احتمال واگذاری برخی واحدهای مسکن ملی تهرانسر در آینده نزدیک

12:35 ۳۲ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 203 0
احتمال واگذاری برخی واحدهای مسکن ملی تهرانسر در آینده نزدیک

با توجه به اینکه بعضی از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در تهرانسر​ به پیشرفت حدود ۳۰ درصد رسیده بعد از اجرای ۲۰ درصد دیگر احتمالاً این واحدها برای واگذاری به متقاضیان، فراخوان می‌شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، پروژه ۲۰۰۰ واحدی تهرانسر یکی از طرح‌های​ طرح اقدام ملی مسکن محسوب می شود که متقاضیان بسیاری در انتظار اعلام شرایط و نحوه واگذاری آن به سر می‌برند. آنطور که مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اعلام کرده اگر این طرح به پیشرفت حدود ۵۰ درصد برسد واحدهای آن از طریق آگهی روزنامه عرضه می شود.
پیش از این محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - در گفتوگو با ایسنا میزان پیشرفت بعضی از واحدهای طرح اقدام ملی در تهرانسر را حدود ۳۰ درصد اعلام کرده بود.
به گفته محمودزاده، پروژه مسکن ملی در تهرانسر به شکل مشارکتی اجرا می‌شود. بدین صورت که سهم دولت و بخش خصوصی بعد از پایان پروژه تعیین می‌شود و دولت واحدهای خود را به متقاضیان واجد شرایط واگذار می‌کند. اما برای نام‌نویسی از متقاضیان باید طرح به حدی از پیشرفت برسد که  قابلیت تعیین قیمت تمام شده را داشته باشد. آن زمان در یک فرآیند، نحوه‌ی ثبت نام به اطلاع عموم خواهد رسید اما فعلا این شرایط وجود ندارد.
همچنین رضا نگهبان - مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران - جزئیات بیشتری از این طرح اعلام و تصریح کرد: این طرح ۲۰۰۰ واحدی در قالب ساختمان‌های هشت تا ۱۲ طبقه است. از این مجموع چهار بلوک با حضور رییس جمهور در شهریور ماه جاری کلنگ زنی شد که در مرحله اجرای فونداسیون است.
وی افزود: ۱۰۰۰ واحد دیگر نیز به زودی جهت فراخوان و جذب سرمایه گذار در فروردین ماه به روزنامههای کثیر انتشار اعلام و آگهی خواهد شد و در مقیاس گسترده اطلاع رسانی میشود تا شرکت های سرمایه گذار ساختمانی در این بخش وارد شوند.
نگهبان همچنین از مذاکره این اداره کل با بسیاری از شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری ایرانی و خارجی خبر داد و گفت: به صورت هفتگی جلسات اقدام ملی را با حضور مدیران برگزار می کنیم و مورد به مورد مسایل مطروحه مورد تدقیق قرار گرفته است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در ادامه با اشاره به پرسش های متداول طرح اقدام ملی مسکن گفت: متداول ترین پرسش ها در طرح اقدام ملی مسکن مربوط به نحوه واگذاری پروژه های تهرانسر است. برخی واحدهایی که از پروژه های مشارکتی تهرانسر سهم دولت می‌شود (براساس قراردادها) بعد از ۵۰ درصد پیشرفت ساختمانی در بازار عرضه می‌کنیم و قیمت و نحوه عرضه نیز در همان زمان مشخص خواهد شد.
وی اظهار کرد: برخی می‌پرسند ما چگونه می‌توانیم برای خرید پروژه‌های تهرانسر ثبت نام کنیم که در این زمینه باید گفت واحدهای تهرانسر در این مرحله از ثبت نام قرار ندارند و آن بخش از اقدام ملی است که در قالب مشارکت تعریف شده است و شرایط و نحوه واگذاری آنها (واحدهای سهم دولت ) در زمان تکمیل پروژه ها مشخص و از طریق آگهی روزنامه عرضه خواهد شد.
نگهبان طرح اقدام ملی مسکن را یک پروژه عظیم دانست و افزود: زمین های تخصیص داده شده به طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای دماوند، صفا دشت، شریف آباد و فیروزکوه، کیلان و پیشوا به بنیاد مسکن تحویل داده شده و مدیران بنیاد مسکن استان تهران در مراحل طراحی و اخذ پروانه هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان این که برنامه ریزی ما برای تحویل واحدهای طرح اقدام ملی مسکن ۲ ساله است، گفت: امیدواریم که باقیمانده پروژه های طرح اقدام ملی مسکن تهران نیز در اوایل سال ۹۹ شروع شود و قبل از پایان سال ۱۴۰۰ با کمک سازنده ها به متقاضیان تحویل داده شود.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

اقتصاد و انرژی
اقتصاد و انرژی

آخرین اخبار

تسهیل استفاده از سرویس‌های ابری برای استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای خُرد
ابر آروان به‌منظور حمایت از استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای خُرد که در وضعیت کرونا صدمات بسیاری دیده‌اند، با افزایش ۲.۵ برابری بازه‌ی رایگان محصول CDN، افزودن فیچرهای جدید به سطح رایگان محصولات امنیت ابری، عدم افزایش قیمت پشتیبانی پایه و محصولات ویدیویی خود تلاش کرد به سهم خود استفاده از سرویس‌های ابری را برای این دسته از کسب‌وکارها تسهیل کند.
قدردانی دانشگاه علوم پزشکی قم از بانک رفاه
در پی خدمات بانک رفاه کارگران به کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا فعالیت می کنند، دانشگاه علوم پزشکی قم طی نامه‌ای از تلاش‌ها و خدمات ارزنده این بانک تقدیر به عمل آورد.
راهنمای طراحی و چاپ کارت ویزیت آرایشگاه مردانه + نمونه
امروزه تجارت و کسب‌وکارهای مختلف برای معرفی خود و برقراری ارتباط با مخاطبین مورد نظر به دنبال روش‌های‌ هوشمندی هستند. یکی از این روش‌های کاربردی و شناخته شده، استفاده از کارت ویزیت مختص آن تجارت است.
چرا مشروطه به دموکراسی منجر نشد؟‌
هنوز چند سالی از پیروزی مشروطه نگذشته بود که ماتم و پرسش این که «چرا مشروطه و دموکراسی در ایران شکست خورد؟» آغاز شد؛ پرسشی که هنوز هم ادامه دارد. با این‌ حال، پرسش‌کنندگان به ‌این نکته توجه ندارند که در اروپا، تحول دموکراسی‌خواهی پس از نیل به‌ آزادی‌های اولیه و برقراری حکومت قانون شکل گرفت و پس از آن پدید آمد که بیش از ۶۰ درصد آن جوامع، به‌ سواد و فرهنگی مدنی و شناخت حقوق سیاسی خود دست یافتند و آن تحول متکی بر ‌ضخامت بیشتر این قشر فرهنگ‌مدار بود. در حالی‌ که در دوران مشروطه، ۹۵ درصد مردم ایران روستانشین و در همین حدود بی‌سواد و ناآشنا به ‌حقوق سیاسی خود بودند.»
چرا ترافیک؟
در قضیه کرونا زیان به فرد فرع بر زیانی است که او به دیگران وارد می‌کند. او باید در برابر انتقال ویروس به دیگران مسئولیت‌پذیر باشد. برخی از ما هنوز یاد نگرفته‌ایم که چگونه در برابر جامعه و دیگران مسئولیت‌پذیر باشیم. ریشه این بی‌مسئولیتی را باید در نظام آموزشی کشور جست‌وجو کرد.‌
خرده روایت‌های زن و شوهری
کرونا روابط خانوادگی را زخم زده یا زخم‌ها را بهبود بخشیده است؟
اهدای اقلام ورزشی به کادر درمانی بیمارستان‌های تهران
دومین مرحله از اقلام ورزشی به کادر درمانی چند بیمارستان‌ تهران اهدا شد.
شهنازی: تیم‌ملی والیبال نیازمند مربی خارجی با رزومه است
کارشناس والیبال ایران معتقد است که تیم ‌ملی برای موفقیت در رقابت‌های المپیک، باید با یک مربی خارجی باتجربه ‌و با رزومه راهی ژاپن شود.
نیمار: مرگ کوبی برایانت روی من خیلی اثر گذاشت
مهاجم پاری سن ژرمن اعلام کرد از مرگ ستاره سابق NBA خیلی ناراحت شده است.
ویدئو سلفی رونالدینیو در زندان
ستاره بازنشسته برزیلی که در زندان به سر می برد یک ویدئو از خود منتشر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

جاسوس‌بازی با کرونا
«‌اپیدمی ویروس کرونا که در امروز در تمام کشورها گسترش پیدا کرده است، موضوعی نیست که تنها به حوزه بهداشت عمومی ارتباط داشته باشد. این بیماری تهدیدهایی بی‌سابقه‌ برای امنیت ملی و بین‌المللی کشورها ایجاد می‌کند و همان‌طور که رهبران بسیاری از کشورها عنوان کرده‌اند، با توجه به تلفات زیاد، مبارزه با این ویروس تفاوت چندانی با جنگ‌های بزرگ و پرهزینه ندارد. در این میان سرویس‌های اطلاعاتی هم مانند زمان وقوع درگیری‌های نظامی، نقشی اساسی برای مقابله با ویروس کرونا دارند و این نقش‌آفرینی مثل همیشه در سایه انجام می‌شود.»
تلویزیون فریب خورد؟
آیا واقعا تلویزیون درباره سریال پایتخت و آن سکانس خبرسازش برگ‌خورده و غافل‌گیر شده یا این‌گونه تظاهر می‌کند؟
دلایل تغییر حال و هوای سریال «پایتخت»
در روزهای پایانی نوروز، بینندگان و دنبال‌کنندگان سریال «پایتخت ۶» طبق معمول منتظر قسمت‌های پایانی این فصل از این مجموعه دنباله‌دار بودند. طبعا هر فرجامی برای این مجموعه از سوی بینندگان آن متصور بود جز آنچه آقای کارگردان طی خبری اعلام کرد.
پیروزی درخشان شطرنج بازان ایران مقابل روسیه
تیم شطرنج آنلاین ایران طی دیداری در لیگ جهانی مقابل روسیه درخشید و موفق شد این حریف قدرتمند را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.
سارا شیربیگی: بهترین اتفاق ۹۸، حضور در جمع برترین‌های فوتسال جهان بود
ملی‌پوش فوتسال بانوان قرار گرفتن در لیست برترین بازیکنان جهان را بهترین خاطره خود از سال ۹۸ می‌داند.
برج‌سازها در بازار مسکن ۵ تا ۷ برابر سود می‌برند
چند درصد جوان‌ها با وام مسکن، خانه‌دار می‌شوند؟
تمدید تعطیلی کارخانه هواپیماسازی بویینگ تا اطلاع ثانوی!
نوسازی کامیون و مینی‌بوس‌های فرسوده- پرداخت حقوق کارگران در اولویت
۳۰۰ هزار بلیت کنسل شده قطار چقدر اعتبار گرفت؟
اوضاع بیکاری در کشورهای اروپایی
حمایت از فعالیتهای استارت آپی در قالب تعاونی‌ها
تاخیر در تعیین دستمزد کارگران به صلاح بازار کار نیست
پرداخت بیمه بیکاری به کارگران آسیب دیده از کرونا مشروط شد
عقب نشینی محتاطانه در بازار مسکن