پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

09:50 ۲۲ روز و ۱۵ ساعت پیش ایسنا 282 0
پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

تودیع و معارفه رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، سخنان آیت الله محقق داماد در خصوص تخلف از حرفه پزشکی، بازداشت فرد خاطی در حرم امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س)، درگذشت مشاور رییس قوه قضاییه و... پربازدیدهای اخبار حقوقی و قضایی ایسنا در هفته گذشته بود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، این گزارش مروری بر پربازدیدهای اخبار حقوقی هفته گذشته است: 

پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

تجهیزات میدان فناوری اطلاعات قوه قضائیه باید به روز شود

یکی از اخبار پربازدید هفته گذشته، تودیع و معارفه رییس جدید مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه بود.

در این مراسم از زحمات حجت الاسلام شهریاری دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و رئیس پیشین مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه تقدیر بعمل آمد و عیسی زارع پور رییس جوان و نخبه مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه بعنوان رییس جدید این مرکز معرفی شد.

در این مراسم حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت:  تجهیزات میدان فناوری اطلاعات قوه قضائیه باید به روز شود. 

پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

دستور رییس قوه قضاییه برای پیشگیری از شیوع کرونا در زندان‌ها

در پی شیوع بیماری کرونا در کشور، آیت اللهرییسیرئیس قوه قضاییه طی بخشنامه‌ای به مراجع قضایی سراسر کشور، دستوراتی را در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در زندان‌ها صادر کرد.     

آیت‌الله رییسی به دادستان‌های سراسرکشور دستور داد که  "به احتکار کنندگان اقلام بهداشتی و داروییرحمنکنند."

علی القاصیدادستان تهراننیز در خصوص محتکرین مواد ضد عفونی کننده و همچنین برهم زنندگان بازار ارز هشدارهایی داد.                                 

پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

ممنوعیت استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی در دستگاه‌های حاکمیتی، دولتی، مدارس و دانشگاه‌ها

یکی دیگر از اخبار هفته گذشته مربوط به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها برای پیشگیری از بیماری کرونا بود که در این راستا جواد جاویدنیا معاون فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: بر اساس قوانین و مقررات کشور و مصوبات شورایعالی فضای مجازی هر گونه استفاده دستگاه‌ها از شبکه های اجتماعی خارجی ممنوع بوده وتخلفاست و در برخی موارد جرم محسوب می شود. 

پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

 در شرایط فعلی کشور تخلف از حرفه پزشکی گناه کبیره است

آیت الله محقق داماد حقوقدان برجسته کشورمان گفت: اصولا حرفه پزشکی از نظر فقهی از واجبات کفائی است که در برخی شرائط همچون شرائط فعلی که کشور با هجوم بیماری واگیر مواجه است، در فرض گسترده شدن نیاز، به واجب عینی مبدل می شود و تخلف از آن گناه کبیره است.   

پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

درخواست رییس کانون وکلای مرکز برای تعویق رسیدگی‌های قضایی

یکی دیگر از اخبار مهم هفته گذشته نامه عیسی امینی رییس کانون وکلای مرکز به محمدجواد حشمتی رئیس دادگستری کل استان تهران بود.

امینی در این نامه در پی شیوع کرونا در کشور خواستار به تعویق افتادن جلسات رسیدگی و امور اداری در نقاط پرتراکم، مجتمع‌های قضایی و مراجع انتظامی شده بود. 

در همین راستا حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه بخشنامه‌ای مبنی برتعویقزمان رسیدگی دادگاه‌ها تا پایان فروردین ۹۹ خطاب به کلیه واحدهای قضایی و اداری قوه قضاییه صادر کرد.                                 

پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

 تمدید مهلت ثبت نام آزمون کتبی دفتریاری سال ۹۸/ تعویق زمان برگزاری آزمون

روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در هفته گذشته اعلام کرد که ثبت نام آزمون کتبی دفتریاری سال ۹۸ تمدید شد.

گفتنی است که ثبت نام آزمونکارشناسیرسمی دادگستری سال ۹۸ مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه نیز از سه شنبه هفته گذشته  ۱۳ اسفندماه  آغاز شد.

با شیوع کرونا در کشور معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مصاحبه‌های علمی پذیرفته‌شدگان آزمون قضاوت تا پایان اسفند ماهلغو شد. همچنین این معاونت در اطلاعیه ای دیگر اعلام کرد: اعزام اسفندماه سربازان امریه قوه قضاییه به مراکز آموزشی بهتعویقافتاد.        

پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

 اخلال در نظام سلامت مردم در حد افساد فی الارض است

حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در هفته گذشته در نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت بر آمادگی دادستانی کل کشور در برخورد با اخلالگران نظام سلامت تاکید کرد.                                                    

پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

فرد مرتکب اقدام غیر متعارف در حرم امام رضا (ع) بازداشت شد

در  پی شیوع کرونا در کشور فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که اقدام غیر متعارف یک فرد در حرم امام رضا (ع) را نشان می داد  که واکنش های زیادی را به همراه داشت. در پی این موضوع محمدحسین درودی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی از بازداشت این فرد در هفته گذشته خبر داد.         

همچنین در هفته گذشته با توجّه به انتشار فیلم اقدام غیر متعارف یک فرد در حرم حضرتمعصومه(س) و وصول گزارش به سامانه گزارشات مردمی قرارگاه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دادسرای قم، با دستور دادستان مرکز استان و با تلاش عوامل نیروی انتظامی این فرد شناسایی، دستگیر و بازداشت شد و برای او پرونده قضایی تشکیل و در حال رسیدگی می‌باشد.      

همچنین زارع معاون دادستان قم گفت: فردی که تصاویرغسالخانهآرامستان بهشت معصومه(س) قم را بدون مجوز منتشر کرده بود، دستگیر و پرونده او به قوه قضائیه ارجاع شد.                                 

پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

بزودی اسامی محتکران ماسک اعلام می‌شود

یکی دیگر از اخبار مهم هفته گذشته در سایه کرونا تشکیل ۳۵۸ پرونده مربوط به این موضوع در سراسر کشور بود که سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی آنرا اطلاع رسانی کرد و گفت: ۷ میلیون ماسک، ۸۵ میلیون دستکش، ۱۸ تن ژل ضدعفونی و ۷ هزار لیتر الکل در ۱۰ روز  کشفشده است.   

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین از کشف انبار دپوی ۳۰ میلیون عددیدستکشدر شهر ری خبر داد. 

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین از کشف یک انبار زیرزمینی با۲۲هزار عدد ماسک و تعداد قابل توجهی اقلام پزشکی در زابل خبر داد و گفت: اخفاء کالا در مغازه‌های همجوار و یا درون خودروها و عرضه آن با قیمت چندین برابر به اشخاص خاص از شیوه‌های جدید محتکرین اقلام پزشکی است.

محمدعلی اسفنانی رئیس سازمان تعزیرات استان تهران نیز گفت: به محض قطعی شدن آراء و حکم صادره محتکران ماسک، اسامی را اعلام می‌کنیم.

پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

احمد تویسرکانی درگذشت

یکی از اخبار تلخ هفته گذشته درگذشت احمد تویسرکانی رییس سابق سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مشاور رییس قوه قضاییه بود. 

اخباری منتشر شده مبنی بر اینکه درگذشت احمد تویسرکانی بر اثر ابتلا به کرونا بوده است.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمینخلفی- معاون قضایی قوه قضاییه - نیز پس از تحمل یک دوره بیماری هفته گذشته دار فانی را وداع گفت.                                 

پربازدیدهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

نازنین زاغری در سلامت کامل است/ مرخصی بیش از ۵۴ هزار زندانی

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری هفته گذشته که بصورت زنده از شبکه خبر سیما پخش شد با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و اقدامات قوه قضاییه در این راستا گفت:  طبق بخشنامه معاون اول قوه قضاییه قرار است رسیدگی محاکم تا حد امکان به صورت غیر حضوری انجام شود.     

ترک همدانی وکیل هنگامهشهیدینیز در توییتر نوشت: مقامات قضایی پذیرفته‌اند هنگامه شهیدی در قبال تامین وثیقه به مرخصی بیاید. در صورت تامین وثیقه، موکلش تا پس فردا آزاد شود.

چهارمحالیرییس مجتمع ندامتگان تهران نیز گفت: با اقدامات واحد قضایی و تلاش‌های مددکاران مجتمع، پس از بررسی درخواست آزادی مشروط کلیه مددجویان، ۱۴۴۰ درخواست که واجد شرایط استفاده از آزادی مشروط بود به مراجع قضایی ذی‌صلاح جهت سیر مراحل قانونی ارسال شد.                                 

                                    


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

تلخ و شیرین‌های شطرنج ایران در سال ۱۳۹۸
سال ۹۸ برای شطرنج ایران سال بسیار خاصی بود و این رشته تلاطم های بسیاری را تجربه کرد.
بازی «سوداگران مرگ» با «کرونا» + هشدارها
همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، مافیای مواد مخدر با سوءاستفاده از شرایط، اقدام به انتشار تبلیغاتی درباره تاثیر ماده محرک «کوکائین» و سپس"الکل"در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا کردند که با واکنش متخصصان مواجه شد هرچند مافیای موادمخدر بیکار ننشستند و این بار شایعاتی درباره تاثیر مصرف تریاک برای این ویروس در فضای مجازی دست به دست می شود این درحالیست که به گفته رئیس کانون سراسری درمانگران اعتیاد کشور، نه تریاک و نه هیچ مواد مخدر و محرک دیگری مانع از ابتلا به ویروس کرونا نمی‌شود.
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از ۱۱۶ هزار نفر فراتر رفت
با گسترش سریع ویروس کرونا در آمریکا، افسران پلیس ایالات متحده از ترس ابتلاء به این ویروس خطرناک، دیگر از حضور در اجتماعات پرهیز می‌کنند. در همین حال، تاکنون ۱۱۶ هزار و ۴۴۸ مورد ابتلا به کروناویروس در آمریکا تأیید شده و یک‌هزار و ۹۴۳ نفر نیز بر اثر ابتلاء به بیماری کووید-۱۹ در آمریکا جانشان را از دست داده‌اند.
تلفات کووید-۱۹ در ایتالیا به ۱۰ هزار و ۲۳ نفر رسید
شمار کشته‌شدگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا با مرگ ۸۸۹ تن دیگر تنها در یک روز، به بیش‌از ۱۰ هزار نفر رسید.
تعداد جان‌باختگان ناشی از ابتلاء به کووید-۱۹ در سوییس به ۲۳۵ نفر رسید
تعداد موارد مرگ تائیدشده بر اثر کرونا در سوییس به ۲۳۵ نفر رسیده و شمار مبتلایان به این ویروس نیز به بیش از ۱۳ هزار نفر رسیده است.
ساعت کاری بانک‌ها تا ۲۱ فروردین اعلام شد
ساعت کاری بانک‌ها برای ارائه خدمات به مشتریان، همچون شرایط فعلی تا ۲۱ فروردین ادامه دارد.
چرا افزایش ۵۰ درصدی حقوق بازنشستگان اعمال نشد؟
رئیس سازمان برنامه و بودجه در صفحه اینستاگرام خود درباره چرایی پرداخت نشدن ۵۰ درصدی افزایش حقوق به بازنشستگان توضیح داد.
ابراز همدردی سفیر ایران با بازماندگان قربانیان کرونا در فرانسه
سفیر ایران در پاریس با بازماندگان قربانیان کرونا در فرانسه ابزار همدردی کرد.
تولید تعطیل نمی‌شود- شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای سلامت کارکنان تنظیم شود
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور بازرگانی طی نامه‌ای به رؤسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب کرمان اعلام کرد که وقفه در کار و تولید ایجاد نمی‌شود و خواستار تنظیم شیوه‌نامه‌های بهداشتی در جهت سلامت کارگران و کارکنان واحدهای تولیدی شده است.
با این گزارش به هلسینکی سفر کنید
هلسینکی پایتخت فنلاند و بزرگترین شهر آن است که در شبه جزیره گرانیتی در سواحل شمالی خلیج فنلاند، رو به دریای بالتیک واقع شده است. گوستاووس واسا، پادشاه سوئد، در سال ۱۵۵۰ میلادی هلسینکی را تأسیس کرد و در سال ۱۸۰۸ این شهر یک دوک نشین روسیه شد. این وضعیت تا انقلاب روسیه ادامه داشت و پس از آن، فنلاند به عنوان یک کشور مستقل رسمیت یافت؛ کشوری عضو حوزه شینگن و با واحد پول یورو.

پر بازدید ترین اخبار امروز

تلخ و شیرین‌های شطرنج ایران در سال ۱۳۹۸
سال ۹۸ برای شطرنج ایران سال بسیار خاصی بود و این رشته تلاطم های بسیاری را تجربه کرد.
بازی «سوداگران مرگ» با «کرونا» + هشدارها
همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، مافیای مواد مخدر با سوءاستفاده از شرایط، اقدام به انتشار تبلیغاتی درباره تاثیر ماده محرک «کوکائین» و سپس"الکل"در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا کردند که با واکنش متخصصان مواجه شد هرچند مافیای موادمخدر بیکار ننشستند و این بار شایعاتی درباره تاثیر مصرف تریاک برای این ویروس در فضای مجازی دست به دست می شود این درحالیست که به گفته رئیس کانون سراسری درمانگران اعتیاد کشور، نه تریاک و نه هیچ مواد مخدر و محرک دیگری مانع از ابتلا به ویروس کرونا نمی‌شود.
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از ۱۱۶ هزار نفر فراتر رفت
با گسترش سریع ویروس کرونا در آمریکا، افسران پلیس ایالات متحده از ترس ابتلاء به این ویروس خطرناک، دیگر از حضور در اجتماعات پرهیز می‌کنند. در همین حال، تاکنون ۱۱۶ هزار و ۴۴۸ مورد ابتلا به کروناویروس در آمریکا تأیید شده و یک‌هزار و ۹۴۳ نفر نیز بر اثر ابتلاء به بیماری کووید-۱۹ در آمریکا جانشان را از دست داده‌اند.
ساعت کاری بانک‌ها تا ۲۱ فروردین اعلام شد
ساعت کاری بانک‌ها برای ارائه خدمات به مشتریان، همچون شرایط فعلی تا ۲۱ فروردین ادامه دارد.
چرا افزایش ۵۰ درصدی حقوق بازنشستگان اعمال نشد؟
رئیس سازمان برنامه و بودجه در صفحه اینستاگرام خود درباره چرایی پرداخت نشدن ۵۰ درصدی افزایش حقوق به بازنشستگان توضیح داد.
بررسی آخرین وضعیت زندان‌ها با حضور رئیس قوه قضائیه و مقامات ارشد انتظامی و قضایی
پاسداران با تحقق ˮحق امنیتˮ زمینه­ ساز تحقق سایر حقوق ملت ایران شدند
جریمه ۷۷۰ میلیون ریالی قاچاقچی ارز در قزوین
کشف ۲ کارگاه تولید ماسک غیربهداشتی در البرز
هزینه یومیه مردم برای ماندن در خانه را باید تامین کنیم
پنج زندانی فراری در سقز دستگیر شدند
تعدادی از زندانیان سقز متواری شدند
تاکید سخنگوی تعزیرات بر لزوم دقت بیشتر مردم در خریدهای اینترنتی
مردم تخلفاتی را که باعث شیوع بیماری کرونا می‌شود گزارش کنند
پربازدیدترین خبرهای حقوقی و قضائی در اولین هفته سال 99