پلیس ۱۱۰ آماده دریافت اخبار احتکار و دپوی تجهیزات و کالاهای بهداشتی

16:18 ۳۶ روز و ۵ ساعت پیش ایسنا 340 0
پلیس ۱۱۰ آماده دریافت اخبار احتکار و دپوی تجهیزات و کالاهای بهداشتی

سخنگوی ناجا گفت: با شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی به نحوی نعمت وجود امنیت بی نظیر در جامعه حس شد و یک بار دیگر حماسه جانفشانی رزمندگان اسلام و صلابت و اقتدار نظام در سطح منطقه و جهان در معرض چشم جهانیان قرار گرفت.

ایسنا

به گزارش ایسنا، سردار احمد نوریان گفت: سلامت و امنیت دو نعمت بزرگ و درهم تنیده و وابسته به یکدیگر است به طوری که ارتقاء هرکدام باعث ارتقاء دیگری و نقصان و کاستی در هرکدام، این دو نعمت را تحت الشعاع قرار می دهد.
وی ادامه داد: مردم ما به این اهمیت واقف هستند با شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج "قاسم سلیمانی" به نحوی نعمت وجود امنیت بی نظیر در جامعه حس شد و یک بار دیگر حماسه جانفشانی رزمندگان اسلام و صلابت و اقتدار نظام در سطح منطقه و جهان در معرض چشم جهانیان قرار گرفت.
سخنگوی ناجا تصریح کرد: شیوع بیماری کرونا در کشورهای مختلف و مشاهده آثار آن در کشور نیز شرایطی را بوجود آورد که اولویت نعمت سلامت جدی‌تر از هر زمان لمس می شود؛ با ورود این ویروس، حوزه سلامت جامعه به شکلی مورد تهدید قرار گرفت اما ایثار و فداکاری جامعه پزشکی ایران اسلامی صحنه تهدید را به سرعت تغییر داد.
وی عنوان کرد: امروز با برنامه‌ریزی منسجمی که با محوریت وزارت بهداشت و درمان و همکاری همه دستگاه ها، سازمانها به ویژه نیروهای مسلح هر روز اشراف نظام در مهار و کنترل این «ویروس منحوس» افزایش می یابد؛ مرور حوادث مختلف در کشور نشان می دهد که مردم ما و مسئولان متعهد و دلسوز آن هیچگاه چه در حوزه امنیت و چه در حوزه سلامت خط مقدم را خالی نکرده و با ایثار و از خودگذشتگی و اقدام جهادی ابتکار عمل را در دست می گیرند.
سردار نوریان گفت: همانطور که مردم عزیز می دانند در زمان اعلام ورود ویروس کرونا، نیروی انتظامی مشغول اجرای ماموریت امنیت انتخابات مجلس بود که به لطف الهی بدون هیچگونه مشکل انتظامی و امنیتی این انتخابات برگزار و به پایان رسید.
وی تصریح کرد: در همان مقطع، قرارگاه مقابله با ویروس کرونا با تدبیر فرمانده محترم نیروی انتظامی همپای سیاست های ابلاغی کشور در حوزه بهداشت و درمان با هدف حفظ و برقراری نظم و امنیت به ویژه حفظ آرامش روانی جامعه که تاثیر بسزایی در بهبودی و روند پیشگیری و درمان مبتلایان دارد، تشکیل شد.
سخنگوی ناجا با بیان اینکه بر حسب اهمیت ماموریت پلیس فتا در اولویت قرار گرفت، گفت: به واسط اینکه حفظ امنیت روانی جامعه و احساس امنیت بسیار مهم است و تجربه ثابت کرده که امروزه فضای مجازی با اولویت شبکه‌های اجتماعی، میدان تاخت و تاز دشمنان و بستری برای تخریب اذهان و القاء یاس و ناامیدی به ویژه در حوادث و رویدادها قرار می گیرد.
وی تاکید کرد: شهروندان عزیز آگاه باشند که بررسیها و تحلیلهای دقیق و فنی کارشناسان پلیس فتا حاکی از آن است که اتاق عملیات مجازی معاندان و بدخواهان مردم حتی در شرایطی که بسیاری از کشورها در سراسر دنیا و ایران درگیر مهار و کنترل تهدیدات و خطرات بیماری کرونا هستند با اخبار جعلی، سیاه نمایی، شایعه پراکنی، سلامت و آرامش روانی شهروندان نگران و در معرض استرس و فشارهای روحی را هدف قرار داده تا به زعم خودشان از این شرایط ویژه و آب گل آلود ماهی  بگیرند و با دروغ پراکنی و عملیات روانی نا رضایتی و احساس ناامنی را در جامعه تشدید کنند.
سردار نوریان تصریح کرد: رصدها نشان می دهد بسیاری از ویدئوها، اخبار، تصاویر و پیام های صوتی جعلی و غیر واقعی با هدف عملیات روانی در پی ایجاد هراس، رعب و وحشت و اصطلاحا "توی دل مردم را خالی کردن" و بدبینی و نارضایتی در مردم و تضعیف خدمات جامعه پزشکی کشور و تلخ کردن زحمات و تلاش های این عزیزان همچنین اعمال فشارهای روانی به جامعه به قصد سودجویی های اقتصادی هستند.
وی ادامه داد: بررسی کارشناسان خبره در حوزه ادله دیجیتال پلیس فتا، جعلی و غیر موثق بودن بسیاری از تصاویر، فایل های صوتی و مطالب انتشار یافته اثبات کرده است که یا فیلم های تقطیع شده و بعضا نیز تصاویر مربوط به کشورهای دیگر بوده و یا مربوط به رویدادهای سال های گذشته است.
سخنگوی ناجا در ادامه تصریح کرد: از نظر قانونگذار انتشار محتواهای این گونه اخبار غیر واقع که باعث ایجاد نگرانی و تشویش در اذهان عمومی شود با استناد به ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه ای مصوب ۱۳۸۸ و ماده ۷۴۹ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و قطعا پلیس نیز برحسب وظیفه برای شناسایی و برخورد با افراد مغرض تمام تلاش خود را خواهد کرد.
وی گفت: تاکنون با مانیتورینگ و رصد فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی، ۲۶۲ مورد عمل مجرمانه شناسایی شده است که در ۶۹ مورد آن اقدام قضائی شامل احضار، دستگیری و امثالهم صورت گرفته است در مواردی به افراد تذکر و هشدار داده شده ضمن اینکه در ۱۰۱ مورد نیز پرونده قضائی تشکیل و در دست اقدام است.
سخنگوی ناجا عنوان کرد: همانطور که متخصصان و کارشناسان حوزه درمان تاکید دارند با توجه به تاثیر منفی استرس و اضطراب در بهداشت روانی و سیستم ایمنی بدن از هموطنان عزیز تقاضا داریم اطلاعات مربوط به ویروس کرونا را صرفا از سایت ها و خبرگزاری های رسمی و رسانه های معتبر داخلی و در راس از صدا و سیما دریافت کنند و هیچ کس حتی به قصد شوخی و سرگرمی هم به خود اجازه ندهد با نشر اطلاعات خلاف واقع، خانواده ها به ویژه کودک و سالمندان را نگران و مضطرب کند؛ در همین جا لازم است که بگویم از صدا و سیما و رسانه های متعدد و دلسوز که در خصوص بسیاری از شایعات و اخبار روشنگری کرده و به کشف حقایق پرداخته اند تقدیر و تشکر شود.
وی تصریح کرد: اولویت بعدی حوزه جرایم اقتصادی با محوریت احتکار کالاهای ضروری مورد نیاز جامعه بود که اجرای طرح عملیات مقابله با احتکار کنندگان کالا به ویژه تجهیزات بهداشتی و درمانی در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.
سردار نوریان گفت: رصد هوشمندانه بازار و مراکز توزیع نشان می دهد که متاسفانه سودجویانی با استفاده از شگردهای خاص اقلام و تجهیزات بهداشتی مورد نیاز در شرایط موجود را انبار کرده و سلامت مردم را اسباب درآمدزایی و ثروت اندوزی از راه احتکار و گرانفروشی کرده اند؛ کارآگاهان خبره پلیس امنیت اقتصادی با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت ناجا و فرمانده مرزبانی و فرمانده انتظامی استان ها با اشراف بر عملکرد مراکز تولید و توزیع تجهیزات بهداشتی در داخل کشور و همچنین کنترل مرزها، گمرکات و مبادی خروجی و شناسایی شبکه های تامین و توزیع این اقلام عرصه را بر احتکارکنندگان و سودجویان تنگ کرده و انبارها و محموله های احتکار شده را یکی پس از دیگری کشف و با بستن راه های سواستفاده، مجرمان را به سزای عملشان می رسانند.
سخنگوی ناجا ادامه داد: جهت اطلاع در طول ده روز گذشته، با اجرای طرح عملیات مقابله با احتکارکنندگان که به صورت جهادی و شبانه روزی انجام شده است همکاران بنده موفق به کشف انواع اقلام و تجهیزات بهداشتی احتکار شده شامل بیش از ۸ میلیون و ۱۴ هزار عدد ماسک، ۶۸ میلیون دستکش با توجه به کشفیات روز گذشته تهران بزرگ، بیش از ۱۰ تن مایع ضد عفونی کننده و سایر کالاهای مکشوفه که به دلیل احتکار و توزیع خارج از چرخه قانونی توقیف شده اند، همچنین ۷۴۰ مورد بازدید از انبارها و مراکز تولید و توزیع، تشکیل ۱۱۵ پرونده جرایم اقتصادی، دستگیری ۱۵۷ متهم و معرفی به مراجع قضائی بخشی از عملکرد پلیس امنیت اقتصادی طی این مدت است.
وی ادامه داد: اقلام کشف شده با دستور مقام قضائی به نمایندگان مراجع ذیربط برای توزیع در بازار و بین هموطنان تحویل شده و امید است با نظارت و اشراف دستگاه های مسئول بر چرخه تولید و توزیع به زودی شاهد مهار، کنترل و کاهش قیمت اقلام و تجهیزات بهداشتی در کشور باشیم در ضمن بیشترین کشفیات لوازم بهداشتی مربوط به استان های تهران، اصفهان و آذربایجان غربی، البرز و کرمانشاه است.
سردار نوریان تاکید کرد: لازم است هموطنان عزیز توجه داشته باشند که پلیس بر اساس قانون مجوز توزیع اقلام کشف شده را نداشته و باید تحویل مراجع ذی صلاح دهد.
سخنگوی ناجا گفت: مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ آماده دریافت هرگونه اخبار مربوط به احتکار و دپوی تجهیزات پزشکی و کالای بهداشتی به صورت شبانه روزی در سراسر کشور است.
وی همچنین تصریح کرد: عملیات ضدعفونی و سم زدایی فضاهای شهری و استان های کشور از ۱۱ اسفندماه سال جاری  با درخواست وزارت بهداشت توسط یگان ویژه ناجا آغاز شده و در طول روزهای گذشته نزدیک به ۱۰۰ دستگاه خودروی آب پاش اقدام به ضدعفونی و گندزدایی از معابر اصلی و پر تردد شهری استانهای درگیر کرده است.
سردار نوریان ادامه داد: در همین راستا پایانه مسافربری برون شهری، ایستگاه ها و پایانه مسافربری مترو و اتوبوس های درون شهری و اماکن عمومی با استفاده از مواد ضدعفونی، پاکسازی شده است و در روزهای آینده نیز این عملیات ادامه خواهد داشت.
سخنگوی ناجا تصریح کرد: در داخل سازمان پلیس نیز معاونت بهداشت، امداد و درمان ناجا دستورالعمل خودمراقبتی و رعایت اصول بهداشتی برای کارکنان ابلاغ کرده و در مراکز پلیس بویژه پادگان های آموزشی دقیقا اصول بهداشتی نظارت و اجرا می شود و تاکنون نیز بحمدالله مشکل خاصی بوجود نیامده است.
بر اساس اعلام سایت پلیس، سردار نوریان گفت: جهت استحضار مردم شریف ایران اسلامی، مقابله با ویروس کرونا با ابلاغ فرمانده محترم نیروی انتظامی جزء اصلی ترین اولویت های ماموریتی تمام رده های پلیس در سراسر کشور است.
وی ادامه داد: مجموعه پلیس خدمتگزار با تمام ظرفیت خود نهایت همکاری را با ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد داشت تا ان شاالله این ویروس منحوس را  شکست داده و نگرانی موجود را برطرف و آرامش فراگیر را به قدرت الهی و تحت توجهات حضرت ولی عصر (عج) و سکان داری رهبر حکیم و عزیز ملت، امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی)  به کشور بازگرداند.
سخنگوی ناجا در پایان خاطر نشان کرد: در این راستا مرکز اطلاع رسانی پلیس نیز تلاش خواهد کرد فعالیتهای بخشهای مختلف، به ویژه عملکرد پلیسهای تخصصی را مستمرا به سمع و نظر ملت ایران برساند.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

نبی: همکاری ما با اسکوچیچ ادامه دارد- برای شروع لیگ باید از فیفا اجازه بگیریم
دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص شایعه جایگزینی گابریل کالدرون به جای دراگان اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی، اظهار کرد: این موضوع صحت ندارد و آقای اسکوچیچ برای مرخصی به زاگرب رفته است و به خاطر شیوع ویروس کرونا هنوز نتوانسته به ایران بیاید.
خبر استعفای من شایعه است- بهترین تیم لیگ هستیم و از حق‌مان کوتاه نمی‌آییم
مهدی رسول‌پناه، سرپرست باشگاه پرسپولیس اعلام کرد خبر استعفای او شایعه بوده است.
قدردانی محمود دولت‌آبادی از همَّت نیکوکاران در دوران شیوع کرونا
محمود دولت‌آبادی با قدردانی از همَّت نیکوکاران در دوران شیوع کرونا، در عین حال می‌گوید: اما دریغا... این رویدادِ همه‌گیر با بستنِ چسب و باند بر روی یک زخم نیست که دل از آن آرام بگیرد؛ نه! این فراگیری به اقدامِ ملّی و حتّی منطقه‌ای و جهانی نیاز دارد.
وزیر ارشاد درگذشت مادر احمدرضا درویش را تسلیت گفت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار پیامی درگذشت والده احمدرضا درویش کارگردان سینمای ایران را به وی تسلیت گفت.
ارائه کارت هدیه یک میلیون تومانی بنیاد مستضعفان به کولبران
رئیس بنیاد مستضعفان از ارائه کارت هدیه حداکثر تا سقف یک میلیون تومانی به همه کولبران آسیب دیده از بحران کرونا خبر داد.
استرداد ۱۰۰ میلیارد تومان بلیت قطار تاکنون - در حال محاسبه خسارات وارده کرونایی هستیم
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: روزها و هفته‌های گذشته بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان بهای بلیت قطاری که مردم آن را استرداد کردند، به حسابشان واریز شده است.
گفتگوی رئیس دفتر رئیس جمهور با وزیر امور مالی ترکیه درباره انتقال کالاها در گمرک
رئیس دفتر رئیس جمهور در گفتگو با وزیر امور مالی ترکیه، از اعلام آمادگی گمرکات دو کشور با رعایت تمام شرایط و رعایت پروتکل های بهداشتی در خصوص نقل و انتقال کالاها خبر داد.
دستمزد ۹۹ مورد رضایت کارگران نیست- همه کارگران سنوات و حق اولاد نمی‌گیرند
رئیس مجمع کارگران استان تهران با بیان اینکه بسیاری از کارگران سنوات و حق اولاد دریافت نمی کنند گفت: بسیاری از کارگران، سنوات و حق اولاد دریافت نمی‌کنند که در این صورت، حقوق دریافتی این افراد با توجه به هزینه‌های روزمره بسیار کم خواهد بود.
دریافتی امسال هیچ کارگری کمتر از ۲.۸ میلیون تومان نیست
یک کارشناس اقتصادی تاکید کرد: اگر دستمزدها را بیش از این افزایش می‌دادیم با توجه به شرایط کشور، ممکن بود با اخراج کارگران و ریزش نیروهای کار روبه رو شویم.
آخرین وضعیت بارش های کشور- رشد ۲۶ درصدی نسبت به میانگین درازمدت
با ثبت ۲۵۳.۳ میلی‌متر بارش در ۲۰۰ روز نخست سال آبی جاری، رشدی ۲۶ درصدی در میزان بارش‌ها نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت به ثبت رسیده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیماران مشکوک به کرونا سی تی اسکن ریه می‌شوند
از سوی دانشگاه علوم پزشکی قم شرایطی فراهم شده است که بیماران سرپایی در قم با دستور پزشک اورژانس سی تی اسکن ریه بدهند
جلالی: لغو لیگ تقریبا غیرممکن است- با ویدیو پیگیر حال بازیکنان هستیم
سرمربی گل‌گهر سیرجان می‌گوید فوتبال ایران چاره‌ای جز برگزاری مسابقات لیگ برتر را ندارد.
واکنش مسی به شایعات پیرامونش
مهاجم تیم فوتبال بارسلونا نسبت به شایعات پیرامونش واکنش نشان داد و آن‌ها تکذیب کرد.
فدراسیون فوتبال - شستا؛ استقراض یا اسپانسری؟
تناقض در ادعای مسئولان فدراسیون فوتبال و شستا در موضوع پرداخت ۲ میلیون دلار از سوی این شرکت به حساب مارک ویلموتس، نشان از طرح یک پرونده حقوقی میان طرفین دارد.
کالدرون سرمربی تیم ملی فوتبال می‌شود؟
سرمربی سابق پرسپولیس مذاکراتی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران انجام داده است.
گزارش اولیه مدیریت بحران از خسارات سرما و بارندگی در کشور
اعلام آماده باش سراسری مدیریت بحران درپی بارش‌های اخیر
آغاز مرحله سوم کمک‌های حمایتی جمعیت هلال احمر در شرایط شیوع کرونا
مه گرفتگی در محورهای ۹ استان
آماده باش اورژانس در پی ورود سامانه‌های بارشی به تهران
مسمومیت چهارتن با گاز مونوکسیدکربن در تهران
ریزش کوه در محور فشم-زردبند
وقوع طوفان ویرانگر در جزایر اقیانوس آرام در بحبوحه شیوع کرونا
امدادرسانی هلال احمر به ۳۶۹ نفر طی ۴۸ ساعت گذشته
جگونه آستانه تحمل خود را در روزهای کرونایی افزایش دهیم؟