رییس جامعه هتلداران: نگفتیم پول مردم را نمی دهیم

10:50 ۳۱ روز و ۷ ساعت پیش ایسنا 150 0
رییس جامعه هتلداران: نگفتیم پول مردم را نمی دهیم

رییس جامعه هتلداران ایران درباره سرپیچی برخی از هتل ها از بخشنامه لغو سفر و گرفتن جریمه کنسلی از مردم، گفت: نگفته‌ایم پول مردم را نمی‌دهیم. اتفاقا هتل ها را به استرداد کامل وجوه کنسلی تشویق می‌کنیم. اگر تخلفی شده است، مردم شکایت کنند.

ایسنا

به گزارش ایسنا، هتل ها جزو نخستین گروهی بودند که به بخشنامه «لغو سفر» و استرداد بدون کسر جریمه اعتراض کردند. نامه رییس جامعه هتلداران ایران که بلافاصله بعد از ابلاع بخشنامه معاون گردشگری منتشر شد، هتل های زیادی را بر آن داشت تا به دستورالعمل صادره از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی متعهد نباشند و از آن سرپیچی کنند. این واکنش حتی استرداد هزینه کنسلی سفر را در آژانس های مسافرتی تحت شعاع قرار داد، بعضی از آژانس ها با بهانه قرار دادن آن نامه جامعه هتلداران ایران و خودداری برخی هتل ها از بازگشت کامل هزینه های کنسلی، جریمه ای را با عنوان خسارت کنسلی، از مردم گرفتند.
این کشمکش حدود یک هفته ادامه داشت تا آنجا که دولت اعلام حمایت از صنعت گردشگری در بحران ویروس کرونا کرد و جامعه هتلداران که تا پیش از این، گفته بود به بخشنامه «لغو سفر» معترض است و برخی اعضای آن هم اعلام کرده بودند به آن بخشنامه عمل نمی کنند، چرخشی در مواضع قبلی نشان داد. جمشید حمزه زاده به ایسنا گفت: در نامه‌ای که خطاب به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نوشتم، نگفته‌ام که وجوه دریافتی را استرداد نمی‌کنیم، کما این‌که بیشتر هتل‌ها از روز اول که شیوع ویروس کرونا تایید و سفرها لغو شد، بازپرداخت‌ها را کامل انجام داده اند. ما در آن نامه به بخشنامه به لحاظ شکلی اعتراض داشتیم که علت اصلی آن، خسارت سنگین ناشی از کنسلی‌ها بود که هتل ها باید متحمل شوند.
او ادامه داد: هتل ها در سیل نوروز ۹۸ درحالی که کل کشور درگیر نبود، حدود ۵۰ میلیارد تومان خسارت ناشی از کنسلی پرداخت کردند، بدون آن که دولت در تحمل این خسارت کمکی کرده باشد، حجم این خسارت در بحران ویروس کرونا سنگین تر هم شده است اما خوشبختانه این بار دولت تسهیلاتی را در مالیات، قبوض حامل های انرژی و بیمه کارفرمایی برای صنعت گردشگری درنظر گرفته است.
رییس جامعه حرفه ای هتلداران ایران درباره خودداری برخی هتل ها در استرداد کامل وجوه کنسلی بدون کسر جریمه، اظهار کرد: بیشتر هتل ها هزینه را برگرداندهاند، ما همه هتل ها را به استرداد کامل وجوه تشویق می‌کنیم. در هتل‌های زیرمجموعه خودم هم یک ریال نگه نداشته ایم و نگفته‌ام پول مردم را نمی‌دهیم. اگر هتل خسارتی از مردم دریافت کرده حتما باید دلایل و مستندات مشخصی داشته باشد و اگر این مستندات برای مردم موجه نیست می‌توانند به کارگروه شکایت در اداره‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها مراجعه کنند، حتما رسیدگی خواهد شد.
حمزه زاده با اشاره به این که درحال حاضر کل هتل ها حدود ۵ درصد مسافر دارند، افزود: غیر از هتل‌های قم، اردبیل، گیلان و بخشی از مازندارن که به دستور استانداران تعطیل شده‌اند، در سایر استان‌ها مراکز اقامتی خودجوش تعطیل کرده اند، مسافر نیست که هتل ها باز باشند. بیشتر هتل های این شهرها هم هزینه کنسلی را طبق درخواست استانداران کامل برگردانده اند یا تاریخ حضور مسافر را توافقی جابه جا کرده اند.
 


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تسهیل استفاده از سرویس‌های ابری برای استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای خُرد
ابر آروان به‌منظور حمایت از استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای خُرد که در وضعیت کرونا صدمات بسیاری دیده‌اند، با افزایش ۲.۵ برابری بازه‌ی رایگان محصول CDN، افزودن فیچرهای جدید به سطح رایگان محصولات امنیت ابری، عدم افزایش قیمت پشتیبانی پایه و محصولات ویدیویی خود تلاش کرد به سهم خود استفاده از سرویس‌های ابری را برای این دسته از کسب‌وکارها تسهیل کند.
قدردانی دانشگاه علوم پزشکی قم از بانک رفاه
در پی خدمات بانک رفاه کارگران به کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا فعالیت می کنند، دانشگاه علوم پزشکی قم طی نامه‌ای از تلاش‌ها و خدمات ارزنده این بانک تقدیر به عمل آورد.
راهنمای طراحی و چاپ کارت ویزیت آرایشگاه مردانه + نمونه
امروزه تجارت و کسب‌وکارهای مختلف برای معرفی خود و برقراری ارتباط با مخاطبین مورد نظر به دنبال روش‌های‌ هوشمندی هستند. یکی از این روش‌های کاربردی و شناخته شده، استفاده از کارت ویزیت مختص آن تجارت است.
چرا مشروطه به دموکراسی منجر نشد؟‌
هنوز چند سالی از پیروزی مشروطه نگذشته بود که ماتم و پرسش این که «چرا مشروطه و دموکراسی در ایران شکست خورد؟» آغاز شد؛ پرسشی که هنوز هم ادامه دارد. با این‌ حال، پرسش‌کنندگان به ‌این نکته توجه ندارند که در اروپا، تحول دموکراسی‌خواهی پس از نیل به‌ آزادی‌های اولیه و برقراری حکومت قانون شکل گرفت و پس از آن پدید آمد که بیش از ۶۰ درصد آن جوامع، به‌ سواد و فرهنگی مدنی و شناخت حقوق سیاسی خود دست یافتند و آن تحول متکی بر ‌ضخامت بیشتر این قشر فرهنگ‌مدار بود. در حالی‌ که در دوران مشروطه، ۹۵ درصد مردم ایران روستانشین و در همین حدود بی‌سواد و ناآشنا به ‌حقوق سیاسی خود بودند.»
چرا ترافیک؟
در قضیه کرونا زیان به فرد فرع بر زیانی است که او به دیگران وارد می‌کند. او باید در برابر انتقال ویروس به دیگران مسئولیت‌پذیر باشد. برخی از ما هنوز یاد نگرفته‌ایم که چگونه در برابر جامعه و دیگران مسئولیت‌پذیر باشیم. ریشه این بی‌مسئولیتی را باید در نظام آموزشی کشور جست‌وجو کرد.‌
خرده روایت‌های زن و شوهری
کرونا روابط خانوادگی را زخم زده یا زخم‌ها را بهبود بخشیده است؟
اهدای اقلام ورزشی به کادر درمانی بیمارستان‌های تهران
دومین مرحله از اقلام ورزشی به کادر درمانی چند بیمارستان‌ تهران اهدا شد.
شهنازی: تیم‌ملی والیبال نیازمند مربی خارجی با رزومه است
کارشناس والیبال ایران معتقد است که تیم ‌ملی برای موفقیت در رقابت‌های المپیک، باید با یک مربی خارجی باتجربه ‌و با رزومه راهی ژاپن شود.
نیمار: مرگ کوبی برایانت روی من خیلی اثر گذاشت
مهاجم پاری سن ژرمن اعلام کرد از مرگ ستاره سابق NBA خیلی ناراحت شده است.
ویدئو سلفی رونالدینیو در زندان
ستاره بازنشسته برزیلی که در زندان به سر می برد یک ویدئو از خود منتشر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جاسوس‌بازی با کرونا
«‌اپیدمی ویروس کرونا که در امروز در تمام کشورها گسترش پیدا کرده است، موضوعی نیست که تنها به حوزه بهداشت عمومی ارتباط داشته باشد. این بیماری تهدیدهایی بی‌سابقه‌ برای امنیت ملی و بین‌المللی کشورها ایجاد می‌کند و همان‌طور که رهبران بسیاری از کشورها عنوان کرده‌اند، با توجه به تلفات زیاد، مبارزه با این ویروس تفاوت چندانی با جنگ‌های بزرگ و پرهزینه ندارد. در این میان سرویس‌های اطلاعاتی هم مانند زمان وقوع درگیری‌های نظامی، نقشی اساسی برای مقابله با ویروس کرونا دارند و این نقش‌آفرینی مثل همیشه در سایه انجام می‌شود.»
تلویزیون فریب خورد؟
آیا واقعا تلویزیون درباره سریال پایتخت و آن سکانس خبرسازش برگ‌خورده و غافل‌گیر شده یا این‌گونه تظاهر می‌کند؟
دلایل تغییر حال و هوای سریال «پایتخت»
در روزهای پایانی نوروز، بینندگان و دنبال‌کنندگان سریال «پایتخت ۶» طبق معمول منتظر قسمت‌های پایانی این فصل از این مجموعه دنباله‌دار بودند. طبعا هر فرجامی برای این مجموعه از سوی بینندگان آن متصور بود جز آنچه آقای کارگردان طی خبری اعلام کرد.
پیروزی درخشان شطرنج بازان ایران مقابل روسیه
تیم شطرنج آنلاین ایران طی دیداری در لیگ جهانی مقابل روسیه درخشید و موفق شد این حریف قدرتمند را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.
سارا شیربیگی: بهترین اتفاق ۹۸، حضور در جمع برترین‌های فوتسال جهان بود
ملی‌پوش فوتسال بانوان قرار گرفتن در لیست برترین بازیکنان جهان را بهترین خاطره خود از سال ۹۸ می‌داند.
ˮکروناˮ صنعت گردشگری را ۷ سال عقب کشید
مقبره‌ای که روایتگر عشق ˮرعنا و اعلاˮ شد
خلا در قوانین میراثی - قرنطینه خانگی را بهانه کرده‌اند
یک اکتشاف غیرمنتظره در تابوت مومیایی مصری
صنعتگران خسارت دیده از کرونا در استان مرکزی کمک بلاعوض دریافت کردند
کرونا 4 میلیارد به هتلداران استان مرکزی خسارت زد-30 درصد شاغلان تعدیل شدند
لزوم بهره‌گیری از فرصت پیش‌آمده برای کاهش فاصله عقب‌افتادگی از رقبا
هشدار رییس جامعه هتلداران: موج بزرگ بیکاری در راه است
از موزه های خصوصی حمایت کنید - صندوق مالی حمایت از موزه ها ایجاد شود
ویدئو - مجموعه‌های زندیه شیراز منتظر گردشگرانِ بعد از کرونا