ثبت ۲ زلزله بزرگ‌تر از ۴ ریشتر در هرمزگان- استان فارس با ۲ زمین‌لرزه بزرگتر از ۳ لرزید

03:49 ۳۰ روز و ۱۴ ساعت پیش ایسنا 156 0
ثبت ۲ زلزله بزرگ‌تر از ۴ ریشتر در هرمزگان- استان فارس با ۲ زمین‌لرزه بزرگتر از ۳ لرزید

در هفته گذشته علاوه بر ادامه‌دار بودن زلزله‌های "قطور" استان آذربایجان غربی، در کوخرد و جزیره تنب‌بزرگ استان هرمزگان به ترتیب زلزله‌های ۴.۴ و ۴ رخ داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، در استان خراسان شمالی نیز زلزله‌های ۳.۲ در پیش قلعه و ۳.۲ در ینگی قلعه علیا رخ داد ضمن آنکه استان فارس نیز دو زلزله بیشتر از ۳ ریشتر را تجربه کرد. جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:
شنبه ۱۰ اسفند در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۶، کیاسر استان مازندران زلزله ۲.۶، تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۹، تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۹ و خانه‌زنیان استان فارس زلزله ۲.۹ رخ داد.
افزر استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۳۸ کیلومتری افزر و ۴۶ کیلومتری اسیر استان فارس و ۴۸ کیلومتری جم استان بوشهر گزارش شد.
قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۳.۴ در عمق ۴ کیلومتری، ۳.۳ در عمق ۱۸ کیلومتری، دو زلزله ۲.۶، ۲.۷، ۲.۵ به ثبت رسید.
دو گنبدان استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۹ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در هشت کیلومتری دوگنبدان، ۴۲ کیلومتری باشت و ۴۳ کیلومتری چرام این استان بوده است.
مزدآوند استان خراسان رضوی با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۴ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۹ کیلومتری مزدآوند، ۴۲ کیلومتری سفید سنگ و ۴۷ کیلومتری نصرآباد این استان بوده است.
یکشنبه ۱۱ اسفند مزایجان استان فارس زلزله ۲.۹، وایقان استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۶، بروات استان کرمان زلزله ۲.۶، قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.
آرادان استان سمنان زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۴ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۳۵ کیلومتری آرادان و ۳۶ کیلومتری سرخه استان سمنان و ۳۹ کیلومتری فیروزکوه استان تهران بوده است.
در پیش‌قلعه استان خراسان شمالی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۰ کیلومتری پیش قلعه، ۱۷ کیلومتری آشخانه و ۲۶ کیلومتری بجنورد این استان بوده است.
دوشنبه ۱۲ اسفند در کلور استان اردبیل زلزله ۲.۷، لافت استان هرمزگان زلزله ۲.۵، قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۶، سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶، ناغان استان چهارمحال و بختیاری زلزله ۲.۹، کلور استان اردبیل زلزله ۲.۸ و برزک استان اصفهان زلزله ۲.۹ رخ داد.
ینگی‌قلعه علیا استان خراسان شمالی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۳۲ کیلومتری ینگی قلعه علیا این استان گزارش شد.
کازرون استان فارس با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق هفت کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۷ کیلومتری کازرون، ۲۸ کیلومتری نودان و ۳۳ کیلومتری خانه زنیان این استان گزارش شد.
سه‌شنبه ۱۳ اسفند در قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۹ و دو زلزله ۲.۸،۲.۶، ۲.۷، خانه‌زنیان استان ۲.۹،  میمه استان ایلام زلزله ۲.۵، آواجیق استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۷، اردکان استان فارس زلزله ۲.۷، تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.
کوخرد استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۴.۴ در عمق ۲۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۳۷ کیلومتری کوخرد، ۵۰ کیلومتری بستک و ۵۹ کیلومتری جناح این استان گزارش شد.
کوهبنان استان کرمان نیز با زمین‌لرزه‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۶ کیلومتری کوهبنان و ۴۴ کیلومتری کیانشهر استان کرمان و ۴۳ کیلومتری بهاباد استان یزد بوده است.
چهارشنبه ۱۴ اسفند قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۳.۱ در عمق ۶ کیلومتری، ۳ در عمق ۶ کیلومتری، ۳.۲ در عمق ۵ کیلومتری، ۲.۸، دو زلزله ۲.۵ ۳.۹ در عمق ۶ کیلومتری،
خرانق استان یزد زلزله ۲.۸، داراب استان فارس زلزله ۲.۸، ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۶، در عنبران استان اردبیل زلزله ۲.۸، صالح آباد استان ایلام زلزله ۲.۵ و قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.
جزیره تنب بزرگ استان هرمزگان با زمین لرزه‌ای به بزرگای ۴ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۶ کیلومتری جزیره تنب بزرگ، ۴۹ کیلومتری لافت و ۵۰ کیلومتری بندر خمیر این استان بوده است.
پنج‌شنبه ۱۵ اسفند در قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۳ در عمق ۶ کیلومتری، سه زلزله با بزرگای ۲.۵ دو زلزله به بزرگای۲.۷، باینگان استان کرمانشاه زلزله ۲.۸ و فاریاب استان کرمان زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.
جمعه ۱۶ اسفند در شبانکاره استان بوشهر زلزله ۲.۵ و قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.  
حاجی آباد استان خراسان جنوبی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۴۷ کیلومتری حاجی آباد استان خراسان جنوبی و ۴۹ کیلومتری سنگان و ۵۳ کیلومتری نشتیفان استان خراسان رضوی به ثبت رسید.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

آموزش
آموزش

آخرین اخبار

تسهیل استفاده از سرویس‌های ابری برای استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای خُرد
ابر آروان به‌منظور حمایت از استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای خُرد که در وضعیت کرونا صدمات بسیاری دیده‌اند، با افزایش ۲.۵ برابری بازه‌ی رایگان محصول CDN، افزودن فیچرهای جدید به سطح رایگان محصولات امنیت ابری، عدم افزایش قیمت پشتیبانی پایه و محصولات ویدیویی خود تلاش کرد به سهم خود استفاده از سرویس‌های ابری را برای این دسته از کسب‌وکارها تسهیل کند.
قدردانی دانشگاه علوم پزشکی قم از بانک رفاه
در پی خدمات بانک رفاه کارگران به کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا فعالیت می کنند، دانشگاه علوم پزشکی قم طی نامه‌ای از تلاش‌ها و خدمات ارزنده این بانک تقدیر به عمل آورد.
راهنمای طراحی و چاپ کارت ویزیت آرایشگاه مردانه + نمونه
امروزه تجارت و کسب‌وکارهای مختلف برای معرفی خود و برقراری ارتباط با مخاطبین مورد نظر به دنبال روش‌های‌ هوشمندی هستند. یکی از این روش‌های کاربردی و شناخته شده، استفاده از کارت ویزیت مختص آن تجارت است.
چرا مشروطه به دموکراسی منجر نشد؟‌
هنوز چند سالی از پیروزی مشروطه نگذشته بود که ماتم و پرسش این که «چرا مشروطه و دموکراسی در ایران شکست خورد؟» آغاز شد؛ پرسشی که هنوز هم ادامه دارد. با این‌ حال، پرسش‌کنندگان به ‌این نکته توجه ندارند که در اروپا، تحول دموکراسی‌خواهی پس از نیل به‌ آزادی‌های اولیه و برقراری حکومت قانون شکل گرفت و پس از آن پدید آمد که بیش از ۶۰ درصد آن جوامع، به‌ سواد و فرهنگی مدنی و شناخت حقوق سیاسی خود دست یافتند و آن تحول متکی بر ‌ضخامت بیشتر این قشر فرهنگ‌مدار بود. در حالی‌ که در دوران مشروطه، ۹۵ درصد مردم ایران روستانشین و در همین حدود بی‌سواد و ناآشنا به ‌حقوق سیاسی خود بودند.»
چرا ترافیک؟
در قضیه کرونا زیان به فرد فرع بر زیانی است که او به دیگران وارد می‌کند. او باید در برابر انتقال ویروس به دیگران مسئولیت‌پذیر باشد. برخی از ما هنوز یاد نگرفته‌ایم که چگونه در برابر جامعه و دیگران مسئولیت‌پذیر باشیم. ریشه این بی‌مسئولیتی را باید در نظام آموزشی کشور جست‌وجو کرد.‌
خرده روایت‌های زن و شوهری
کرونا روابط خانوادگی را زخم زده یا زخم‌ها را بهبود بخشیده است؟
اهدای اقلام ورزشی به کادر درمانی بیمارستان‌های تهران
دومین مرحله از اقلام ورزشی به کادر درمانی چند بیمارستان‌ تهران اهدا شد.
شهنازی: تیم‌ملی والیبال نیازمند مربی خارجی با رزومه است
کارشناس والیبال ایران معتقد است که تیم ‌ملی برای موفقیت در رقابت‌های المپیک، باید با یک مربی خارجی باتجربه ‌و با رزومه راهی ژاپن شود.
نیمار: مرگ کوبی برایانت روی من خیلی اثر گذاشت
مهاجم پاری سن ژرمن اعلام کرد از مرگ ستاره سابق NBA خیلی ناراحت شده است.
ویدئو سلفی رونالدینیو در زندان
ستاره بازنشسته برزیلی که در زندان به سر می برد یک ویدئو از خود منتشر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جاسوس‌بازی با کرونا
«‌اپیدمی ویروس کرونا که در امروز در تمام کشورها گسترش پیدا کرده است، موضوعی نیست که تنها به حوزه بهداشت عمومی ارتباط داشته باشد. این بیماری تهدیدهایی بی‌سابقه‌ برای امنیت ملی و بین‌المللی کشورها ایجاد می‌کند و همان‌طور که رهبران بسیاری از کشورها عنوان کرده‌اند، با توجه به تلفات زیاد، مبارزه با این ویروس تفاوت چندانی با جنگ‌های بزرگ و پرهزینه ندارد. در این میان سرویس‌های اطلاعاتی هم مانند زمان وقوع درگیری‌های نظامی، نقشی اساسی برای مقابله با ویروس کرونا دارند و این نقش‌آفرینی مثل همیشه در سایه انجام می‌شود.»
تلویزیون فریب خورد؟
آیا واقعا تلویزیون درباره سریال پایتخت و آن سکانس خبرسازش برگ‌خورده و غافل‌گیر شده یا این‌گونه تظاهر می‌کند؟
دلایل تغییر حال و هوای سریال «پایتخت»
در روزهای پایانی نوروز، بینندگان و دنبال‌کنندگان سریال «پایتخت ۶» طبق معمول منتظر قسمت‌های پایانی این فصل از این مجموعه دنباله‌دار بودند. طبعا هر فرجامی برای این مجموعه از سوی بینندگان آن متصور بود جز آنچه آقای کارگردان طی خبری اعلام کرد.
پیروزی درخشان شطرنج بازان ایران مقابل روسیه
تیم شطرنج آنلاین ایران طی دیداری در لیگ جهانی مقابل روسیه درخشید و موفق شد این حریف قدرتمند را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.
سارا شیربیگی: بهترین اتفاق ۹۸، حضور در جمع برترین‌های فوتسال جهان بود
ملی‌پوش فوتسال بانوان قرار گرفتن در لیست برترین بازیکنان جهان را بهترین خاطره خود از سال ۹۸ می‌داند.
تسهیل دسترسی به خدمات دولتی برای کسب‌وکارهای خصوصی
توصیه‌های ضروری راهبردی و اجرائی برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا
مصرف فیبر، احتمال ابتلا به سرطان پستان را کاهش می‌دهد
زلزله ۴.۱ ریشتری ˮقصرشیرینˮ را لرزاند
تولید ۱۵ هزار لیتر ژل و محلول ضدعفونی کننده از سوی یکی از شرکت‌های دانش بنیان
اولویت‌های دانشگاه آزاد در زمینه جهش تولید
تولید روزانه ۲۵۰ هزار ماسک از سوی دانش‌بنیان‌ها-بومی‌‎سازی دستگاه دوخت ماسک
تلاش برای طراحی سیستم تحریک غیر تهاجمی مغز برای درمان میگرن و اعتیاد
پویش ملی مکان‌محور ضدکرونا ایجاد شد
افزایش کیفیت نمای PVC بیرونی ساختمان‌ها با نانوذرات