پیگیری فوق‌العاده ویژه برای مشاغل آموزشی

10:27 ۳۱ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 391 0
پیگیری فوق‌العاده ویژه برای مشاغل آموزشی

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از پیگیری فوق‌العاده ویژه برای مشاغل آموزشی خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، علی الهیار ترکمن با بیان اینکه دولت در جهت برقراری عدالت و رفع تبعیض بین کارکنان، با افزایش۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری موافقت کرد، گفت: در خلال اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری برخی از دستگاه‌ها از تمام یا بخشی از این امتیازات استفاده کرده بودند، که در این مرحله یا افزایشی نخواهند داشت و یا افزایش آن‌ها کم خواهد بود.
وی افزود: برخی از دستگاه‌ها که تاکنون استفاده نکرده بودند رقم بیشتری به حقوقشان اضافه می‌شود و از این حیث همه کارکنان در دریافت ۵۰ درصد امتیازات برابر می‌شوند.
پیگیری فوق‌العاده ویژه برای مشاغل آموزشی معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع خاطرنشان کرد: از آنجا که فوق‌العاده ویژه آیتمی است که می‌تواند بین حقوق کارکنان اداری و آموزشی تفاوت ایجاد کند، موضوع فوق العاده ویژه مشاغل آموزشی را نیز پیگیری می‌کنیم.
وی با اشاره به اجرای افزایش 50 درصدی فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، اظهار کرد: افزایش حقوق یا هر فوق‌العاده‌ای باید در چارچوب و بستر قانون خدمات کشوری باشد.
الهیار تصریح کرد: در فصل دهم قانون خدمات کشوری میزان حقوق و مزایای یک کارمند مشخص می‌شود و یک بار دولت در سال 94 فرهنگیان را رتبه‌بندی کرد و با مصوبه‌ای تحت عنوان رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان اجرا کرد و تحت عنوان یکی از آیتم‌های فصل دهم یعنی حق شغل، یک عددی را از 15 تا 50 درصد اضافه کرد. وقتی حرف از میانگین می‌شود حد وسط است و ممکن است یک گروهی پایین‌تر یا گروهی بالاتر از میانگین باشند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در شرح حکم این معلمان، نام آن افزایش حق شغل حرفه‌ای گذاشته شد، گفت: در قانون مدیریت خدمات کشوری، 9 آیتم داریم که یکی حق شغل است و دیگر هیچ پسوند و پیشوندی ندارد اما آن زمان به صورت رسمی حق شغل حرفه‌ای ابلاغ شد.
وی در ادامه اضافه کرد: در سال 98 و با پیگیری‌هایی که انجام شد دولت تصمیم گرفت براساس آیتم‌های قانون مدیریت خدمات کشور، رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان را اعمال کند و این بار به جای یک آیتم از فصل دهم، 3 آیتم از فصل دهم یعنی حق شغل، حق شاغل و فوق‌العاده شغل افزایش یافت.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اذعان کرد: در ابتدا گفته شد که هرکس در رتبه‌بندی قبلی در هر رتبه‌ای قرار داشت، عینا به رتبه‌های جدید انطباق پیدا کند یعنی کسی که در رتبه 5 بود عینا به رتبه 5 با افزایش ناشی از رتبه‌بندی جدید منتقل شد و رقمی بین350 تا یک میلیون تومان برای معلمان افزایش ایجاد کرد.
الهیار تاکید کرد: وقتی حرف از میانگین می‌شود حد وسط  است و ممکن است یک گروهی پایین‌تر یا گروهی بالاتر از میانگین باشند.
وی گفت: به عبارت دیگر وقتی می‌گوییم میانگین رتبه‌بندی 700 هزار تومان افزایش حقوق را نشان می‌دهد به این معنی نیست که حقوق همه فرهنگیان 700 هزار تومان رشد داشته است.
با اجرای فصل دهم برای همه فرهنگیان هیچ حقوقی از آنان کم نشد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه براساس مصوبه سال 98، رتبه‌بندی را انجام دادیم و همه اقدامات انجام شد، اظهارکرد: دولت تصمیم گرفت تا تمام آیتم‌های فصل دهم را ارتقا دهد و سازمان برنامه و بودجه بخشنامه‌ای به دستگاه‌ها ابلاغ کردند که هرکدام از کارکنان دولت که امتیازات فصل دهم آنها کمتر از 50 درصد است و دچار تبعیض با کارکنان دیگر شده است به 50 درصد برسانیم.
وی افزود: ما باید یک تصمیم اساسی می‌گرفتیم یا مانند سال 94 فقط رتبه‌بندی را برای معلمان ادامه می‌دادیم و یا اینکه پایه  حقوق را درست می‌کردیم و به یک نقطه تثبیت می‌رساندیم در واقع بحث افزایشات فصل دهم را عملی می‌کردیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه با اجرای فصل دهم برای همه فرهنگیان هیچ حقوقی از آنان  کم نشد،گفت: فقط فاصله بین رتبه‌ها از بین رفت و همه کسانی که زیر 50 درصد امتیاز بودند، آیتم‌هایشان ارتقا پیدا کرد و به عدد بالاتر رسید.
وی ادامه داد: در نتیجه فاصله بین رتبه‌ها از بین رفت و فاصله‌ای نیز بین نیروهای اداری وآموزشی اتفاق افتاد وآن هم به دلیل فوق العاده ویژه بود که طبق قانون مختص به نیروهای اداری است و ما قانوناً نمی‌توانیم به نیروهای آموزشی فوق‌العاده ویژه پرداخت کنیم.
وی با بیان اینکه آیتم‌های دیگر مانند عائله‌مندی اولاد یا سختی‌کار، ضریبی از اینهاست، گفت: فوق‌العاده ویژه ضریبی از همه است و ممکن است فردی براین اساس یک میلیون و 500 هزار تومان فوق‌العاده ویژه گرفته باشد.
 الهیار بیان کرد: همه دستگاه‌های دولتی، بدون هیچ آزمونی امتیازات کارکنان خود را به 50 درصد رساندند و اگر این کار را نمی‌کردیم معلمان نمی‌توانستند از حق و حقوق خود استفاده کنند همانطور که در سال 94 اتفاق افتاد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در سال ٩۴ دولت در ابتدا برای آموزش و پرورش فوق العاده حرفه‌ای ایجاد کرد و چند ماه بعد، همین را برای سایر کارکنان فراهم کرد و امتیازات فصل دهم کارکنان دولت را به متوسط 35 درصد رساند و آن موقع تفاوت حقوق بین کارکنان آموزش و پرورش و سایر کارکنان دولت زیاد شد.
 پرداخت ماهانه حقوق 4400 میلیارد تومان وی با بیان اینکه حدود 450 میلیارد تومان بار مالی اجرای رتبه‌بندی و افزایشات فصل دهم هم حدود 650 میلیارد تومان است یعنی ماهانه 1100 میلیارد تومان می‌شود که وارد حقوق کردیم و تخصیص آن را از خزانه دریافت کردیم .
الهیار با اشاره به اینکه در حال حاضر پرداخت ماهانه حقوق 4400 میلیارد تومان است که قبلا 3300 میلیارد تومان بود،گفت: تعداد نیروهای آموزش و پرورش 880 هزار نفر است و اگر رقم 1100 میلیارد تومان را بر تعداد نیروهای آموزش و پرورش تقسیم کنیم، رقم یک میلیون و 500 هزار تومان می‌شود.
وی با اشاره به مصاحبه اخیر با رسانه‌ها خاطرنشان کرد: در آنجا روی صحبت من، فرهنگیان بود و نه فقط معلمان و منظور از فرهنگیان همه کارکنان وزارت آموزش و پرورش اعم از اداری، آموزشی و رسته‌های مختلف است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اذعان کرد: در آن مصاحبه گفتم که میانگین حقوق یک میلیون و 500 هزار تومان افزایش داشته است و زمانی حرف از میانگین می‌زنیم یعنی یک عده پایین‌تر از این مبلغ هستند و آن افرادی که اعتراض می‌کنند همان کسانی هستند که رتبه‌شان بالاست و این افزایش شامل آنها نشده است.
الهیار تصریح کرد: قبول داریم با این کار فاصله بین رتبه‌بندی برداشته شد ولی زمینه برای اجرای رتبه‌بندی از بین نرفته است. از سوی دیگر مطمئن باشید وقتی ضریب افزایش حقوق سال 99 بیاید، می‌بینید چگونه خود را نشان می‌دهد و یکساعت حق التدریس چگونه محاسبه می‌شود.
 الهیار با بیان اینکه در حال حاضر که فاصله رتبه‌بندی از بین رفته است باید به سراغ اصلاح ضرایب رتبه‌بندی برویم،گفت: در این راستا پیشنهاد فوق العاده ویژه را برای نیروهای آموزشی مطرح کرده‌ایم که درآن براساس ضرایبی، فوق العاده ویژه به نیروهای آموزشی تخصیص دهیم و به نظرم برخی فرهنگیان نباید زود قضاوت کنند.
وی تاکید کرد: از سال 86 به این طرف که قانون مدیریت خدمات کشوری آمد تاکنون امتیازات فصل دهم به 50 درصد نرسیده است و همیشه پایین‌تر از کارکنان دولت بود و الان به 50 درصد رسیده است و ما از امکان و ظرفیتی که داشتیم، استفاده کردیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مصوبه رتبه‌بندی لغو نشده است، گفت: ما در تلاش هستیم فوق العاده ویژه برای نیروهای آموزشی شکل بگیرد و آن زمان تفاوت‌های حرفه‌ای مشخص می‌شود.
بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، الهیار در پایان گفت: معلمان اعتماد کنند و صبور باشند تا بتوانیم فوق‌العاده ویژه نیروهای آموزشی را به سرانجام برسانیم.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

آیا استرس موجب بیماری می‌شود؟
فردی که به طور مداوم استرس را تجربه می کند، ممکن است متوجه علائمی مانند الگوهای نامنظم غذا خوردن، دشواری در به خواب رفتن، یا مشکلات قلبی و سیستم ایمنی شود.
لغو جام جهانی تیراندازی هند و باکو به دلیل گسترش کرونا
با اعلام فدراسیون جهانی تیراندازی مسابقات جام جهانی هند و باکوی آذربایجان به دلیل گسترش ویروس کرونا لغو شد.
پیام یونسکو به مناسبت روز جهانی ورزش: در این دوران ورزش ترویج دهنده همبستگی و امید است
مدیر کل یونسکو به مناسبت روز جهانی ورزش برای توسعه و صلح پیامی را منتشر کرد.
هری کین: تمام این تعطیلات کنار خانواده بودم
مهاجم ملی پوش تیم تاتنهام عنوان کرد تعطیلات بازی‌ها به خاطر کرونا باعث شد او زمان بیشتری با خانواده اش سپری کند.
معاون نخست‌وزیر لهستان کناره‌گیری کرد
معاون نخست‌وزیر لهستان امروز (دوشنبه) در اعتراض به برنامه حزب حاکم قانون و عدالت برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور از سمتش استعفا داد.
کمیسیون امنیتی پارلمان عراق: عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از عراق صحت ندارد
کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد، عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از عراق "کذب" است.
کسب و کارهای پرریسک همچنان تعطیل- ترددهای بین استانی، ممنوع
معاون وزیر بهداشت ضمن تشریح اقدامات این معاونت برای مقابله با کرونا گفت: قرار است برای گام دوم فاصله گذاری های اجتماعی، سامانه ای را طراحی کنیم تا ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار صنعت و کارگاه برای رصد هر چه بیشتر موارد بهداشتی در آن ثبت نام کنند.
روند بهبود بیماران در کمیجان شیب صعودی به خود گرفته است
استاندار مرکزی گفت: روند بهبود بیماران در کمیجان شیب صعودی به خود گرفته است.
راهنماهای گام دوم مبارزه با کووید 19 منتشر شد
مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از انتشار راهنماهای گام دوم مبارزه با کووید 19 خبر داد.
وزیر کشور: صنوف باید پیش از فعالیت گواهی سلامت دریافت کنند
وزیر کشور اعلام کرد: همه اصناف و مشاغلی که بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تا پایان فروردین فعالیت خود را از سر می گیرند باید پیش از آن، گواهی سلامت از وزارت بهداشت دریافت کنند و در مغازه ها نیز اهم محورهای پروتکل های بهداشتی در زمینه این بیماری را در معرض دید مردم قرار دهند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جاسوس‌بازی با کرونا
«‌اپیدمی ویروس کرونا که در امروز در تمام کشورها گسترش پیدا کرده است، موضوعی نیست که تنها به حوزه بهداشت عمومی ارتباط داشته باشد. این بیماری تهدیدهایی بی‌سابقه‌ برای امنیت ملی و بین‌المللی کشورها ایجاد می‌کند و همان‌طور که رهبران بسیاری از کشورها عنوان کرده‌اند، با توجه به تلفات زیاد، مبارزه با این ویروس تفاوت چندانی با جنگ‌های بزرگ و پرهزینه ندارد. در این میان سرویس‌های اطلاعاتی هم مانند زمان وقوع درگیری‌های نظامی، نقشی اساسی برای مقابله با ویروس کرونا دارند و این نقش‌آفرینی مثل همیشه در سایه انجام می‌شود.»
تلویزیون فریب خورد؟
آیا واقعا تلویزیون درباره سریال پایتخت و آن سکانس خبرسازش برگ‌خورده و غافل‌گیر شده یا این‌گونه تظاهر می‌کند؟
دلایل تغییر حال و هوای سریال «پایتخت»
در روزهای پایانی نوروز، بینندگان و دنبال‌کنندگان سریال «پایتخت ۶» طبق معمول منتظر قسمت‌های پایانی این فصل از این مجموعه دنباله‌دار بودند. طبعا هر فرجامی برای این مجموعه از سوی بینندگان آن متصور بود جز آنچه آقای کارگردان طی خبری اعلام کرد.
پیروزی درخشان شطرنج بازان ایران مقابل روسیه
تیم شطرنج آنلاین ایران طی دیداری در لیگ جهانی مقابل روسیه درخشید و موفق شد این حریف قدرتمند را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.
سارا شیربیگی: بهترین اتفاق ۹۸، حضور در جمع برترین‌های فوتسال جهان بود
ملی‌پوش فوتسال بانوان قرار گرفتن در لیست برترین بازیکنان جهان را بهترین خاطره خود از سال ۹۸ می‌داند.
پیگیر فضای ایزوله ارتباط دهنده معلم و دانش‌آموزیم- مدارس تا دو هفته دیگر تعطیل است
برای ایجاد محیط امن بهداشتی در مدارس با چالش‌ روبه‌رو هستیم
تداوم آموزش دانش‌آموزان استثنایی - سیاست‌های دوازده‌گانه آموزش و پرورش استثنایی
احتمال اتمام امتحانات دبیرستانی‌ها در تیر-برگزاری کنکور؛دو هفته تا 20 روز بعد از پایان امتحانات
پخش روزانه برنامه «آغازین» ویژه دانش‌آموزان از شبکه دو سیما
ورود دانش آموزان نخبه به فرایند تألیف کتاب‌های درسی
کارنامه قابل قبول معلمان در آموزش های مجازی-دورکاری به معنی استراحت نیست
ابلاغ اعتبار ۱۰۰ میلیاردی برای تجهیز هنرستان‌ها
عدم اعمال رتبه‌بندی یا افزایش۵۰ درصدی امتیازحقوق برای بازنشستگان سال ۹۸
برنامه‌های درسی روز یکشنبه هفدهم فروردین شبکه‌های آموزش و چهار