بسیاری از بازارایان نگران آینده کسب و کار خود هستند

09:52 ۲۴ روز و ۱۹ ساعت پیش ایسنا 91 0
بسیاری از بازارایان نگران آینده کسب و کار خود هستند

نماینده مردم هرمزگان در مجلس گفت: اگر به سمت اجرای طرح ها و بسته‌های کمکی مالیاتی پیش نرویم بازار هرمزگان در ماه‌های آینده دچار مشکلات مستقیم از جمله رکود و غیرمستقیم همانند از دست رفتن فرصت‌های شغلی نیز می‌شود.

ایسنا

حسین هاشمی تختی روز گذشته(۱۵ اسفند) در تماس با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، افزود: با توجه به شیوع بیماری کوئید ۱۹ متاثر از ویروس کرونا، در این شرایط خاص، نیازمند تهمیدات ویژه و بخشودگی مالیاتی با هدف کمک به بازار و صنوف هستیم.
وی ادامه داد: تعطیلی بخشی از صنوف و بنگاه‌های اقتصادی نگرانی‌های عدیده‌ای را برای همه به وجود آورده و معتقدیم تبعات تعطیلی‌های متاثر از شیوع کرونا می تواند بر روی طراز درآمدی فعالان بازار تاثیر گذاشته و از طرفی آنها را با مشکل در پرداخت مالیات‌ها مواجه کند که باید از الان برای آن چاره ای اندیشید.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور نیز در پاسخ به پیشنهادات ارائه شده، اضافه کرد: چندین فرم و آیتم در راستای کمک به بازار و جلوگیری از مشکلات متصور را می‌توانیم مدنظر داشته باشیم که در همین راستا پیشنهاداتی را با قوای سه‌گانه مطرح خواهیم کرد که امیدواریم نظر نماینده مردم هرمزگان و جامعه صنوف و بازاریان این استان اقتصادی تامین گردد.
امیدعلی پارسا ادامه داد: برخی از مباحث مدنظر، خواستار تصویب قوانین ویژه و مصوبه سران قواست، اما در مباحثی همانند بخشودگی‌های جرائم که در اختیار سازمان امور مالیاتی است، مقرر کرده ایم از تاریخ دهم اسفند جاری تا ۳۰ خرداد سال ۹۹ هر کس که بدهی مالیاتی دارد، در صورت عدم توان پرداخت، شامل جریمه بعدی نشود.
 وی اظهار کرد: در همین راستا تصمیم بر این شده است، افرادی که موعد پرداخت جریمه و یا بدهی‌هایشان اسفندماه جاری بوده و بخشودگی شامل آنها شده و عدم توان پرداخت آنرا به خاطر تعطیلی‌های اخیر از دست داده اند نیز بتوانند از خرداد ۹۹ به بعد کماکان از این امتیاز برخوردار باشند.
هاشمی تختی در ادامه این تماس تلفنی اضافه کرد: بیشترین درآمد صنوف هرمزگان در چند ماهه پایانی سال است و در وضعیت کنونی با توجه به تعطیلات اجباری برای جلوگیری از شیوع کرونا و عدم مسافرت گردشگران، درآمد صنوف به طرز چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.
 نماینده مردم هرمزگان همچنین خواستار اخذ مالیات براساس میزان واقعی درآمد صنوف شد و افزود: اگر به سمت اجرای طرح ها و بسته‌های کمکی مالیاتی پیش نرویم بازار هرمزگان در ماه‌های آینده دچار مشکلات مستقیم از جمله رکود و غیرمستقیم همانند از دست رفتن فرصت‌های شغلی نیز می‌شود.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

مجلس
مجلس

آخرین اخبار

آمریکا در شمال و غرب عراق پاتریوت مستقر کرد- اعلام آمادگی حشد شعبی برای پاسخ به هر ماجراجویی
خبرگزاری فرانسه دوشنبه شب فاش کرد که آمریکا سامانه دفاع موشکی پاتریوت را در پایگاه نظامی‌اش در اربیل و پایگاه عین الأسد در استان الانبار عراق مستقر کرده است.
چند راهکار برای مقابله با طرح‌واره‌های ذهنی برای کاهش زنجیره کرونا
رئیس انجمن روانشناسی تربیتی ایران نحوه ترک رفتارهای اشتباه برای مقابله با کرونا را از طریق شبیه‌سازی ذهنی توضیح داد و گفت: بر اساس سنت‌های فرهنگی در طول تاریخ، طرحواره‌ای با پشتوانه فرهنگی در مردم شکل گرفته است که روز سیزده بدر را در طبیعت بگذرانند؛ این طرحواره در دراز مدت شکل گرفته و به راحتی قابل حذف شدن نیست اما در موقعیت خطرناک فعلی می‌تواند به یک فاجعه تبدیل شود.
شرایط برخورداری از مستمری از کارافتادگی کلی در تامین اجتماعی
قائم مقام سابق سازمان تامین اجتماعی درباره انواع از کارافتادگی و شرایط برخورداری از مستمری از کارافتادگی کلی توضیحاتی ارائه کرد.
به جای دولت باید سهم تعاونیها در اقتصاد افزایش یابد
یک کارشناس اقتصادی معتقد است برای آنکه اقتصاد کشور به سمت بهره وری برود و توان مقابله با فشارهای اقتصادی را داشته باشیم، راهی جز کاهش سهم دولت در اقتصاد و افزایش نقش تعاونی ها نداریم.
پیش بینی بازار مسکن از زبان عضو کانون انبوه سازان
یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش ارزش پول ملی، رشد قیمت مصالح ساختمانی به خصوص آهن آلات و افزایش حدود ۴۰ درصدی آن، افزایش قیمت مسکن در سال جاری را محتمل دانست.
کاهش مصرف ۳۰ میلیون بشکه ای نفت در یک ماه آینده
اقتصاددان ارشد شرکت بازرگانی کالای ترافیگورا پیش بینی کرد که تقاضای جهانی برای نفت در آوریل با از کار افتادن گردش چرخ اقتصاد جهانی بر اثر شیوع ویروس کرونا، بیش از ۳۰ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهد کرد.
توزیع ماسک بین واحدهای صنفی
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در هیئت رییسه اتاق اصناف ایران از توزیع ماسک بین واحدهای صنفی که با ارباب رجوع در ارتباط هستند خبر داد و گفت که برای تامین دستکش و مواد شوینده مورد نیاز این واحدها نیز مکاتباتی با وزارت صمت صورت گرفته است. وی همچنین خواستار اتخاذ تدابیری در زمینه پرداخت مالیات، حق بیمه کارفرما و تسهیلات بانکی برای اصناف آسیب دیده از کرونا شد.
تازه ترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا
کره جنوبی هم به جمع کشورهایی پیوست که به شهروندانش یارانه کرونایی می دهد.
رانت در عرضه اولیه‌های بورسی؛ شایعه یا واقعیت؟
پرونده بورس در سال گذشته با محبوب‌ترین بخش بازار یعنی عرضه اولیه‌های متعدد بسته شد. پرونده‌ای که با چالش‌هایی همراه بود و اتفاقاتی که درمورد عرضه اولیه یکی مانده به آخری در سال ۱۳۹۸ رخ داد، باعث شد شائبه‌هایی درمورد وجود رانت در ثبت سفارش مطرح شود. در این میان کارشناسان پیشنهاداتی درمورد جلوگیری از ایجاد چالش در عرضه‌های اولیه مطرح می‌کنند که از جمله این پیشنهادات تصمیم‌گیری درمورد باز کردن دامنه نوسان برای عرضه اولیه‌ها، اجرای صحیح بوک بیلدینگ و عدم ورود عرضه اولیه به شاخص در روزهای ابتدایی عرضه است.
مجلس یازدهم اولویتی جز جراحی اقتصادی ندارد
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، جراحی اقتصادی را اولویت مجلس یازدهم عنوان کرد و بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه تاکید کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کمیته انضباطی در انتظار قانون شکنان لغو تمرین و مسابقه- تعیین وضعیت جدید لیگ ها تا ۲۰ فروردین
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه پرونده تیم هایی که اقدام به برگزاری تمرین یا مسابقه کنند به کمیته انظباطی فدراسیون ها ارجاع داده می‌شود، از اعمال شدیدترین برخوردها با این دسته از قانون شکنان خبر داد.
سرپرست امور مشترک فدراسیونهای ورزشی معرفی شد
با حکم وزیر ورزش و جوانان، علی رضا خسروی سرپرست اداره کل امور مشترک فدراسیونهای ورزشی شد.
رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک: تسریع در اعلام تاریخ جدید بازی‌های توکیو اتفاق خوبی بود
رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک گفت: تسریع در اعلام تاریخ جدید بازیهای پارالمپیک توکیو اتفاق خوبی بود و فرصت خوبی است تا فرآیند کسب سهمیه تکمیل شود.
پرتابگران دیسک ایران در بلاروس: مشکل مالی نداریم اما ویزایمان را تمدید نمی‌کنند
دو پرتابگر دیسک ایران که در اردوی بلاروس هستند، می‌گویند مشکل مالی ندارند و تمام مبلغ مورد نیاز اردوی خود را از فدراسیون دریافت کرده‌اند.
توضیح باخ در مورد تاریخ جدید بازی‌های المپیک
رییس کمیته بین المللی المپیک در مورد تعیین تاریخ جدید المپیک توکیو توضیحاتی را به کشورها ارائه کرد.
مجلس یازدهم اولویتی جز جراحی اقتصادی ندارد
ایران از موفق‌ترین کشورها در مدیریت و مبارزه با بحران جهانی کرونا است
عارف: باید نسبت به رویگردانی جوانان از انقلاب به واسطه عملکرد مسئولان نگران بود
راهکارهای مقابله با کرونا در فراکسیون امید بررسی می‌شود
امکان برگزاری جلسات مجلس با استفاده از تلکنفرانس تلویزیونی با کمک صدا و سیما
۴۲ نماینده مجلس خواستار برگزاری جلسات مجلس با قید فوریت شدند
پارسایی خواستار تشکیل جلسات علنی مجلس شد
شاعری: دولت باید برای مقابله با سیل اصل پیشگیری را مقدم بداند
طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری و دغدغه‌هایی که رفع نشد
گفتگوی عارف با فرمانده سپاه تهران و وزاری علوم و آموزش و پرورش درباره مقابله با کرونا