آشکار باشیم. در اینجا رسالت مهمی هم بر دوش سازمان‌های بین‌المللی قرار دارد. سیاسی کردن این موضوع تاکنون سبب شده نهادهای جهانی نتوانند به نحو مناسب به آن ورود داشته و به آلت دست صهیونیست‌ها برای پیشبرد منافع آن‌ها تبدیل شده‌اند. از سوی دیگر از آنجا که ایالات متحده به لحاظ سیاسی و اقتصادی توفق کاملی بر دولت‌های کوچک و میکروسکوپی حاشیه جنوبی خلیج فارس دارد این دولت‌ها از ترس واکنش و تحریم‌های احتمالی کاخ سفید نه تنها جرئت ورود جدی به موضوع فلسطین را ندارند بلکه امروزه شیوخ عرب که باید در خط مقدم حمایت از فلسطین باشند به پیشگامان توطئه عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها تبدیل شده‌اند. با وجود این، جریان‌های آزادی‌خواه، فعالان فرهنگی، رسانه‌ها و اقشار مردمی به‌رغم بحران کرونا بیکار نخواهند نشست بلکه با حضور فعالانه‌تر در عرصه‌های مجازی، صدای حمایت از مظلومیت فلسطینی‌ها را به گوش جهانیان خواهند رساند.
دسیسه معامله قرن آشکار کرد دل بستن جریان‌های سازشکار منطقه به صهیونیست‌ها برای حل مشکلات از طریق گفت و گو سرابی بیش نیست. به نظر می‌رسد در این حال تکمیل پازل مقاومت می‌تواند به راحتی رژیم صهیونیستی را به گوشه رینگ ببرد. نظر شما در این زمینه چیست؟
این قضیه عین حقیقت است. مذاکره برای مذاکره به راهبرد صهیونیست‌ها برای پیشبرد منافعشان در سالیان گذشته تبدیل شده. گفت‌وگوها، کنفرانس‌های صلح، مذاکرات مجامع بین‌المللی و از جمله شورای امنیت سازمان ملل، دیدارهای دوجانبه و سه‌جانبه بین مقام‌های صهیونیست با کشورهای عربی به‌ویژه با میانجیگری آمریکا همه یک پیش فرض دارد و آن نجات رژیم صهیونیستی است. وقتی حقیقت این‌گونه است آیا راهی جز مقاومت باقی می‌ماند؟ مقاومت تنها راهی است که صهیونیست‌ها را وادار به امتیازدهی کرده. این موضوع در خروج مفتضحانه صهیونیست‌ها از جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ و نوع برخورد همراه با ترس اسرائیل با جنبش حماس در نوار غزه قابل مشاهده است. امروز اردن و حتی حکومت خودگردان به شدت از رژیم صهیونیستی رویگردان شده‌اند و نزدیکی آن‌ها به جریان مقاومت می‌تواند چالش‌های جدی برای تل آویو ایجاد کند؛ هر چند این نزدیکی کمی دور از انتظار به نظر می‌رسد.
یکی از خواسته‌های مردم فلسطین از رئیس تشکیلات خودگردان قطع همکاری‌های امنیتی و اقتصادی با طرف صهیونیست پس از مطرح شدن معامله قرن بود. اجرایی شدن این خواسته را تا چه حد محتمل می‌دانید؟
این خواسته مهمی است و اگر اتفاق بیفتد قطعاً رژیم صهیونیستی را با چالش‌های جدی مواجه خواهد کرد. محمود عباس شب گذشته در سخنانی تهدید کرد در صورت الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی به توافق‌نامه‌های منعقده با آمریکا و اسرائیل پایبند نخواهد بود. اما به نظر می‌رسد این اظهارات رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم در ادامه اقدامات نخ نمای او تاکتیکی بوده و با هدف دریافت پول بیشتر از آمریکا صورت می‌گیرد. عباس عمری است که مزدوری دشمنان فلسطین را کرده و به سدی در برابر مقاومت و عاملی برای نجات صهیونیست‌ها در مواقع بحرانی تبدیل شده. او هر وقت از چشم آمریکایی‌ها افتاده، با هدف جلب کمک‌های واشنگتن شعارهای انقلابی سر می‌دهد اما اجرایی کردن این وعده‌ها از سوی محمود عباس کمی بعید به نظر می‌رسد.


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

قالب‌های راست‌چین و فارسی‌سازی شده تم فارست را از کجا تهیه کنیم؟
اگر کمی با فضای طراحی سایت با وردپرس یا راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با ووکامرس آشنا باشید حتما با مارکت تم فارست آشنا هستید.
ظهور سوپراپلیکیشن‌ها در اکوسیستم پرداخت کشور
دنیای اپلیکیشن‌های امروز، دنیایی فراتر از تک محصول یا تک خدمت بودن است.
چندتکه لباس نوزاد سایز صفر تهیه کنیم؟
خرید لباس نوزاد تقریبا بیشترین زمان را در میان سایر وسایل کودک در هنگام خرید سیسمونی از ما خواهد گرفت چرا که باید بتوانیم درست‌ترین سایز و نوع را برای نوزاد خود انتخاب و تهیه کنیم. ما در این بخش قصد داریم درباره‌ی چگونگی خرید لباس نوزادی و بهترین انواع آن صحبت کنیم.
علی اصغر حاجی بابا ؛ مردی که آتش را در مشت داشت
علی اصغر حاجی بابا پدر صنعت ریخته گری ایران هفته گذشته روی در نقاب خاک کشید اما مسیری که این کارآفرین متعهد به پیشرفت ایران اسلامی، در صنعت کشور گشود تا همیشه در خدمت توسعه و آبادانی کشور خواهد بود.
فروش مکنده نجاری و لوله خرطومی مکنده در فروشگاه اینترنتی چوبینر
در کارگاه‌ها و کارخانجات صنایع چوب هنگام برش، سوراخ‌کاری و عملیاتی از این قبیل براده‌های چوب و گردوغبار در هوا منتشر می‌شود. این گردوغبار و خرده‌های چوب منتشرشده منجر به آلودگی هوا، کثیف شدن محیط، مشکلات تنفسی و جسمی می‌گردند، برای حل این مشکل باید از دستگاه مکنده استفاده کرد که با اتصال به سایر دستگاه‌ها و ماشین‌آلات برش دهنده یا سوراخ‌کاری تمام گردوغبار را جمع‌آوری می‌کند که محیط و افراد حاضر در کارگاه دچار مشکل نشوند.
آشنایی با تحصیل در فرانسه
در متن زیر به بررسی اعزام دانشجو به فرانسه، تحصیل دندانپزشکی در فرانسه، تحصیل داروسازی در فرانسه پرداخته ایم.با ما همراه باشید.
خرید آنلاین از افق کوروش آغاز شد
با راه‌اندازی خرید آنلاین افق کوروش، مشتریان می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن یا وب‌سایت اُکالا، سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت کنند و در کمتر از یک ساعت و از نزدیک‌ترین شعبه افق کوروش محله خود، درب منزل تحویل بگیرند.
سرآسیایی: تابع تصمیمات باشگاه هستیم- صدور چک‌های بازیکنان مسایل زیادی را روشن کرد
سرمربی تیم فوتبال شهرخودرو خراسان گفت با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی تمرینات‌ تیمش را ادامه می‌دهد.
پارگی رباط صلیبی انصاری تایید شد- مدافع پرسپولیس ۶ ماه دور از میادین
پزشک پرسپولیس از دوری ۶ ماهه محمد انصاری از فوتبال به دلیل پارگی رباط صلیبی خبر داد.
سعادتمند: قصد فروش هیچ بازیکنی را نداریم- سند مرغوبکار به مرحله نهایی رسیده
مدیرعامل استقلال می گوید برای فصل آینده قصد فروش هیچ بازیکنی را ندارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

این ۸ غذا را نخورید تا همواره جوان بمانید!
در این مطلب به هشت ماده غذایی اشاره خواهیم کرد که باید برای جلوگیری از پیری زودرس و ابتلا به بیماری، از مصرف آن‌ها خودداری کنید.
ˮتناقض‌های آشکارˮ در آمار صعود به دماوند و درآمدهای فدراسیون کوهنوردی
فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در حالی برای اولین بار آمار و ارقام صعودها و درآمدهای حاصل شده از این صعودها به قله دماوند را اعلام کرده است که در این موارد ابهامات و تناقضات فراوانی دیده می‌شود.
کدام داروها از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شدند؟
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اقلامی که از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شده‌اند، عمدتاً شامل مکمل‌ها و داروهای بدون نسخه (OTC) هستند.
تحلیل اجرای آزمایشی طرح ترافیک پایتخت از شنبه- بازنگری در اجرای طرح در صورت گسترش کرونا
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران از افزایش مراجعات و بستری‌های کرونایی در تهران خبر داد و در عین حال گفت: از امروز (شنبه) برنامه فاز آزمایشی طرح ترافیک اجرا خواهد شد اما این موضوع حتماً مورد تحلیل قرار خواهد گرفت و اگر استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی مشکلاتی در زمینه گسترش بیماری به وجود آورد، طبیعتاً با تصویب ستاد ملی کرونا، ممکن است درباره بازنگری آن تصمیماتی جدیدی اتخاذ شود.
ارز واردات کامیون‌های دست دوم را خرج تولید در شرکت‌های داخلی کنید
به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، در شرایط تحریمی و کمبود منابع ارزی کشور، اختصاص ارز برای واردات کامیون‌های دست دوم چندان منطقی به نظر نمی‌رسد؛ لذا بهتر است این هزینه صرف تامین نیازهای شرکت‌های دولتی و خصوصی داخلی که زیرساخت تولید اتوبوس‌های برقی در آن‌ها فراهم است شود تا علاوه براینکه بر کاهش آلودگی هوا کمک شود، شرکت‌های خودروساز داخلی هم بهره‌مند شوند.
تسلط نیروهای دولت وفاق لیبی بر شهرک الوشکه- پیشروی برای آزادسازی شهر سرت
ابتکارعمل جدید قاهره برای بحران لیبی
«هادی العامری» استعفا داد
تلاش روسیه برای گسترش روابط همه جانبه با عراق
رای پارلمان عراق به تمامی وزرای باقی‌مانده الکاظمی
توافق راهبردی عراق با آمریکا به سمت «خروج نیروهای رزمی» حرکت خواهد کرد
بالا گرفتن مجدد درگیری ها بین دو کره
افشاگری یک خدمتکار از بدرفتاری‌های عجیب «سارا نتانیاهو»
واکنش جدی آلمان به تحریم های جدید آمریکا
نگرانی جمهوری خواهان مجلس سنا درباره رفتارهای ترامپ