آزمون رتبه‌بندی فعلا برگزار نمی‌شود

17:13 ۳۶ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 380 0
آزمون رتبه‌بندی فعلا برگزار نمی‌شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش خبرداد: باتوجه به افزایش فصل دهم قانون خدمات کشوری آزمون رتبه بندی فعلا و تا زمان اصلاح آیین نامه رتبه بندی برگزار نخواهد شد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، امروزعلی الهیار ترکمن در دومین گردهمایی مشترک مدیران و معاونان ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و اعضای شورای معاونان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزارشد، عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش تحت قانون مدیریت خدمات کشوری است و ظرفیت‌های این قانون هم توانایی مشخصی دارد. هم رتبه بندی سال ۱۳۹۴ با افزایش یک آیتم از فصل دهم و هم رتبه بندی سال ۱۳۹۸ با افزایش سه آیتم از فصل دهم بر مبنای قانون مدیریت خدمات کشوری ارائه شدند. این موضوع انتظارات فرهنگیان را برآورده نکرده و اعتراضاتی دارند اما باید توجه داشته باشند که وزارت آموزش و پرورش مجری قانون است و آن گونه که قانون حکم کرده می‌باید اقدام کند.
الهیار خاطر نشان کرد: رتبه بندی از مهر ماه ۱۳۹۸ اجرا و براساس مفاد آیین‌ نامه انطباق به وضعیت جدید و ارتقاء افراد مشمول انجام شد. طبق آیین نامه افراد مشمول باید برای ارتقاء به رتبه بالاتر آزمون می‌دادند که در چند نوبت آن را برگزار کردیم. در حین اجرا، بخشنامه سازمان برنامه و بودجه برای استفاده تمام کارکنان دولت از افزایشات فصل دهم ابلاغ شد تا تبعیض میان کارکنان دولت را برطرف کند. برای ما که هیچ وقت از این امتیازات به میزان ۵۰ درصد استفاده نکرده بودیم، فرصت مناسبی شد تا پایه حقوق کارکنان آموزش و پرورش را بر مبنای ۵۰ درصد امتیازات این فصل تثبیت کنیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع اظهار کرد: این اقدام در افزایشات بعدی حقوق و مواردی مانند اضافه تدریس و ... تاثیر زیادی دارد اما از این بابت که تفاوت میان رتبه‌ها را برداشته، مورد اعتراض واقع شده است. توجه به این نکته ضروری است که با اعمال افزایشات فصل دهم هیچ آیتمی حذف نشده و هیچ کاهشی هم اتفاق نیفتاده است.
الهیار اذعان کرد: متاسفانه جوی ایجاد شده که احساس می‌شود رتبه بندی حذف شده است اما این گونه نیست و اگراحیانا اشکال نگارشی بوده است به لطف خدا و تلاش همکاران مشکلات و ایرادات برطرف شده است .
وی با اشاره به مصاحبه‌اش با صداوسیما که در هفته گذشته انجام و دیروز پخش شد، گفت: این مصاحبه به اعتراضات دامن زده است در حالی که اگر دقت شود بنده درآن مصاحبه اولا به فرهنگیان یعنی کل کارکنان آموزش و پرورش اشاره داشتم و دوم، میانگین افزایش را عنوان کردم. قطعا هرجا که عددی بصورت میانگین اعلام می‌شود، برخی اعداد پایین‌تر و برخی دیگر بالاتر از آن هستند. مستندات اعداد و ارقام هم موجود است و مستند صحبت شده است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع تاکید کرد: هزار میلیارد تومان در مجموع به ما افزوده شده است که با توجه به تعداد کل حقوق بگیران، این افزایش عدد متوسط یک و نیم میلیون را نشان می‌دهد.
وی در ادامه اضافه کرد: عرصه مسایل اداری و مالی عرصه قانون و اعداد و ارقام است که به روشنی قابل اثبات است. فرهنگیان عزیز باید اطلاعات دست اول و واقعی را از خود وزارت آموزش و پرورش در ستاد، استانها و مناطق دریافت کنند. فضای مجازی مرجع قابل اعتمادی برای دریافت چنین اطلاعاتی نیست.
وی افزود: برای ارتقای رتبه فعلا آزمونی نخواهیم داشت تا تکلیف رتبه بندی از نظر ایجاد آیتم جدید یا افزایش مواد قانونی که بتواند بر پایه اقلام فعلی، تفاوت حرفه‌ای در دریافتی معلمان ایجاد کند مشخص شود. امروز صبح نیز وزیر محترم آموزش و پرورش دستور دادند که جلسه کارگروه ذیربط تشکیل تا اتخاذ تصمیم شود.
الهیار به معلمان و فرهنگیان کشور اطمینان داد پیگیر این موضوع هستیم و کمی صبر کرده و به خدمتگزاران خود در معاونت برنامه‌ریزی اعتماد داشته باشید.
وی با اشاره به ساماندهی نیروی انسانی در سال٩٩، اظهارکرد: در سال آینده براساس اطلاعات اسمی، نزدیک به ۶١هزار نفر واجد شرایط بازنشستگی خواهند شد و باید ببینیم چقدر از این تعداد به طور قطع بازنشسته خواهند شد.
وی افزود:١٧٠ هزار نفر به دانش آموزان دولتی اضافه می‌شود و ما در بخش نیروی انسانی ٧ هزار و٩۵٨ نفر از دانشگاه فرهنگیان و ١٢ هزار و ۶٠٠ نفر از ماده ٢٨ به نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش اضافه خواهند شد .
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع اظهار کرد: سند نیروی انسانی در حال تدوین است که دو بخش کمی و کیفی و ارتقای حرفه‌ای نیروی انسانی درآن پیش بینی شده است و ما باید با تاکید بر دوره‌های مجازی بتوانیم به ارتقای حرفه‌ای نیروی انسانی توجه کنیم.
الهیار گفت: در حوزه کمی چند سیاست داریم که می‌توان به توسعه و سنجش صلاحیت‌های حرفه‌ای،  توسعه فعالیت‌های کیفی آموزش در مدارس، مقیاس کوچک کردن مدارس، ارتقای پوشش تحصیلی، توازن نیروی انسانی مبتنی برشاخص‌های مصوب و ... اشاره کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع تصریح کرد:آموزش‌های کیفی بدو ضمن خدمت، توزیع نیروی انسانی جدید الاستخدام،توجه به حوزه تربیت بدنی در دوره ابتدایی، توجه به نقل و انتقالات، توجه به کلاس‌های چند پایه، مشارکت همه گروه‌های ذیربط در توازن نیروی انسانی، فعالیت‌های پرورشی، توسعه پیش دبستانی، توجه به مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه و...از سیاست‌های ما در ساماندهی نیروی انسانی است .
وی در پایان گفت: در هفته جاری سرانه بهداشتی صرفا بابت هزینه‌های بهداشتی مدارس به حساب مدارس واریز شده است و این سرانه تنها براساس آماده سازی مدارس در برابر بیماری کرونا است.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

چگونه درباره‌ کتاب‌هایی که نخوانده‌ایم حرف بزنیم؟
اومبرتو اکو، فیلسوف و رمان‌نویس ایتالیایی (نویسنده‌ رمان مشهور نام گل سرخ) اعتقاد دارد که چه‌بسا کتابی را نخوانده‌ایم اما وقتی بازش می‌کنیم که بخوانیمش، احساس می‌کنیم آن را خوانده‌ایم. چطور ممکن است چنین اتفاقی بیفتد؟
الکساندر نوری و خطر عکس گرفتن با ما!
الکساندر نوری هم به لیست ایرانیانی پیوست که سوت و کف زدن ما آنها را در بوندسلیگا عاقبت به خیر نکرد.
داستان اعدام آن ۱۱ نفر
۲۱ و ۲۲ فروردین سالروز محاکمه و اعدام ۱۱ تن از مقامات ارشد رژیم پهلوی در سال ۵۸ است.
تمرینات انفرادی استقلالی‌ها با GPS
مربی استقلال در خصوص وضعیت تمرینی تیم استقلال توضیحاتی ارائه کرد.
سال ۱۳۹۹ را سال آزاد کردن فایل‌های الکترونیکی کتاب‌ها نامگذاری کنیم
رسول جعفریان معتقد است در شرایط کنونی که شیوع کرونا امکان حضور در کتابخانه‌های عمومی را محدود کرده، کتابخانه ملی، کتابخانه آستان قدس، کتابخانه ملک یا کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران باید برای انتشار اسکن منابع خود اقداماتی جدی داشته باشند.
شروع به کار اصناف، مشروط به ثبت نام است- ادامه تعطیلی اصناف پرخطر تا عادی شدن شرایط
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی تاکید کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، شروع به کار اصناف مشروط به ثبت‌نام و اخذ تعهد التزام به اجرای ضوابط سلامت مصوب وزارت بهداشت است.
ورود سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه به استان تهران
مدیرکل هواشناسی تهران از ورود سامانه بارشی جدید از روز دوشنبه به استان تهران خبر داد.
کوچکی نژاد: مجلس برای احراز رتبه‌بندی معلمان ورود می‌کند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نوشت: جهت اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان دو رئیس جمهور و پنج وزیر به وعده عمل نکردند، مجلس با طرح دوفوریتی جهت اجرای ماده ۶۳ قانون برنامه ورود خواهد کرد.
۳ روش برای آن که در واتساپ به خودتان پیام بفرستید
در این مقاله سه روش ارسال پیام به خود در واتساپ را با هم مرور می‌کنیم تا با این کار بتوانید روی واتساپ به عنوان یک فضای ذخیره‌سازی فایل و متن شخصی هم حساب باز کنید.
از شایعه تا واقعیت طوفان برفی در مازندران-شهروندان نگران نباشند
خبری مبنی بر طوفان برفی درحالی در گروه‌های دست به دست می‌چرخد که نگرانی‌هایی به همراه داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیماران مشکوک به کرونا سی تی اسکن ریه می‌شوند
از سوی دانشگاه علوم پزشکی قم شرایطی فراهم شده است که بیماران سرپایی در قم با دستور پزشک اورژانس سی تی اسکن ریه بدهند
جلالی: لغو لیگ تقریبا غیرممکن است- با ویدیو پیگیر حال بازیکنان هستیم
سرمربی گل‌گهر سیرجان می‌گوید فوتبال ایران چاره‌ای جز برگزاری مسابقات لیگ برتر را ندارد.
واکنش مسی به شایعات پیرامونش
مهاجم تیم فوتبال بارسلونا نسبت به شایعات پیرامونش واکنش نشان داد و آن‌ها تکذیب کرد.
فدراسیون فوتبال - شستا؛ استقراض یا اسپانسری؟
تناقض در ادعای مسئولان فدراسیون فوتبال و شستا در موضوع پرداخت ۲ میلیون دلار از سوی این شرکت به حساب مارک ویلموتس، نشان از طرح یک پرونده حقوقی میان طرفین دارد.
کالدرون سرمربی تیم ملی فوتبال می‌شود؟
سرمربی سابق پرسپولیس مذاکراتی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران انجام داده است.
آمادگی آموزش و پرورش برای اتمام سال تحصیلی در صورت ادامه روند تعطیلی مدارس
بهره‌برداری از پلت فرم اختصاصی آموزش و پرورش (شاد)
شناسایی دانش‌آموزانی که به اینترنت دسترسی ندارند- تداوم آموزش در مناطق محروم و عشایری
نحوه حضور و تغییر ساعات کاری کارکنان آموزش و پرورش از شنبه
آغاز ثبت نام نقل و انتقالات معلمان در سال ۱۴۰۰-۹۹ از اول اردیبهشت
برنامه‌های درسی پنجشنبه شبکه‌های آموزش و چهار
اقرار می‌کنم سیستم آموزشی تجربه کافی برای مواجهه با کرونا نداشت
افزایش نرخ پوشش تحصیلی دبیرستانی‌های سیستان و بلوچستان
تداوم آموزش‌های تلویزیونی پس از بازگشایی مدارس-  تغییر ساعات پخش و نحوه اجرا
آموزش دانش آموزان روستایی با بهره‌گیری از روش های مختلف در حال پیگیری است