در اصفهان مرغ همسایه همیشه غاز است

14:30 ۳۵ روز و ۱۱ ساعت پیش ایسنا 542 0
در اصفهان مرغ همسایه همیشه غاز است

مربی اسبق تیم فوتبال ذوب آهن گفت: بازیکنانی که با آنها همبازی بودم در حال حاضر مربی و سرمربی تیم‌های لیگ برتر و لیگ یک هستند، به جز مربیان بومی اصفهان که جایی مشغول نیستند، زیرا در اصفهان مرغ همسایه غاز که چه عرض کنم شترمرغ است.

ایسنا

سید هاشم سلطانی نیا در گفت و گو با ایسنا، در خصوص استفاده نکردن تیم‌های اصفهانی از نیروهای بومی، اظهار کرد: مربیان و افراد زیادی در اصفهان هستند که سابقه زیادی در بازی کردن و مربی گری دارند، اما در خانه خود یعنی اصفهان مستاجر هستند و افراد غیر بومی صاحبخانه شده اند و جای تاسف دارد مربیانی با چنین رزومه قوی در خانه های خود نشسته اند.
سلطانی‌نیا در رابطه با حضور دلال‌ها در فوتبال افزود: در حال حاضر حرف اول را در فوتبال دلال ها می زنند و فوتبال سالمی نداریم به خصوص الان که رئیس فدراسیون هم نداریم و فوتبال ما بدون پدر شده است و هر کس برای خود سازی می‌زند.
وی  ادامه داد: اکنون کسانی که پول دریافت می کنند، ظرفیت آن را ندارند و اکثر بازیکنان فعلی حاضر نیستند در این شرایط اقتصادی به خانواده های نیازمند کمک کنند.
بازیکن اسبق تیم‌های سپاهان، استقلال و ذوب آهن افزود: در سال ۶۷ و ۶۸ روزهای خوبی در سپاهان داشتم که از هیچ نظری با سپاهان کنونی قابل مقایسه نیست، قراردادم در آن فصل که آماده بودم ۴۶ هزار تومان بود، اما امروز بازیکنان بی کیفیتی که نمی توانند یک ضربه به سمت چهارچوب یا یک پاس خوب بدهند ۲ میلیارد تومان قرارداد می بندند.
سلطانی‌نیا تصریح کرد: زمانی که ما بازی می‌کردیم به شدت بازیکنان در یک مدت طولانی و حتی یک فصل تحت نظر بودند و برای پیوستن به تیم های بزرگ آنالیز می‌شدند، اما اکنون بازیکنان با انجام یک یا دو بازی به تیم ملی دعوت می‌شوند و حتی به جام جهانی می‌روند.
وی ادامه داد: در کشورهای صاحب سبک فوتبال نیز روند این گونه است که برای خرید یک بازیکن عملکرد او را در طول یک فصل زیر نظر می‌گیرند و مانند ایران نیست که بازیکن ها با واسطه در تیم های بزرگ حضور پیدا می کنند. با این رزومه ای که در فوتبال دارم اگر این روزها واسطه‌ای نداشته باشم به جایی نمی رسم.
مربی اسبق تیم ذوب آهن افزود: از زمانی که لیگ آزادگان به لیگ برتر تغییر نام داد، قراردادها بسیار زیاد شدند و کیفیت بازی ها پایین آمده‌اند وقتی فوتبال‌های روز دنیا را تماشا می‌کنیم، نمی‌توان نتایج و حتی حرکات بازیکنان را پیش بینی کرد، اما زمانی که فوتبال ایران را نگاه می کنیم، خوابمان می گیرد و بیشتر تیم ها روی اتفاقات بازی و بدون داشتن کارهای تاکتیکی به گل می رسند.
افرادی نمی‌خواستند یک ذوب آهنی در کادر تیم باشد سلطانی‌نیا با اشاره به حضورش در ذوب آهن به عنوان بازیکن، خاطرنشان کرد: زمانی که در استقلال بازی می کردم ذوب آهن در لیگ ۲ حضور داشت و به خاطر عِرقی که به ذوب آهن و اصفهان داشتم استقلال را رها کردم و به ذوب آهن پیوستم و جزء بازیکنانی بودم که ذوب‌آهن را از لیگ دو به لیگ یک آوردیم؛ افتخار می کنم در ذوب آهن و در کنار کارگرانی کار می کنم که برای این کارخانه و باشگاه زحمت می کشند.
وی در رابطه با مربیگری خود در ذوب آهن، افزود: در ذوب آهن از نونهالان تا بزرگسالان مربی گری کردم، اما اجازه ندادند به کار خود ادامه بدهم و آن زمان به من گفتند لوکا بوناچیچ من را نمی خواهد؛ اما اکنون می گویم که این کار، کار آدم های دیگری بود که نمی خواستند یک فرد ذوب آهنی در کادر تیم های خود باشد.
در حال استعداد سوزی هستیم مربی اسبق ذوب آهن در رابطه با حضور بازیکنان اصفهانی در تیم‌های اصفهانی ادامه داد: الان در تیم ذوب آهن بازیکنان اصفهانی بسیار کمی داریم و این موضوع یک فاجعه است. ذوب آهن تیم های پایه دارد و هدف از تشکیل تیم‌های پایه پشتوانه سازی و درآمدزایی است. سپاهان نیز اینگونه است و بازیکنان آنها اکثراً غیر بومی هستند، باید به تیم های پایه بیشتر توجه کنیم.
وی افزود: در سال ۹۴ تیم امیدهای ذوب آهن را قهرمان ایران کردیم، بازیکنان بسیار خوبی در اختیار داشتیم که اکثر آنها مانند، علی خدادادی که اکنون آقای گل لیگ یک است، امیرحسین شیخ الاسلام که به استقلال پیوست و الان در لیگ پرتغال مشغول است را از باشگاه خارج کردند، نمی دانم عمداً یا سهوی استعداد سوزی می‌کنیم.
سطانی‌نیا ادامه داد: اگر روزی کارخانه ذوب آهن از نظر مالی به مشکل بخورد، باید کرکره باشگاه‌ را پایین بکشند و افرادی مانند مهندس یزدی زاده هستند که به تیم و باشگاه کمک کنند تا تیم فوتبال ذوب آهن نفس بکشد.
بازیکن اسبق ذوب آهن در ارتباط با حضور نداشتن تماشاگران در ورزشگاه برای بازی‌های ذوب آهن افزود: زمانی برای بازی های ذوب آهن ورزشگاه پر از تماشاگر می‌شد؛ اما الان که تیم ذوب آهن نتیجه نمی گیرد، هواداران کمی برای دیدن بازی به ورزشگاه می‌آیند و قطعاً اگر تیمی نتیجه بگیرد تماشاگر جذب خواهد شد.
 وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۷ توسط آقای آذری برای استعدادیابی ماموریت گرفتم و بازیکنان زیادی را مانند، مهدی ترکمان، مهدی تیکدری، شهریار مغانلو به باشگاه معرفی کردم، اما هیچ کدام از آنها توسط باشگاه جذب نشدند.
سلطانی‌نیا با اشاره به استفاده نکردن مدیران از نیروهای بومی خاطرنشان کرد: اینکه باشگاه‌های اصفهان به دنبال نیروهای بومی نمی روند، بستگی به مدیران باشگاه دارد و نمی خواهند مربیان اصفهانی سرکار باشند. مدیران باشگاه ها بیشتر به دنبال نتیجه گیری هستند، بسیاری از آنها ورزشی نیستند و شایسته سالاری وجود ندارد.
وی ادامه داد: در فوتبال اسپانیا می‌بینیم که کاسیاس پس از دوران بازیکنی با احترام نامزد ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا شده است؛ اما در ایران علی دایی که صاحب کرسی در فیفا است را تخریب می کنند. برخی افراد برای اینکه مطرح شوند مدیر عامل باشگاه های پرطرفدار می‌شوند و عکس های آنها بیش از عکس رئیس جمهور روی صفحات روزنامه ها چاپ می شود و عقیده آنها این است که می‌توان با فوتبال آینده خود را بسازند.
ذوب آهن مرکز احیا مربیان فرسوده شده است مربی سابق ذوب آهن در ارتباط با رادولوویچ افزود: آقایان هیئت مدیره گفته‌اند مربی خارجی آورده‌ایم تا تیم را در نیم فصل دوم بشناسد و برای فصل بعدی خوب باشد، اما نیم فصل دوم شرایط متفاوت است و تیم‌های بالای جدول برای قهرمانی و کسب سهمیه آسیا می‌جنگند و تیم‌های پایین جدول و برای سقوط نکردن تلاش می‌کند.
سلطانی‌نیا ادامه داد: در حال حاضر ذوب آهن از ۲۱ بازی ۲۲ امتیاز دارد و با وجود بازی‌های باقی مانده خطر را احساس می‌کند. به باشگاه گفته بودم مربی خارجی به دلیل نداشتن شناخت کافی از تیم کارایی لازم را در نیم فصل دوم ندارد و اگر از نیروهای داخلی و حتی نیروهای اصفهان استفاده کنید شناخت کافی آنها از تیم بهتر خواهد بود.
وی افزود: رادولوویچ از ۱۵ امتیاز ممکن، فقط ۷ امتیاز کسب کرده است که مربیان قبلی نیز همین عملکرد را داشتند، ذوب آهن مرکز احیا مربیان فرسوده شده است. من فرزند ذوب‌آهن هستم و اگر حرفی می زنم از روی دلسوزی است و حالا از پدر خانواده ذوب آهن یعنی؛ مهندس یزدی زاده انتظار دارم.
مربی اسبق ذوب آهن در ارتباط با سرمربی جدید تیم ملی، اظهار کرد: انتخاب سرمربی تیم ملی نیز خوب نبود و آقای اسکوچیچ که چند سال در لیگ ایران هیچ مقامی کسب نکرد، انتخاب شد و از کارلوس کی روش به اسکوچیچ رسیدیم، واقعاً جای سوال دارد که چرا به علی دایی اجازه کار داده نمی شود.
اتفاقات بازی برابر پرسپولیس باید مدیریت می‌شد سلطانی‌نیا در ارتباط با عملکرد سپاهان افزد: سپاهان اگر راه منطقی خود را پیش برود و وارد حاشیه نشود، جزء ۴ تیم بالای جدول است و شرایط خوبی دارد و از آن جایی که نتایج خوبی می‌گیرد، هواداران نیز برای دیدن بازی های سپاهان به ورزشگاه می روند. همچنین اتفاقات بازی برابر پرسپولیس باید توسط مدیران سپاهان مدیریت می شد که ۳ امتیاز به راحتی از اصفهان خارج نشود.
وی گفت: امیدوارم ویروس کرونا هر چه سریعتر ریشه کن شود و به لطف خدا آرامش به زندگی مردم بازگردد.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

خسروی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی شد
علیرضا خسروی با حکم وزیر ورزش و جوانان، مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی شد.
واکنش مسی به شایعات پیرامونش
مهاجم تیم فوتبال بارسلونا نسبت به شایعات پیرامونش واکنش نشان داد و آن‌ها تکذیب کرد.
فدراسیون فوتبال - شستا؛ استقراض یا اسپانسری؟
تناقض در ادعای مسئولان فدراسیون فوتبال و شستا در موضوع پرداخت ۲ میلیون دلار از سوی این شرکت به حساب مارک ویلموتس، نشان از طرح یک پرونده حقوقی میان طرفین دارد.
کالدرون سرمربی تیم ملی فوتبال می‌شود؟
سرمربی سابق پرسپولیس مذاکراتی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران انجام داده است.
جانسون از ICU خارج شد- ترامپ واکنش نشان داد
نخست‌وزیر انگلیس که در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده بود، از بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) خارج شد.
آماده‌باش آتش‌نشانی تهران برای مقابله با حوادث احتمالی در پی تشدید بارش‌ها
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از آماده‌باش آتش‌نشانان برای مقابله با حوداث احتمالی در پی تشدید بارش‌ها خبر داد.
نجات پیرزن حدودا ۷۰ ساله از عمق چاه
آتش نشانان اراکی پیرزن حدودا ۷۰ ساله اراکی را از عمق چاه نجات دادند.
بیماران مشکوک به کرونا سی تی اسکن ریه می‌شوند
از سوی دانشگاه علوم پزشکی قم شرایطی فراهم شده است که بیماران سرپایی در قم با دستور پزشک اورژانس سی تی اسکن ریه بدهند
شیوع کروناویروس و راهکارهای حفظ سلامت میکروبیوم روده
در حال حاضر وضعیت در سراسر جهان به گونه‌ای است که به نظر امکان کنترل شرایط وجود ندارد اما همچنان می‌توان با رعایت نکات ساده‌ای سلامت خود و اطرافیان را حفظ کرد.
یک سوم تهرانی ها شستن ۲۰ ثانیه ای دست ها را جدی نمی گیرند
فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، ضمن بیان نتایج برخی نظرسنجی های صورت گرفته در تهران، بیان کرد: ۳۲ درصد مردم اعتقادی به شستن دست ها به مدت ۲۰ ثانیه ندارند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

واکنش مسی به شایعات پیرامونش
مهاجم تیم فوتبال بارسلونا نسبت به شایعات پیرامونش واکنش نشان داد و آن‌ها تکذیب کرد.
فدراسیون فوتبال - شستا؛ استقراض یا اسپانسری؟
تناقض در ادعای مسئولان فدراسیون فوتبال و شستا در موضوع پرداخت ۲ میلیون دلار از سوی این شرکت به حساب مارک ویلموتس، نشان از طرح یک پرونده حقوقی میان طرفین دارد.
کالدرون سرمربی تیم ملی فوتبال می‌شود؟
سرمربی سابق پرسپولیس مذاکراتی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران انجام داده است.
آماده‌باش آتش‌نشانی تهران برای مقابله با حوادث احتمالی در پی تشدید بارش‌ها
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از آماده‌باش آتش‌نشانان برای مقابله با حوداث احتمالی در پی تشدید بارش‌ها خبر داد.
بیماران مشکوک به کرونا سی تی اسکن ریه می‌شوند
از سوی دانشگاه علوم پزشکی قم شرایطی فراهم شده است که بیماران سرپایی در قم با دستور پزشک اورژانس سی تی اسکن ریه بدهند
فدراسیون فوتبال - شستا؛ استقراض یا اسپانسری؟
کالدرون سرمربی تیم ملی فوتبال می‌شود؟
کمک یک میلیاردی تومانی سید جلال حسینی به همشهریانش
تمجید فورفورتو از اسطوره فوتبال ایران
شفر: چون استقلال بودیم داورها به ضرر ما می‌گرفتند!
تمجید معنادار سرمربی بنفیکا از طارمی
رقابت ترابی و تیموریان برای زیباترین گل لیگ قهرمانان آسیا
داستان اسب نیم میلیون دلاری سردار آزمون
برگزاری مسابقات لیگ در کیش و بوشهر شایعه است
رده بندی فیفا: بلژیک اول، ایران سی و سوم