جهان علیه «covid ۱۹۴۸»

11:16 ۱۴ روز و ۱۷ ساعت پیش قدس 120 0
جهان علیه «covid ۱۹۴۸»

آرمان فلسطین و زنده نگه داشتن آن توسط کشورمان در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی با روش‌های مختلفی از جمله بزرگداشت روز قدس، برگزاری کنفرانس‌های مرتبط با موضوع انتفاضه  فلسطین، ارسال کمک‌های مالی و حمایت‌های سیاسی در عرصه‌های بین‌المللی انجام شده است.

قدس

قدس آنلاین :  آرمان فلسطین و زنده نگه داشتن آن توسط کشورمان در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی با روش‌های مختلفی از جمله بزرگداشت روز قدس، برگزاری کنفرانس‌های مرتبط با موضوع انتفاضه  فلسطین، ارسال کمک‌های مالی و حمایت‌های سیاسی در عرصه‌های بین‌المللی انجام شده است. حمایت از فلسطین در طول ۴۰ سال اخیر از جنبه اعتقادی صرف خارج شده و به نوعی با اهداف سیاست خارجی کشورمان نیز گره خورده است، چنان‌که محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان نیز با بیان اینکه حمایت از فلسطین یکی از اصول بنیادین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، تأکید می‌کند: جمهوری اسلامی ایران همیشه در کنار مردم فلسطین خواهد بود و از آرمان فلسطین حمایت خواهد کرد.
فلسطین تنها نخواهد ماند همچنین روز سه شنبه نیز شبکه المیادین نامه‌ای را از سردار سلیمانی، فرمانده شهید سپاه قدس که اندکی پیش از شهادتش به محمد الضیف، فرمانده گردان‌های قسام فلسطین نوشته است، منتشر کرد. شهید سلیمانی در این نامه خطاب به محمد الضیف نوشته است: همه مطمئن باشند ایران فلسطین را هر اندازه که فشارها بیشتر شود و تحریم‌ها تشدید شود، تنها نخواهد گذاشت. دوستان فلسطین دوستان ما هستند و دشمنان فلسطین دشمنان ما هستند و این سیاست ما بوده و خواهد بود.
گرچه حمایت از آرمان فلسطین در نظر اول ممکن است جنبه اعتقادی داشته باشد اما ایران خود را سردمدار مبارزه با رژیمی می‌داند که شرایط فعلی تحولات منطقه و فلسطین و رونمایی از طرح معامله قرن بیشتر از قبل اهداف استکباری و تجاوزگرانه این رژیم را آشکار می‌کند که این آرمان از نظر منافع ملی نیز جایگاه خاص خود را دارد.
رؤیای هژمونی در خاورمیانه نگاه به دیدگاه مقام‌های اسرائیلی درباره اهدافشان در منطقه نیز به خوبی گویای این امر است، همان‌طور که «اسرائیل شاهاک» از فعالان سیاسی این رژیم و از منتقدان بعدی آن در کتاب خود، سیاست خارجی منطقه ای این رژیم را پیگیری برای کسب هژمونی در خاورمیانه و حمایت از ثبات رژیم‌های منطقه به استثنای جمهوری اسلامی ایران و عراق می‌داند. اعلام طرح خاورمیانه بزرگ که توسط شیمون پرز در راستای گسترش محدوده سرزمینی اسرائیل در خاورمیانه و نزدیکی‌های ایران مطرح شد، خطر این رژیم و حامیان آن از جمله دولت آمریکا و برنامه‌ریزی بلند مدتشان برای تأسیس دولت بزرگ اسرائیلی را بیش از گذشته به ایران گوشزد کرد. گرچه صهیونیست‌ها در راستای طرح معامله قرن نیز به دنبال عادی سازی با اعراب و رسیدن به توافق با آنان برای پیشبرد طرح و تثبیت قدرت خود هستند، اما ایستادگی‌های جنبش‌هایی همچون حزب‌الله لبنان، گروه فتح و حماس، نیروهای مقاومت در عراق و سوریه آن‌ها را با موانع بزرگی در دستیابی به اهدافشان مواجه کرده است.
امنیت و منافع ملی ایران ایجاب می‌کند به قضیه فلسطین ورود کند مدیر مرکز مطالعات فلسطین بر این باور است که حمایت جمهوری اسلامی ایران از قضیه فلسطین در طول این سال‌ها به سه دلیل بنیادین صورت گرفته است. قدس، قبله اول مسلمین و محل رسالت و بعثت پیامبران است؛ بنابراین از این جهت برای مسلمانان اهمیت زیادی دارد و نمی شود که چنین جایگاه مقدسی توسط متجاوزان اشغال شود. اما از منظر حقوق بشری نیز حمایت از فلسطینیان مهم است و ظلم و ستمی که در ۷۲ سال به فلسطینی ها به‌صورت مستقیم و بیش از ۱۳۰ سال به‌صورت غیر مستقیم وارد شده، هر انسان آزاده و دولت طرفدار صلح و حقوق بشر را وادار به واکنش می‌کند.
علیرضا سلطانشاهی در گفت‌وگو با قدس تأکید کرد: اما جدای از دلیل اعتقادی و حقوق بشری برای حمایت از فلسطین، زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد، جنبه امنیت و منافع ملی کشورمان نیز اقتضا می‌کرد به قضیه فلسطین ورود کنیم؛ زیرا منافع و امنیت ملی ما با موجودیت این رژیم منحوس در تناقض است. بنابراین این سه دلیل اعتقادی، حقوق بشری و منافع ملی سبب شد تا در این ماجرا ورود کنیم.
این کارشناس مسائل فلسطین اظهار کرد: ازجمله دستاوردهای زنده نگه داشتن روز قدس و توجه به فلسطین این است که این امر موجب تقویت و شنیده شدن صدای فلسطینیان در سراسر جهان شده است. البته پیروزی انقلاب اسلامی و موفقیت‌های گروه‌های مقاومت در منطقه نیز موجب شده که مردم فلسطین تصور شکست ناپذیری رژیم اسرائیل را کنار بگذارند و در راه مبارزه با این رژیم ایستادگی کنند. در حال حاضر جنبش جهاد اسلامی و حماس توانسته اند در غزه به عنوان یک پایگاه قوی و مردمی دستاوردهای بزرگی بدست بیاورند که صهیونیست‌ها نیز منافع خود را از جانب آنان در خطر ببینند.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

ملی پوش سابق تنیس:خواسته‌های شخصی در تیم ملی کنار گذاشته شود- تنیس همدلی می‌خواهد
ملی پوش سابق تنیس ایران گفت: تفرقه در بین تنیس بازان باعث شد همه از هم دور شویم و امیدوارم همدلی در در این ورزش به وجود آید و خواسته‌های شخصی در تیم ملی کنار گذاشته شود.
واکنش طباطبائی به شائبه قطع همکاری اسپانسر فدراسیون بسکتبال
رئیس فدراسیون بسکتبال ایران گفت: هیچ ناراحتی میان ما و اسپانسر وجود ندارد،‌ اسپانسر فدراسیون تنها درخواست دارد که بر اساس بندهای قراداد، ‌مدت زمان این همکاری ۶ ماه تا یک سال افزایش یابد.
چند خوراکی برای کاهش وزن همراه با تقویت سیستم ایمنی
با توجه به همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و اعمال قرنطینه، رو آوردن به دورکاری و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها فعالیت فیزیکی روزانه افراد کاهش یافته که می‌تواند منجر به اضافه وزن و برخی دیگر از مشکلات سلامتی برای افراد شود.
۴۸۰۰ بیمار نادر در کشور - تقبل هزینه‌های درمان MPS از سوی وزارت بهداشت
مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر با بیان اینکه حدود ۴۸۰۰ بیمار نادر در کشور شناسایی شده‌اند، گفت: بیماری‌های آلوپسی، دیستروفی عضلانی، نوروفیبروماتوز و بیماری EB از شایع ترین بیماری‌های نادر در کشور هستند.
سرنوشت ۱۰۱ خانه ایمنی در تهران
لزوم بهره‌گیری از آموزش‌های ایمنی یکی از مواردیست که پس از وقوع حادثه بخشی از افکار ما را به خود اختصاص می‌دهد؛ اما متاسفانه پس از مدتی به هر دلیلی از یاد می‌رود و به زمان سپرده می‌شود. خانه‌های ایمنی که یکی از محل‌های تقریبا ناشناخته پایتخت است؛ ظرفیتی را در اختیار دارد که می‌تواند موجب افزایش فرهنگ ایمنی و آگاهی عمومی درباره نحوه پاسخ به حوادث و... شود. ظرفیتی که باید با مدیریت و برنامه ریزی به گونه‌ای از آن استفاده شود که مورد استقبال شهروندان قرار گیرد.
ویدئو - مشکلات روستای بشیرآباد تربت جام
با شروع فصل گرما برخی روستاهای تربت جام در استان خراسان رضوی با مشکل آب مواجه شده‌اند. روستای بشیرآباد از توابع تربت جام است که سال‌هاست با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند. تامین آب در این روستا هم‌اکنون از طریق یک حلقه قنات که اطراف روستا است یا با تانکر آن هم هر چند روز یکبار انجام می‌شود؛ آبی که برای آشامیدن مناسب نیست. شغل اکثر روستاییان دامداری است و محل درآمد اکثر اهالی این روستا به آب وابسته است. در کنار اینها، جاده، بهداشت و آموزش هم از جمله مشکلات جدی اهالی این روستاست.
جامعه واکنش سزاواری در مصاف با خشونت خانگی و فرزند کشی نمی‌بیند
یک وکیل دادگستری با بیان اینکه جامعه واکنش سزاواری در مصاف با خشونت خانگی و فرزند کشی نمی‌بیند، تاکید کرد که لازم است یک فراخوان عمومی برای آموزش و پیشگیری از خشونت خانگی داده شود.
علیرضابیگی: امام(ره) با تکیه بر مردم در برابر استکبار ایستاد
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امام خمینی (ره) همواره کار مردم را به مردم می‌سپرد و توجه ایشان همواره بر اقشار آسیب‌پذیر و مستضعف جامعه بود.
تست «سرولوژی» معیار تشخیص کرونا است؟
معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تست سرولوژی یا "آنتی‌بادی" صرفاً کاربرد تحقیقاتی دارد، گفت: از همکاران و مردم تقاضا دارم که اصلاً از تست سرولوژی به‌عنوان معیار تشخیصی استفاده نکنند.
هرچه جلوتر می‌رویم سریال‌هایمان غم‌انگیزتر می‌شوند
عزت‌الله مهرآوران با بیان اینکه مهم‌ترین علت ضعف آثار طنز در سال‌های اخیر محدودیت‌ها بوده است، گفت: «طنز شکل اندیشمندانه خنده است. محدودیت‌هایی که برای کمدی و طنز ایجاد شده، باعث شده است تا ما فیلم‌نامه‌های طنز نداشته باشیم یا اگر داشته باشیم با وسواس بسیار و با سانسور خود نویسنده و کارگردان مواجه شود.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

وضعیت سواد بدنی در مدارس ایران و کشورهای اروپایی و آمریکایی
عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به همراه عضو سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش‌ و پرورش به تببین مفهوم توسعه سواد بدنی و لزوم تحقق آن پرداختند.
اعترافات- ماریو بالوتلی
مهاجم برشا جنجالی‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایتالیا محسوب می‌شود.
تخریب سالانه ۱۲ هزار هکتار جنگل در کشور- آخرین تغییرات وسعتی جنگل‌ها در ایران
مدیرکل دفتر مهندسی و مطالعات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ضمن تشریح آخرین تغییرات وسعت جنگل‌ها در ایران نسبت به دهه‌های گذشته گفت: در طول سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ سالانه ۱۲ هزار هکتار جنگل در ایران تخریب شده است.
آغاز امتحانات نهایی از فردا
امتحانات نهایی خردادماه۹۹ کلاس دوازدهمی‌ها از فردا، شنبه ۱۷ خردادماه آغاز و تا ۱۶ تیرماه ادامه خواهد داشت.
نصب اولین سایت 5G‌ در ایران تا یک ماه آینده
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اولین سایت 5G تا چهار هفته دیگر در ایران نصب می‌شود.
ابراز خرسندی ترامپ و پامپئو از آزادی «مایکل وایت»
ادامه تظاهرات ضد نژادپرستی در آمریکا برای دهمین روز متوالی
انصارالله: مزدوران و خیانتکاران یمن خطرناک‎تر از کرونا هستند
پاکسازی 43 روستا در عملیات «قهرمانان عراق» در کرکوک
مقابله پدافندی سوریه با جنگنده‌های رژیم صهیونیستی
تحلیلگر سابق سیا درباره ناآرمی‌های آمریکا: اینها اتفاقاتی است که پیش از فروپاشی کشورها رخ می‌دهد
لیبی| آزادسازی عین زاره و وادی الربیع از اشغال نیروهای حفتر
تکذیب موافقت جوبا با تاسیس پایگاه نظامی مصر در سودان جنوبی
دیدار دوجانبه اردوغان و السراج؛ ترکیه بر افزایش حمایت از دولت وفاق لیبی تأکید کرد
توضیحات سخنگوی وزارت خارجه در خصوص آزادی دکتر مجید طاهری و مایکل وایت