۲۰۰ قانون به تصویب رسید- شرایط کشور پیچیده است

12:27 ۱۶ روز و ۲۰ ساعت پیش افکار نیوز 154 0

رئیس مجلس گفت: قوانین مهمی در مجلس دهم تصویب شد و تقریباً ۲۰۰ قانون به تصویب رسید که دو سوم آن لوایح بودند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم اختتامیه مجلس دهم اظهار کرد: با آرزوی قبولی طاعات به آخرین جلسه مجلس دهم رسیدیم. به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست.
اخبار سیاسی- لاریجانی ادامه داد: مجلس دهم چهار سال پیش تشکیل شد، در آن روزها خیلی از نمایندگان با افکار یکدیگر آشنا نبودند و در مسائل مختلف سیاسی اجتماعی و امنیتی به بحث نشستیم و گاهی به تحلیل قوی‌تری رسیدیم. گاهی منجر به اعلام بیانیه شد. بعد از این چهار سال دوستی و مودت بین ما شکل گرفته امر مهمی است و باید قدر آن را بدانیم.
رئیس مجلسادامه داد: قوانین مهمی در مجلس دهم تصویب شد و تقریباً ۲۰۰ قانون به تصویب رسید که دو سوم آن لوایح بودند.
علی لاریجانیدر بخش دیگری از اظهارات خود به شرح قوانین مصوب در مجلس دهم پرداخت و گفت: قانون دائمی شدن برنامه‌های توسعه، قانون برنامه ششم، قانون حفاظت و احیای تالاب‌های کشور که قانون بسیار مهمی بود و برای جلوگیری از مشکلات برای دریاچه‌ها از جمله دریاچه ارومیه تصویب شد. قانون هوای پاک، قانون حفاظت از خاک، قانون بهره برداری از منابع ژنتیکی کشور، قانون حمایت از مرمت و احیای بناها و بافت‌های تاریخی و فرهنگی کشور با کمک بخش خصوصی، قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی، قانون کاهش ساعت کار بانوان شاغل به تصویب رسید.
وی با بیان اینکه در زمینه تنقیح قوانین هفت بخش به تصویب رسید، گفت: در زمینه بهداشت، معدن، شوراها، شهرداری‌ها تنقیح قوانین صورت گرفت.
رئیس مجلس اظهار داشت: قانون برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز از آب برق و گاز به تصویب رسید. در این قانون مصوب شد که حاشیه نشینان شهرها بتوانند به طور رسمی از این امکانات استفاده کنند.
لاریجانی اظهار داشت: قانون هیئت منصفه برای دادگاه‌های سیاسی، قانون پیشگیری از تقلب در آثار علمی، دائمی کردن قانون مجازات اسلامی، علاوه بر این موافقتنامه‌های مهم به تصویب رسید از جمله موافقتنامه در خصوص منطقه اوراسیا و ایجاد منطقه آزاد در منطقه اوراسیا، که امری مهم برای دور زدن تحریم‌ها با استفاده از منطقه اوراسیا است.
رئیس مجلس گفت: در زمینه سرمایه گذاری‌های متقابل با کشورهای مختلف قوانین به تصویب رسید. قانون مدیریت بحران، قانون حمایت از حقوق کودکان، قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان، قانون دائمی شدن شورای حل اختلاف، قانون حمایت از حقوق معلولان، دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری، قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی که قانون بسیار مهمی بود و اجازه می‌دهد پالایشگاه‌های کوچک در کشور به وجود بیاید، قانون تأسیس و اداره مدارس غیردولتی.
وی تاکید کرد: قانون تجارت نیز در این مجلس به تصویب رسید. برخی رسانه‌ها می‌گویند مجلس دهم بی عرضه است، این اظهارات جفاست به این مجلس، از زمان دولت آقای خاتمی تا امروز، لایحه تجارت در مجلس مانده بود و بالاخره مجلس دهم جرأت کرد که این قانون را تصویب کند.
وی ادامه داد: تصویب قانون حمایت از توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری که کار بسیار پایه‌ای بود در مجلس دهم انجام شد.
لاریجانی گفت: مجلس قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی که اقدامی بسیار گستاخانه بود را به تصویب رساند و نمایندگان برای اینکه اراده خود را نشان دهند، در آن روز لباس سپاه پوشیدند و گفتند که ما هم سپاهی هستیم.
رئیس مجلس با اشاره به تصویب قانون اقدام متقابل با اقدامات ماجراجویانه آمریکا پس از ترور شهید سلیمانی، اظهار داشت: این قانون به صورت سه فوریتی در مجلس تصویب شد و ما مجدداً برای بنیه دفاعی نیروی قدس تصمیم گرفتیم و بودجه آن را افزایش دادیم.
وی افزود: همچنین مجلس اخیراً در مقابل اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی قانونی را به تصویب رساند. علاوه بر این مجلس کنفرانس‌ها و نشست‌های متعددی را در مورد موضوع فلسطین برگزار کرده است.
لاریجانی با اشاره به اینکه ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در اسفندماه ۹۵ در مجلس تشکیل شد، بیان کرد: مقام معظم رهبری در آن کنفرانس نطق کردند و زمانی بود که قدرت‌های بین المللی و مرتجعین منطقه به دنبال آن بودند که مسئله فلسطین را به فراموشی بسپارند و در آن اوضاع اهداف شوم اسرائیل دنبال شود که آن کنفرانس بسیار اهمیت داشت.
رئیس مجلس با اشاره به اینکه سیزدهمین کنفرانس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در سال ۹۶ از سوی مجلس برگزار شد، تصریح کرد: در آن کنفرانس در زمینه تروریسم و دخالت آمریکا در ایجاد آشفتگی امنیتی در کشورهای اسلامی و همچنین تعرض به قدس شریف، مباحثی مطرح شد و هدف از تشکیل این کنفرانس بررسی موضوعات مذکور بود.
وی با بیان اینکه دو نشست در سال ۹۶ در محکومیت اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در تهران برگزار شد، گفت: نشست فوق العاده کمیته فلسطین و نشست تروئیکای اتحادیه مجالس کشورهای عضو همکاری‌های اسلامی برگزار شد و بسیاری از این کشورها در این نشست حضور یافتند.
لاریجانی اظهار داشت: سه کنفرانس برای مقابله با تروریسم مخصوصاً تروریسم دولتی آمریکا با حضور رؤسای مجالس شش کشور ایران، پاکستان، روسیه، چین، ترکیه و افغانستان تشکیل شد که دومین کنفرانس آن در تهران بود.
رئیس مجلس ادامه داد: دبیرخانه حمایت از حقوق مردم فلسطین که زیر نظر مجلس کار می‌کند نشست‌های منظمی در جهت پیگیری حقوق مردم مظلوم فلسطین داشته است که این مسئله هم از اقدامات مهم مجلس بوده است.
وی افزود: بنده سراغ ندارم هیچ مجلسی به اندازه مجلس دهم به بنیه دفاعی کشور و نیروی قدس کمک کرده باشد که این کار مهمی بود که از سوی مجلس دهم و از طریق صندوق توسعه ملی دنبال شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خدا شهید بزرگوارمان سردار سلیمانی را بیامرزد که هر بار بنده با ایشان دیدار داشتم، از اهتمام مجلس به تقویت بنیه دفاعی و بودجه‌ای نیروی قدس اظهار خرسندی می‌کرد.
لاریجانی با اشاره به بُعد نظارتی مجلس دهم نیز اظهار داشت: در بُعد نظارتی مطرح می‌شود که مجلس دهم در این زمینه کاستی‌هایی داشته است که گاهی با الفاظ نادرست و تحقیرآمیز همراه بود که به اعتقاد بنده این اظهارات از سر معرفت نبود و بنده باید بگویم در این مجلس ۱۰ هزار تذکر به رئیس جمهور و وزرا، ۳ هزار سوال از وزرا، ۱۸۳ سوال از وزرا در صحن علنی مجلس مطرح شد و ۵ سوال از رئیس جمهور در این مجلس مطرح شد.
وی با اشاره به اینکه در این مجلس شش استیضاح مطرح شد که دو وزیر نتوانستند رأی اعتماد کسب کنند، گفت: ۶۳ بار مسئولان برای ارائه توضیح به مجلس دعوت شدند، ۵۳ جلسه غیرعلنی درباره مسائل مختلف کشور چون مسائل امنیتی، سیل و زلزله برگزار شد و نمایندگان نظراتشان را مطرح کردند.
رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بنده به یاد ندارم در مجالس هشتم و نهم از ماده ۴۰ و ۴۵ آئین نامه تا این حد استفاده کرده باشند که این نشان می‌دهد کمیسیون‌ها در مساله نظارت بسیار فعال بودند.
لاریجانی با اشاره به اینکه ۳۹ گزارش نظارتی کمیسیون‌ها ارائه دادند، گفت: کمیسیون ویژه ۱۰ گزارش نظارتی در موضوعات مختلف که معمولاً برای رونق تولید بود ارائه کرد.
وی افزود: ۱۷ گزارش در زمینه ماده ۲۳۴ ارائه شد که بنده در مجالس هشتم و نهم نظیر این موضوع را هم ندیدم که نمایندگان از ابزار نظارتی ۲۳۴ که استنکاف دستگاه‌ها از اجرای قانون است تا این حد استفاده کرده باشند و این ۱۷ پرونده به قوه قضائیه ارسال شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کمیسیون‌های مجلس هزار و ۸۱۸ جلسه نظارتی داشتند، ۱۳۳ نماینده در ۷۳ مجمع، هیأت و شورای ملی به عنوان ناظر شرکت می‌کردند و ۲۷۹ نماینده در هیأت‌ها و شوراهای استانی حضور می‌یافتند و هزار و ۶۰۰ گزارش به معاونت نظارت دادند که معلوم بود فعال هستند.
لاریجانی با اشاره به اینکه کمیسیون اصل ۹۰، ۱۳ گزارش نظارتی ارائه داد، گفت: در این روزهای اخیر چند مورد از این گزارش ها در صحن علنی مجلس قرائت و به قوه قضائیه ارسال شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیئت تطبیق قوانین اقدامات قابل توجهی انجام داد و همه مصوبات دولت را به روز کردند. گاهی برخی از مصوبات دولت دو سال تأخیر داشت که همه این موارد به روز شد.
وی تصریح کرد: دیوان محاسبات به ۸ هزار و ۵۱۶ گزارش رسیدگی کرد که علاوه بر این گزارش ها، گزارش تفریغ بودجه را هم به صورت سالانه به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌کرد.
لاریجانی گفت: ۳ هزار و ۲۸۵ پرونده به دادسرای دیوان محاسبات ارجاع شد و در مجموع حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان و ۴ میلیارد دلار به خزانه و صندوق توسعه ملی بازگشت.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: درباره حقوق نجومی بحث های بسیار زیادی وجود داشت که دیوان محاسبات به آن رسیدگی کرد و ۱۰۰ هزار فیش حقوقی را مورد بررسی قرار داد و مشخص شد که در چه بخش هایی تخلف صورت گرفته و مازاد آن به خزانه بازگشت.
وی تصریح کرد: مرکز پژوهش های مجلس در اکثر قریب به اتفاق موضوعات مهم کشور گزارش ارائه داد و همچنین پیشنهاداتی را برای تصویب قانون ارائه کرد و علاوه بر این پیشنهاداتی را در زمینه نظارتی ارائه داد و بسیار فعال بود به گونه ای که مقام معظم رهبری در دیداری که با ایشان داشتیم، از اهتمام مرکز پژوهش ها تشکر کردند.
لاریجانی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات کشور در بحث روان سازی سرمایه ها بود و نیاز به تنقیح قوانین داشت، گفت: قانون آن در مجالس قبل تصویب شده بود اما تحقق آن در این مجلس رخ داد.
رئیس مجلس افزود: معاونت قوانین ۷ گزارش درباره تنقیح قوانین ارائه کرد که در بخش هایی چون انتخابات، بهداشت، سلامت، ورزش، شوراها، صنعت، معدن متونی وجود دارد که سرمایه گذاری را تسهیل می کند.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری امسال را تحت عنوان سال جهش تولید نامگذاری کرده اند، اظهارداشت: زیربنای این امر قانونگذاری هایی بود که در کمیسیون های تخصصی و به ویژه کمیسیون ویژه انجام شد و باید تلاش کرد که فضای اجرای این قوانین در کشور به وجود آید.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در کشور قوانین مادر و پایداری تصویب شد و مجلس دهم در این حیطه خدمت بزرگی کرد اما به این مجلس جفا شد و به هیچ وجه به مصلحت کشور نبود که رکن مهم دموکراسی کشور با الفاظ سبک و تخریب مواجه شود.
لاریجانی  ادامه داد: این موضوع به معنای این نیست که نباید انتقاد کرد یا مجلس دهم ضعفی نداشته است بلکه منظور جفایی است که در حق این مجلس به ناحق صورت گرفت. من گوشه ای از کارنامه مجلس را ارائه کردم. از گذشته با توجه به شفافیت کار مجلس که مستقیم نظرات از رادیو و تلویزیون پخش می شود در برابر چشم همگان عملکرد مجلس قرار داشته است. مجلس آنچه وظیفه داشت انجام داد. در هر مرحله ای که نیاز به عمل انقلابی بود بالاتفاق نمایندگان وارد شدند. عمده کوشش مجلس در این بود که گرهی از مشکلات مردم باز شود اما برخی سیاسیون برای رقابت های خرد انتخاباتی بی انصافی را به نهایت رساندند. هرچه دلشان خواست گفتند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امام علی نامه ای به کمیل دارد که بسیار درس آموز است. امام با همه علاقه ای که به کمیل دارد و کمیل را رازدار شب های خود می داند اما در مسئولیت بلادی که امام علی به وی داده بود، به درستی عمل نکرد و امام در نامه ای او را ملامت کرد.
وی افزود: امام فرمود چرا سپاه دشمن را که از حوزه مأموریت او گذشته و در پی غارت و چپاول بوده است، درک نکرده است. امام می فرماید از دست دادن چیزی که انسان بر آن گماشته شده و پرداختن به چیزی که از او خواسته نشده ناتوانی آشکار است.
نماینده قم گفت: دو اشتباه را در این نامه به کمیل گوشزد می کند. اول در مقام کمک افراد ممکن است به لحاظ فردی مقید و متعبد باشند اما وظیفه حکومتی خود را به درستی انجام نداده یا با اعوجاج انجام دهند. یعنی تقوای فردی همیشه مقارن با تقوای سیاسی نیست. امام دو اصل را ذکر کردند که پایه های تقوای سیاسی است. یک فرد مسئولیت پذیر باشد و در آنچه مأمور شده استوار باشد و به درستی انجام دهد و در چیزی که حکومت از او نخواسته وارد نشود.
لاریجانی  گفت: سوال این است در حکومت مردم سالار، وظیفه قوای مجریه، قضائیه و سایر بخش های حاکمیت را کدام قوه مشخص می کند؟ بدون تردید قوه مقننه و مجلس است که وظایف بخش های مختلف حکومت را مشخص می کند و به همین جهت است که رهبری معظم انقلاب در یکی از ملاقات ها با نمایندگان فرمودند مجلس مظهر حکمت نظام است و در جای دیگر فرمودند مجلس ریل گذار حکومت است.
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امام فرمودند، مجلس در رأس امور است. نقش رأس در یک حکومت تدبیر فکر و فرمان راندن می باشد. هیچ قوه و هیچ بخش از حکومت حق ندارد از اجرای فرمان مجلس سرباز بزند. این همان است که امام علی، کمیل را تنبه داد.
وی تصریح کرد: چه قوانین و چه نظارت مجلس مبنایی است که بخش های حکومت باید وظیفه شناسی خود را از این طریق به دست آورند. از طرفی اینکه امام به کمیل می فرماید به چیزی اقدام کردی که به آن مأمور نبودی، موضوع مهمی است.  حکومت نباید به چیزی که مجلس برای آن مشخص کرده بپردازد. مرحوم مدرس می فرماید دولت و اعضای آن فقط باید دستورات مجلس را اجرا کنند. به نظرم با توجه به نظرات امام و رهبری معظم و قانون اساسی و ساختار کشور همه اهمیت مجلس را می دانند اما چرا مدتی است که به انحای مختلف در تخریب چهره مجلس تلاش شده است. در حدی که این همه مصاحبه و تکرار فساد خطاب به نمایندگان چیزی جز ورژن جدید همان «بگم بگم» سابق به ذهن متبادر نمی کند.
لاریجانی گفت: از صدا و سیما تشکر می کنم که به صورت مستمر برنامه های مجلس را منعکس کردند. از ستاد کل نیروهای مسلح و فرماندهان سپاه و ارتش، فرماندهان نیروهای سپاه و ارتش، فرمانده نیروی انتظامی تشکر می کنم که همیشه با ما همکاری کردند.
وی ادامه داد: از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مخصوصا شورای نگهبان تشکر می کنم که زمان زیادی را برای بررسی قوانین گذاشتند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از رئیس جمهور، هیات وزیران و سازمان‌های اجرایی هم تشکر می کنم و لازم است از معاون پارلمانی رئیس‌جمهور هم سپاسگزاری کنم که حضور فعالی در مجلس داشت و علاوه بر این همه معاون های پارلمانی زحمات زیادی کشیدند که از همه آنها تشکر می کنم.
لاریجانی اظهار داشت: ممکن است عده ای با بنده مخالف باشند که اشکالی هم ندارد اما نباید نهادی را تضعیف می کردند. بنده به همه مخالفان خود عرض می کنم که نزد بنده محترم هستند و اگر در این مخالفت حقی برای این جانب در مورد آنان ایجاد شده است از همه آنان می گذرم و همه را حلال می کنم و امیدوارم اگر آنان نیز از بنده خطایی دیدند، از بنده درگذرند.
وی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: شما واقعا در قلب بنده جا دارید و در این چهار سال از شما یاد گرفتم و با ارادت عرض می کنم تلاش بنده این بود ماحصل فعالیت های مجلس حل مشکلات کشور باشد. اما قبول دارم مشکلات کشور وسیع بود و البته بنده هم قصورهایی داشتم و از نمایندگان و ملت می خواهم که از همه قصورهای ما بگذرند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای نمایندگان مجلس یازدهم آرزوی توفیق دارم، تصریح کرد: امیدوارم آنان در کار خود موفق باشند. شرایط کشور پیچیده است و همه باید کمک کنیم هم مجلس آینده و هم سایر قوا موفق باشند.
لاریجانی متذکر شد: دو همکار ما یعنی مرحوم محمدنعیم امینی فرد و مرتضی صفاری نطنزی در مجلس دهم زحمات زیادی کشیدند و به رحمت خدا رفتند که از خداوند برای آنان آرامش می خواهم.
وی ضمن تشکر از خبرنگاران رسانه های مختلف گفت: مجلس تمام گشت اما باید گفت در تو پایان نیست، آغازی دیگر باید تو را.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

زمان برگزاری انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد
روزنامه استاد الدوحه مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا به جمع بندی نهایی برای ادامه انتخابی جهانی ۲۰۲۲ رسیده است.
پیشنهاد جدید کشورهای غرب آسیا برای لیگ قهرمانان
کشورهای غرب آسیا مخالف برگزاری ادامه مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در قطر و امارات هستند و پیشنهاد جدیدی را به AFC ارائه داده‌اند.
چرا تمرینات نفت آبادان تعطیل شد؟
به دلیل ابتلای هفت عضو تیم فوتبال نفت آبادان به ویروس کرونا، فعلا تمرینات این تیم تعطیل است.
ژنرال دمپسی تهدید ترامپ به استفاده از ارتش علیه معترضان را محکوم کرد
رئیس پیشین ستاد مشترک ارتش آمریکا تهدید دونالد ترامپ به استفاده از نیروی ارتش برای سرکوب اعتراضات سراسری در ایالات متحده را "خطرناک" و "بسیار نگران‌کننده" توصیف کرد.
فرانسه از کشته شدن فرمانده القاعده در شمال آفریقا خبر داد
فرانسه می‌گوید، عبدالمالک دروک دل، فرمانده گروه القاعده در شمال آفریقا را در کشور مالی کشته است.
برزیل به خروج از سازمان بهداشت جهانی تهدید کرد
رئیس‌جمهوری برزیل، سازمان بهداشت جهانی را به داشتن رفتار "تعصب‌آمیز" و "سیاسی" متهم کرد. او گفت، چنانچه این نهاد فعالیت "بدون جانبداری ایدئولوژیکی" را مدنظر قرار ندهد، از آن خارج می‌شود.
کشته و زخمی شدن ۳ سرباز ترکیه در ادلب
وزارت دفاع ترکیه از کشته و زخمی شدن سه سرباز این کشور در ادلب سوریه خبر داد.
وزیر خارجه لبنان تجاوز اسرائیل به سوریه را محکوم کرد
در پی حمله جدید رژیم صهیونیستی به سوریه وزیر خارجه لبنان حملات نظامی این رژیم به این کشور از حریم‌ هوایی لبنان را محکوم کرد.
جنگ لفظی آمریکا و روسیه بر سر لزوم خروج از خاورمیانه
یک مقام وزارت خارجه روسیه به اظهارات معاون وزیر خارجه آمریکا مبنی بر لزوم خروج روس‌ها از خاورمیانه واکنش نشان داد و گفت، این حرف‌ها از روی نادانی است.
اینفوگرافیک - هر فرد چقدر می‌تواند آزادسازی دی‌اکسیدکربن را کاهش دهد؟
سالانه مقدار زیادی دی‌اکسیدکربن در کره زمین تولید می‌شود و همین مساله اثرات منفی مختلفی بر محیط زیست دارد. با وجود تاثیرات فراوان صنعتی شدن زندگی‌های امروز بر افزایش دی‌اکسید کربن، هر فرد نیز می‌تواند با رعایت برخی مسائل و راهکارها، تولید این گاز را کاهش دهد. در این اینفوگرافیک که بر اساس داده‌های مرکز بین المللی تحقیقات راه‌حل‌های تقاضای انرژی تهیه شده، با راه‌هایی که هر فرد با رعایت آنها می‌تواند به این مساله کمک کند، آشنا خواهید شد و همچنین خواهید دید که رعایت هرکدام از این نکات چقدر می‌تواند آزادسازی دی‌اکسید کربن را کاهش دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

این ۸ غذا را نخورید تا همواره جوان بمانید!
در این مطلب به هشت ماده غذایی اشاره خواهیم کرد که باید برای جلوگیری از پیری زودرس و ابتلا به بیماری، از مصرف آن‌ها خودداری کنید.
ˮتناقض‌های آشکارˮ در آمار صعود به دماوند و درآمدهای فدراسیون کوهنوردی
فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در حالی برای اولین بار آمار و ارقام صعودها و درآمدهای حاصل شده از این صعودها به قله دماوند را اعلام کرده است که در این موارد ابهامات و تناقضات فراوانی دیده می‌شود.
کدام داروها از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شدند؟
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اقلامی که از فهرست دریافت ارز دولتی خارج شده‌اند، عمدتاً شامل مکمل‌ها و داروهای بدون نسخه (OTC) هستند.
تحلیل اجرای آزمایشی طرح ترافیک پایتخت از شنبه- بازنگری در اجرای طرح در صورت گسترش کرونا
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران از افزایش مراجعات و بستری‌های کرونایی در تهران خبر داد و در عین حال گفت: از امروز (شنبه) برنامه فاز آزمایشی طرح ترافیک اجرا خواهد شد اما این موضوع حتماً مورد تحلیل قرار خواهد گرفت و اگر استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی مشکلاتی در زمینه گسترش بیماری به وجود آورد، طبیعتاً با تصویب ستاد ملی کرونا، ممکن است درباره بازنگری آن تصمیماتی جدیدی اتخاذ شود.
ارز واردات کامیون‌های دست دوم را خرج تولید در شرکت‌های داخلی کنید
به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، در شرایط تحریمی و کمبود منابع ارزی کشور، اختصاص ارز برای واردات کامیون‌های دست دوم چندان منطقی به نظر نمی‌رسد؛ لذا بهتر است این هزینه صرف تامین نیازهای شرکت‌های دولتی و خصوصی داخلی که زیرساخت تولید اتوبوس‌های برقی در آن‌ها فراهم است شود تا علاوه براینکه بر کاهش آلودگی هوا کمک شود، شرکت‌های خودروساز داخلی هم بهره‌مند شوند.
رئیس شورای شهر تبریز بازداشت شد- نامه روسیه به سازمان ملل در دفاع از ایران- مدیران مراقب پرداخت فوق‌العاده مرزی باشند
یکی از اولویت‌های مهم مجلس یازدهم از نگاه سعید جلیلی
مقایسه اعتراضات آمریکا با ˮاغتشاش آبان ۹۸ˮ- مدیریت میدانی قالیباف؛ امیدواری مردم و نارضایتی اصلاح‌طلبان
شکایت نهاد ریاست‌جمهوری از یک فیلمساز به خاطر فیلمی که نساخته!
مذاکره با مقام دست سوم سابق آمریکا در شأن وزیر خارجه نیست
سفر هرساله تاجگردون به واشنگتن!+ فیلم
توییت میرسلیم در رابطه با شفافیت آراء نمایندگان
رمزگشایی از نقشه نژادپرستانه ترامپ- دوربرگردان کرونا- ۱۰ نکته درباره پایان ترم دانشگاه آزاد- پیشخوان
امام را در امام باید دید
بزک پلیس جنایتکار آمریکا توسط خبرنگار فراری نشریات زنجیره‌ای