تازه‌ترین گزارش درباره شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان

15:05 ۲۵ روز و ۱۵ ساعت پیش ایسنا 263 0
تازه‌ترین گزارش درباره شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان

ویروس کرونا که با سرعت بالایی در حال گسترش است، به ۸۰ کشور جهان رسیده و در حال حاضر موارد ابتلای جدید بیشتری در خارج از چین، مبدا گسترش این ویروس گزارش شده است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، براساس آمار خبرگزاری رویترز، در سراسر جهان بیش از ۹۵ هزار و ۳۰۰ مورد فرد مبتلا مشاهده شده و بیش از ۳۲۰۰ تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
در چین ۱۳۹ مورد جدید گزارش شده که تعداد کل مبتلایان را به ۸۰ هزار و ۴۰۹ مورد می‌رساند. این افزایش نشأت گرفته از افزایش تعداد مبتلایان در شهر ووهان، مرکز شیوع این ویروس است که تعداد مبتلایان به این ویروس از ۱۱۴ تن در روز گذشته به ۱۳۱ تن رسیده است.
در کره جنوبی ۴۳۸ مورد جدید تأیید شده که تعداد کل مبتلایان را به ۵۷۶۶ تن می‌رساند. سه تن دیگر نیز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند و تعداد کل تلفات در کره جنوبی به ۳۵ تن رسیده است.
تعداد مبتلایان تأیید شده در ژاپن به ۱۰۳۶ تن افزایش یافت که نسبت به روز گذشته ۳۶ مورد افزایش داشته است.
همزمان با گزارش موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شهرهای نیویورک و لس‌آنجلس، تعداد تلفات در آمریکا بر اثر ابتلا به این ویروس در روز چهارشنبه به ۱۱ تن افزایش یافت. گاوین نیوسام، فرماندار ایالت
کالیفرنیا نیز پس از گزارش اولین مورد از تلفات در بر اثر ویروس کرونا، در این ایالت حالت فوق‌العاده اعلام کرد. مجلس نمایندگان آمریکا نیز لایحه ۸.۳ میلیارد دلاری برای مبارزه با ویروس کرونا و ساخت واکسن را تأیید کرد.
استرالیا دومین تلفات خود بر اثر ابتلا به این ویروس را تایید کرد و هشدار داد که این بحران دست‌کم نیم درصد از رشد اقتصادی کشور در سه ماهه کنونی را کاهش خواهد داد.
تایلند روز پنج‌شنبه چهار مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داد که به این ترتیب تعداد کل مبتلایان در این کشور از ژانویه تاکنون به ۴۷ تن رسیده است.
وزیر بهداشت اسلووانی روز چهارشنبه نخستین مورد از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را تأیید کرد.
به دنبال جان باختن ۲۸ تن در ایتالیا طی ۲۴ ساعت گذشته براثر ابتلا به ویروس کرونا، تعداد کل تلفات در این کشور به ۱۰۷ تن افزایش یافته است.
کریستالینا جیورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول روز چهارشنبه اعلام کرد: گسترش جهانی ویروس کرونا امیدها برای رشد اقتصادی قوی‌تر در سال جاری میلادی را از بین برده و درآمدهای جهانی سال ۲۰۲۰ نسبت به بحران مالی سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ میلادی از کمترین رشد برخوردار خواهد بود.
رئیس سرویس بهداشت عمومی فرانسه ۲۸۵ مورد از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را تأیید کرد که نسبت به روز گذشته ۷۳ مورد افزایش داشته است. وزیر آموزش ملی فرانسه نیز اعلام کرد که حتی اگر شیوع ویروس کرونا در این کشور به مرحله ۳ برسد، مدارس، دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها در سطح ملی بسته نخواهند شد.
مجارستان روز چهارشنبه دو مورد نخست خود از ابتلا به ویروس کرونا را تأیید کرد.
ایرلند شمالی روز چهارشنبه دو مورد دیگر از ابتلا به ویروس کرونا را تأیید کرد که تعداد کل مبتلایان در ایرلند شمالی را به سه تن رساند و تعداد کل مبتلایان در جزیره ایرلند به پنج تن رسید.
عراق روز چهارشنبه دومین مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بغداد را گزارش داد.
مقامات بخش سلامت و بهداشت آمریکا روز چهارشنبه گزارش دادند که یک فرد دیگر در منطقه سیاتل بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد که باعث شد تعداد تلفات در این منطقه به ۱۰ تن برسد. موارد جدیدی از مبتلایان به ویروس کرونا نیز در نیویورک و لس‌آنجلس گزارش شده که این آمار به ترتیب چهار و شش تن بوده است.
تعداد موارد تایید شده از ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس روز چهارشنبه به ۸۵ تن افزایش یافت که نسبت به زمان شناسایی نخستین مورد در این کشور، بزرگترین جهش روزانه را شاهد بوده است.
تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در هند روز چهارشنبه به ۲۹ تن افزایش یافت که شامل ۱۶ گردشگر ایتالیایی می‌شود که تست کرونای آن‌ها مثبت اعلام شده است.
مقامات بهداشت اسپانیا نیز روز چهارشنبه اعلام کردند که ۱۹۳ مورد از ابتلا به ویروس کرونا در اسپانیا از جمله سه کودک ثبت شده است. اسپانیا روز سه‌شنبه نخستین مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داد.
مقامات منطقه‌ای سوئد روز چهارشنبه اعلام کردند که ۱۶ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در استکهلم تأیید شده که تعداد کل مبتلایان در این کشور را به ۵۲ تن می‌رساند.
پلیس منطقه‌ای سوئیس امروز (پنج‌شنبه) از اولین قربانی ویروس کرونا در این کشور خبر داد که این قربانی یک خانم ۷۴ ساله بوده است.
وزارت بهداشت بوسنی و هرزگوین نیز امروز نخستین مورد از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را تایید کرد.
وزیر بهداشت لهستان هم روز چهارشنبه نخستین مورد از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را تأیید کرد.
تاجیکستان روز چهارشنبه از شهروندان خود خواست تا از رفتن به مساجد برای انجام نماز جمعه اجتناب کنند اگرچه این کشور تاکنون هیچ موردی را گزارش نداده است.
ریاست شورای علمای مرکز اسلامی جمهوری تاجیکستان با انتشار بیانیه‌ای در وب سایت رسمی خود از مردم این کشور خواسته است از اقامه نماز جمعه، اقامه نماز جماعت در کلیه مناطق این کشور برای مقابله و مهار ویروس کرونا خودداری کنند.
همزمان با تایید سومین مورد ابتلا به ویروس کرونا در استرالیا ، مردم این کشور برای خرید دستمال توالت هجوم بده‌اند و باعث شدند تا دولت استرالیا محدودیت‌های شدیدی را برای خرید دستمال توالت اعمال کند.
وزارت بهداشت الجزایر نیز تاکید کرد، ۹ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا را ثبت کرده که به این ترتیب شمار مبتلایان به ۱۷ تن می‌رسد. ۱۶ مورد مربوط به یک خانواده در ولایت البلیده در غرب پایتخت به اضافه یک مرد ایتالیایی است.
وزارت بهداشت عربستان نیز دومین مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد.
وزارت بهداشت فلسطین نیز امروز بعد از مشکوک شدن به وجود موارد ابتلا به ویروس کرونا در دو استان بیت لحم و اریحا وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد و کلیساها و مساجد و موسسات آموزشی را به مدت ۱۴ روز بست.
موریتانی نیز شدیدا وضعیت ابتلا به ویروس کرونا را رصد می‌کند و نگرانی‌هایش به دلیل افزایش ابتلاها در سنگال در هم‌جواری آن رو به افزایش است.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

خانواده
خانواده

آخرین اخبار

همسر شطرنج باز معروف ارمنستانی در اثر تصادف رانندگی جان باخت
همسر لوون آرونیان ارمنی، یکی از برترین شطرج بازان جهان در اثر تصادف شدید جان خود را از دست داد.
لیگ دسته اول فوتبال در ۹۸- از انحلال و واگذاری تیم‌ها تا کرونا
سال ۹۸ با حواشی و اتفاقات زیادی همراه بود و همین باعث شد که لیگ دسته اول فوتبال شاهد اتفاقت بسیاری باشد. از مشکلات مالی و فروش سهمیه یک تیم تا کرونا و تعطیلی یک ماهه لیگ.
آمریکا در شمال و غرب عراق پاتریوت مستقر کرد- اعلام آمادگی حشد شعبی برای پاسخ به هر ماجراجویی
خبرگزاری فرانسه دوشنبه شب فاش کرد که آمریکا سامانه دفاع موشکی پاتریوت را در پایگاه نظامی‌اش در اربیل و پایگاه عین الأسد در استان الانبار عراق مستقر کرده است.
چند راهکار برای مقابله با طرح‌واره‌های ذهنی برای کاهش زنجیره کرونا
رئیس انجمن روانشناسی تربیتی ایران نحوه ترک رفتارهای اشتباه برای مقابله با کرونا را از طریق شبیه‌سازی ذهنی توضیح داد و گفت: بر اساس سنت‌های فرهنگی در طول تاریخ، طرحواره‌ای با پشتوانه فرهنگی در مردم شکل گرفته است که روز سیزده بدر را در طبیعت بگذرانند؛ این طرحواره در دراز مدت شکل گرفته و به راحتی قابل حذف شدن نیست اما در موقعیت خطرناک فعلی می‌تواند به یک فاجعه تبدیل شود.
شرایط برخورداری از مستمری از کارافتادگی کلی در تامین اجتماعی
قائم مقام سابق سازمان تامین اجتماعی درباره انواع از کارافتادگی و شرایط برخورداری از مستمری از کارافتادگی کلی توضیحاتی ارائه کرد.
به جای دولت باید سهم تعاونیها در اقتصاد افزایش یابد
یک کارشناس اقتصادی معتقد است برای آنکه اقتصاد کشور به سمت بهره وری برود و توان مقابله با فشارهای اقتصادی را داشته باشیم، راهی جز کاهش سهم دولت در اقتصاد و افزایش نقش تعاونی ها نداریم.
پیش بینی بازار مسکن از زبان عضو کانون انبوه سازان
یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش ارزش پول ملی، رشد قیمت مصالح ساختمانی به خصوص آهن آلات و افزایش حدود ۴۰ درصدی آن، افزایش قیمت مسکن در سال جاری را محتمل دانست.
کاهش مصرف ۳۰ میلیون بشکه ای نفت در یک ماه آینده
اقتصاددان ارشد شرکت بازرگانی کالای ترافیگورا پیش بینی کرد که تقاضای جهانی برای نفت در آوریل با از کار افتادن گردش چرخ اقتصاد جهانی بر اثر شیوع ویروس کرونا، بیش از ۳۰ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهد کرد.
توزیع ماسک بین واحدهای صنفی
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در هیئت رییسه اتاق اصناف ایران از توزیع ماسک بین واحدهای صنفی که با ارباب رجوع در ارتباط هستند خبر داد و گفت که برای تامین دستکش و مواد شوینده مورد نیاز این واحدها نیز مکاتباتی با وزارت صمت صورت گرفته است. وی همچنین خواستار اتخاذ تدابیری در زمینه پرداخت مالیات، حق بیمه کارفرما و تسهیلات بانکی برای اصناف آسیب دیده از کرونا شد.
تازه ترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا
کره جنوبی هم به جمع کشورهایی پیوست که به شهروندانش یارانه کرونایی می دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کمیته انضباطی در انتظار قانون شکنان لغو تمرین و مسابقه- تعیین وضعیت جدید لیگ ها تا ۲۰ فروردین
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه پرونده تیم هایی که اقدام به برگزاری تمرین یا مسابقه کنند به کمیته انظباطی فدراسیون ها ارجاع داده می‌شود، از اعمال شدیدترین برخوردها با این دسته از قانون شکنان خبر داد.
سرپرست امور مشترک فدراسیونهای ورزشی معرفی شد
با حکم وزیر ورزش و جوانان، علی رضا خسروی سرپرست اداره کل امور مشترک فدراسیونهای ورزشی شد.
رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک: تسریع در اعلام تاریخ جدید بازی‌های توکیو اتفاق خوبی بود
رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک گفت: تسریع در اعلام تاریخ جدید بازیهای پارالمپیک توکیو اتفاق خوبی بود و فرصت خوبی است تا فرآیند کسب سهمیه تکمیل شود.
پرتابگران دیسک ایران در بلاروس: مشکل مالی نداریم اما ویزایمان را تمدید نمی‌کنند
دو پرتابگر دیسک ایران که در اردوی بلاروس هستند، می‌گویند مشکل مالی ندارند و تمام مبلغ مورد نیاز اردوی خود را از فدراسیون دریافت کرده‌اند.
توضیح باخ در مورد تاریخ جدید بازی‌های المپیک
رییس کمیته بین المللی المپیک در مورد تعیین تاریخ جدید المپیک توکیو توضیحاتی را به کشورها ارائه کرد.
چند توصیه برای حفظ سلامت روان در دوران خانه‌نشینی
پیرمرد 89 ساله قمی هم با شکست کرونا به خانه رفت- 51 نفر دیگر هم بهبود یافتند
متوسط سن ابتلا به کووید۱۹ در تهران- تمهیدات بانکی برای کسب و کارهای خرد در شرایط کرونایی
اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تأخیر نداشت
نزدیک به ۳۵ هزار نفر قربانی کرونا در جهان
لزوم اقدام برای بازگشایی مطب‌ها
ابراز همدردی شهردار تهران با مردم ایتالیا در گفت‌وگو با شهردار رم
ویدئو - آخرین مرحله بازگشت اتباع هندی از قم به کشورشان
توسعه زیرساخت‌های بیمارستان شهدای تجریش جهت ارائه خدمات مطلوب‌تر به مبتلایان کرونا
کشف ۵۰۰ کیلو مواد غذایی و اقلام بهداشتی غیر مجاز در شرق تهران