اسرائیل منزوی‌تر از هر زمان دیگری است- الحاق کرانه باختری خوابی است که برای صهیونیست‌ها تعبیر نخواهد شد

07:26 ۹ روز و ۳ ساعت پیش قدس 77 0
اسرائیل منزوی‌تر از هر زمان دیگری است- الحاق کرانه باختری خوابی است که برای صهیونیست‌ها تعبیر نخواهد شد

حجت الاسلام محمد تقی رهبر با تأکید بر اینکه امسال رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در بازتاب دادن روز قدس و آرمان فلسطین مسئولیت ویژه دارند، گفت: جنایات رژیم صهیونیستی و توسعه طلبی آن از جمله طرح الحاق کرانه باختری آتشی در دل ملتهای مسلمان به پا کرده است.

قدس

قدس آنلاین :  حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر اظهار داشت روز جهانی قدس فراتر از مسائل منطقه، مسائل روز اسلام و جهان اسلام است.
امام جمعه موقت اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار قدس آنلاین افزود:  فراتر از مسئله فلسطین مغصوب که در جای خودش یک فاجعه جهانی و برای  امت اسلامی است،  ۷۲ سال است که این ملت انواع رنج و مصیبت و کشتار و شهادت را متحمل شده‌اند و جنایتکارانی دهه‌هاست یک حکومت غاصب و تروریست و زورگو را پایه گذاری و از توسعه طلبی آن حمایت می‌کنند که این یک مسئله انسانی و یک ننگ برای بشریت است و الان هم به دنبال اجرای پروژه ننگین و خطرناک معامله قرن هستند.
عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه این طرح جدید دشمن توسعه طلبی در سایه حمایت قدرتهای جهانی است، خاطرنشان کرد: اما در مقابل این طرح مقاومت ملتهای مسلمان و آزاده زنده و قوی‌تر از هر زمان دیگری وجود دارد و همانطور که در منطقه توانست داعش را که طراحی استکبار جهانی آمریکا و صهیونیسم و ارتجاع منطقه در اتحاد با هم بود و می‌خواست دولت عراق و شام را  به مثابه اسرائیل دومی ایجاد کند، با همت و مقاومت ملتهای منطقه شهدای حرم عراقیون، سوری‌ها، یمنی‌ها، حزب الله لبنان و مدافعان ایرانی و ...خنثی کنند؛ این توطئه هم شکست خواهد خورد.
حجت الاسلام والمسلمین رهبر با اشاره به فرمایش امام(ره) که روز قدس را روز اسلام و موضوعی جهانی خواندند، اظهار داشت:  البته ملت فلسطین و سرزمین‌های اشغالی و قدس اصل است اما جهان اسلام در این فاجعه غصب سرزمین‌های جهان اسلام شریک‌اند. لذا می‌بینیم مسلمانها در نقاط مختلف جهان بیدارند و به جنایات و توسعه طلبی و تجاوزات این رژیم واکنش نشان می‌دهند.
وی گفت: امسال اگرچه راهپیمایی روز قدس به واسطه شرایط ویژه ناشی از وقوع بیماری کرونا و محدودیت‌های بهداشتی به شکل سال‌های قبل برگزار نمی‌شود، اما به این معنا نیست که ملتهای آزاده این آرمان و موضوع فلسطین و آنچه را این روزها بر این ملت مظلوم می‌گذرد فراموش کنند. این موضوع در قلب مسلمانان است و امسال نیز مراسم به شکل متفاوت و ویژه‌ای در نوع خود برگزار می‌شود که از آن جمله سخن گفتن رهبر معظم انقلاب با ملتهای مسلمان است .
امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد:  دیگر صدا و سیما و رسانه‌های ایران و جهان اسلام امسال رسالت و مأموریت خیلی بزرگی برای بازتاب دادن این روز و وقایع و برنامه‌های آن دارند و محور مقاومت باید از همه ظرفیت رسانه‌ای خود برای افشا و تشریح جنایات رژیم صهیونیستی و اهداف شوم آنها و مظلومیت ملت فلسطین استفاده کند.
عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه خوشبختانه روند امور و تحولات به نفع فلسطینی‌ها و مسلمانان است، گفت:  اسرائیل که روزی طرح نیل تا فرات را دنبال می‌کرد امروز به دور خودش دیوار بتنی کشیده و مدام در هراس نیروهای از محور مقاومت است. در حقیقت این رژیم در منطقه منزوی‌تر از همیشه است هر چند برخی از رژیم‌های مرتجع منطقه که ننگ جهان اسلام به شمار می‌روند و رگ و ریشه‌هایشان همان سعودی‌های اسرائیلی و یهودی است به دنبال عادی سازی روابط با این رژیم غاصب و کودک کش و جنایتکار هستند.
محمد تقی رهبر تصریح کرد: البته این موضوع جز بدنامی برای آل سعودی چیزی نخواهد داشت و همانگونه که جنایات آنها علیه ملت مظلوم یمن در جهان آشکار شد و در این تجاوز شکست خوردند در این مورد هم ناکام خواهند ماند.
وی گفت: حرکتها مقابله با اقدامات و اشغالگری و توسعه طلبی رژیم صهیونیستی امروز بعد جهانی گرفته و این مقاومت به نتیجه خواهد رسید و همانطور که امام فرمودند اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود و مقام معظم رهبری هم فرمودند تا بیست سال دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت این رژیم رو به اضمحلال است.
وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی با سوء استفاده از درگیری جهان با بیماری کرونا نقشه شوم الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی را دنبال می‌کند، افزود:  اگر فضای میدانی بخاطر کرونا فراهم نیست تا ملت‌ها به خیابانها بیایند و انزجار خود را فریاد بزنند، اما اقدامات و جنایات این رژیم دل‌های مسلمانان را آتش زده است. ما به سهم خودمان و کشورهای دیگر هم باید از همه ابزارهای ارتباطی از جمله رسانه‌های شبکه‌های اجتماعی و حتی ظرفیت‌های دیپلماسی استفاده کنند و نگذارند این رژیم اشغالگر گمان کند جهان در برابر او سکوت کرده و اجازه می‌هد دست به توسعه طلبی بزند.
عضو جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: الحاق کرانه باختری خیال خامی است که آنها در سر دارند. اسرائیل قطعاً در اجرای پروژه الحاق کرانه باختری موفق نخواهد شد این خوابی است که برای صهیونیست‌ها تعبیر نمی‌شود و تا زمانی که ملت فلسطین و مقاومت زنده و موجود است و تا زمانی که شور قدس در دلهای مسلمانان موج می‌زند و مقاومت در صحنه حضور دارد و راه شهید سلیمانی‌ها، شهدای حرم و شهدای فلسطین را ادامه می‌دهد این غده سرطانی امکان رشد نخواهد یافت و به سمت نابودی می‌رود.
انتهای پیام/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

بعد از سفر ۱۴ روز مراوده نکنید
اوایل هفته منتهی به تعطیلات عید فطر، مسئولان وزارت بهداشت، به کرات هشدار پرخطر بودن سفر در این ایام را گوشزد و از ساکنان تمام استان‌ها درخواست می‌کردند که حداقل، اگر به حفظ سلامت خودشان بی‌توجهند، نگران بر هم خوردن شرایط در سایر استان‌های گردشگرپذیر باشند و از سوغات بردن ویروس کرونا به این استان‌ها که هنوز هم به شرایط ثبات ابتلا و کندشدن گردش ویروس نرسیده‌اند، خودداری کنند. متاسفانه نه‌تنها این توصیه از سوی بسیاری شهروندان نادیده گرفته شد، حالا مسئولان وزارت بهداشت اعلام می‌کنند که استان‌هایی که پیش از ایام تعطیلات عید فطر، به ثبات نسبی ابتلا رسیده بودند، دوباره در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند.
انتظار از مجلس یک انتظار صد درصدی است
انتظار از زندگی، تصویر از آینده، نگاه به جهان و ... آن قدر متفاوت شده است که با نسخه‌های قبل نمی‌توان به درمان مشکلات فعلی پرداخت. این تحول جمعیتی وقتی با واقعیت‌های اقتصادی ترکیب شوند، بخش دیگری از پیچیدگی دوره‌ای را می‌تواند نشان دهد.
صفحه نخست روزنامه‌های شنبه
آغاز به کار مجلس یازدهم و انتخاب رئیس و اعضای هیات‌رئیسه آن در بیشتر تیترهای نخست روزنامه‌های شنبه دیده می‌شود.
اهمیت امر به معروف و نهى از منکر از زبان امام علی (ع)
حدیث امام علی (ع) درباره امر به معروف و نهى از منکر و جایگاه آن در اسلام را در این مطلب بخوانید.
دو پیشنهاد نهایی AFC برای ادامه لیگ قهرمانان آسیا
کنفدراسیون فوتبال آسیا دو پیشنهاد نهایی به فدراسیون های فوتبال در غرب آسیا برای ادامه لیگ قهرمانان آسیا داده که باید از بین آنها یکی انتخاب شود.
دلیل غیبت پر سر و صداترین خرید فولاد چیست؟
هافبک خارجی تیم فوتبال فولاد خوزستان هنوز به اردوی تیمش در تهران اضافه نشده است.
روسیه قصد توسعه پایگاه‌های نظامی و نفوذ دریایی‌اش در سوریه را دارد
ولادیمیر پوتین به دو وزارتخانه دفاع و امور خارجه دستور داده با سوریه بر سر انتقال زمین‌های بیشتر و مناطق دریایی به ارتش این کشور مذاکره کنند.
بازگشت دوباره مهناز افشار به سینماها، این بار با «گیلدا»- عکس
کیوان علیمحمدی کارگردان سینما، از قطعی شدن اکران فیلم سینمایی «گیلدا» خبر داد.
درخواست کمک استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد برای مهار آتش‌سوزی خائیز
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پی آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خاییز کهگیلویه برای تامین تجهیزات مورد نیاز با رایزنی با معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، وزارت دفاع و فرمانده نیروی زمین ارتش و سپاه پاسداران تجهیزات مورد نیاز اطفای حریق منطقه خائیز را تامین کرده است.
آنچه در «دورهمی» دیشب گذشت- ماجرای زندانی شدن «شریفی نیا» از زبان خودش
شب گذشته مهران مدیری با محمدرضا شریفی‌نیا گفت‌وگو کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

شهرداری تبریز زیر بار تسویه قرارداد دوچرخه سوارانش نمی‌رود-کار به شکایت رسید
کاپیتان تیم دوچرخه سواری منحل شده شهرداری تبریز می گوید با وجود این که قراردادهای ما با باشگاه رسمی بود اما زیر بار تسویه آن نمی روند و ما هم چاره ای جز شکایت نداریم.
مهاجم شاهین بوشهر: انگار در فدراسیون برنامه‌ای وجود ندارند
مهاجم تیم شاهین بوشهر می‌گوید برنامه فدراسیون را نمی‌شود پیش بینی کرد و انگار هدف و برنامه مشخصی وجود ندارد و هر کس زورش بیشتر است، برنامه‌اش را اعمال می‌کند.
اعلام مقررات منع رفت و آمد در مینیاپولیس آمریکا
مینیاپولیس در سومین شب اعتراضات نسبت به قتل جورج فلوید توسط یک مأمور پلیس، ناآرام‌تر از همیشه بود و معترضان بسیاری از رستوران‌های زنجیره‌ای و ساختمان‌های دولتی از جمله مقر اصلی پلیس شهر را به آتش کشیدند.
۲ حادثه غرق‌شدگی با ۲ جان‌باخته
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از غرق شدن دو تن در آب در حین شنا کردن خبر داد.
توصیه‌های ساده برای پشیگیری از گرمازدگی
گرمازدگی از جمله پیامدهای افزایش دماست که سلامت افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
منع آمد و شد در مینیاپولیس آمریکا
واکنش ضرغامی به ماجرای قتل رومینا اشرفی
مرعشی: ناکارآمدی‌ها به این دلیل است که ما در قدرت نیستیم!- مجلس یازدهم؛ معجزه یا ˮگام اول حل مشکلاتˮ؟
شانس ۲-۵ درصدی خرید خودرو- قیام مجلس نو- پیشخوان
دستور ترامپ برای ممانعت از ورود دانشجویان چینی به آمریکا
آسیه پناهی قربانی حامیان سرمایه‌داران!
تعطیلی کاخ سفید درپی تظاهرات ضدنژادپرستی
رؤیای مدعیان اصلاحات تعبیر نشد
قاتل جرج فلوید در آمریکا بازداشت شد
واکنش وزارت امور خارجه ایران به اعتراضات به قتل سیاه پوستان در آمریکا