افزایش شمار جانباختگان کرونایی در ساوه و زرندیه-در خانه ماندن دستوری شود

19:01 ۲۵ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 138 0
افزایش شمار جانباختگان کرونایی در ساوه و زرندیه-در خانه ماندن دستوری شود

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: شمار جانباختگان مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان‌های ساوه و زرندیه افزایش یافت.

ایسنا

عباس نیک روش عصر امروز پنجشنبه ۱۵ اسفندماه در نشست مشترک پدافند زیستی استان مرکزی و شهرستان ساوه به ریاست استاندار مرکزی که در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری در ساوه و زرندیه متاسفانه چهار نفر جان خود را از دست داده بودند که با دریافت نتایج جدید آزمایشگاهی این آمار امروز به ۶ نفر افزایش یافت.

وی در ادامه تعداد موارد پذیرش شده از ابتدای شیوع بیماری را که عمدتا در شهرستان ساوه بوده است، ۲۱۶ مورد اعلام کرد و افزود: هم اکنون آمار بستری شدگان ۱۰۵ نفر، تعداد ترخیصی ۱۰۰ مورد، موارد مثبت ۵۲ مورد در ساوه و یک مورد در زرندیه، تعداد فوتی مثبت ۶ مورد و آمار فوتی منفی سه مورد بوده و اعلام نظر در مورد دو فوتی هم در دست بررسی است.

رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه در ادامه ارتقای بهداشت محیط در واحدهای تولیدی و صنعتی را مورد تاکید قرار داد و افزود: موضوع عدم خروج از منزل باید از حالت توصیه‌ای خارج شده و جنبه امری و دستوری به خود بگیرد و به معنای واقعی عملیاتی شود تا مانع از شیوع بیشتر این بیماری شویم.

وی خواستار اعمال محدودیت هرگونه تردد از ساوه به قم و بالعکس شد و افزود: محدودیت ورود مایحتاج مردم از قم و رعایت موازین بهداشتی با ضدعفونی کردن موادغذایی، تعطیلی بازار و مجتمع‌های تجاری، قطع ارتباط مردم با یکدیگر در سطح جامعه بویژه در مراکز درمانی، خلوت کردن بیمارستان‌ها با هدایت بیماران رو به بهبود در فضاهای نقاهتگاهی در سطح شهرستان با فراهم کردن زیرساخت‌ها، دعوت مردم به حضور در منزل و رصد رفتار مردم از جمله راهکارهای پیشگیری از شیوع این بیماری است.

نیک روش با اشاره به ظرفیت محدود درمانی در حوزه سلامت ساوه گفت: خستگی پرسنل و کادر درمانی ناشی از میزان بالای مراجعه کنندگان مشکلی است که باید برای برون رفت از آن چاره اندیشی شود.

در ادامه، رئیس بیمارستان شهید چمران ساوه نیز  گفت: از ابتدای شیوع این بیماری در ساوه از مجموع ۵۷ مراجعه کننده ۱۹ فرد مبتلا به کرونا شامل ۱۰ مرد و ۹ زن تحت مراقبت و ایزوله در بخش ویژه تحت مراقبت قرار گرفتند.

افزایش شمار جانباختگان کرونایی در ساوه و زرندیه-در خانه ماندن دستوری شود

سیدفرهاد سبط طباطبایی، سن مبتلایان به کرونا که در بیمارستان چمران تحت مراقبت قرار دارند را بین ۳۳ و ۸۸ سال بیان کرد و افزود: از ابتدای شیوع کرونا در ساوه تاکنون ۲ فرد مبتلا در بیمارستان شهید چمران جان خود را از دست داده اند و دو مورد از افرادی که ابتلای آنها به کرونا مثبت اعلام شد، از پزشکان این بیمارستان بودند که از چرخه خدمات درمانی در این بیمارستان خارج شدند.

وی بیان کرد: در حال حاضر میزان مراجعین در این بیمارستان دارای شیب کند اما فزاینده است و از ابتدای اسفند تا امروز روزانه به طور متوسط سه مراجعه کننده مشکوک به بیمارستان شهید چمران مراجعه کردند که ۱.۵ مورد از آنها دارای علائم مثبت بوده‌اند.

وی بیان کرد: در تهیه ماسک N۹۵  برای کادر پزشکی و درمانی بیمارستان شهید چمران مشکلاتی داریم و از مسئولان انتظار می رود که فکری برای تامین این نیاز بیمارستانی کنند.

دکتر طباطبایی افزود: هم اکنون بر اوضاع فعلی مسلط هستیم ولی همچنان شیب فزآینده آمار مبتلایان بیشتر می‌شود و برای آینده درمان مبتلایان باید چاره اندیشی شود.

وی گفت: هم اکنون بازار وسایل حفاظت فردی و شخصی نامطمئن شده است و وظیفه ما تضمین حفاظت فردی و سلامت کادر درمانی است و باید این مسئله متولی مشخص داشته باشد و بتوان این اقلام را از یک مرجع مطمئن تامین کرد.

به گزارش ایسنا، اختصاص بیمارستان شهید چمران برای بیماران کرونایی در نشست امروز نشست مشترک پدافند زیستی استان مرکزی مورد اعتراض دبیر خانه کارگر ساوه و زرندیه واقع شد و داود میرزایی از استاندار مرکزی خواست تا این بیمارستان که کار درمان جامعه کارگری را با جمعیتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر انجام می دهد از چرخه درمان بیماران کرونایی خارج شود.

وی ادامه داد: بیمارستان شهید چمران در اصل متعلق به جمعیت کارگری و تامین اجتماعی ساوه است اما با بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا در این مرکز درمانی، کارگران تمایلی به مراجعه به این مرکز ندارند.

میرزایی بیان کرد: عدم مراجعه کارگران به بیمارستان شهید چمران به دلیل ترس از ابتلا به کرونا موجب شده است تا در مراجعه به سایر مراکز درمانی و حتی بخش خصوصی متحمل هزینه‌های هنگفتی شوند که از عهده این قشر کم درآمد بر نمی‌آید.

وی خواستار بازنگری در این تصمیم شد و افزود: در صورتی که امکان خروج بیمارستان شهید چمران از چرخه درمان بیماران کرونایی وجود نداشته باشد پیشنهاد می شود در صورتی که کارگران به سایر مراکز درمانی مراجعه کردند، ساز و کاری اتخاذ شود که آنها با دفترچه‌های تامین اجتماعی و با همان تعرفه های مقرر ویزیت و درمان شوند.

استاندار مرکزی در پاسخ به این مطالبه دبیر اجرایی خانه کارگر ساوه و زرندیه گفت: به گونه‌ای عمل شود که فقط بیمارستان شهید مدرس  درگیر بیماران کرونایی شود تا جامعه کارگری  همچنان از خدمات بیمارستان شهید چمران بهره‌مند باشند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

جهان پس از کرونا چگونه جهانی است؟
«سؤال‌ها و ابهام‌های فراوانی در پیش است. آیا این پدیده موقتی یا دیرپاست؟ چه نهادها، ساختارها و سیستم‌هایی اعم از سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در برابر آن دوام خواهند آورد و کدام‌ها فرو خواهند ریخت؟ و آیا با نهادهای جدیدی که تاکنون تجربه ناکرده‌ایم روبه‌رو خواهیم شد؟ آیا نهاد دولت-ملت دچار استحاله خواهد شد؟ جهان پساکرونا چگونه جهانی خواهد بود؟»
باشگاه‌های خصوصی تا پایان فروردین تعطیل شدند
ستاد مقابله با کرونا در ورزش در اطلاعیه‌ای، تمام باشگاه‌های ورزشی خصوصی را تا پایان فروردین‌ماه تعطیل اعلام کرد.
مسی، چه‌گوارا بارسلونا
روزنامه اکیپ فرانسه مهاجم بارسلونا را با چه‌گوارا مقایسه کرد.
پائولینیو و آرناتوویچ از ورود به چین بازماندند
دو بازیکن بزرگ شاغل در لیگ چین به دلیل بسته شدن مرزهای این کشور، از ورود به چین و شرکت در تمرینات تیمشان بازماندند.
ورزشگاه اختصاصی تاتنهام در اختیار سرویس سلامت انگلیس
تاتنهام نیز به مانند منچسترسیتی ورزشگاه اختصاصی خود را در اختیار سرویس سلامت انگلیس قرار داد.
رشوه در راه کسب میزبانی المپیک توکیو ۲۰۲۰ ؟
کمیته المپیک توکیو برای کسب میزبانی بازیهای المپیک ۲۰۲۰ اقدام به پرداخت رشوه کرده است.
قدرت‌نمایی دو وزنه‌بردار چینی در تمرینات
دو وزنه‌بردار چینی توانستند در تمرینات قدرت‌نمایی کرده و رکوردهای جهان را بشکنند.
ترکیه حملات تروریستی در افغانستان را محکوم کرد
ترکیه حملات تروریستی اخیر در افغانستان را که طبق گزارشات جان ۶۰ نیروی امنیتی افغان را گرفته، محکوم کرد.
آغاز انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در قره‌باغ
انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی منطقه مورد مناقشه قره باغ امروز (سه‌شنبه) آغاز شد.
مذاکرات انصارالله با گریفیث با محوریت لغو محاصره یمن و توقف حملات
عضو شورای عالی سیاسی یمن در نشست ویدئو کنفرانسی با نماینده ویژه سازمان ملل در یمن، موضوع لغو محاصره این کشور، توقف حملات و پرداخت حقوق‌ها را مورد بررسی قرار داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توتی: فکر نمی کنم لیگ ایتالیا از سر گرفته شود
کاپیتان سابق تیم فوتبال رم بر این باور است که ویروس کرونا اجازه ادامه رقابت های لیگ فوتبال ایتالیا را نخواهد داد.
استراماچونی: حیف شد همکاری با استقلال پایان یافت- با مثبت اندیشی کرونا را کنار بزنیم
سرمربی ایتالیایی سابق استقلال از پایان همکاری با این تیم ابراز تاسف کرد و راه غلبه بر کرونا را مثبت‌اندیشی دانست.
کمیته انضباطی در انتظار قانون شکنان لغو تمرین و مسابقه- تعیین وضعیت جدید لیگ ها تا ۲۰ فروردین
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه پرونده تیم هایی که اقدام به برگزاری تمرین یا مسابقه کنند به کمیته انظباطی فدراسیون ها ارجاع داده می‌شود، از اعمال شدیدترین برخوردها با این دسته از قانون شکنان خبر داد.
بیرانوند در بین ۵ مصاحبه ماندگار AFC
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایام تعطیلات فوتبال ۵ مصاحبه ماندگار خود را معرفی کرد.
تغییر تاکتیک روسیه در مقابله با تحریمهای آمریکا
اقدام ناگهانی روسیه در کسب مالکیت میلیاردها دلار پروژه نفتی در ونزوئلا، ضمن این که شرکت روس‌نفت را از تحریمهای بیشتر آمریکا مصون نگه می دارد، به مسکو اجازه می دهد به حمایت قاطع از دولت نیکلاس مادورو در رویارویی با واشنگتن ادامه دهد.
توزیع ۱۰ هزار بسته بهداشتی در مناطق کم‌برخوردار قم
66 درصد کاهش مصرف سوخت، 70 درصد کاهش تردد غیر ضرور شهری و کاهش 90 درصدی تردد اتوبان قم - تهران
روند کاهشی بسیار ملایم کووید۱۹ در کشور-امکان بروز نوسانات کرونایی در برخی استان‌ها
۱۲ و ۱۳ فروردین دو روز تعیین‌کننده در شرایط کرونایی استان مرکزی
۵۰ هزار ابتلای جدید جهانی به کرونا در کمتر از ۲۴ ساعت
برگزاری مراسم سیزده بدر را به زمان دیگری موکول کنیم
اینفوگرافیک - آمار کرونا در جهان تا ۱۲ فروردین
چند توصیه برای حفظ سلامت روان در دوران خانه‌نشینی
پیرمرد 89 ساله قمی هم با شکست کرونا به خانه رفت- 51 نفر دیگر هم بهبود یافتند
متوسط سن ابتلا به کووید۱۹ در تهران- تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی