محدودیت‌های پروازی علیه ایران در زمینه کرونا ضرورتی نداشته است

17:27 ۲۵ روز پیش ایسنا 120 0
محدودیت‌های پروازی علیه ایران در زمینه کرونا ضرورتی نداشته است

معاون حقوقی و بین الملل وزارت امورخارجه اظهار کرد: مشکل به وجود آمده در پی شیوع ویروس کرونا مربوط به یک ملت و مردم نیست، مشکلی جهانی است؛ بنابراین همه کشورهای جهان باید در مهار و درمان آن همکاری کنند.

ایسنا

به گزارش ایسنا،  محسن بهاروند در حاشیه دیدار، مدیر منطقه‌ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت با سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران با موضوع  شیوع ویروس کرونا و تشریح اقدامات پیشگیرانه و کنترلی ایران در مورد این ویروس اظهار کرد:  با هیاتی از سازمان بهداشت جهانی  امروز جلسه ای داشتیم. از چند روز پیش این هیات به تهران  آمده اند و بعضی از تجهیزات را با خود آورده‌اند. کمبود وسایلی برای تشخیص بیماری بود که  با این هیات رسید و البته بعضی از کشورهای دوست هم در این زمینه به ایران  کمک کردند.
وی با تاکید بر این که همه برای مهار و درمان  این بیماری تلاش می‌کنند، افزود: دیپلمات‌های ایرانی بسیج شدند تا در کنار وزارت بهداشت هرکاری که لازم است را انجام می‌دهند.  
این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: لازم نیست، ملت نگران باشد چرا که این اولین بیماری واگیرداری نیست که  در جهان بروز پیدا کرده است . همیشه کشورهای جهان، بیماری های مشابه را شکست دادند و این بیماری را هم با کمک  کشورهای دیگر شکست خواهیم داد.
معاون حقوقی و بین الملل وزارت امورخارجه با اشاره به جلسه امروزی که در وزارت امور خارجه برگزار شده بود، گفت: ما نشستی با هیات سازمان بهداشت جهانی و دیپلمات های خارجی داشتیم که گزارشی از وضعیت رسیدگی به بیماران این ویروس  در ایران ارائه شود .
وی افزود:  هیات سازمان جهانی بهداشت  به ما گفت که ایران  سیستم بهداشتی خوبی  دارد و به موازاتی که این ویروس گسترش پیدا کرده برای مهار آن اقدام شده است.  تجهیزات و آزمایشگاه ها ی تشخیص و  مقابله با این بیماری در ایران و در بقیه کشورها در حال افزایش است و به زودی آزمایشگاه های ما گسترش پیدا می کند. ما یکی از بهترین شبکه های بهداشت و سلامت عمومی جهان را داریم که همه تلاش خود را برای مهار این بیماری به کار گرفته است.
بهاروند ضمن تشکر از رهبران دینی کشور گفت: درباره بعضی از اقداماتی که باعث گسترش ویروس می شود دستوراتی داشته شده است که ما از مومنین ، روحانیون و رهبران مذهبی که بعضی از اجتماعات را بنا به ضرورت این بیماری و جلوگیری از گسترش آن کنسل کردند، تشکر می کنیم.
وی بار دیگر تاکید کرد: نیاز نیست که زیاد بترسیم همان اقدامات اولیه ای را که پزشکان گفتند باید انجام دهیم چرا که وزارت بهداشت، کادردرمانی و پرستاران خیلی خوب کار می کنند، به آنها اطمینان داشته باشیم و همه دست به دست هم می دهیم و این بیماری را شکست خواهیم داد.
معاون حقوقی و بین الملل وزارت امورخارجه تاکید کرد: این بیماری،  بیماری ملی و مربوط به یک ملت و مردم نیست، مشکلی جهانی است بنابراین همه کشورهای جهان باید در مهار و درمان آن همکاری کنند در واقع همه باید   دست به دست هم دهیم تا  نگذاریم گسترش پیدا کند.
وی اضافه کرد: آن گونه که  نمایندگان سازمان جهانی بهداشت  و پزشکان گزارش داده اند ، رفتارها و زوایای این بیماری هنوز آن طور که باید شناخته نشده است البته پیشرفت هایی صورت گرفته که در روزهای آینده می توانیم ارزیابی در این خصوص داشته باشیم.
معاون وزیر خارجه کشورمان در ادامه صحبت‌های خود در حاشیه این نشست در پاسخ به سوالی در  مورد محدودیت‌های پروازی اعمال شده از سوی  برخی از کشورها  به مقصد ایران ظهار کرد:  همان‌طور که آقای «برنان» اشاره کردند ایجاد محدودیت در تجارت و رفت و آمد باید بر اساس شواهد علمی باشد؛ از طرف دیگر متناسب با  شیوع  و گسترش یک  اپیدمی در یک کشور باشد؛ همچنین  هر کشوری که این محدودیت‌ها را اعمال می کند باید به سازمان بهداشت جهانی گزارش دهد که بر اساس چه شواهدی این کار را انجام داده است و متاسفانه خیلی از کشورها این گزارش را نداده‌اند.
  بهاروند با بیان اینکه ما دوست نداریم که به هیچ وجه این ویروس از ایران به کشورهای دیگر برود گفت:  همان طور که پیش از این اشاره کردم  شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف یک موضوع جهانی است و باید با همکاری همه کشورها با آن مقابله کرد.
این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: هیئت سازمان بهداشت جهانی و همچنین پزشکان می‌گویند محدودیت هایی که در این زمینه انجام شده به هیچ وجه ضرورتی نداشته است.
وی با بیان اینکه قوانین و استانداردهای سلامت در دنیا  در مورد این گونه مسائل مشخص است خاطرنشان کرد:  ما در داخل کشور همه تلاشمان این است که این ویروس خدای نکرده از ایران به کشورهای دیگر نرود و یا از کشورهای دیگر به ایران نیاید. 
بهاروند با تاکید بر اینکه  این ویروس مرز نمی شناسد، گفت:  ما معتقدیم محدودیتی  که از سوی برخی از کشورها در این زمینه در مورد ایران  انجام شده است بیشتر از اندازه تهدیدی که وجود دارد یعنی پاسخ بیش از حد  به این تهدید داده شده است.
وی  در پایان اظهارات خود در جمع خبرنگاران گفت:  ما این اطمینان را می دهیم که خودمان تمام تلاشم را به کار می بریم که از طریق ما ویروس در  جایی پخش نشود و لازم نیست که در این مورد خیلی ترسی وجود داشته باشد.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

بررسی قابلیت‌های جدید عکس‌برداری در پرچمدارهای سری P۴۰ هوآوی
سه پرچمدار جدید هوآوی از سری P۴۰ که به تازگی معرفی شدند، تعاریف جدیدی را در حوزه عکس‌برداری با موبایل ارائه کردند.
آشنایی با سرور مجازی ویندوز و راهنمای خرید سرور ویندوزی
در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها خیال خود را راحت کرده اند و با خرید سرور توانسته اند تا خدمات بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهند.
کرونا شغل را هم می‌کشد
«کاش این بیماری برود، اگر کرونا ما را نکشد این بیکاری و بی رونقی می کشدمان!»
تاریخ جدید المپیک و پارالمپیک توکیو مشخص شد
تاریخ برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو در سال ۲۰۲۱ مشخص شد.
مسی کاهش ۷۰ درصدی دستمزد بازیکنان بارسا را تایید کرد
کاپیتان بارسلونا در یک بیانیه اعلام کرد ۷۰ درصد دستمزد بازیکنان تیم نخست در روزهای بحران کرونا کاهش خواهد یافت.
توافق توماس مولر با بایرن برای تمدید قرارداد
مهاجم بایرن مونیخ برای تمدید دو ساله قراردادش با این باشگاه به توافق نهایی رسید.
پزشک استقلال از بیمارستان مرخص شد
کاوه ستوده پس از گذراندن دوره درمان خود از بیمارستان مرخص شد.
مدیرعامل جدید استقلال را بیشتر بشناسید
احمد سعادتمند پیش از انتخاب به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال، پست‌های مختلف و متنوعی را در ورزش ایران تجربه کرده است.
واکنش شاهزاده هری و مگان مارکل به اظهارات ترامپ: درخواست کمک نکرده‌ایم!
به دنبال اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر این که کشورش هزینه تدابیر امنیتی دوک و دوشس ساسکس را پرداخت نخواهد کرد، این زوج سلطنتی تاکید کردند که آنها هرگز قصد نداشتند از رئیس جمهور آمریکا برای تامین هزینه تدابیر امنیتی خود کمک بخواهند.
مجمع عمومی سازمان ملل: در بحبوبه ویروس کرونا تحریم‌ها علیه کشورهای آسیب‌پذیر لغو شود
رئیس مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: در بحبوبه پاندمی ویروس کرونا تحریم‌های که تاثیرات منفی بر کشورهای در حال توسعه دارند، باید لغو شوند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آغاز دوران پسا خادم در کشتی
کشتی ایران در سال ۱۳۹۸ بدون شک موفق ترین رشته ورزشی ایران در رقابت های جهانی و آسیایی بود، قهرمانی آسیا در تمامی رده های سنی به همراه کسب سکوهای نخست تا سوم جهان در رده های مختلف سنی حاکی از عملکرد موفق کشتی ایران در سال گذشته است.
شش رنگ پلاک خودروها در ایران را بشناسید
پلاک وسایل نقلیه علاوه بر عدد، دارای رنگ‌ها و حروف مختلفی است که کمتر به آن توجه کردیم، اما هرکدام نشان‌گر مورد خاصی است که دانستنش در برخی موارد به افزایش اطلاعات عمومی کمک می‌کند.
۲۵ نکته در عملکرد متفاوت معلمان موفق
اندازه‌گیری موفقیت کار دشواری است و در دنیای علمی، مربیان به‌طور مستمر چگونگی کمیت یادگیری را بازیابی می‌کنند، اما اولین و مهم‌ترین سؤال این است: آیا معلمان توانایی برقراری ارتباط مؤثر با دانش‌آموزان خود را دارند؟.
چگونه در دام کلاه‌برداری‌های مجازی نیفتیم؟
با شیوع کرونا و لزوم کاهش ترددهای غیرضروری، اقبال به کسب‌وکارهای مجازی بیشتر شده است، اما در این زمینه نگرانی‌هایی هم وجود دارد و برخی شهروندان گلایه‌هایی در فضای مجازی ابراز کرده اند.
جهش تولید در بخش کشاورزی چگونه محقق می شود؟
رییس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران استفاده از دانش روز دنیا، حذف بروکراسی اداری و رفع موانع تولید، مبارزه با فساد، ارائه تسهیلات و مشوقات به تولیدکنندگان بخش کشاورزی، نوسازی ماشین آلات کشاورزی و بهبود زیرساختهای حمل و نقلی جهت صادرات را لازمه تحقق شعار سال در بخش کشاورزی دانست.
دستور ‎روحانی به استاندار آذربایجان غربی برای توجه ویژه به جانبازان و اهالی ‎سردشت
رئیس‌جمهور: امیدوارم در سال ۹۹ به خوزستان سفر کنم
پربازدیدترین اخبار سیاسی ایسنا در یازدهم فروردین
آخرین وضعیت شیوع «کرونا» در آذربایجان غربی، خوزستان، اردبیل و زنجان بررسی شد
نیروهای مسلح در برهه‌های حساس در کنار مردم بوده‌اند
در صورت نیاز، بایدها و نبایدهای جدی‌تری وضع می‌کنیم
بیانیه ارتش به‌مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران
قدردانی وزیر دفاع از اقدامات جهادی ارتش در مقابله با کرونا
قدردانی مجدد رهبر انقلاب از وزیر بهداشت و مجموعه درمانی در مقابله با کرونا
یک فعال سیاسی: تحریم‌های دارویی آمریکا باید بر داشته شود