بازخوانی راهبردهای کلیدی در کلام رهبرمعظم انقلاب

23:50 ۱۸ روز و ۱۱ ساعت پیش افکار نیوز 127 0

محمدکاظم انبارلویی در یاداشتی نوشت: دیدار اخیر دانشجویان با رهبری معظم انقلاب در یک ارتباط ویدئو کنفرانسی حاوی طرح مطالب مهم وکلیدی در بیان حکمرانی خوب بود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،محمدکاظم انبارلویی در یاداشتی نوشت: دیدار اخیر دانشجویانبا رهبری معظم انقلاب در یک ارتباط ویدئو کنفرانسی حاوی طرح مطالب مهم وکلیدی در بیان حکمرانی خوب بود.
اخبار سیاسی- همه ساله در ماه رمضان رهبر انقلاببا دانشجویان نشست دارند و در این نشست‌ها، بی‌پرده‌ترین نقدها به نظام و حکمرانی مطرح و معظم له هم با روی گشاده از آن استقبال می‌کنند. امسال با آن که در فضای کرونایی اغلب ملاقات‌ها و دیدارها لغو شده بود، اما دیدار با دانشجویان به‌دلیل اهمیت آن لغو نشد مردم، به‌ویژه جوانان می‌توانند رزق فکری خود را از این ارتباط دوسویه صریح و شفاف داشته باشند.
انصاف باید داد نکته‌سنجی دانشجویان در طرح مسائل خود و رصد مسائل و مشکلات جامعه دقیق، هوشمندانه، دلسوزانه و توأم با پیشنهادهای عملی بود که رهبری از صراحت لهجه دانشجویان و نکاتی که مطرح شد استقبال کردند و برخی دقت‌ها را مورد تقدیر قرار دادند.
نکته های کلیدی، راه‌گشا وگفتمان ساز را می‌توان از این ارتباط دوسویه در فهرست زیر به آن اشاره کرد.
۱- پرچم عدالت‌خواهی و مطالبه‌گری باید در کشور توسط دانشجویان و جوانان کشور همواره در اهتزاز باشد. این برای پیشرفت کشور و تضمین آزادی‌های سیاسی نه‌تنها لازم بلکه واجب است. این مطالبه‌گری همه نهادها حتی نهاد رهبری نظام را شامل می‌شود. هیچ‌کس نباید خود را مصون از نقد بداند. نقد مشفقانه جلوی انحراف و اشتباهات بعدی را می‌گیرد.
۲- پرچم آرمان‌خواهی نیز باید در این کشور همواره در اهتزاز باشد. ملت برای آرمان‌های اسلام و انقلاب خون داده‌اند و پای همه چیز طی چهار  دهه ایستاده‌اند تا بگویند آرمان‌های اسلام و انقلاب ابدی هستند و ارزش آن را دارند که همه چیز پای آن هزینه شود. جوانان باید پرچم آرمان‌خواهی که در آیین نبوی و علوی خطوط نورانی آن در قرآن مجید ترسیم شده و در فرهنگ اهل بیت (ع) مشکل عملی به خود گرفته به دوش بگیرند و خود را جلودار و در حکم پیشران پیاده کردن اهداف انبیای الهی بدانند.
۳- ملت ایران در برابر یک جبهه وسیع و عظیم از کفر، نفاق، شرک و الحاد قرار دارد. این جبهه دست از سر اسلام و انقلاب برنمی‌دارد. آن‌ها ملت و دولت و نظام ما را مطیع و تسلیم نظرات خود می‌خواهند و از آن هم کوتاه نمی‌آیند، در این راه به هیچ پیمان و قرارداد حقوقی و بین‌المللی و بین‌الدولی پایبند نیستند. غفلت از این دشمن و خصومت کور برای تاریخ اسلام و ایران در عصر ما جبران ناپذیر است. جوانان به‌ویژه دانشجویان باید پرچم ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی را در دست داشته باشند و پیشاپیش ملت ایران و ملت‌های منطقه و جهان حرکت کنند. ما امروز در شرایط حساس و جدی هستیم، نبرد نرم دشمن یک لحظه قطع‌شدنی نیست. نبرد سخت با جبهه مستکبران اجتناب‌ناپذیر است، باید خود را برای روزهای سخت‌تری آماده کنیم.
ضربه  عین‌الاسد و سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکایی نشان داد ما این آمادگی را داریم ولیکن باید آن را حفظ کرد و سطح هوشیاری را بیش از پیش بالا برد.
۴- یارگیری برای گسترش،  تعمیق و ژرفا بخشیدن به جبهه نیروهای انقلاب یک وظیفه کلیدی است. این رویکرد ما را از درجا زدن، از سرمایه‌خوردن کاهش تدریجی نیروهای انقلاب باز می‌دارد. برای گسترش جبهه  نیروهای انقلاب نیاز به کادرسازی داریم. باید جلوی انحراف نیروها را گرفت و سربازگیری دشمن از جبهه انقلاب را سد کرد. نیروی پای کار انقلاب باید متحد و یکپارچه در کنار هم باقی بمانند. برای این کار نیاز دارند مشترکات اندیشه سیاسی و راهبردهای سیاسی خود را تقویت و ارتقاء بخشند به سمت اصلاح ذات‌البین بروند و آتش اختلافات را فروتنانه فرو نشانند. اجازه ندهند صدای دشمن در اردوگاه انقلاب بازتاب داشته باشد. هیچ گروه دانشجویی و گروه جهادی جای همدیگر را درخدمت به مردم تنگ نمی‌کنند. باید به سمت هم‌افزایی رفت،هنر ما در جمع کردن است.
تفریق گروه‌ها  از هم، کار دشمن است با دشمن در این وادی هم صدایی نکنیم. هیچ‌گاه فضای گفت‌وگو را  مسدود نکنیم. گفت‌وگو و  هم‌اندیشی تنها راه هم‌افزایی و گسترش نیروهای پای کار جبهه انقلاب است.
۵- همه از مشکلات کشور رنج می‌برند و به دنبال راه‌حل هستند. دشمن برای پیدا کردن راه‌حل‌ها برای برون رفت از بحران‌ها، اخلال می‌کند. باید جلوی این اخلال ایستاد. ما نیازمند به یک عقلانیت سیاسی هستیم تا بتوانیم همه ظرفیت‌های عظیمی که در کشور به‌خصوص ظرفیت بی‌انتهای نیروی انسانی که داریم را در کنار هم داشته باشیم. راه‌حل اصلی مشکلات کشور، شکل‌گیری دولت جوان و حزب‌اللهی است. البته دولت را به معنای وسیع کلمه می‌توان به سه قوه مفهوم آن تعمیم داد. اعتقاد رهبری آن است که؛ دولت  پای کار آماده و با نشاط می‌تواند کشور را  از راه‌های دشوار عبور دهد.
شکل‌گیری دولت جوان و حزب‌اللهی باید در یک چارچوب مردم‌سالارانه باشد و آگاهی مردم نسبت به آن فردی را که  انتخاب می‌کنند، صورت گیرد. غیر از چارچوب مردم‌سالاری راه دیگری وجود ندارد. دشمن همه نیروی اهریمنی رسانه‌ای و ارتش امپریالیستی خبری را در خدمت اخلال در نظام مردمی جمهوری اسلامی گذاشته است. بدون مرزبندی با دشمن و شناخت خطوط راهبردی استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی، این مسیر طی شدنی نیست. لذا باید با تردید افکنان در مبانی انقلاب و دولت انقلابی،  مرزبندی صریح و بدون مماشات داشت. به تعبیر رهبری، تردیدافکنی ستون فقرات، کار فرهنگی دشمن و اساس کار نرم علیه انقلاب است.
۶- حفظ شتاب علمی کشور بارها مورد سفارش رهبری به محیط‌های علمی و دانشگاهی و پژوهشگاه‌های بزرگ کشور بوده است. ایران قوی، ایرانی است که ملت آن گام‌های استوار خود را در وادی علم،  عمل و آگاهی برمی‌دارد.
هر روز جهان باید منتظر اعلام یک خبر پیروزی علمی و فنی از سوی دانشمندان ایرانی باشد. حساسیت دشمن به پیشرفت‌های علمی ایران و تخطئه آن و سنگ‌اندازی در این مسیر نشان می‌دهد هر چه در این وادی جلوتر برویم دشمن را ناامیدتر خواهیم کرد. باید طبق نقشه مهندسی علمی کشور جلو رفت تا رسیدن به قله‌های رفیع علمی با خطوط ترسیم شده راه درازی در پیش داریم.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

در مورد زیرتشکی‌ها از جنس چوب بامبو اطلاعی دارید؟
خواب نقش مهمی در سلامت جسمی و روحی انسان دارد. افزایش وزن، مشکلات قلبی و عروقی، افزایش اضطراب و افسردگی تنها بخشی از مشکلات ناشی از کاهش کیفیت خواب هستند.
کرونا: هیچ‌جا نمی‌رم همین‌جا هستم!
اوج‌گیری مجدد ویروس کرونا در کشور با اعلام ۳۵۷۴ مبتلای جدید در پنجشنبه گذشته سوژه طنزپردازان هم شده است.
راهکارهایی برای خوشحال بودن!
وقتی صحبت از شادی و نشاط به میان می آید، خیلی ها می گویند: "برو بابا دلت خوشه"! این شاه بیت کلام کسانی است که فکر می کنند با وجود گرانی، ناهنجاری های اجتماعی و مشکلاتی مانند این دیگر شادی مفهومی ندارد!
آغاز تمرین مجازی دارندگان سهمیه المپیک از ۲۴ خرداد
کمپ تمرینی مجازی بازیهای المپیک ۲۰۲۰ با حضور دارندگان سهمیه المپیک توکیو از روز ۲۴ خرداد ماه آغاز می شود.
کهرنگی: مشکل اصلی اردوها حضور تیراندازان در خوابگاه است- نگاه فدراسیون مدال المپیک است
نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی گفت: شرایط فدراسیون برای آغاز اردوها فراهم است اما مشکل اصلی ما حضور تیراندازان در خوابگاه است.
توضیح کلوپ درباره دلیل خرید نکردن لیورپول در تابستان
سرمربی آلمانی لیورپول می‌گوید اخلاقی نیست که در شرایط فعلی تیمش دست به خرید بازیکنان گران بزند.
لاسن، صلاحیت هیات اجرایی فدراسیون بین المللی وزنه برداری را زیر سوال برد
رئیس سابق کمیسیون زنان فدراسیون جهانی وزنه برداری عنوان کرد که هیات اجرایی فعلی نباید تصمیمات فوری و مهم برای این رشته ورزشی بگیرد.
خوشحالی سرمربی استرالیا از بازگشت شاگردانش به فوتبال
گراهام آرنولد خوشحال است که بازیکنانش بعد از مدت‌ها تعطیلی به زمین بازی برمی‌گردند تا خود را برای انتخابی جام جهانی آماده کنند.
اسنایدر: می‌توانستم مانند مسی و رونالدو شوم اما نخواستم
ستاره پیشین تیم ملی فوتبال هلند و اینتر مدعی شد که استعداد رسیدن به جایگاه مسی و رونالدو را داشت.
حضور سردار در جودو؛ نوش دارو بعد از مرگ سهراب؟
استفاده از سردار درخشان در فدراسیون جودو برای کمک به حل تعلیق جودوی ایران اگر در همان ابتدای کار صورت می گرفت شاید می توانست جلوی حواشی حضور سعید ملایی در رقابت های جهانی و حتی تعلیق جودو را بگیرد اما با این وجود باید این اتحاد را به فال نیک گرفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بررسی عملکرد جنوبی‌های لیگ برتر- قاسمپور: به «نفتی‌ها» نگاه هم نمی‌کنند
یک پیشکسوت فوتبال خوزستان شرایط سه تیم خوزستانی لیگ برتر را بررسی کرد و از وضعیت دو تیم نفتی ابراز ناامیدی کرد.
۳ عامل اصلی مبارزه با کرونا
روانشناس و مشاوه خانواده ماسک‌زدن، شست‌وشوی مداوم دست‌ها وتوجه به بهداشت روان را ۳ عامل اصلی مبارزه با کرونا برشمرد.
شوخی اینستاگرامی دو ستاره استقلال+عکس
میلاد زکی پور با انتشار تصویری از کاپیتان تیم درخواست کرده در تمرین کمی شل تر بگیرد!
ضدونقیض‌گویی‌های تاج درباره دولتی بودن یا نبودن فوتبال
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در حالی از نقش دولت در ماجرای ویلموتس حرف زده که در گذشته صحبت‌های متفاوتی بر زبان می‌آورد تا ضدونقیض‌گویی‌هایش به اوج برسد.
استراماچونی از استقلال شکایت می کند؟
اگر استراماچونی بتواند تمام حرف‌های خود را در کمیته انضباطی فیفا به کرسی بنشاند استقلالی‌ها بایدچیزی حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار یورو برای این مربی کنار بگذارند.
برگزاری همایش مجازی مدیریت بحران کرونا در دانشگاه آزاد
اولین سؤال نمایندگان مجلس یازدهم از دژپسند کلید خورد
نگاه لیبرالیستی حاکم بر اقتصاد توجهی به بخش تعاون ندارد
تحویل‌دهی 10 فروند بالگرد بازآماد شده به نیروهای مسلح
دژپسند در مجلس: لایحه جذب منابع سرمایه ایرانیان خارج از کشور تدوین می‌شود
قالیباف: معیشت و اشتغال مهم‌ترین اولویت مجلس یازدهم است
فهرست اولیه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم+ اسامی
قالیباف: اگر مجاهدت نگهبانان وطن نباشد دشمن از ارتکاب هیچ جنایتی مضایقه نمی‌‌کند
دستمزد کارگران منطقی‌تر شد!!!
خدشه‌دار شدن وجهه آمریکا همزمان با واکنش جامعه جهانی