جزییات ارایه دروس مجازی در ترم جاری-مساعدت با دانشجویان در ارایه پایان‌نامه

09:59 ۲۴ روز و ۲۱ ساعت پیش ایسنا 282 0
جزییات ارایه دروس مجازی در ترم جاری-مساعدت با دانشجویان در ارایه پایان‌نامه

معاون اجرایی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ارایه دروس و واحدهای این ترم دانشگاه به صورت مجازی، گفت: در رابطه با اجرای پایان‌نامه و جلسات دفاع، با دانشجویان مساعدت می‌شود.

ایسنا

دکتر شاهین شادنیا در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تسهیلات ارایه شده در راستای ارایه آموزش‌های مجازی به دانشجویان طی تعطیلات ایجاد شده در پی شیوع کرونا در سطح کشور، اظهار کرد: در این راستا با برگزاری جلسات و مذاکرات صورت گرفته با دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی مختلف، مقرر شده که گروه‌های آموزشی با بکارگیری روش‌های متنوع آموزش مجازی به صورت آنلاین و یا ضبط شده در قالب فیلم‌های آموزشی ضبط شده توسط اساتید و یا صدای ضبط شده بر روی اسلاید، مطالب درسی را ارایه کنند.
وی با بیان اینکه این مطالب آموزشی در سایت گروه مربوطه و یا سایت آموزش مجازی دانشگاه بارگذاری می‌شود، تصریح کرد: به عبارت دیگر عملا کلاس‌ها به صورت فیزیکی برگزار نمی‌شود ولی دانشجویان می توانند از مطالب تهیه شده توسط اساتید به صورت مجازی بهره‌مند شوند. به عبارت دیگر دانشکده‌ها و گروههای آموزشی با توجه به شرایط، توانمندی و امکانات گروه و دانشکده و با استفاده از ورژن‌ها و مدل‌های مختلف آموزش مجازی، نسبت به ارایه دروس این ترم اقدام می‌کنند.
وی با اشاره به شرایط برای ارایه دروس عملی و بالینی، اظهار کرد: البته مسلما ارایه واحدهای عملی که نیازمند حضور در بالین و لابراتوار دارد با مشکل مواجه می‌شود، بنابراین واحدهای عملی بعد از تعطیلات ارایه می‌شود. ولی در خصوص دروس و واحدهای تئوریک طی هماهنگی‌های صورت گرفته در دانشکده‌ها و مدیران گروه به صورت مجازی ارایه می‌شوند.
دکتر شادنیا با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از واحدها و دروس در سایت گروه‌ها بارگذاری شده است، تصریح کرد: دانشکده‌ها بسته به شرایط و فراخور امکانات خود از روش‌های مختلف آموزش مجازی استفاده می کنند، به عبارت دیگر اجباری برای استفاده از یک روش خاص وجود ندارد.
معاون اجرایی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ارایه دروس مجازی رشته‌های مختلف علوم پزشکی در سامانه نوید متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مجازی، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشی مجازی زیرمجموعه وزارت بهداشت بوده و به عبارتی متعلق به دانشگاه خاصی نیست، لذا محدودیتی برای استفاده از محتوا و مطالب آن از سوی دانشگاه‌ها و دانشجویان علوم پزشکی وجود ندارد.
به گفته وی، اساتید و دانشگاهها مطالب و محتوای آموزشی خود را در سامانه نوید بارگذاری می‌کنند و این محتوا به نام همان استاد و دانشگاه، جهت استفاده کلیه دانشجویان در دسترس و قابل‌بهره مندی است و هیچ محدودیتی ندارد.
دکتر شادنیا همچنین در رابطه با وضعیت پایان نامه‌های دانشجویی طی دوره تعطیلی، اظهار کرد: در این رابطه نیز تدابیری اندیشیده شده که طی آن دانشجویانی که پایان نامه هایشان نیازمند کارهای آزمایشگاهی و حضور فیزیکی در فضای دانشکده و لابراتوار است، بتوانند با رعایت محدودیت‌های ترددی و ضمن هماهنگی با اساتید راهنما از فضای آزمایشگاهی و دانشکده استفاده کنند، چرا که در غیر اینصورت ممکن است برخی مواد خریداری شده از سوی دانشجو در گذر زمان آسیب دیده و به علت گذشت زمان اختلالاتی در روند پایان نامه ایجاد شود.
دکتر شادنیا در رابطه با پایان نامه‌های دارای ماهیت تئوریک و غیرآزمایشگاهی، تصریح کرد: این دانشجویان نیز می‌توانند با هماهنگی اساتید راهنما، بدون مراجعه به دانشکده و آزمایشگاه، کار پایان نامه خود را دنبال کنند.
وی همچنین با اشاره به دانشجویانی که از مهلت دفاع پایان‌نامه آنها می‌گذرد، گفت: در رابطه با جلسات دفاع محدودیت‌هایی وجود دارد، چرا که بر اساس بخشنامه باید از تجمعات و جلسات جلوگیری شود. بنابراین در این رابطه بعد از منتفی شدن این مساله و اتمام تعطیلات، در جلسات شورای آموزشی دانشکده‌ها تصمیم گیری می‌شود.
معاون اجرایی معاونت آموزشی ادامه داد: مطمئنا با دانشجویانی که پایان نامه خود را به اتمام رسانده و آماده دفاع بودند ولی به دلیل این وقفه و تعطیلی اجباری قادر به دفاع از پایان نامه خود نیستند، مساعدت می شود، چرا که دانشجو در این شرایط و تاخیر ایجاد شده در فرایند آموزشی نقشی ندارد.
دکتر شادنیا در خاتمه با بیان اینکه در حال حاضر شرایط تعطیلی دانشگاه‌ها تا پایان سال ادامه دارد، اظهار کرد: متاسفانه ماهیت این ویروس و بیماری قابل پیش‌بینی نیست، لذا تصمیم گیری در ارتباط با تمدید تعطیلی‌ها و شرایط آموزشی به شرایط بستگی داشته و تصمیمات مقتضی بر اساس زمان اتخاذ می‌شود.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

علم و فناوری جهان
علم و فناوری جهان

آخرین اخبار

همسر شطرنج باز معروف ارمنستانی در اثر تصادف رانندگی جان باخت
همسر لوون آرونیان ارمنی، یکی از برترین شطرج بازان جهان در اثر تصادف شدید جان خود را از دست داد.
لیگ دسته اول فوتبال در ۹۸- از انحلال و واگذاری تیم‌ها تا کرونا
سال ۹۸ با حواشی و اتفاقات زیادی همراه بود و همین باعث شد که لیگ دسته اول فوتبال شاهد اتفاقت بسیاری باشد. از مشکلات مالی و فروش سهمیه یک تیم تا کرونا و تعطیلی یک ماهه لیگ.
آمریکا در شمال و غرب عراق پاتریوت مستقر کرد- اعلام آمادگی حشد شعبی برای پاسخ به هر ماجراجویی
خبرگزاری فرانسه دوشنبه شب فاش کرد که آمریکا سامانه دفاع موشکی پاتریوت را در پایگاه نظامی‌اش در اربیل و پایگاه عین الأسد در استان الانبار عراق مستقر کرده است.
چند راهکار برای مقابله با طرح‌واره‌های ذهنی برای کاهش زنجیره کرونا
رئیس انجمن روانشناسی تربیتی ایران نحوه ترک رفتارهای اشتباه برای مقابله با کرونا را از طریق شبیه‌سازی ذهنی توضیح داد و گفت: بر اساس سنت‌های فرهنگی در طول تاریخ، طرحواره‌ای با پشتوانه فرهنگی در مردم شکل گرفته است که روز سیزده بدر را در طبیعت بگذرانند؛ این طرحواره در دراز مدت شکل گرفته و به راحتی قابل حذف شدن نیست اما در موقعیت خطرناک فعلی می‌تواند به یک فاجعه تبدیل شود.
شرایط برخورداری از مستمری از کارافتادگی کلی در تامین اجتماعی
قائم مقام سابق سازمان تامین اجتماعی درباره انواع از کارافتادگی و شرایط برخورداری از مستمری از کارافتادگی کلی توضیحاتی ارائه کرد.
به جای دولت باید سهم تعاونیها در اقتصاد افزایش یابد
یک کارشناس اقتصادی معتقد است برای آنکه اقتصاد کشور به سمت بهره وری برود و توان مقابله با فشارهای اقتصادی را داشته باشیم، راهی جز کاهش سهم دولت در اقتصاد و افزایش نقش تعاونی ها نداریم.
پیش بینی بازار مسکن از زبان عضو کانون انبوه سازان
یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش ارزش پول ملی، رشد قیمت مصالح ساختمانی به خصوص آهن آلات و افزایش حدود ۴۰ درصدی آن، افزایش قیمت مسکن در سال جاری را محتمل دانست.
کاهش مصرف ۳۰ میلیون بشکه ای نفت در یک ماه آینده
اقتصاددان ارشد شرکت بازرگانی کالای ترافیگورا پیش بینی کرد که تقاضای جهانی برای نفت در آوریل با از کار افتادن گردش چرخ اقتصاد جهانی بر اثر شیوع ویروس کرونا، بیش از ۳۰ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهد کرد.
توزیع ماسک بین واحدهای صنفی
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در هیئت رییسه اتاق اصناف ایران از توزیع ماسک بین واحدهای صنفی که با ارباب رجوع در ارتباط هستند خبر داد و گفت که برای تامین دستکش و مواد شوینده مورد نیاز این واحدها نیز مکاتباتی با وزارت صمت صورت گرفته است. وی همچنین خواستار اتخاذ تدابیری در زمینه پرداخت مالیات، حق بیمه کارفرما و تسهیلات بانکی برای اصناف آسیب دیده از کرونا شد.
تازه ترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا
کره جنوبی هم به جمع کشورهایی پیوست که به شهروندانش یارانه کرونایی می دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کمیته انضباطی در انتظار قانون شکنان لغو تمرین و مسابقه- تعیین وضعیت جدید لیگ ها تا ۲۰ فروردین
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه پرونده تیم هایی که اقدام به برگزاری تمرین یا مسابقه کنند به کمیته انظباطی فدراسیون ها ارجاع داده می‌شود، از اعمال شدیدترین برخوردها با این دسته از قانون شکنان خبر داد.
سرپرست امور مشترک فدراسیونهای ورزشی معرفی شد
با حکم وزیر ورزش و جوانان، علی رضا خسروی سرپرست اداره کل امور مشترک فدراسیونهای ورزشی شد.
رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک: تسریع در اعلام تاریخ جدید بازی‌های توکیو اتفاق خوبی بود
رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک گفت: تسریع در اعلام تاریخ جدید بازیهای پارالمپیک توکیو اتفاق خوبی بود و فرصت خوبی است تا فرآیند کسب سهمیه تکمیل شود.
پرتابگران دیسک ایران در بلاروس: مشکل مالی نداریم اما ویزایمان را تمدید نمی‌کنند
دو پرتابگر دیسک ایران که در اردوی بلاروس هستند، می‌گویند مشکل مالی ندارند و تمام مبلغ مورد نیاز اردوی خود را از فدراسیون دریافت کرده‌اند.
توضیح باخ در مورد تاریخ جدید بازی‌های المپیک
رییس کمیته بین المللی المپیک در مورد تعیین تاریخ جدید المپیک توکیو توضیحاتی را به کشورها ارائه کرد.
حذف گسترده برخی سهمیه‌های کنکور به کجا رسید؟
برنامه دانشگاه به پایان رساندن ترم تحصیلی جاری است-تابع تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا هستیم
ترم جاری دانشگاه‌های علوم پزشکی حذف نمی‌شود-تمام نتایج جلسات باید به تصویب ستاد ملی کرونا برسد
امکان حذف ترم جاری فقط برای برخی دانشجویان شرایط خاص وجود دارد
ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا؛ تنها مرجع تصمیم‌گیری آغاز مجدد فعالیت‌های آموزشی حضوری
آموزش‌های مجازی در دانشگاه‌ها ادامه‌دار خواهد بود-آموزش‌های الکترونیکی در ۵۰ دانشگاه دولتی
تداوم ارائه دروس در بستر فضای مجازی
از ایفای نقش دانشگاه اجتماعی تا غائله تکمیل ظرفیت پزشکی
تهیه محتواهای الکترونیکی در مورد ویروس کرونا در سامانه دانشگاه علوم پزشکی مجازی
اجباری شدن آموزش مجازی دانشجویان از شنبه-ترم جاری طولانی‌تر می‌شود