سازمان شهرداریها در تکاپوی مقابله موثر مدیریت شهری و روستایی با انتشار کرونا

16:38 ۳۵ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 213 0
سازمان شهرداریها در تکاپوی مقابله موثر مدیریت شهری و روستایی با انتشار کرونا

مدیرکل ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و دبیر مقابله با کرونا در این سازمان گفت: با توجه به ضرورت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در جامعه و بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود در این امر، سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور تلاش کرده تا زمینه انجام اقدامات لازم در این موضوع از سوی بیش از ۱۳۰۰ شهرداری و بیش از ۳۷ هزار دهیاری با همکاری سایر دستگاهها را فراهم نماید.

ایسنا

به گزارش ایسنا، رمضان امینی با بیان مطلب فوق اظهار کرد: در این راستا ابِلاغیه های مختلف مرتبط با جلوگیری از انتشار ویروس کرونا بصورت مستمر به استانداریها، شهرداریها و دهیاریها ابلاغ شده و از مدیریت شهری و روستایی خواسته شده  که شهرداریها و دهیاریها باید اقدامات لازم را در همکاری با مسوولان بهداشتی و درمانی و سایر دستگاهها در زمینه های مختلف از جمله ضدعفونی نمودن و گندزدایی محیط شهرها و روستا و همچنین ساختمان های شهرداری و دهیاری انجام دهند.
وی افزود: اقدامات شهرداریها و دهیاریها در زمینه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا بطور مستمر از سوی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور  و معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداریها پایش و ارزیابی می شود.
دبیر ستاد کرونا در سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در ادامه گفت: با توجه به گزارش های رسیده از شهرداریها و دهیاری ها و استانداریها و ارزیابی این موارد، تاکنون چند شیوه نامه و بخشنامه تخصصی در حوزه های وظیفه ای مدیریت شهری و روستایی با هدف جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در مناطق شهری و روستایی و اجرای اقدامات لازم تدوین و ابلاغ شده است و موضوعات مورد نظر شهرداریها و دهیاریها را از طریق وزارتخانه ها و دستگاههای ذیربط تا حصول نتیجه پیگیری می کنیم.
وی همچنین اضافه کرد: با توجه به اعلام شناسایی موارد مشکوک به "ویروس کرونا" در کشور و در راستای پیشگیری از انتشار این ویروس در اماکن، فضاهای عمومی، دستورالعمل پیشگیری از انتشار ویروس کرونا دراماکن و فضاهای عمومی و وسایل نقلیه عمومی و همچنین شیوه نامه استفاده از متروها با رویکرد جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تهیه و به سراسر کشور ابلاغ شد.
وی افزود: با توجه به اهمیت اجرای اقدامات پیشگیرانه در تاکسی ها و  پایانه های مسافربری شهرداری ها که از اماکن پرتردد شهروندان است، راهنمای کنترل محیطی برای مقابله با ویروس کرونا در پایانه های مسافربری، راهنمای ضدعفونی کردن و گند زدایی پایانه ها و راهنمای راهنمای کنترل محیطی برای مقابله با کرونا ویروس در اماکن عمومی و چک لیست پیشگیری از کرونا به سازمانهای تاکسیرانی و حمل و نقل بار و مسافر  و سازمان های پایانه های مسافربری شهرداری ها و مدیریت های بار و مسافر شهرداری ها بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پرشکی ابلاغ شد.
امینی ادامه داد: بر اساس گزارش های دریافتی از شهرداریها و تماس های مستمر با آنها با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، عملیات گندزدایی و ضدعفونی ایستگاهها و واگن های مترو، اتوبوس ها و تاکسی ها و پایانه‌های مسافربری شهرداریها با جدیت و بصورت شبانه روزی در حال انجام می‌باشد.
وی افزود: در مناطق روستایی هم دهیاری‌ها با هماهنگی استانداریها، فرمانداریها و بخشداریها و سایر دستگاههای ذیربط در حال انجام اقدمات مختلفی به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در می باشند.
وی افزود: شهرداریها و دهیاریها طی روزهای اخیر اقدامات گسترده ای را به منظور همکاری در فرهنگ سازی ها و ارایه آموزش به هموطنان در زمینه مقابله با کرونا هم در سطح شهرها و روستاها و هم در فضای مجازی با همکاری دستگاههای بهداشتی و درمانی انجام داده اند که این اقدامات هر روز گسترده تر می‌شود.
امینی همچنین گفت: از شهرداریها خواسته شده تا با توجه به دستورات بهداشتی ابلاغ شده، تا حد امکان موضوعات مرتبط با ارباب رجوع و شهروندان را از طریق سایت، پورتال و سامانه های شهرداری و بصورت الکترونیکی انجام و پاسخ دهند.
وی افزود: ان‌شاءالله در فرصتی مناسب شهرداری ها و دهیاری هایی که در ارزیابی های اخیر در حوزه پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و ضدعفونی اماکن عمومی حضور موثرتری داشته اند، تجلیل می شوند.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، وی همچنین به ضدعفونی کردن ساختمان‌های سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و پیگیری مکاتبات این سازمان بصورت الکترونیکی با هدف عدم مراجعه حضوری خبر داد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

چگونه درباره‌ کتاب‌هایی که نخوانده‌ایم حرف بزنیم؟
اومبرتو اکو، فیلسوف و رمان‌نویس ایتالیایی (نویسنده‌ رمان مشهور نام گل سرخ) اعتقاد دارد که چه‌بسا کتابی را نخوانده‌ایم اما وقتی بازش می‌کنیم که بخوانیمش، احساس می‌کنیم آن را خوانده‌ایم. چطور ممکن است چنین اتفاقی بیفتد؟
الکساندر نوری و خطر عکس گرفتن با ما!
الکساندر نوری هم به لیست ایرانیانی پیوست که سوت و کف زدن ما آنها را در بوندسلیگا عاقبت به خیر نکرد.
داستان اعدام آن ۱۱ نفر
۲۱ و ۲۲ فروردین سالروز محاکمه و اعدام ۱۱ تن از مقامات ارشد رژیم پهلوی در سال ۵۸ است.
تمرینات انفرادی استقلالی‌ها با GPS
مربی استقلال در خصوص وضعیت تمرینی تیم استقلال توضیحاتی ارائه کرد.
سال ۱۳۹۹ را سال آزاد کردن فایل‌های الکترونیکی کتاب‌ها نامگذاری کنیم
رسول جعفریان معتقد است در شرایط کنونی که شیوع کرونا امکان حضور در کتابخانه‌های عمومی را محدود کرده، کتابخانه ملی، کتابخانه آستان قدس، کتابخانه ملک یا کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران باید برای انتشار اسکن منابع خود اقداماتی جدی داشته باشند.
شروع به کار اصناف، مشروط به ثبت نام است- ادامه تعطیلی اصناف پرخطر تا عادی شدن شرایط
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی تاکید کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، شروع به کار اصناف مشروط به ثبت‌نام و اخذ تعهد التزام به اجرای ضوابط سلامت مصوب وزارت بهداشت است.
ورود سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه به استان تهران
مدیرکل هواشناسی تهران از ورود سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه به استان تهران خبر داد.
کوچکی نژاد: مجلس برای احراز رتبه‌بندی معلمان ورود می‌کند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نوشت: جهت اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان دو رئیس جمهور و پنج وزیر به وعده عمل نکردند، مجلس با طرح دوفوریتی جهت اجرای ماده ۶۳ قانون برنامه ورود خواهد کرد.
۳ روش برای آن که در واتساپ به خودتان پیام بفرستید
در این مقاله سه روش ارسال پیام به خود در واتساپ را با هم مرور می‌کنیم تا با این کار بتوانید روی واتساپ به عنوان یک فضای ذخیره‌سازی فایل و متن شخصی هم حساب باز کنید.
از شایعه تا واقعیت طوفان برفی در مازندران-شهروندان نگران نباشند
خبری مبنی بر طوفان برفی درحالی در گروه‌های دست به دست می‌چرخد که نگرانی‌هایی به همراه داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیماران مشکوک به کرونا سی تی اسکن ریه می‌شوند
از سوی دانشگاه علوم پزشکی قم شرایطی فراهم شده است که بیماران سرپایی در قم با دستور پزشک اورژانس سی تی اسکن ریه بدهند
جلالی: لغو لیگ تقریبا غیرممکن است- با ویدیو پیگیر حال بازیکنان هستیم
سرمربی گل‌گهر سیرجان می‌گوید فوتبال ایران چاره‌ای جز برگزاری مسابقات لیگ برتر را ندارد.
واکنش مسی به شایعات پیرامونش
مهاجم تیم فوتبال بارسلونا نسبت به شایعات پیرامونش واکنش نشان داد و آن‌ها تکذیب کرد.
فدراسیون فوتبال - شستا؛ استقراض یا اسپانسری؟
تناقض در ادعای مسئولان فدراسیون فوتبال و شستا در موضوع پرداخت ۲ میلیون دلار از سوی این شرکت به حساب مارک ویلموتس، نشان از طرح یک پرونده حقوقی میان طرفین دارد.
کالدرون سرمربی تیم ملی فوتبال می‌شود؟
سرمربی سابق پرسپولیس مذاکراتی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران انجام داده است.
آمادگی کامل قم برای مصاف با سیلاب احتمالی فردا
معاون استاندار تهران: آبگرفتگی ها در استان مقطعی بوده و مشکلی خاصی نداریم
آماده‌باش هلال‌احمر تهران با توجه به تداوم بارندگی‌ها-تاکنون حادثه‌ خاصی گزارش نشده است
تعیین محل نشستن و ایستادن در اتوبوس‌های پایتخت+عکس
تمدید زمان ثبت نام در نخستین رویداد استارتاپی ورزشی تهران
فردا، آغاز فعالیت دستگاه‌های اجرایی شمیرانات با ۷۰ درصد از کارمندان
طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در حمل و نقل عمومی از فردا چگونه اجرا می‌شود؟
جزئیات اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند از فردا در استان تهران- ساعت کار ادارات از ۷ تا ۱۴
آمادگی کامل شهرداری برای بارش‌های بیشتر در تهران
پایش ۱۶ واحد صنعتی شاخص در اسلامشهر- یک واحد کشتارگاهی اخطاریه گرفت