علت اصلی بحران‌های منطقه، مستقیم یا با واسطه رژیم صهیونیستی است

08:54 ۱۶ روز و ۹ ساعت پیش قدس 109 0
علت اصلی بحران‌های منطقه، مستقیم یا با واسطه رژیم صهیونیستی است

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با تاکید براینکه بحران مشروعیت بزرگترین چالش رژیم صهیونیستی است، گفت: موضوع فلسطین موضوع محوری جهان اسلام است و انقلاب اسلامی ایران هم با توجه به وابستگی شدید و دغدغه‌اش برای جهان اسلام در کنار خواسته‌های به حق مردم فلسطین است.

قدس

قدس آنلاین : به گزارش  وزارت امور خارجه، ظریف به مناسبت روز جهانی قدس در گفت و گو با اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی ‌به بیان دیدگاه خود درخصوص فلسطین، خطر سلاح‌های کشتار جمعی اسرائیل برای منطقه، نقش سازمان‌های بین المللی در موضوع فلسطین، وضعیت درونی رژیم اسرائیل و نقش سردار شهید سپهبد سلیمانی در مقاومت در منطقه پرداخت.
وی در پاسخ به این پرسش که «کمی قبل از انقلاب اسلامی، مصر با پیمان کمپ دیوید از دور کشورهای اسلامی حامی فلسطین کنار رفت و عملاً فلسطین یکی از حامیان خودش را از دست داد و بسیاری بر این باور بودند که دیگر قضیه فلسطین یک موضوع تمام شده است. اما دیدیم که با پیروزی انقلاب اسلامی ماجرای فلسطین کاملاً دگرگون شد، چه دلیلی این اتفاق را رقم زد، نظرتان راجع به این موضوع چیست؟» گفت: موضوع فلسطین یک موضوع محوری برای جهان اسلام هست و درست است که برخی کشورهای عربی درگذشته چه با پیمان کمپ دیوید و چه بعد از آن و متاسفانه اخیراً با سیاست هایی که رژیم هایی مثل رژیم سعودی پیگیری کردند کاملاً خودشان را با اسرائیل علیه آرمان فلسطین هماهنگ کردند، اما موضوع فلسطین موضوعی نیست که با این روش ها بتواند به فراموشی سپرده شود.
وی افزود: موضوع فلسطین موضوع محوری جهان اسلام است و انقلاب اسلامی ایران هم با توجه به وابستگی شدیدش به مسایل جهان اسلام و دغدغه اش برای جهان اسلام، که هم حضرت امام رضوان الله تعالی علیه و هم رهبر معظم انقلاب و هم عموم مردم ایران و دولت های مختلف ایران داشتند، نمی‌تواند انتخابی جز این انتخاب داشته باشد، که در کنار خواسته‌های به حق مردم فلسطین باشد. مردمی‌که تمام حقوقشان، ابتدایی ترین حقوقشان توسط یک گروه تروریستی جعلی زیر پا گذاشته می‌شود.
وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه «برخی براین باورند که موضوع فلسطین کاملا یک موضوع محلی و یک موضوع منطقه ای است و موضوع را بیشتر عربی می دانند تا یک موضوع جهانی و خیلی‌ها اعتراض دارند که موضوع فلسطین چه ربطی به ایران پیدا می‌کند، چه ربطی به حزب الله لبنان دارد، نظر شما چیست؟» گفت: سیاست های رژیم صهیونیستی سیاست هایی نیست که در واقع منحصر به یک منطقه کوچک باشد. شما امروز می‌بینید که حتی در ایالات متحده، منافع رژیم صهیونیستی بر منافع خود آمریکا در بسیاری مواقع غلبه می‌کند. این منافع اسرائیلی‌هاست که دارد سیاست آمریکا را می چرخاند. در اروپا هم همینطور؛ لذا این یک معضل جهانی است.
ظریف افزود: از طرف دیگر سلاح های کشتار جمعی رژیم اسرائیل، داشتن سلاح هسته ای، این یک موضوع محلی نیست این موضوعی هم منطقه ای و هم جهانی است. بزرگترین تهدید در منطقه ما از سلاح های رژیم صهیونیستی و از سیاست اشغالگری رژیم صهیونیستی ناشی می‌شود. در واقع تعداد زیادی از کشورهای غربی امروز گروگان رژیم صهیونیستی هستند و به این دلیل می‌بینید که نمی‌توانند حتی سیاست هایی که درجهت منافع ملی مردم خودشان هست را دنبال کنند.
او ادامه داد: لذا این تصور که مشکل رژیم صهیونیستی مشکل محلی یا عربی است تصور درستی نیست، موضوع صهیونیزم و خطراتی که صهیونیزم برای سیاست جهانی دارد موضوعی است که در همه جای جهان مطرح هست و خیلی‌ها را می‌بینیم در اروپا و آمریکا که علناً اعلام می‌کنند سیاست های ما گروگان رژیم صهیونیستی و گروه‌های حامی این رژیم، به عنوان مثال ایپک در آمریکا شده است.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که «به نظر شما سازمان‌های بین المللی مثل شورای امنیت سازمان ملل وظیفه شان را در مقابل مردم فلسطین ادا کرده اند؟ یا چه وظیفه ای اصلا می‌توانند داشته باشند؟» گفت: متاسفانه شورای امنیت سازمان ملل متحد گرفتار ایالات متحده و وتوی آن است. علی رغم این واقعیت، دهها قطعنامه شورای امنیت، صدها قطعنامه مجمع عمومی و شاید بیش از آن قطعنامه‌های کمیسیون حقوق بشر و شورای حقوق بشر و در واقع اجلاس های مختلف بین المللی درباره جنایات متعدد رژیم صهیونیستی از حقوق بشر گرفته تا تجاوز و تعدی (که خوی رژیم صهیونیستی است) وجود دارد.
وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: سلاح های کشتار جمعی رژیم صهیونیستی، در واقع همه اینها علی رغم وتوی بسیاری از قطعنامه‌ها توسط آمریکا (ولی با این وجود) تعدادی هم صادر شده ولی جامعه بین المللی نتوانسته این قطعنامه‌ها را اجرایی کند. باز هم به همان دلیل که گفتم که رژیم صهیونیستی یک خطر جهانی است و توانسته در واقع با ابزار مختلف دنیا را به گروگان بگیرد و باج خواهی کند.
وی تاکید کرد: کشوهای اروپایی هنوز دارند باج جنگ جهانی دوم را بعضاً به رژیم صهیونیستی پرداخت می‌کنند و این یک واقعیت انکار ناپذیر است. آنچه که مانع شده در واقع دیدگاه جامعه بین المللی نسبت به فلسطین و زیر پاگذاشتن موضوع آرمان به حق مردم فلسطین است. همین طور نگرانی‌های به حق جامعه بین المللی از سیاست های خطرناک رژیم صهیونیستی، توسعه سلاح های کشتار جمعی، استفاده از تروریزم به عنوان یک ابزار سیاست خارجی، استفاده از سرکوب جمعی، استفاده از تنبیه جمعی علیه یک محله یا یک قصبه برای پیگیری سیاست های اسرائیل، همه اینها نگرانی کل جامعه جهانی را بر انگیخته، اما این باجگیری و روش وِیژه رژیم صهیونیستی که جامعه جهانی را در برخی مواقع به گروگان گرفته اند، لااقل دولت ها را مانع از این شده که خواست جامعه جهانی عملی شود و لذا حتما می‌شود گفت که سازمان ملل متحد و شورای امنیت یک پرونده روشن وشفافی در مورد جنایات رژیم صهیونیستی ازخودشان به جا نگذاشته اند.
وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه «اگر رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۴۸ تشکیل نمی‌شد، شرایط منطقه به نظرتان چگونه بود؟»، گفت: بسیار دشوار است که در این زمینه بر گردیم به گذشته و پیش بینی کنیم.
وزیر امور خارجه ایران افزود: اما این را می‌شود به راحتی گفت که علت اصلی بحران‌هایی که در این منطقه بوده یا مستقیماً رژیم صهیونیستی بوده مثل جنگ های متعددی که صورت گرفته یا با واسطه به خاطر منافع رژیم صهیونیستی یا سیاست های رژیم صهیونیستی بوده است.
ظریف همچنین در پاسخ به این پرسش که «به نظر شما درواقع جنگ هایی که اتفاق افتاد، می‌توانست نباشد؟»، گفت: ممکن است. حکومت های خودکامه و جائر و ظالم وجود داشتند اما بسیاری از جنگ ها می‌توانست نباشد چون بسیاری از جنگ ها یا توسط رژیم صهیونیستی شروع شده یا به وسیله رژیم صهیونیستی انگیزه‌های این جنگ ها ایجاد شده و به صورت مشخص آمریکایی‌ها همیشه در این جنگ ها نقش موثری داشتند و همه ما می دانیم که سیاست خاورمیانه ای آمریکا حول منافع رژیم صهیونیستی متاسفانه تاکنون چرخیده است.
وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه «به نظرشما بزرگترین چالش رژیم صهیونیستی چه می‌تواند باشد؟»، گفت: بحران مشروعیت بزرگترین چالش رژیم صهیونیستی است؛ هم مشروعیت داخلی و هم مشروعیت بین المللی و بیش از همه چیز اختلافات داخلی که در اسرائیل وجود دارد باعث شده است که خود اسرائیلی‌ها معتقد باشند که بدون دشمن خارجی نمی‌توانند زندگی کنند و همیشه نیاز دارند که یک دشمن خارجی داشته باشند، زمانی که اسرائیلی‌ها تصمیم گرفتند که در ابتدای دهه ۹۰ میلادی وارد پروسه مادرید واسلو بشوند آقای لوبرانی که نماینده سابق رژیم صهیونیستی بود در زمان شاه در ایران و بعد مسئول پرونده ایران در اسرائیل شد گفت که ما برای در واقع جبران این نیازمان به یک دشمن، تصمیم گرفتیم که ایران را به مردم خودمان به عنوان دشمن معرفی کنیم به جای اعراب که تا آن موقع به عنوان دشمن معرفی می‌شدند.
ظریف افزود: این یک واقعیت و خطری است که اسرائیل را بیش از همه چیز تهدید می‌کند که انسجام داخلی وجود ندارد اختلافات داخلی بسیار فراگیر است. شما ملاحظه می‌کنید که چهار انتخابات در چند ماه گذشته نتوانست معضلات را حل کند. فردی که رسماً پرونده فسادش در دادگاه مطرح است با روش‌های تقلبی سیاسی توانسته در واقع حکومت خودش و تسلط خودش را بر رژیم صهیونیستی ادامه دهد این‌ها واقعیت هایی است که کم کم عیان خواهد شد.
او ادامه داد:‌مشکل بعدی مشکل دموگرافیک است برای اسرائیلی‌ها و این سیاست هایی که با سرکوب فلسطینی‌ها دنبال می‌کنند در واقع یک نگرانی عمده است ازمشکل دموگرافیکی که اسرائیلی‌ها حتی در مناطق اشغالی ۱۹۴۸ با آن روبرو هستند.
وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه «موضوع شهادت سردار سلیمانی با معامله قرن را شما چه قدر مرتبط با هم می دانید؟»، گفت: بالاخره آمریکایی‌ها با وارد شدن به معامله قرن یک واقعیتی را نشان دادند که اگر کشورهای عربی امیدی داشتند که از طریق آمریکا یا با واسطه گری آمریکا بتوانند به یک راه حل صلح آمیز با رژیم صهیونیستی برسند اقدام ترامپ برای رونمایی از معامله قرن نشان داد که این امید آنها واهی است و این در واقع آگاهی و شناخت در جهان عرب به سرعت درحال شکل گیری هست که گرچه خیابان و شارع عربی هیچوقت امیدی نبسته بود به سیاست های حکام عرب، اما در میان حکام عرب هم این واقعیت الان واضح هست که نمی‌توانند به آمریکا به عنوان یک میانجی نگاه کنند.
وزیر امور خارجه ایران افزود: مقاومت به عنوان راهکار جایگزین تلاش برای پیدا کردن یک راهی از طریق آمریکا برای رسیدن به یک در واقع توافق موهوم با رژیم صهیونیستی واقیعتش را در معامله قرن نشان داد، توافقی که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها به دنبال آن هستند چه شکل و شمایلی دارد، این مقاومت را به عنوان گزینه واقعی مطرح کرد و سردار سلیمانی به عنوان نماد مقاومت و نمونه برجسته مقاومت یک مانع جدی برای آمریکا یی‌ها در این زمینه بود.
ظریف در پاسخ به این پرسش که «در مراسم تشییع سردار سلیمانی شاهد بودیم که مسئول یکی از مهم ترین گروه‌های فلسطینی آقای اسماعیل هنیه جمله ای را گفتند که شهید سلیمانی شهید قدس است به نظر شما این چه قدر مرتبط است، یعنی شهید سلیمانی چه کاری برای مردم فلسطین یا برای گروه‌های فلسطینی انجام داده که آقای هنیه این قدر محکم می‌گوید که شهید سلیمانی شهید قدس است؟»، گفت: واقعیت این است که سپهبد شهید سلیمانی تمام زندگی خودش را وقف مقاومتی کرده بود که همه هدف آن مقاومت آرمان فلسطین و قدس شریف است.
وزیر امور خارجه ایران همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه «به نظر شما وظیفه مردم فلسطین چه آنهایی که در سرزمین‌های اشغالی زندگی می‌کنند و چه کسایی که در اردوگاه‌های کشورهای همسایه و کشورهای عربی آواره هستند چه وظیفه ای در برابر فلسطین دارند؟»، گفت: ببینید مردم فلسطین به علت وابستگی شان به آن آب و خاک مقدس همیشه وظیفه خودشان را انجام داده اند.
وی افزود: مشکل از ما مسلمان‌ها بوده است که آنها را تنها گذاشتیم، آنها هم ستم کشیدند، هم رنج کشیدند و هم هیچگاه فلسطینی بودن خودشان را و وابستگی خودشان را به آن آب و خاک مقدس فراموش نکردند و معامله نکردند با آن، لذا آنها وظیفه خودشان را انجام داده اند به شکل های مختلف، حداقل فلسطینی باقی مانده اند.
ظریف تاکید کرد: این ما هستیم که به عنوان کشورهای مسلمان به عنوان مردم مسلمان که وظیفه حمایت از این مردم قهرمان را به عهده داریم.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که «آقای دکتر به نظر شما بزرگترین ضعف رژیم صهیونیستی چیست؟» گفت: عرض کردم بزرگترین ضعف رژیم صهیونیستی نامشروع بودن آن است و با انواع ابزارها تلاش می‌کند این عدم مشروعیت داخلی و بین المللی اش را جبران کند، در داخل با دشمن تراشی و با دروغگویی و در جهان خارج هم همینطور؛ رژیم صهیونیستی تخصص ویژه دارد در مظلوم نمایی در ارائه یک تصویر دروغ، رژیمی‌ که تنها رژیم دارنده سلاح هسته ای در منطقه خاورمیانه است، عضو ان. پی. تی نیست، عضو هیچ پیمان بین المللی خلع سلاحی نیست، تبدیل می‌شود به مدعی اصلی تسلیحات در منطقه.
وی افزود: مدعی اصلی دروغ در مورد ایران در منطقه و در واقع هراس افکنی علیه جمهوری اسلامی ایران، در منطقه این یک چیز موقتی نیست این به خاطر همان پوشاندن عدم مشروعیت رژیم صهیونیستی است که تلاش می‌کند با دشمن تراشی داخلی و بین المللی یک جوری سیاست های خودش را، اقدامات غیر قانونی خودش را، خطراتی که از طرف رژیم صهیونیستی دارد نشات می‌گیرد، این‌ها را به یک شکلی بپوشاند در نزد افکار عمومی و حتی در نزد مسئولین و سیاستگذاران بین المللی.
ظریف در پایان و در پاسخ به این پرسش که «مقام معظم رهبری چندسال قبل فرمودند که اسرائیل ۲۵سال آینده را نخواهد دید، به نظر شما این جمله حضرت آقا چه قدر می‌تواند تحقق پیدا کند؟» گفت: ببینید آنچه که حضرت آقا - از دیدگاه بنده - فرمودند یک پیش بینی است نه یک اقدام.
او ادامه داد:‌ واقعیات منطقه ما حتی واقعیات درونی اسرائیل نشان دهنده این است. این را خیلی‌های دیگر هم گفتند، حتی واقعیت های جمعیتی به سمتی می رود که این پیش بینی محقق می‌شود، علت آن هم این است که همانطور که عرض کردم تضادهای درونی رژیم صهیونیستی، وضعیت خروج بسیاری از یهودیان از منطقه و بازگشت شان به برخی کشورهایی که از آن آمده اند و همینطور وضعیت افزایش جمعیت در بین سایر گروه‌ها، رژیم صهیونیستی را به این نگرانی رسانده که ممکن است این واقعیت و پیش بینی به وقوع بپیوندد و برای همین است که در چندسال گذشته قانونی را تصویب کردند مبنی بر ماهیت یهودی رژیم صهیونیستی، به خاطر همین نگرانی که دارند از اینکه این واقعیت ها ممکن است یک پایانی باشد از نظر تحولات معمولی، تحولات داخلی به پایان رژیم صهیونیستی.
وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: دروغ ممکن است چند صباحی دوام بیاورد ولی دروغ و جعل همیشه دوام نمی آورد. بالاخره آرمان مردم فلسطین را نمی‌شود برای همیشه سرکوب کرد. این یک واقعیت تاریخی است و خود اسرائیلی‌ها هم متوجه این واقعیت هستند برای همین هست که با این شدت، دست و پا می زنند.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

لودرها نقش برجسته اشکانی الوند را می‌بینند؟
می‌گویند سنگ‌نگاره‌های قبلیِ کشف شده در همدان را عملیات راه‌سازی در مسیر امامزاده کوه به مریانج تخریب کرده و به نقش برجسته «مهری» قله یخچال حفاران غیر مجاز آسیب جدی وارد کرده‌اند، حالا فعالان میراثی بیم آن را دارند که دومین نقش برجسته اشکانی کشف شده در این استان نیز به همین روش تخریب شود.
افشاگری یک خدمتکار از بدرفتاری‌های عجیب «سارا نتانیاهو»
خدمتکار سابق خانه نتانیاهو به یک شبکه اسرائیلی گفت که همسر نتانیاهو با او بدرفتاری می‌کرد و از او می‌خواست تا هر روز پایش را ببوسد.
فیلم‌های اولین اکران ۹۹ این هفته مشخص می‌شود
بررسی و انتخاب فیلم‌های اولین اکران سال ۹۹ این هفته انجام می‌شود.
واکنش جدی آلمان به تحریم های جدید آمریکا
نمایندگان ارشد مجلس آلمان اعلام کردند که ممکن است این کشور با اعمال تعرفه بر واردات گاز از آمریکا به اقدام نمایندگان سنای این کشور در ارائه طرح اعمال تحریم بیشتر علیه خط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان، واکنش نشان دهد.
مواد بهداشتی مورد نیاز سینماها چگونه تامین می‌شود؟
مواد بهداشتی مورد نیاز سینماها با حمایت سازمان سینمایی و از طریق انجمن سینماداران فراهم می شود.
نگرانی جمهوری خواهان مجلس سنا درباره رفتارهای ترامپ
برخی از جمهوری‌خواهان مجلس سنا در آمریکا بار دیگر درباره نحوه مدیریت رئیس‌جمهور این کشور در حوادث اخیر و در نتیجه از دست دادن کرسی‌های خود در این مجلس اظهار نگرانی کرده‌اند.
راه حل «سم مندس» برای نجات تئاتر در دوران کرونایی
«سم مندس» کارگردان برنده اسکار و فعال در عرصه تئاتر خواستار حمایت دولت بریتانیا و سرویس‌های تماشای فیلم آنلاین از تئاتر برای نجات این هنر در دوران سخت کرونایی شد.
وزش باد شدید و گردوخاک در چندین استان
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: بیستم خرداد در غرب سواحل خزر، شمال‌غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین و البرز، بارش باران را داریم.
لیاقت سردار آزمون رفتن به تیم‌های بزرگ اروپایی است
سرمربی تیم ملی ایران به تمجید از ستاره زنیت پرداخت و از لیاقت سردار آزمون برای رفتن به تیم‌های بزرگ اروپایی گفت.
مردی تمام‌عیار
«بیشتر از یک دهه با نوشته‌هایش و نیز با گرو گذاشتن اعتبار ادبی‌اش با هیتلر جنگید. آندره ژید وقار و ثبات شخصیتش را می‌ستود و ویل دورانت می‌گفت که او «مردی تمام‌عیار بود.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

این ۸ غذا را نخورید تا همواره جوان بمانید!
در این مطلب به هشت ماده غذایی اشاره خواهیم کرد که باید برای جلوگیری از پیری زودرس و ابتلا به بیماری، از مصرف آن‌ها خودداری کنید.
ˮتناقض‌های آشکارˮ در آمار صعود به دماوند و درآمدهای فدراسیون کوهنوردی
فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در حالی برای اولین بار آمار و ارقام صعودها و درآمدهای حاصل شده از این صعودها به قله دماوند را اعلام کرده است که در این موارد ابهامات و تناقضات فراوانی دیده می‌شود.
کدام داروها از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شدند؟
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اقلامی که از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شده‌اند، عمدتاً شامل مکمل‌ها و داروهای بدون نسخه (OTC) هستند.
تحلیل اجرای آزمایشی طرح ترافیک پایتخت از شنبه- بازنگری در اجرای طرح در صورت گسترش کرونا
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران از افزایش مراجعات و بستری‌های کرونایی در تهران خبر داد و در عین حال گفت: از امروز (شنبه) برنامه فاز آزمایشی طرح ترافیک اجرا خواهد شد اما این موضوع حتماً مورد تحلیل قرار خواهد گرفت و اگر استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی مشکلاتی در زمینه گسترش بیماری به وجود آورد، طبیعتاً با تصویب ستاد ملی کرونا، ممکن است درباره بازنگری آن تصمیماتی جدیدی اتخاذ شود.
ارز واردات کامیون‌های دست دوم را خرج تولید در شرکت‌های داخلی کنید
به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، در شرایط تحریمی و کمبود منابع ارزی کشور، اختصاص ارز برای واردات کامیون‌های دست دوم چندان منطقی به نظر نمی‌رسد؛ لذا بهتر است این هزینه صرف تامین نیازهای شرکت‌های دولتی و خصوصی داخلی که زیرساخت تولید اتوبوس‌های برقی در آن‌ها فراهم است شود تا علاوه براینکه بر کاهش آلودگی هوا کمک شود، شرکت‌های خودروساز داخلی هم بهره‌مند شوند.
دعوت مجلس از وزرای کشور و اطلاعات برای گزارش درباره آتش‌سوزی‌های اخیر
رئیس جمهور فرارسیدن روز ملی سوئد را تبریک گفت
آمادگی ایران برای ارسال جعبه‌‌های سیاه هواپیمای اوکراینی برای خوانش آن
اعلام آمادگی ایران برای ارسال جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی
ارسال برنامه اصلاح ساختار بودجه دولت به مجلس
نیاز به مذاکره با کسی که در حال غرق شدن است نداریم- مجلس مثل اقتصاد برای سیاست خارجی هم مانیفست دارد
مجلس دست به اقداماتی بزند تا روزنه امیدی در افکار عمومی شکل گیرد
متن کامل برنامه کلی دولت برای اصلاح ساختار بودجه
آمار کرونا در هند و جنوب آسیا هر سه هفته، دو برابر می‌شود
انتخابات ۲۰۲۰ و پیروزی بایدن