ایجاد محیط‌هایی جدید برای نگهداری از کرونایی‌های ترخیصی از بیمارستان‌

16:39 ۸۸ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 314 0
ایجاد محیط‌هایی جدید برای نگهداری از کرونایی‌های ترخیصی از بیمارستان‌

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در دیدار با نمایندگان سازمان بهداشت جهانی گزارشی از اقدامات پیشگیرانه و آموزشی در کلانشهر تهران و استفاده از ظرفیت‌های بین بخشی برای مقابله با بیماری کرونا ارائه داد و از ایجاد محیط‌هایی جدید به منظور ارائه خدمات به بیماران ترخیصی از بیمارستان‌ها با همکاری شهرداری و نیروی انتظامی خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی امروز در دیدار با دکتر کریستف هلمن نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران و دکتر ریچارد برنان مدیر برنامه‌های اورژانس منطقه مدیترانه شرقی و ۲ کارشناس از سازمان بهداشت جهانی، ضمن تشکر از این تیم به علت سفر به ایران در راستای مقابله با ویروس کرونا و اقدامات قابل تامل در جهت پیشرفت نظام سلامت جهانی، از ایجاد ظرفیت پذیرش بیمار برای گذراندن دوران نقاهت و قرنطینه افراد مشکوک خارج از بیمارستان به منظور کاهش فشاری کاری در بیمارستان ها خبر داد و افزود: در همین راستا در حال تجهیز ۵۰ سوله در نزدیکی مراکز هستیم.
وی ادامه داد: در کشور به دلیل کمبود اطلاعات و آگاهی‌های کافی در این زمینه با مشکلات چالش  برانگیز اقتصادی و اجتماعی مواجهیم، بنابراین نیاز است برنامه دقیقی طراحی شود.
 فرمانده ستاد مقابله با کرونا ضمن اعلام مشارکت جامعه، دولت و دانشگاههای علوم پزشکی تهران و ایران با ستاد، عنوان کرد: کلیه مردم و دولت‌مردان را مطلع کردیم و آموزشهای لازم در خصوص ضدعفونی کردن و رعایت بهداشت فردی صورت گرفت.
زالی در ادامه در خصوص جمعیت ساکن و جمعیت سیار، کاهش ۵۰ درصدی حمل و نقل، فعالیت ۵۰۰ هزار تاکسی مجازی و وظایف هر سه دانشگاه علوم پزشکی کلانشهر تهران توضیحاتی ارائه داد.
 به گفته دکتر زالی، بهترین راه مقابله، تشخیص، قرنطینه و اقدام زودهنگام است.
اقدامات برای اطرافیان بیمار مبتلا به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،  رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص اقدامات جاری در مراکز برای اطرافیان بیمار مبتلا، عنوان کرد: اگر تست کرونای فردی مثبت باشد، افراد خانواده او ایزوله و قرنطینه می شوند. این استراتژی فعلی دانشگاه برای کاهش ریسک ابتلاست.
زالی از ارسال روزانه اطلاعات و آمار مربوطه به وزارت بهداشت خبر داد و گفت: تیمی از دانشمندان، اپیدمیولوژیست ها و میکروبشناسان مسئول جمع آوری آمار و اطلاعات مرتبط با شیوع این بیماری به منظور آمادگی و انجام تجزیه و تحلیلها هستند.
 وی در این دیدار از حمایتهای سازمان بهداشت جهانی تشکر کرد و از گشودن دروازه‌های جدید برای اشتراک تجارب با این سازمان خبر داد.
زالی در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به مباحثی که در این جلسه مطرح شد، عنوان کرد: در این دیدار گزارشی از اقدامات پیشگیرانه و آموزشی که تاکنون در سطح شهر تهران انجام شده ارائه شد. همچنین در خصوص اقدامات دانشگاه در راستای افزایش ظرفیت اجتماعی، استفاده بهینه از دستگاههای اجرایی داخل استان و ایجاد همگرایی بین دستگاههای اجرایی استان تهران به منظور افزایش تلاش‌های جمعی برای طراحی برنامه مقابله با این ویروس موضوعاتی مطرح شد.
 وی ادامه داد: گزارش ملاقاتهای روزهای اخیر با مدیران ارشد دستگاه های مختلف، گزارش اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری و تدوین برنامه راهبردی برای دستگاههای همکار از دیگر مباحثی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد.
زالی از ایجاد محیط های جدید به منظور ارائه خدمات به بیماران ترخیصی از بیمارستانها با همکاری شهرداری و نیروی انتظامی خبر داد و افزود: حدود ۱۰ مرکز از این مراکز فعال هستند و هدف ما گسترش آنهاست.
 فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا نقش رسانه‌های اجتماعی را در افزایش سطح سواد سلامت مردم بی بدیل خواند و افزایش آموزش همگانی در قالب فضای مجازی را از برنامه‌های مستمر این ستاد دانست.
زالی در پایان، جداسازی هرچه سریعتر بیماران و انجام اقدامات درمانی مورد نیاز را راهبرد اصلی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد و گفت: تلاش میشود تمام برنامههای پیشگیری و درمانی بر اساس این استراتژی طراحی شود.
 نماینده بهداشت جهانی: ضرورت حمایت از پرسنل بیمارستانی به خصوص در درمانگاه ها و مراکز بهداشتی دور افتاده  دکتر ریچارد برنان مدیر برنامه های اورژانس منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی در این مراسم کرونا را ویروس جدیدی دانست و سیستم بهداشت جهانی را دانش آموز آن خواند و گفت: قدرت بالای شیوع و گسترش این ویروس باعث شده حوزه بهداشت سرعت عمل بالایی داشته باشد، که البته مشکلات اقتصادی و اجتماعی بسیاری نیز بر جای گذاشته است.
 وی ادامه داد: ما اینجا هستیم تا تجارب خود را به خصوص در مورد چین و تلاش آنها برای ایجاد سیر نزولی در منحنی نمودار میزان شیوع کرونا، با شما در میان بگذاریم. البته از اقدامات بینظیر شما درسهای بسیاری آموختیم.
 دکتر برنان با اشاره به اهمیت حفظ کیفیت ارائه خدمات درمانی، چه قبل از ابتلا و چه بعد از درمان، تصریح کرد: مورد مهم دیگر حمایت از پرسنل بیمارستانی است که باید شامل تمام پرسنل بهداشتی به خصوص درمانگاهها و مراکز بهداشتی دور افتاده شود.
 مدیر برنامه های اورژانس منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی بیان کرد: نظام سلامت ایران ۱۶ روز پیش از اولین مورد ابتلا مطلع شد، اقدامات به عمل آمده و مدیریت شرایط در این مدت بسیار شگفت انگیز است.
برنان در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ما با همکاری فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، برنامههای ایران در زمینه مقابله با ویروس کرونا را مرور کردیم و تجارب خود را در اختیارشان گذاشتیم.
 وی ادامه داد: این ویروس به سرعت در حال گسترش است و با اقدامات همه جانبه می‌توان آن را کنترل کرد. البته دست یافتن به پیروزی ممکن است چند ماه طول بکشد.
 مدیر برنامه های اورژانس منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی در پایان ضمن ابراز امیدواری از موفقیت ایران در ریشه کنی ویروس کرونا، اقدامات نظام سلامت کشور را مطلوب خواند و گفت: دانش پا به پای این بیماری نوظهور پیش میرود و خوشبختانه تمام لوازم و علم مورد نیاز مبارزه با آن در دسترس است، فقط باید جوامع و دولتها دست به دست هم دهند تا در این مسیر موفق شویم.
 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

الجزایر: تا حل سیاسی بجران لیبی به میانجیگری ادامه می‌دهیم
وزیر خارجه الجزایر امروز دوشنبه اعلام کرد کشورش به تلاش‌های خود برای کاهش شدت تنش‌ها در لیبی و قانع کردن طرف‌های درگیر برای مذاکره سیاسی در جهت حل بحران ادامه می‌دهد.
تظاهرات مردم آلمان در همبستگی با سیاهپوستان آمریکایی
پلیس آلمان از تظاهرات در این کشور در همبستگی با شهروندان سیاهپوست آمریکایی پس از کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس خبر داد.
گفتگوی تلفنی لاوروف و گوترش درباره لیبی و سوریه
وزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی با دبیرکل سازمان ملل بر لزوم انتخاب نماینده جدید این سازمان در لیبی در نزدیک‌ترین زمان ممکن تاکید کرد.
روسیه: در امور داخلی آمریکا دخالت نمی‌کنیم
سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه ادعای مشاور امنیت ملی سابق آمریکا مبنی بر دست داشتن مسکو در تظاهرات این روزهای آمریکا را رد کرد و گفت: ما هرگز در امور آمریکا دخالت نکرده و نمی‌کنیم.
بازگشت ۲ دیپلمات‌ پاکستانی متهم به جاسوسی از هند
سخنگوی سفارت پاکستان اعلام کرد دو دیپلمات از سه دیپلمات پاکستانی که به جاسوسی از هند متهم و از این کشور اخراج شدند به اسلام آباد بازگشتند.
آتش‌سوزی در چیتگر
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق در محدوده پارک چیتگر خبر داد.
قدردانی مجدد مادورو از ایران
رئیس‌جمهور ونزوئلا بار دیگر در پیامی از اقدام ایران برای کمک به ونزوئلا و ارسال پنج نفتکش به این کشور تقدیر و تشکر کرد.
انهدام باند جاعلان مدارک تحصیلی
رییس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت، از شناسایی و دستگیری ۴ عضو باند جاعلان مدارک تحصیلی که به صورت شبکه‌ای در نقاط مختلف کشور مدارک تحصیلی جعل می‌کردند خبرداد.
توضیحاتی در مورد روش‌های آزادسازی سهام عدالت
محمد رضا جودکی مدیرعامل‌ سرمایه‌گذاری استان تهران توضیحاتی در مورد روش‌های آزادسازی سهام عدالت ارائه کرد.
شمخانی: نشانه‌های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شده است
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان نوشت: نشانه‌های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

نحوه تابلو خوانی و بازار خوانی در بورس
یک سرمایه گذار بازار سرمایه می‌بایست بر تابلو بورس و بازارخوانی تسلط کافی داشته باشد تا بتواند به بررسی و تجزیه و تحلیل اتفاقات روی تابلو بپردازد.
کاهش کمک‌های سازمان ملل به یمن همزمان با شیوع کرونا
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد چندین سازمان امدادرسان خواستار دریافت کمک‌ مالی فوری به منظور تداوم عملیات‌هایشان در کشور جنگ زده یمن شده و توقف یا کاستن از حجم برخی برنامه‌های خود در یمن تحت فشارهای مالی همزمان با تداوم شیوع کروناویروس در این کشور را اعلام کرده‌اند.
معرفی ۴ نامزد میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷- خبری از ایران نیست!
کنفدراسیون فوتبال آسیا از ۴ کشوری که برای میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ اعلام آمادگی کرده‌اند پرده برداشت.
افراد مبتلا به اوتیسم، درک حسی قوی‌تری دارند
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیدند که افراد مبتلا به اوتیسم، درک حسی بالایی دارند.
سرمربی تیم ملی اسکی بانوان: به هیچ وجه تمرینات را قطع نمی‌کنیم- اسکی ورزش گرانی است
سمیرا زرگری گفت: اسکی در سطح قهرمانی بسیار پرهزینه است و با گران شدن ارز وضعیت بدتر هم شده است.
مباحث اغواگرانه‌ای در داخل واژه طب اسلامی مستتر است
۱۷ طرح پژوهشی کرونا با رویکرد طب سنتی، مجوز و کد اخلاق گرفته‌اند
دانشکده طب سنتی تبریز به عنوان مرجعی برای طب غیرکلاسیک خواهد درخشید
تاثیر کرونا بر بیمارستان‌های آمریکا دست‌کم گرفته شده است
ویدئو - پایش و غربالگری سلامت عشایر در روزهای کرونایی
افزایش موارد کرونا در کشور - ۸۱ تن دیگر جان باختند
در مرحله حمله به ˮکروناˮ هستیم
عمده تجهیزات درمانی و حفاظتی ˮکروناˮ در کشور تولید می‌شود
آمریکا ۲ میلیون دوز داروی مالاریا به برزیل ارسال کرد
کرونا چموش‌تر شده است-با این روال، دقیقه ۹۰ گل می‌خوریم