جزئیات ضدعفونی تهران از سوی آتش‌نشانی

11:20 ۳۰ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 319 0
جزئیات ضدعفونی تهران از سوی آتش‌نشانی

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد که ضدعفونی اماکن و فضاهای شهری پایتخت از سوی عوامل آتش‌نشانی در روزهای آتی هم ادامه خواهد داشت.

ایسنا

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا درباره ورود آتش‌نشانی تهران به موضوع ضدعفونی اماکن و فضاهای شهری پایتخت گفت: از پنج روز پیش تاکنون بیش از 100 اکیپ از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ماموریت ضدعفونی اماکن و فضای عمومی شهری را در دستورکار خود قرار داده‌اند و براین اساس در اماکن پرتردد و دارای ریسک بیشتر حاضر شده و نسب به ضدعفونی فضاها با محلول‌های ضدعفونی اقدام خواهند کرد.
وی درباره اینکه تاکنون آتش‌نشانان در چه اماکنی حضور پیدا کرده‌اند، اظهارکرد:‌ اینطور نبوده که عوامل آتش‌نشانی تنها فضاهای متعلق به شهرداری تهران را ضدعفونی کرده باشد، در همین راستا ایستگاه راه‌آهن تهران، بازار تهران، تعدادی از پل‌ها و زیرگذرهای عابر پیاده، تعدادی از پارک‌ها و بوستان‌ها، برخی از میادین میوه و تره‌بار، فرهنگسراها، صندلی‌های پارک‌ها و مبلمان شهری، ایستگاه‌های اتوبوس و پایانه‌های تاکسیرانی، لوازم بازی، برخی از پارکینگ‌ها و ... را ضدعفونی کرده‌اند.
ملکی درباره تامین مواد ضدعفونی کننده نیز گفت:‌ این مواد از سوی شهرداری تهران تامین شده و در اختیار آتش نشانی قرار گفته است تاکنون نیز مشکلی در تامین این مواد نداشته‌ایم.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پاسخ به اینکه عملیات آتش‌نشانان برای ضدعفونی اماکن و فضاهای عمومی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ خاطرنشان کرد:‌ تا هرزمان که ویروس کرونا در کشورمان و تهران سلامت شهروندان را به مخاطره بیاندازد اقدامات ما نیز برای مقابله با آن ادامه خواهد داشت.
وی درباره اینکه آیا آتش نشانی سطح معابر را نیز ضدعفونی خواهد کرد یا خیر؟ خاطرنشان کرد:‌ ضدعفونی معابر از سوی نیروهای مسلح انجام می‌شود، اما در صورت نیاز ما نیز این آمادگی را داریم که وارد عمل شویم، اما تاکنون چیزی برای ضدعفونی معابر از ما خواسته نشده است.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره اینکه خودروهای سنگین و آبپاش آتش‌نشانی نیز در عملیات ضدعفونی به‌کار گرفته خواهند شد یا خیر، ؟ خاطرنشان کرد:‌ تاکنون از خودروهای سنگین استفاده نکرده‌ایم چرا که با توجه به ماموریت از وسایل دیگر که قابل حمل باشد استفاده می‌شود.
ملکی همچنین درمورد تجهیزات مورد نیاز آتش‌نشانان برای عملیات ضدعفونی شهر تهران نیز گفت: چندین دستگاه مخزن قابل حمل موادضدعفونی‌کننده، چند دستگاه فوگر، لباس‌های مخصوص و ... برای آتش نشانان خریداری شده و در اختیارشان قرار گرفته است.
وی درباره سلامت آتش‌نشانان نیز به ایسنا گفت:‌آتش نشانانی که در عملیات ضدعفونی حضور دارند، دارای لباس‌های مخصوص، دستکش و ماسک هستند و وضعیت سلامتیشان نیز رصد می‌شود، آتش‌نشانانی که در ایستگاه‌ها حضور دارند نیز از موادضدعفونی کننده استفاده کرده و خوشبختانه تاکنون گزارشی از ابتلا نداشته‌ایم.
ملکی همچنین درباره اینکه آیا می‌توان از آتش‌نشانی برای ضدعفونی اماکن خصوصی نیز دعوت کرد، گفت: فعلا مراکز عمومی و فضاهای شهری در اولویت قرار دارد و چنین امکانی از سوی آتش‌نشانی وجود ندارد که برای ضدعفونی ساختمان‌های شخصی یا فضاهای عمومی وارد عمل شوند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مورد زمان فعالیت تیم‌های ضدعفونی در تهران نیز خاطرنشان کرد:‌ این تیم‌ها به شکل 24 ساعته فعالیت می‌کنند اما با توجه به اینکه خلوتی معابر بسیار مهم است، فضاهایی مانند بازار تهران و ... در هنگام بامداد و نیمه شب ضدعفونی می‌شود.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

آموزش و پرورش
آموزش و پرورش

آخرین اخبار

رئیس کمیسیون اروپا: برای مقابله با کرونا به طرح مارشال نیاز داریم
رئیس کمیسیون اروپا خواستار سرمایه‌گذاری کلان این قاره برای مقابله با شیوع کرونا ویروس و ارائه یک به اصطلاح "طرح مارشال" برای این منظور شد.
رویترز: آمریکا یک میلیارد دلار از کمکهایش به نیروهای امنیتی افغانستان را کاهش می‌دهد
خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع آگاه گزارش کرد، آمریکا قصد دارد یک میلیارد دلار از کمک‌های اعطایی خود به افغانستان را با برداشتن از بودجه نیروهای امنیتی این کشور کاهش دهد.
هشدارآمریکا نسبت به تداوم اختلافات سیاسی در افغانستان
وزارت امور خارجه آمریکا با هشدار نسبت به تداوم وضعیت موجود و اختلافهای سیاسی در افغانستان، بر ضرورت تشکیل یک دولت فراگیر در این کشور تاکید کرد و نسبت به احمال قطع کمک‌ها به افغانستان هشدار داد.
پخش روزانه برنامه «آغازین» ویژه دانش‌آموزان از شبکه دو سیما
معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از پخش روزانه برنامه آغازین ویژه دانش آموزان از شبکه دو سیما خبر داد.
فشارها بر سندرز برای کناره‌گیری افزایش یافت
برخی از معانان و طرفداران «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت و یکی از دو نامزد نهایی دموکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا از وی خواسته‌اند تا از ادامه رقابت درون حزبی کناره‌گیری کند تا مسیر برای معرفی شدن «جو بایدن» به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا هموار شود.
راه حل جدید کهکشانی های مادرید  برای جذب یک ستاره
با افزایش سن هافبک های رئال مادرید، زین الدین زیدان در تابستان امسال به دنبال خرید یک هافبک جدید بوده و نام فابین رویز، بازیکن باکیفیت ناپولی در این فصل در فهرست خرید تیم اسپانیایی قرار گرفته است. مدیر برنامه این بازیکن چند روز قبل مدعی شد کهکشانی ها برای خرید فابین رویز وارد عمل شده و با او مذاکره کرده اند.
لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز دستگیر شد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از دستگیری ۵۵ نفر از زندانیان متواری و لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز خبر داد.
تعطیلات ناشی از کرونا به نفع این ستاره فوتبال
در شرایطی که در حساس ترین مقطع فصول فوتبال در اروپا قرار داشتیم، به یکباره شیوع ویروس کرونا همه مسابقات را تعطیل کرد و شاید این تعطیلی توفیقی احباری برای کریستیانو رونالدو، ستاره 35 ساله و گلزن یوونتوس بود تا برای ماه های آتی از آمادگی کامل برخوردار باشد.
هشدار نسبت به ترکیب مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده
فوق تخصص ریه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، نسبت به خطرات ناشی از ترکیب ضدعفونی کننده‌های مختلف با یکدیگر و تماس مستقیم با بخار این مواد شیمیایی هشدار داد.
آخرین جزئیات پرونده مزد ۹۹
قبل از آغاز سال ۹۹ چندین جلسه شورای عالی کار بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان و دولت برای تعیین دستمزد ۹۹ کارگران تعیین شد و در نهایت در واپسین روزهای سال با برگزاری جلسات طولانی بدون نتیجه پایان و پرونده مزد ۹۹ همچنان باز است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مزایای خرید ماهی از زدبازار
خرید ماهی با کیفیت یکی از بهترین انتخاب‌های شما خواهد بود، زیرا ماهی بهترین منبع اسیدهای چرب امگا ۳ است که برای بدن و مغز شما فواید بسیار زیادی دارد.
پینکت؛ آماده همکاری با تمام فروشگاه‌های زنجیره‌ای در پویش «از خانه بخریم»
پینکت به عنوان پلتفرمی ویژه برای خرید آنلاین از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین میادین میوه و تره‌بار با شیوع ویروس کرونا و کمک به در خانه ماندن شهروندان، برنامه توسعه خود را سرعت بخشیده و آماده همکاری با فروشگاه‌های زنجیره‌ای جدید برای رفع نیازهای کاربران است.
هشدار ترامپ درباره گسترش ویروس کرونا در آمریکا
رئیس جمهوری آمریکا به مردم این کشور تاکید کرد تا خود را برای یک هفته دشوار آمده کنند؛ "چون ویروس کرونا گسترش زیادی داشته و مرگ و میر افزایش می‌یابد."
عفو چند هزار زندانی مراکشی از ترس شیوع کرونا
پادشاه مراکش به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا در زندان‌ها دستور عفو بیش از 5000 زندانی در این کشور را صادر کرد.
شرکت آمریکایی اتهام مصادره محموله ماسک‌ آلمان را تکدیب کرد
شرکتی آمریکایی که به مصادره هزاران ماسکی متهم شده است که قرار بوده به دست پلیس آلمان برسد، اتهامات وارده به خود را تکذیب کرد.
ضوابط و تسهیلات جدید تردد مشمولان وظیفه غایب و غیرغایب مقیم خارج از کشور
دستگیری ۶۱۳ مجرم فراری در پایتخت
اعلام صنوف مجاز به فعالیت در پایتخت طی بحران کرونا
دستگیری بیش از ۵۰۰ خرده فروش موادمخدر پایتخت در نوروز
طرح جدید پلیس برای جمع آوری معتادان متجاهر
جریمه نیم میلیون تومانی بیش از ۲۷ هزار خودرو در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی
کشف بیش از 11 هزار ماسک غیربهداشتی در اراک
مرگ راننده در حریق تانکر حمل سوخت
۱۹ کشته در درگیری مسلحانه کارتل‌های مکزیک
انفجار مرگبار در یک معدن زغال سنگ در کلمبیا