نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

09:50 ۳۰ روز و ۱۴ ساعت پیش ایسنا 276 0
نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی چه قدر است؟

یونان کماکان بالاترین نرخ بیکاری را در بین کشورهای اروپایی دارد.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا پایان ژانویه۲۰۲۰ نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با ۰.۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح ۷.۴ درصد و ۶.۶ درصد رسید. این نرخ بیکاری پایین‌ترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از می ۲۰۰۸ بوده است.
تخمین زده می‌شود تا پایان ماه ژانویه۱۴ میلیون و ۸۶ هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۲ میلیون و ۱۷۹ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با ماه دسامبر، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۱۶ هزار نفر و در سطح منطقه یورو هزار نفر افزایش یافته است.
همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، شمار بیکاران در سطح اتحادیه اروپا ۷۴۶ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۵۹۳ هزار نفر کاهش پیدا کرده است.
در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به یونان با ۱۶.۵ درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با ۱۳.۷ درصد، ایتالیا با ۹.۸ درصد و فرانسه با ۸.۲ درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با دو درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، لسهتان با ۲.۹ درصد، هلند با سه درصد، آلمان با ۳.۲ درصد و مجارستان با ۳.۴ درصد قرار دارند.
در مقایسه با ماه دسامبر سال قبل، نرخ بیکاری در ۱۹ کشور کاهش یافته است، در آلمان و رومانی ثابت باقی مانده و در شش کشور نیز افزایش یافته است.
در مقایسه با سال قبل، بیش‌ترین افزایش نرخ بیکاری در سوئد (از ۶.۵ درصد به هفت درصد) بوده است و پس از این کشور،پرتغال (از ۶.۶ درصد به ۶.۹ درصد) ولیتوانی (از ۶.۱ درصد به ۶.۶ درصد) قرار دارند.
بیش‌ترین کاهش در نرخ بیکاری نیز مربوط به یونان (از ۱۸.۶ درصد به ۱۶.۵ درصد) بوده است و پس از این کشور قبرس(از ۷.۶ درصد به ۶.۱ درصد) قرار دارند.
نرخ بیکاری طی این مدت در اتریش ۴.۳ درصد و دانمارک ۴.۹ درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند ۳.۵درصد، انگلیس ۳.۷ درصد و در نروژ ۳.۹ درصد اندازه‌گیری شده است.
هم چنین تا پایان ماه ژانویهدو میلیون و ۷۱۹ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بی‌کار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و ۲۴۹ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شمار جوانان بیکار در سطح اتحادیه اروپا ۱۱۰ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۷۵ هزار نفر کاهش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به جمهوری چک با ۵.۳ درصد بوده است و پس از این کشور نیز آلمان با ۵.۶ درصد و هلند با ۶.۴ درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به یونان با ۳۶.۱ درصد، اسپانیا با ۳۰.۶ درصد و ایتالیا با ۲۹.۳ درصد بوده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

رئیس کمیسیون اروپا: برای مقابله با کرونا به طرح مارشال نیاز داریم
رئیس کمیسیون اروپا خواستار سرمایه‌گذاری کلان این قاره برای مقابله با شیوع کرونا ویروس و ارائه یک به اصطلاح "طرح مارشال" برای این منظور شد.
رویترز: آمریکا یک میلیارد دلار از کمکهایش به نیروهای امنیتی افغانستان را کاهش می‌دهد
خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع آگاه گزارش کرد، آمریکا قصد دارد یک میلیارد دلار از کمک‌های اعطایی خود به افغانستان را با برداشتن از بودجه نیروهای امنیتی این کشور کاهش دهد.
هشدارآمریکا نسبت به تداوم اختلافات سیاسی در افغانستان
وزارت امور خارجه آمریکا با هشدار نسبت به تداوم وضعیت موجود و اختلافهای سیاسی در افغانستان، بر ضرورت تشکیل یک دولت فراگیر در این کشور تاکید کرد و نسبت به احمال قطع کمک‌ها به افغانستان هشدار داد.
پخش روزانه برنامه «آغازین» ویژه دانش‌آموزان از شبکه دو سیما
معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از پخش روزانه برنامه آغازین ویژه دانش آموزان از شبکه دو سیما خبر داد.
فشارها بر سندرز برای کناره‌گیری افزایش یافت
برخی از معانان و طرفداران «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت و یکی از دو نامزد نهایی دموکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا از وی خواسته‌اند تا از ادامه رقابت درون حزبی کناره‌گیری کند تا مسیر برای معرفی شدن «جو بایدن» به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا هموار شود.
راه حل جدید کهکشانی های مادرید  برای جذب یک ستاره
با افزایش سن هافبک های رئال مادرید، زین الدین زیدان در تابستان امسال به دنبال خرید یک هافبک جدید بوده و نام فابین رویز، بازیکن باکیفیت ناپولی در این فصل در فهرست خرید تیم اسپانیایی قرار گرفته است. مدیر برنامه این بازیکن چند روز قبل مدعی شد کهکشانی ها برای خرید فابین رویز وارد عمل شده و با او مذاکره کرده اند.
لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز دستگیر شد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از دستگیری ۵۵ نفر از زندانیان متواری و لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز خبر داد.
تعطیلات ناشی از کرونا به نفع این ستاره فوتبال
در شرایطی که در حساس ترین مقطع فصول فوتبال در اروپا قرار داشتیم، به یکباره شیوع ویروس کرونا همه مسابقات را تعطیل کرد و شاید این تعطیلی توفیقی احباری برای کریستیانو رونالدو، ستاره 35 ساله و گلزن یوونتوس بود تا برای ماه های آتی از آمادگی کامل برخوردار باشد.
هشدار نسبت به ترکیب مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده
فوق تخصص ریه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، نسبت به خطرات ناشی از ترکیب ضدعفونی کننده‌های مختلف با یکدیگر و تماس مستقیم با بخار این مواد شیمیایی هشدار داد.
آخرین جزئیات پرونده مزد ۹۹
قبل از آغاز سال ۹۹ چندین جلسه شورای عالی کار بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان و دولت برای تعیین دستمزد ۹۹ کارگران تعیین شد و در نهایت در واپسین روزهای سال با برگزاری جلسات طولانی بدون نتیجه پایان و پرونده مزد ۹۹ همچنان باز است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاربرد ترموستات در خودرو
ترموستات وسیله‌ای است برای تنظیم درجه حرارت موتور اتومبیل که بطور خودکار گرمای موتور را در حد ایده آل که حدود ۸۵ درجه است نگه می‌دارد.
تجمع اعتراضی پرستاران+ تصاویر
تجمع پرستاران در یک مرکز درمانی در لس آنجلس آمریکا؛ آنها خواستار محافظت و ایمنی از پرستاران توسط دولت فدرال شدند.
تدارک ویژه هیأت رزمندگان برای نیمه شعبان در رسانه ملی
در ایام پرفیض نیمه ماه شعبان هیأت رزمندگان اسلام با مشارکت گروه معارف اسلامی شبکه یک سیما برنامه‌های ویژه‌ای در رسانه ملی برگزار می‌کند.
خواص اعجاب انگیز نوشیدن آب برای کاهش وزن
نوشیدن آب برای سلامت بدن بسیار اثر بخش است البته زمان نوشیدن هم در عملکرد این مایه حیات مهم است.
پرداخت بیمه بیکاری به کارگران آسیب دیده از کرونا مشروط شد
عقب نشینی محتاطانه در بازار مسکن
احتمال شروع ساخت و ساز با حفظ اصول بهداشتی
توقف فعالیت متروی دوبی به علت کرونا
توقف پروژه برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار-اینچه برون
کاهش ۸۰ درصدی سفرهای جاده‌ای در نوروز امسال- پیش‌بینی بسته حمایتی برای رانندگان
نرخ بیکاری سال 98 در استان مرکزی 8.1 اعلام شد
اعتبار 1000 میلیارد تومانی برای کنسلی پروازها در روزهای کرونایی
امکان تخلیه مستقیم کشتی های حامل غلات به واگن قطار فراهم شد
کارگران ساختمانی، سردرگم؛ سودجویان در کمین!