بازدید زالی از عملیات گندزدایی خیابان‌های پر تردد پایتخت

16:08 ۳۴ روز و ۸ ساعت پیش ایسنا 120 0
بازدید زالی از عملیات گندزدایی خیابان‌های پر تردد پایتخت

فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا در کلانشهر تهران طرح گندزدایی معابر شهری را اقدامی علمی و منطقی و نمادی از مشارکت مجموعه شهرداری در مقابله با کرونا برشمرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا،دکترعلیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از مراحل گندزدایی خیابان ها و معابر پرتردد از شمالی ترین تا جنوبی ترین نقطه شهر تهران روز جمعه ۱۶ اسفندماه بازدید کرد.

وی این برنامه را نمادی از مشارکت مجموعه شهرداری در امر مبارزه ملی با کرونا برشمرد و با اشاره به فعالیت حجم زیادی از نیروهای مدیریتی و خدماتی کارکنان در عرصه شهری در طرح گندزدایی معابر شهر تهران این طرح را اقدام بسیار ارزنده در راستای صیانت از سلامت آحاد شهروندان برشمرد و  از زحمات مجموعه شهرداری تهران در این راستا تقدیر کرد.

تاکید فرمانده عملیات مدیریت مقابله با کرونا بر کاهش ترددهای درون شهری

وی با بیان این مطب که امیدواریم این گندزدایی به کاهش سطح آلودگی در سطح شهر تهران کمک کند، کاهش ترددهای درون شهری را بهترین اقدام در این راستا دانست و به مردم توصیه کرد در منازل خود بمانند.

گندزدایی معابر شهری؛ اقدامی علمی و منطقی

زالی، گندزدایی معابر شهری را یک اقدام علمی و منطقی ذکر کرد و افزود: گرچه امروز کالبد شهری را ضدعفونی می‌کنیم ولی اگر مردم کماکان با همان آهنگ سابق در شهر حضور یابند تمام این اقدامات می‌تواند ابتر باشد. بنابراین از مردم می‌خواهیم با این برنامه همکاری داشته باشند تا بتوانیم زنجیره انتقال و سرایت ویروس راقطع کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح تنظیف و ضدعفونی مکانها و وسایل نقلیه عمومی از روزهای گذشته در تهران خاطرنشان کرد: طرح تنظیف و ضدعفونی کردن ناوگان اتوبوسرانی، قطارهای مترو، پایانه های شهری، محیط های اطراف بیمارستان ها و حتی محوطه  بیمارستانها از روزهای قبل به صورت روتین در حال اجراست؛ اما امروز با توجه به تعطیلی روز جمعه و کاهش ترددهای شهری طرح  گندزدایی مکانهای پرتردد و خیابان‌های اصلی از شمالی ترین تا جنوبی ترین نقطه شهر تهران اجرا می شود.

بدون همکاری مردم نمی‌توانیم بر شیوع بیماری در سطح شهر تهران فائق آییم  

 دکتر زالی مهمترین موضوع برای این که زیرساختها در مقابله با این بحران از کفایت لازم برخوردار باشد را همکاری مردم دانست و افزود: اگر تمامی زیرساختهای موجود در کشور را بسیج کنیم اما همکاری اولیه مردم وجود نداشته باشد نمی‌توانیم بر میزان سرایت و شیوع بیماری در سطح شهر تهران فائق بیاییم.

شیوع بیماری کرونا ممکن است چند ماه طول بکشد

وی با اشاره به دیدار خود با نمایندگان سازمان جهانی بهداشت در خصوص کنترل بیماری کرونا در عرصه جهانی خاطرنشان کرد:  براساس نظر سازمان جهانی بهداشت این بیماری نوپدید و ناشناخته در جهان ممکن است چندین ماه طول بکشد و همه کشورها و از جمله ایران باید آمادگی بیشتری درخصوص این بیماری نسبت به رخدادهای نظیر سیل و زلزله داشته باشد.

طرح گندزدایی معابر نمادی از مشارکت مجموعه شهرداری در مقابله با کروناست

دکتر زالی ضمن تقدیر از زحمات مجموعه مدیریتی و خدماتی شهرداری تهران از روزهای آغازین شیوع کرونا در تهران گفت: در حال حاضر در سطح شهر تهران به صورت منظم و مستمر تنظیف و ضدعفونی ناوگان اتوبوسرانی و قطارهای مترو روزانه دو بار از سوی آنان انجام می‌شود  که اغلب در ساعات شب صورت می گیرد.

وی همچنین از ضدعفونی مستمر پایانه های شهری در ساعات شب و آلودگی زدایی نقاط پرخطر براساس نقشه بهداشتی شهر تهران خبر داد و گفت: امروز با توجه به تعطیلی روز جمعه و کاهش ترددهای درون شهری نقاط پرتردد علاوه بر نقاط معمول مورد گندزدایی قرار می‌گیرند.

گندزدایی نقاط پرخطر

وی خاطرنشان کرد: در روزهای آتی نیز نقاطی که پرخطر و داغ از نظر سرایت بیماری تلقی می‌شوند نظیر محوطه اطراف بیمارستانهایی که بیماران کرونایی دارند، دستگاههای خودپرداز، پایانه های اتوبوس و پایانه های شهری، پارکهای عمومی، وسایل بازی بچه ها در پارکها و مواردی از این قبیل شناسایی شده و ضدعفونی می شوند.

به گفته دکتر زالی، در این طرح فقط یک خیابان گندزدایی نمی‌شود بلکه با برنامه ریزی قبلی نقاط پرخطربر روی نقشه مشخص شده است تا توسط همکاران گندزدایی شود و طرح مذکور در روزهای آتی نیز بصورت مستمر انجام می پذیرد که بخش عمده آن شبانه است.

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا با اشاره به درگیر بودن تعداد زیادی از عوامل مدیریتی و خدماتی در اجرای طرح مذکور، از مردم خواست برای این که زیرساختها دچار اشکال نشود و انرژی برای اداره شهر کماکان محفوظ باشد نهایت همکاری را داشته باشند تا بتوانیم میزان سرایت بیماری را در شهر کاهش دهیم .

مهمترین راهبرد در مقابله با کرونا عدم تردد شهری غیر ضروری است

دکتر زالی مهمترین راهبرد در این راستا را عدم تردد شهری غیر ضروری برشمرد و به شهروندان تهرانی توصیه کرد در منازل خود بمانند و با ماندن در منزل و اجتناب از سفرهای درونشهری غیرضروری حلقه و چرخه انتقال ویروس را در هم بشکنند.

مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده کمترین آثار زیست محیطی را داراست

 فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در ادامه خاطرنشان کرد که این طرح با استفاده از مواد ضدعفونی کننده و گندزدایی توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی انجام می‌شود و به مردم اطمینان داد که این مواد کمترین آثار زیست محیطی را دارا هستند.

دکتر زالی در این خصوص گفت: ماده‌ای که امروز برای گندزادیی معابر شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد آب اکسیژنه ۳ درصد است و از کمترین آثار زیست محیطی و بیولوژیکی برخوردار است و یک گروه مهندسی با وسواس خاصی میزان غلظت این مواد را تحت نظارت دارد.

بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، به گفته وی، غلظت و رقت سایر مواد ضدعفونی کننده نظیر هیپوکلرید سدیم که در شرایط فعلی مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز  بر اساس دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی تهیه می‌شود که ویروس را از بین می برد اما آثار بیولوژیک بر انسان ندارد.

بازدید زالی از عملیات گندزدایی خیابان‌های پر تردد پایتخت


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

تبدیل دهکده ورزشکاران بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ به مرکز درمانی کرونا
دهکده ورزشکاران بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ به مرکز درمانی برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا تبدیل شد.
‍ فواید آیة الکرسی
‍ فواید آیة الکرسی را در متن خبر زیر می خوانید.
آغاز ثبت نام صنوف و صنایع در سامانه سلامت از فردا
معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: گام دوم مبارزه با بیماری کووید 19 و فاصله گذاری اجتماعی در حوزه سلامت محیط و کار ابلاغ شد.
کرونا|افزایش آمار مبتلایان در عراق به 1232 نفر- ثبت 99 مورد ابتلای جدید در مغرب
منابع خبری از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای مغرب و عراق خبر دادند.
سوریه: گزارش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی گمراه کننده و ساختگی است
دولت سوریه گزارش اخیر سازمان منع سلاح ‌ای شیمیایی علیه این کشور را گمراه کننده و حاوی نتیجه‌گیری‌های دروغ و ساختگی است.
وزیر خارجه انگلیس: هنوز برای لغو محدودیت‌های مرتبط با کرونا زود است
وزیر امور خارجه انگلیس که به‌طور موقت وظایف نخست‌وزیر این کشور را بر عهده گرفته است، اعلام کرد که هنوز زمان لغو محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای پیشگیری از افزایش شیوع ویروس کرونا در انگلیس فرا نرسیده است.
چه کتاب هایی درباره امام زمان نوشته شده است؟
کتاب هایی را در این گزارش معرفی می کنیم که به شناخت بیشتر و بهتر ما از امام مهدی (عج) کمک می کند.
اطلاعیه‌ وزارت رفاه در خصوص «ثبت‌نام وام یک میلیون تومانی»
در پی انتشار خبر «ثبت نام وام یک میلیون تومانی»، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اعلام این که هنوز نحوه، زمان‌بندی و نشانی هیچ سایتی جهت انجام اقدامات لازم برای متقاضیان این تسهیلات نهایی و اعلام نشده است، از شهروندان خواست تا به شایعات توجه نکنند.
جدیدترین تیزر از پشت صحنه سریال «دل»
جدیدترین تیزر از پشت صحنه سریال «دل» در زیر قابل زیر مشاهده است.
مرکل: شاید لازم باشد مدت طولانی با کرونا زندگی کنیم- آلمانی‌ها به محدودیت‌ها پایبند باشند
صدر اعظم آلمان با تاکید بر اینکه شاید لازم باشد مدت طولانی با کرونا زندگی کنیم، از شهروندان خواست در تعطیلات عید پاک هم بی احتیاطی نکرده و به محدودیت‌های ضد کرونایی پایبند باشند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

پینکت؛ آماده همکاری با تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای در پویش «از خانه بخریم»
پینکت به عنوان پلتفرمی ویژه برای خرید آنلاین از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین میادین میوه و تره‌بار با شیوع ویروس کرونا و کمک به در خانه ماندن شهروندان، برنامه توسعه خود را سرعت بخشیده و آماده همکاری با فروشگاه‌های زنجیره‌ای جدید برای رفع نیازهای کاربران است.
با آسیبم رفیقم
فرزانه زارعی از آسیب‌دیدگی، این رفیق دیرینۀ خود، همچنین روزهای کرونایی، ماندن در خانه و نگرانی‌ برای عزیزانش گفت.
ورزش مانع ابتلا به کروناست؟
عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در مورد اقدام به تمرین ورزشی از سوی افرادی سالم و نیز مبتلا به ویروس کرونا که در قرنطینه خانگی هستند توضیح داد.
معرفی ۱۰ اپلیکیشن برتر جهان با بیشترین میزان دانلود
تازه ترین آمار های منتشر شده از فصل نخست سال جاری میلادی نشان می دهد که اپلیکیشن تیک‌تاک با سبقت از واتس‌اپ و سایر برنامه های فیس بوکی، جایگاه نخست پر دانلودترین اپلیکیشن‌های جهان را به خود اختصاص داده است.
معرفی هاست‌های ایران سرور
زمانی که می‌خواهیم یک کسب و کار اینترنتی ایجاد کنیم، علاوه بر محتوایی که قرار است ارائه دهیم یا محصولاتی که می‌خواهیم بفروشیم، مواردی دیگری هم هست که باید به آنها توجه داشته باشیم.
اطلاعیه‌ وزارت رفاه در خصوص «ثبت‌نام وام یک میلیون تومانی»
پاسخ شهرداری به انتقادات اجرای طرح‌های ترافیکی از شنبه
جزییات اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌ها از شنبه- رزرو صندلی اتوبوس دربستی
ویدئو- بارش برف بهاری در تهران
ویدئو - جشن خیابانی نیمه شعبان در روزهای کرونایی تهران
از ۲۳ فروردین صرفا مشاغل «غیر پرریسک» در تهران مجاز به فعالیت‌اند
سدهای تهران در وضعیت نرمال قرار دارند- پایش مستمر بارش‌ها در استان
اختصاص ۲۱۱ میلیارد به دانشگاه شهید بهشتی برای خرید تجهیزات مقابله با کرونا
احتمال وقوع سیل در تهران- دستگاه‌ها در حالت آماده‌باش قرار گیرند
خروج یک مددجو از چرخه کارتن خوابی در شب ولادت حضرت مهدی(عج)