امضای بیش از ۱۵ هزار نفر پای کارزار #قرنطینه_بوشهر

01:11 ۲۹ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 240 0
امضای بیش از ۱۵ هزار نفر پای کارزار #قرنطینه_بوشهر

از روز پنجشنبه ۱۵ اسفند ماه توسط یکی از شهروندان و از طرف مردم استان بوشهر چالشی در پلت فرم جمع آوری امضای کارزار آغاز شد. چالشی که تا این لحظه بیش از ۱۵ هزار نفر با امضای الکترونیکی و ثبت نام و فامیل خود آن را تایید کرده اند و این رقم هر لحظه در حال افزایش است...

ایسنا

کارزار که با شعار خواست جمعی برای بهتر شدن و هدف ایجاد بستری عادلانه و قانونی برای طرح مطالبات مردمی ایجاد شده است اکنون میزبان مطالبه ای با هشتگ #قرنطینه_بوشهر شده که برای گردآوری امضای مجازی موافقان این خواسته شکل گرفته‌ است. 

به گزارش ایسنا، با شیوع ویروس کرونا در کشور ایران و گسترش آن استان های مختلفی درگیر این بیماری سریع الانتشار شده اند که بوشهر نیز تاب مقاومت نیاورده و سرانجام به عنوان آخرین استان پاک طی دو روز گذشته ۵ مورد مثبت کووید ۱۹ را به نام خود ثبت کرد. 

این موضوع موجب نگرانی مردم و ترس مردم بوشهر شده است، و این در حالی اتفاق افتاده که شاهد حضور افراد غیربومی زیادی در استان بوشهر هستیم. با گردش کوتاهی در شهر افراد چمدان به دست و ماشین هایی با پلاک های مختلف را می بینیم که به بوشهر آمده اند و حتی در گوشه و کنار ساحل و یا پارک ها چادر زده اند که این زنگ خطری برای مردم بوشهر و استانی است که هنوز ویروس کرونا را به عنوان یک اپیدمی نپذیرفته است.  

درخواست مردم این استان در فضای مجازی علاوه بر قرنطینه خانگی که خود در پیش گرفته اند و جز در مواقع ضروری از خانه خارج نمی شوند قرنطینه استان بوشهر و بستن مبادی ورودی است، متن بیانیه امضا شده توسط مردم تحت عنوان #قرنطینه_بوشهر در زیر آمده است. 

"درخواست قرنطینه کردن استان بوشهر

به نام خدا
استاندار محترم استان بوشهر
جناب آقای گراوند
با سلام و احترام
با توجه به شدت شیوع ویروس کرونا در ایران و آلوده شدن تازه استان بوشهر و با توجه به توصیه‌های کارشناسان و متخصصین، ما مردم بوشهر جهت کنترل بهتر و سریعتر این بیماری در استان بوشهر، خواهان قرنطینه کردن و بستن خروجی و ورودی‌های استان هستیم.

همانطور که آگاهید در صورتی که هر چه زودتر قرنطینه کردن استان صورت نپذیرد، امکان بروز بحران‌ در دور از انتظار نیست.

امیدواریم با تلاش عزیزان مسئول در انجام اقدامات فوق و دیگر مواردی که منجر به کنترل بیماری می‌شود، در کنار رعایت موارد بهداشتی توسط مردم، هر چه زودتر دوره خطرناک پیش رو را رد کنیم.
به امید موفقیت بوشهر

• شروع کمپین: ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۸
 و
• پایان کمپین: ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۸

• از طرف: مردم استان بوشهر

• هشتگ رسمی: #قرنطینه_بوشهر

• نویسنده: مجتبی رضائی"

امضای بیش از ۱۵ هزار نفر پای کارزار #قرنطینه_بوشهر

امضای بیش از ۱۵ هزار نفر پای کارزار #قرنطینه_بوشهر

به گزارش ایسنا، این در حالی است که در بخش هایی از کشور اقامت در بسیاری از پناهگاه های کوهستانی، پارک ها و مهمانسراهای ممنونم شده است همچنین در استان های مختلف بستن معابر بین شهری و همچنین ورود گردشگر ممنوع اعلام شده است. 

اعلام معذوریت استان یزد از پذیرش مسافران

ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا در استان یزد ضمن اعلام معذوریت این استان از پذیرش مسافران، از هموطنان خواست تا استان یزد را به عنوان مقصد سفر انتخاب نکنند.

ورودی‌های اردبیل از سمت گیلان با دستور قضایی مسدود شد

رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیز با اشاره به محدودیتهای تردد از ورودی گیلان اعلام کرد در راستای مدیریت صحیح مبارزه با ویروس کرونا و پیشگیری از شیوع آن در سطح استان اردبیل محدودیت های تردد به استان اردبیل از ناحیه استان گیلان اعمال می‌شود.

جزئیات ممنوعیت تردد خودروها در دو استان شمالی کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد که با توجه به وضعیت فعلی استان و برابر تصمیمات استانی با عنایت به شیوع بیماری کرونا برای کلیه خودروها به جز خودروهای با پلاک بومی، سوختی و مواد غذایی در مسیرهای ورودی به استان مازندران (محورهای هراز، کرج-چالوس و فیروزکوه) در ساعت ۱۲:۴۰ جمعه ۱۶ اسفند ماه تا اطلاع ثانوی ممنوعیت تردد اجرا شده است.

برابر اعلام پلیس راه استان گیلان نیز در ساعت ۱۰:۳۰ جمعه ۱۶ اسفند ماه برابر تصمیمات استانی با عنایت به شیوع بیماری کرونا و وضعیت فعلی استان برای کلیه خودروها به جز خودروهای با پلاک بومی در مسیرهای ورودی به استان گیلان (محورهای قزوین به رشت، اردبیل به آستارا و رامسر به چابکسر) تا اطلاع ثانوی ممنوعیت تردد اجرا می‌شود.

ممنوعیت فعالیت‌های گردشگری در فارس

عبدالرضا قاسمپور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در استان فارس عنوان کرد انجام هرگونه فعالیت گردشگری تا زمان رفع مخاطرات مربوط به شیوع کروناویروس، در این استان ممنوع است.

نوروز به فارس نیایید

وی ادامه داد: فارس برای نوروز سال ۹۹ امکان پذیرایی از مسافران را نخواهد داشت، لذا هموطنان به این استان سفر نکنند.

مبادی ورودی گناوه بسته شد

شب گذشته نیز فرماندار گناوه از بسته شدن تمامی مبادی ورودی شهر گناوه تا اطلاع ثانوی بر مسافران و گردشگران بر اساس تصمیم ستاد شهرستانی مقابله با ویروس کرونا و با هماهنگی با دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان خبر داد.

غلامرضا مهرجو با اعلام این خبر عنوان کرد: این تصمیم برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی مردم اتخاذ شده است و هماهنگی لازم با نیروهای انتظامی و امنیتی در جهت اجرای بسته شدن ورودی های این شهرستان انجام شده است.

سفرها مسافران و اهالی شهر مقصد را در معرض خطر قرار می‌دهد

علاوه بر اینها که بخشی از تصمیمات استانهای درگیر با ورود گردشگر و همچنین آلودگی کرونا است کیانوش جهانپور، سخنگوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا ظهر امروز در نشست خبری خود از بی توجهی برخی از هموطنان نسبت به هشدارها انتقال کرد و گفت: سفرها، هم مسافران و هم اهالی شهر مقصد را در معرض خطر قرار می‌دهد. 

کرونا و ۶ خطا

دکتر روزبه کردونی، رییس موسسه عالی پژوهش تأمین اجتماعی نیز در یادداشتی به بررسی شش رفتاری که شیوع کرونا را بیشتر می‌کند، پرداخته و نوشته است: در مواجهه با کرونا مدل‌های همیشگی مواجه با بحران ها و مسائل از سوی کارگزاران حکومتی، مردم، روشنفکران و فعالان سیاسی و اصرار بر تدوام رفتارهای مبتنی بر جامعه شناسی خودمانی هیچ کمکی به کنترل و مهار کرونا نخواهد کرد. 

وی شش رفتار را برشمرده که جز تشدید آثار منفی کرونا اثری نخواهند داشت که سفر کردن یکی از آنهاست. جزئیات این رفتارها در ادامه آمده است:
۱- کارگزاران حکومتی تصمیمات متناقض بگیرند. ( مانند تخصیص سهمیه بنزین برای سفرهای نوروزی ) 
۲- کارگزاران حکومتی تصمیمات خود را به سرعت عوض کنند و هر کدام تحلیل متفاوتی پیرامون کرونا ارائه دهند. 
۳- کارگزاران حکومتی مسائل خود را  از طریق نامه نگاری‌های علنی با یکدیگر بیان (نه حل) کنند. 
۴- شهروندان و مردم کرونا را اصلا جدی نگرفته و با رویکرد همه چیزدانی و خود اجتهادگونه ضمن بی توجهی به توصیه های مرتبط، به ویژه اهتمام لازم به سفرهای غیرضروری و دید و بازدیدهای نوروزی داشته باشیم.
۵- روشنفکران با تبعیت از تعریف ادوارد سعید از روشنفکر، در مواجهه با کرونا فقط به طرح پرسش های مشکل آفرین و پیچیده، نقد حکومت و تجویزهای خودبینانه بسنده کنند. 
۶- کنشگران سیاسی کرونا را فرصتی مناسب برای تسویه حساب سیاسی و بازسازی اعتبار اجتماعی خود تلقی کنند و در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

رسانه
رسانه

آخرین اخبار

رئیس کمیسیون اروپا: برای مقابله با کرونا به طرح مارشال نیاز داریم
رئیس کمیسیون اروپا خواستار سرمایه‌گذاری کلان این قاره برای مقابله با شیوع کرونا ویروس و ارائه یک به اصطلاح "طرح مارشال" برای این منظور شد.
رویترز: آمریکا یک میلیارد دلار از کمکهایش به نیروهای امنیتی افغانستان را کاهش می‌دهد
خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع آگاه گزارش کرد، آمریکا قصد دارد یک میلیارد دلار از کمک‌های اعطایی خود به افغانستان را با برداشتن از بودجه نیروهای امنیتی این کشور کاهش دهد.
هشدارآمریکا نسبت به تداوم اختلافات سیاسی در افغانستان
وزارت امور خارجه آمریکا با هشدار نسبت به تداوم وضعیت موجود و اختلافهای سیاسی در افغانستان، بر ضرورت تشکیل یک دولت فراگیر در این کشور تاکید کرد و نسبت به احمال قطع کمک‌ها به افغانستان هشدار داد.
پخش روزانه برنامه «آغازین» ویژه دانش‌آموزان از شبکه دو سیما
معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از پخش روزانه برنامه آغازین ویژه دانش آموزان از شبکه دو سیما خبر داد.
فشارها بر سندرز برای کناره‌گیری افزایش یافت
برخی از معانان و طرفداران «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت و یکی از دو نامزد نهایی دموکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا از وی خواسته‌اند تا از ادامه رقابت درون حزبی کناره‌گیری کند تا مسیر برای معرفی شدن «جو بایدن» به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا هموار شود.
راه حل جدید کهکشانی های مادرید  برای جذب یک ستاره
با افزایش سن هافبک های رئال مادرید، زین الدین زیدان در تابستان امسال به دنبال خرید یک هافبک جدید بوده و نام فابین رویز، بازیکن باکیفیت ناپولی در این فصل در فهرست خرید تیم اسپانیایی قرار گرفته است. مدیر برنامه این بازیکن چند روز قبل مدعی شد کهکشانی ها برای خرید فابین رویز وارد عمل شده و با او مذاکره کرده اند.
لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز دستگیر شد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از دستگیری ۵۵ نفر از زندانیان متواری و لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز خبر داد.
تعطیلات ناشی از کرونا به نفع این ستاره فوتبال
در شرایطی که در حساس ترین مقطع فصول فوتبال در اروپا قرار داشتیم، به یکباره شیوع ویروس کرونا همه مسابقات را تعطیل کرد و شاید این تعطیلی توفیقی احباری برای کریستیانو رونالدو، ستاره 35 ساله و گلزن یوونتوس بود تا برای ماه های آتی از آمادگی کامل برخوردار باشد.
هشدار نسبت به ترکیب مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده
فوق تخصص ریه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، نسبت به خطرات ناشی از ترکیب ضدعفونی کننده‌های مختلف با یکدیگر و تماس مستقیم با بخار این مواد شیمیایی هشدار داد.
آخرین جزئیات پرونده مزد ۹۹
قبل از آغاز سال ۹۹ چندین جلسه شورای عالی کار بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان و دولت برای تعیین دستمزد ۹۹ کارگران تعیین شد و در نهایت در واپسین روزهای سال با برگزاری جلسات طولانی بدون نتیجه پایان و پرونده مزد ۹۹ همچنان باز است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاربرد ترموستات در خودرو
ترموستات وسیله‌ای است برای تنظیم درجه حرارت موتور اتومبیل که بطور خودکار گرمای موتور را در حد ایده آل که حدود ۸۵ درجه است نگه می‌دارد.
تجمع اعتراضی پرستاران+ تصاویر
تجمع پرستاران در یک مرکز درمانی در لس آنجلس آمریکا؛ آنها خواستار محافظت و ایمنی از پرستاران توسط دولت فدرال شدند.
تدارک ویژه هیأت رزمندگان برای نیمه شعبان در رسانه ملی
در ایام پرفیض نیمه ماه شعبان هیأت رزمندگان اسلام با مشارکت گروه معارف اسلامی شبکه یک سیما برنامه‌های ویژه‌ای در رسانه ملی برگزار می‌کند.
خواص اعجاب انگیز نوشیدن آب برای کاهش وزن
نوشیدن آب برای سلامت بدن بسیار اثر بخش است البته زمان نوشیدن هم در عملکرد این مایه حیات مهم است.
لزوم بهره‌گیری از فرصت پیش‌آمده برای کاهش فاصله عقب‌افتادگی از رقبا
هشدار رییس جامعه هتلداران: موج بزرگ بیکاری در راه است
از موزه های خصوصی حمایت کنید - صندوق مالی حمایت از موزه ها ایجاد شود
ویدئو - مجموعه‌های زندیه شیراز منتظر گردشگرانِ بعد از کرونا
وام ۱۲ درصدی کرونا بدهکارتر مان می‌کند
به نامِ آب و به کامِ کشاورزان نقش رستم را زیر پا می‌گذارند+ فیلم
بعد از کرونا تعطیلی عمومی اعلام کنید
تصور عبور از شرایط فعلی بدون هزینه غیرممکن است- دولت با تمام ظرفیت در کنار فعالان اقتصادی است
ری باستان را در فضای مجازی بشناسید
هت‌تریک تخریب برای عمارت ˮجنانیˮ همدان جواب داد