افزایش برنامه‌های آموزشی رسانه ملی به١۵٠ برنامه ظرف هفته آتی

17:16 ۳۱ روز و ۷ ساعت پیش ایسنا 327 0
افزایش برنامه‌های آموزشی رسانه ملی به١۵٠ برنامه ظرف هفته آتی

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: استراتژی اصلی ما حفظ پویایی مدارس و تحرک یادگیری است و هفته آینده برنامه‌های آموزشی در رسانه ملی به ١۵٠برنامه افزایش خواهد یافت.

ایسنا

به گزارش ایسنا، علیرضا کمرئی امروز در دومین گردهمایی مشترک مدیران و معاونان ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و اعضای شورای معاونان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزارشد، با قدردانی از تلاش آموزش و پرورش استان‌های کشور با وجود تنگناها، اظهار کرد: هدف این است که در پایان این دوره، اطمینان حاصل کنیم که آنچه در حوزه آموزش می‌توانستیم، را انجام داده ایم.
وی افزود: گاهی اوقات در حوزه آموزشی ممکن است نیاز به یادآوری‌هایی برای اهمیت این موضوع باشد و در برنامه‌های  آموزشی پخش شده از رسانه ملی فرض ما بر این است که حدود ٧٠درصد آموزش‌ها تا کنون انجام شده است و البته به خاطر تعطیلات مدارس در برخی از استان‌ها این امکان وجود دارد که مدارس به این مقدار از آموزش نرسیده باشند.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در ادامه خاطرنشان کرد: از گروه‌های درسی نظرات را خواستیم و توافق بر انجام ٧٠درصد آموزش گذاشته شد.
کمرئی تصریح کرد: در دوره متوسطه اول ٣۶ ماده درسی داریم که تاکنون ٢٨ ماده را در برنامه‌های آموزشی از شبکه آموزش هدف‌گذاری شده و اگر ظرفیت جدیدی ایجاد شود دیگر مواد درسی را نیز هم پوشش خواهیم داد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: در دوره دوم متوسطه ١٨٢ماده درسی و ٩۵عنوان درسی داریم که این آموزش‌ها باید انجام شود و تاکنون با هماهنگی‌های انجام شده است حدود ٨۴ برنامه داشتیم و در هفته آینده به ١۵٠برنامه افزایش خواهد یافت.
وی افزود: با هماهنگی‌های انجام شده در هفته آینده ٩٠درس مورد آموزش قرار خواهد گرفت و شبکه چهار در مرحله بعدی به فرایند آموزش در رسانه ملی اضافه خواهد شد.
کمرئی با بیان اینکه در هدف‌گذاری هفته اول در دروس پایه دوازدهم که امتحان نهایی دارند، تمرکز شد، گفت: در همه رشته‌های شاخه نظری، توجه یکسانی به آموزش دروس شده است و در هفته دوم همه دروس مدنظر قرار خواهد گرفت.
کمرئی اذعان کرد:  در شاخه فنی‌ حرفه‌ای وکاردانش بخش اعظمی از آموزش‌ها کارگاهی است و ١٠٠۵ماده درسی داریم که ٢٢درس عمومی و ۵ درس شایستگی‌های غیرفنی را داریم و به این دلیل در این بخش کار کمی مشکل شده است.
وی تاکید کرد: باید راه‌های متفاوت‌تری از شرایط مرسوم در پیش بگیریم و به همین دلیل آموزش حسابداری و کامپیوتر را در دستور کار قرار دادیم تا اگر فرصت حضور در مدرسه بود تمرکز برآموزش کارگاهی باشد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: باید توجه کنیم که در دوره متوسطه آموزش‌ها جنبه مکمل ندارد و برای تعمیق یادگیری به کار گرفته می‌شود و ما تلاش می‌کنیم که آموزش‌ها کامل انجام بگیرد و البته در دوره ابتدایی شاید کمی متفاوت باشد و اطلاق مکمل توجیهی داشته باشد.
وی تصریح کرد: اگر قرار است این آموزش‌ها تخصصی باشد باید به آن توجه جدی کنیم و تلاش کنیم تا بیشترین پوشش را برای یادگیری ایجاد کنیم.
کمرئی اضافه کرد: در ادامه کار شبکه آموزش و شبکه چهار برنامه‌های آموزشی از رسانه ملی را ادامه خواهند داد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: باید اطمینان پیدا کنیم که برنامه‌های آموزشی به صورت کفایت بوده است چرا که آموزش‌های مبتنی بر رسانه تصویری می‌تواند اثر بخش‌تر باشند چون امکان استفاده از حافظه دیداری دانش آموزان و تکرار برنامه‌های آموزشی درآن وجود دارد.
کمریی با بیان اینکه استراتژی اصلی ما حفظ پویایی مدارس و تحرک یادگیری است، گفت: اصول اطمینان از انجام آموزش‌های لازم صورت بگیرد و آمار صحیح از شرایط داشته باشیم و از استان‌های می‌خواهیم تا محتویات آموزشی و تجربیات غنی را بارگذاری کنند و دراختیار دانش آموزان و خانواده قرار بدهند.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: استفاده از فضای مجازی قانونی یکی از فرصت‌هایی است که باید از آن برای آموزش دانش آموزان استفاده کنیم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی با بیان اینکه باید گروه‌های درسی در استان‌ها فعال شوند و برای تولید محتوا همکاری کنند، تاکید کرد: پیامک‌هایی از طریق مدارس به خانواده‌ها ارسال شود تا به فرصت‌های آموزشی از رسانه ملی و فضای مجازی اهمیت داده شود واز اثربخشی آموزش‌ها حمایت و مراقبت کنیم.
کمرئی با بیان اینکه در انتخاب معلمان دقت لازم و کافی انجام شده است، تصریح کرد: قصد داریم روند آموزشی را تا پایان سال تحصیلی ادامه دهیم و برای زمان پایان سال تحصیلی و امتحانات بررسی‌هایی انجام خواهد شد و اطلاع رسانی می‌کنیم.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

آموزش و پرورش
آموزش و پرورش

آخرین اخبار

رئیس کمیسیون اروپا: برای مقابله با کرونا به طرح مارشال نیاز داریم
رئیس کمیسیون اروپا خواستار سرمایه‌گذاری کلان این قاره برای مقابله با شیوع کرونا ویروس و ارائه یک به اصطلاح "طرح مارشال" برای این منظور شد.
رویترز: آمریکا یک میلیارد دلار از کمکهایش به نیروهای امنیتی افغانستان را کاهش می‌دهد
خبرگزاری رویترز به نقل از سه منبع آگاه گزارش کرد، آمریکا قصد دارد یک میلیارد دلار از کمک‌های اعطایی خود به افغانستان را با برداشتن از بودجه نیروهای امنیتی این کشور کاهش دهد.
هشدارآمریکا نسبت به تداوم اختلافات سیاسی در افغانستان
وزارت امور خارجه آمریکا با هشدار نسبت به تداوم وضعیت موجود و اختلافهای سیاسی در افغانستان، بر ضرورت تشکیل یک دولت فراگیر در این کشور تاکید کرد و نسبت به احمال قطع کمک‌ها به افغانستان هشدار داد.
پخش روزانه برنامه «آغازین» ویژه دانش‌آموزان از شبکه دو سیما
معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از پخش روزانه برنامه آغازین ویژه دانش آموزان از شبکه دو سیما خبر داد.
فشارها بر سندرز برای کناره‌گیری افزایش یافت
برخی از معانان و طرفداران «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت و یکی از دو نامزد نهایی دموکرات‌ها برای انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا از وی خواسته‌اند تا از ادامه رقابت درون حزبی کناره‌گیری کند تا مسیر برای معرفی شدن «جو بایدن» به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا هموار شود.
راه حل جدید کهکشانی های مادرید  برای جذب یک ستاره
با افزایش سن هافبک های رئال مادرید، زین الدین زیدان در تابستان امسال به دنبال خرید یک هافبک جدید بوده و نام فابین رویز، بازیکن باکیفیت ناپولی در این فصل در فهرست خرید تیم اسپانیایی قرار گرفته است. مدیر برنامه این بازیکن چند روز قبل مدعی شد کهکشانی ها برای خرید فابین رویز وارد عمل شده و با او مذاکره کرده اند.
لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز دستگیر شد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از دستگیری ۵۵ نفر از زندانیان متواری و لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز خبر داد.
تعطیلات ناشی از کرونا به نفع این ستاره فوتبال
در شرایطی که در حساس ترین مقطع فصول فوتبال در اروپا قرار داشتیم، به یکباره شیوع ویروس کرونا همه مسابقات را تعطیل کرد و شاید این تعطیلی توفیقی احباری برای کریستیانو رونالدو، ستاره 35 ساله و گلزن یوونتوس بود تا برای ماه های آتی از آمادگی کامل برخوردار باشد.
هشدار نسبت به ترکیب مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده
فوق تخصص ریه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، نسبت به خطرات ناشی از ترکیب ضدعفونی کننده‌های مختلف با یکدیگر و تماس مستقیم با بخار این مواد شیمیایی هشدار داد.
آخرین جزئیات پرونده مزد ۹۹
قبل از آغاز سال ۹۹ چندین جلسه شورای عالی کار بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان و دولت برای تعیین دستمزد ۹۹ کارگران تعیین شد و در نهایت در واپسین روزهای سال با برگزاری جلسات طولانی بدون نتیجه پایان و پرونده مزد ۹۹ همچنان باز است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاربرد ترموستات در خودرو
ترموستات وسیله‌ای است برای تنظیم درجه حرارت موتور اتومبیل که بطور خودکار گرمای موتور را در حد ایده آل که حدود ۸۵ درجه است نگه می‌دارد.
تجمع اعتراضی پرستاران+ تصاویر
تجمع پرستاران در یک مرکز درمانی در لس آنجلس آمریکا؛ آنها خواستار محافظت و ایمنی از پرستاران توسط دولت فدرال شدند.
تدارک ویژه هیأت رزمندگان برای نیمه شعبان در رسانه ملی
در ایام پرفیض نیمه ماه شعبان هیأت رزمندگان اسلام با مشارکت گروه معارف اسلامی شبکه یک سیما برنامه‌های ویژه‌ای در رسانه ملی برگزار می‌کند.
خواص اعجاب انگیز نوشیدن آب برای کاهش وزن
نوشیدن آب برای سلامت بدن بسیار اثر بخش است البته زمان نوشیدن هم در عملکرد این مایه حیات مهم است.
پخش روزانه برنامه «آغازین» ویژه دانش‌آموزان از شبکه دو سیما
ورود دانش آموزان نخبه به فرایند تألیف کتاب‌های درسی
کارنامه قابل قبول معلمان در آموزش های مجازی-دورکاری به معنی استراحت نیست
ابلاغ اعتبار ۱۰۰ میلیاردی برای تجهیز هنرستان‌ها
عدم اعمال رتبه‌بندی یا افزایش۵۰ درصدی امتیازحقوق برای بازنشستگان سال ۹۸
برنامه‌های درسی روز یکشنبه هفدهم فروردین شبکه‌های آموزش و چهار
تهیه ۱۱۰هزار ماسک در کانون‌های فرهنگی و توزیع رایگان آن بین مردم
اطلاعیه ستاد مبارزه با مواد مخدر در پی لغو موقت طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر
مشکلی برای آموزش مجازی و برگزاری امتحانات نهایی در مدارس ایرانی خارج از کشور وجود ندارد
پوشش بیش از ۲.۵ میلیون دانش‌آموز در قالب فعالیت‌های تشکیلات پیشتازان در افق ۱۴۰۴