بازبودن مراکز اقامتی در مناطق سفید

00:25 ۱۲ روز و ۱۹ ساعت پیش افکار نیوز 262 0

معاون گردشگری کشور از خسارت4 هزار میلیارد تومانی کرونا به مراکز اقامتی و دفاتر مسافرتی خبر داد و گفت: تمام مراکز اقامتی در مناطق سفید باز است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،ولی تیموری، معاون گردشگریوزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور اظهار داشت:همچنین مکان‌هایی را که امکان می‌دهیم تجمع در آن‌ها ایجاد شود و شیوع ویروس کرونا بیشتر باشد، تحت کنترل داریم.
اخبار اجتماعی- وی تصریح کرد:همان‌طور که می‌دانید همکاران ما در بخش خصوصی و نیمه‌خصوصی صنعت گردشگری حدود سه ماه است که همگام با توصیه‌های بهداشتی ستاد ملی مدیریت کرونا به شکل داوطلبانه مراکز تفریحی، گردشگری حتی اقامتی و پذیرایی خودشان را تعطیل کردند، به دنبال این بودیم کمک کنیم تا از این بحران هر چه زودتر عبور کنیم.
معاون گردشگری افزود: این مرحله بحرانی با کمک همکاران ما در وزارت بهداشت مدیریت شده و اکنون با توجه به شرایط جدید و گشایش‌هایی که در تردد بین شهرها، استان‌ها و مراکز معنوی، مذهبی و زیارتی‌مان اتفاق افتاده است، پیش‌بینی‌هایمان با رصدهای میدانی که داریم، این است که مردم بعد از دوران سختی که در قرنطینه خانگی بودند، نیاز دارند به شکلی از این استرس و فشار بیرون بیایند، بنابراین آمادگی‌ها ایجاد شده به‌طوری که در طول این مدت همه پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌هایی که در ابعاد جهانی مطرح شد و ستاد ملی کروناآن را نیز توصیه کرده است در داخل کشورمان به همه تأسیسات گردشگری ابلاغ کردیم.
وی تصریح کرد: دوره‌های آموزشی به شکل ویدئو در فضای مجازی در این خصوص برگزار شده است. ابلاغی که مونسان امروز مبنی بر بازگشایی مراکز تفریحی روباز، طبیعت‌گردی و کوهستانی داشتند، به‌نوعی بازتاب این موضوع است که دستگاه‌های خدمات رسان از جمله این وزارتخانه و واحدهای گردشگری ما این آمادگی را دارند که برای سفرهای کاری و زیارتی مردم حتی برای سفرهای تفریحی احتمالی آن‌ها بدون ایجاد دغدغه و مشکلات در این حوزه، خدمات‌رسانی مجاز داشته باشند و از این مسیر بتوانیم کمکی برای این صنف که سه ماه مراکز خود را در اوج کار به‌منظور کمک به مدیریت این بیماری تعطیل کردند، داشته باشیم.
تیموری افزود: طبیعتاً در موضوع مدیریت بیماری کرونابا وزارت بهداشت به‌عنوان دستگاه مرجع همه همکاری و همراهی لازم را داشتیم و حتی واحدهای گردشگری ما در اوج بیکاریاعلام آمادگی کردند تا به‌عنوان مراکز نقاهتگاهی وارد شوند و داوطلبانه کمک کنند.
وی تصریح کرد: اکنون احساس ما این است که فاز بحرانی با همت همکاران ما در وزارت بهداشت بر طرف شده و ما برای اجرای توصیه‌های آن‌ها، سه پروتکل بهداشتی ویژه سفر آماده کردیم، یکی از پروتکل‌هایی که به‌تازگی به‌عنوان پروتکل سفر هوشمند ابلاغ شده است این است که برای بخش سفر، نحوه چگونگی رعایت این پروتکل‌های بهداشتی مطرح شده است به‌عنوان مثال بعد از اقامت در یک اتاق هتل، باید 24 ساعت آن اتاق خالی بماند تا تمامی مواردبهداشتی به شکل دقیق رعایت شود.
تهیه پروتکل‌های بهداشتی 40 صفحه‌ای برای موزه‌هامعاون گردشگری کشور بیان کرد: برای موزه‌ها و مراکز تاریخی‌مان یک پروتکل 40 صفحه‌ای آماده کردیم، این حساسیت برای ما به‌عنوان متولیان گردشگری کشور وجود دارد و سعی کردیم در مدت این سه ماه تمامی موارد را به بخش‌های مربوطه انتقال دهیم تا بتوانیم مدیریت کنیم تا گام‌های بعدی برای این گشایش‌ها برداشته شود.
برای ارائه خدمات مطمئن و ایمن تمهیداتی اندیشیده شده استوی افزود: برای ارائه خدمات مطمئن و ایمن تمهیداتی اندیشیده شده و نظارت بر اجرای فرآیند پروتکل‌های بهداشتی سفر انجام شده است به‌طوری که آموزش‌ها و توانمندسازی ها در این زمینه اتفاق افتاده است. ما در قالب ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر علاوه بر این وزارتخانه، 22 دستگاه، سازمان و نهاد دولتی و حتی بخش‌های خصوصی را بسیج کردیم و هفته گذشته جلسه‌ای نیز با حضور اعضای آن برگزار شد و همه آن‌ها بخش به بخش، پروتکل‌های تخصصی را تهیه کردند.
تیموری اظهار کرد: همه مشورت‌ها و هم‌افزایی‌ها در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر این بوده است که در ارائه خدمات ایمن و سالم، آمادگی ایجاد شود و نظارت‌ها در این زمینه انجام شود.
وی افزود: از هفته گذشته نظارت‌ها و بازدیدهای میدانی ما در سطح استان‌ها و کشور شروع شده است و به شکل مرتب مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری کنترل می‌شوند، در طول سه ماه یاد گرفتیم به هر حال باید نحوه همزیستی با این ویروس را یاد بگیریم چون چشم‌اندازی برای از بین رفتن این ویروس وجود ندارد.»
معاون گردشگری کشور بیان کرد: باید کمک کنیم تا در کنار بحران سلامت، بحران اقتصادی و اجتماعی به وجود نیاید، زنجیره خدمات رسان گردشگری این آمادگی را در خود ایجاد کرده که ابعاد اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی را نیز مدیریت کند.
دغدغه سلامت، دغدغه اصلی ماستوی افزود: با رصدها و پایش هایی که داریم همه آمادگی‌ها را در زنجیره تأمین خدمات گردشگری ایجاد کردیم و مطمئن باشید دغدغه سلامت، دغدغه اصلی ماست و همه موارد را در این زمینه رعایت کردیم و خواهیم کرد. همچنین همه همکاران ما متعهد به رعایت این پروتکل‌ها هستند.
خسارت بیش از 4 هزار میلیارد تومانی به شکل مستقیم به مراکز اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتیتیموری در خصوص میزان خسارت‌های اقتصادی وارد شده به صنعت گردشگری ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: هزینه‌ها و خسارات بسیار بالایی به این صنعت وارد شد، تنها میزان آسیبی که به شکل مستقیم به بخش اقامتی، پذیرایی و دفاتر خدمات مسافرتی وارد شده است بالای 4هزار میلیارد تومان برای سه ماه بود، اگر اثرهای غیرمستقیم را در نظر بگیریم این عدد چهار برابر خواهد شد.
  


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

نتورک مارکتینگ مردم دنیا را به هم نزدیک می‌کند
امروزه در باره نتورک مارکتینگ حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد. مخالفان در مخالفت خود سرسخت هستند و موافقان هم برای این نوع تجارت مزایایی را بر می‌شمرند.
پیام تسلیت مدیر عامل بانک سرمایه به مناسبت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (قدس سره)
مدیرعامل بانک سرمایه به مناسبت فرارسیدن سالگرد رحلت امام خمینی (قدس سره) و قیام تاریخی ۱۵ خرداد، پیامی به شرح زیر صادر کرد.
۴ کنترل پنل معروف مدیریت سرور اختصاصی
سرور اختصاصی حجم وسیعی از کنترل‌ پنل‌ها را در خود جای‌ داده است که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌ها خاصی را با خود به همراه دارند.
حضور شیمیدر در لیگ بسکتبال منوط به ریشه کن شدن‌ کرونا
باشگاه شیمیدر قم ضمن بیان اینکه قرارداد فصل گذشته کادرفنی و بازیکنان خود را تا سقف ۹۰ درصد پرداخت می‌کند، تصریح کرد: حضور مجدد این تیم در لیگ به درمان قطعی کرونا بستگی دارد.
روسیه در انتظار تصمیم نهایی آنکارا برای تحویل سری دوم ˮاس‌۴۰۰ˮ
روسیه تحویل اولین سری از سیستم‌های پدافند هوایی "اس‌۴۰۰" خود به ترکیه را از ژوئیه ۲۰۱۹ آغاز کرده است. واشنگتن در خواست کرده که ترکیه خرید "اس‌۴۰۰" را متوقف کند و این کشور را تهدید کرده که تحویل جت‌های نسل پنجم "اف-۳۵" به ترکیه را لغو می‌کند. کابینه ترکیه اما از فسخ توافق با روسیه سر باز زده است.
52 درصد آمریکایی‌ها ترامپ را نژادپرست دانستند
نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، ۵۲ درصد از آمریکایی‌ها دونالد ترامپ را فردی نژادپرست می‌دانند. یکی از سناتورهای دموکرات هم اخیرا او را "پست نژادپرست" خطاب کرد.
الغنوشی درخواست‌ها برای انحلال پارلمان و برکناری‌اش را ˮغیرقانونیˮ خواند
رئیس پارلمان تونس اعلام کرد که درخواست‌ها برای انحلال پارلمان و سلب رای اعتماد از وی، مغایر با قانون اساسی است.
اعمال محدودیت تردد در زندان‌های فدرال آمریکا با تشدید اعتراضات در کشور
زندان‌های فدرال آمریکا برای اولین بار در ۲۵ سال گذشته و با اعتراضات گسترده در سراسر این کشور که جرقه آن با مرگ جورج فلوید زده شد، با مقررات منع آمد و شد مواجه شدند.
زیمبابوه سفیر آمریکا را احضار کرد
زیمبابوه سفیر آمریکا در "هراره" را پس از آنکه "رابرت اوبرایان"، مشاور امنیت ملی آمریکا به این کشور "مخالف خارجی" لقب داد و آن را به سودجویی از اعتراضات علیه قتل جورج فلوید برای ایجاد ناآرامی متهم کرد، احضار کرد.
تشکیل ˮگروه فشارˮ از احزاب راست‌گرای اسرائیلی برای قانع کردن نتانیاهو جهت مخالفت با معامله قرن
منابع اعلام کردند یک "گروه فشار" در اراضی اشغالی در حال شکل‌گیری است که در آن اعضایی برجسته در حزب لیکود و احزاب راست‌گرای دیگر و روسای شوراهای شهرک‌سازی‌ها حضور دارند که هدف از آن، منع نتانیاهو از پذیرش معامله قرن با ساختار کنونی آن است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خبر خوب ظریف
وزیر خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرامش خبر خوبی را خطاب به مخاطبانش منتشر کرد.
اعتراضات اخیر آمریکا آتش زیرخاکستری است که فوران کرده است
یک کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار کرد: اعتراضات اخیر در آمریکا آتش زیر خاکستر بوده که در حال حاضر فوران کرده است.
حجتی: مجازات فرزندکشی بازدارنده نیست
یک وکیل دادگستری در مورد قتل رومینا اشرفی گفت: بی تردید این دختر 13 ساله، قربانی ترکیبی از فرزندکشی و قتل‌های ناموسی است که در یک طرف آن ایراد به بازدارنده نبودن مجازات وجود دارد و در سوی دیگر آن، ارزش‌های حاکم بر یک جامعه سنتی در وقوع آن دخالت دارد.
نقش پررنگ ۵ ربات در مبارزه با ویروس‌ کرونا
از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ تاکنون ربات‌های زیادی برای ضدعفونی بیمارستان‌ها و انجام بسیاری از کارها توسعه داده شده‌اند، که طی این خبر به معرفی پنج مورد از آنها می‌پردازیم.
باقرزاده: المپیک برگزار نشود، شمشیربازی ضرر می‌کند- در مناطق سفید سالن  نداریم
رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: در صورتی که المپیک توکیو برگزار نشود شمشیربازی متضرر خواهد شد اما المپیک برگزار می شود و ما تیم ایده الی را راهی بازی ها می کنیم.
باز شدن پای هنگامه شهیدی و شادی صدر به پرونده «زم»
سربازان گمنام امام زمان رئیس شورای شهر تبریز را بازداشت کردند
وزیر بهداشت: ناگفته‌های کرونا را چاپ می‌کنم
جزییات ترافیکی محور هراز برای تعطیلات پیش رو
برگزاری امتحانات دانشگاه صنعتی شریف به صورت غیرحضوری
کیفیت هوای تهران قابل قبول است
تذکر به مسافران بدون ماسک در مترو توسط پلیس
شرایط اخذ گواهینامه موتورسیکلت
تقدیر از ایران خودرو به پاس انجام اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا
شناسایی عامل حیوان آزاری توسط پلیس فتا