افزایش برنامه‌های آموزشی رسانه ملی در سه شبکه-تداوم آموزش دانش‌آموزان همچون قبل تعطیلات

11:58 ۲۳ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 296 0
افزایش برنامه‌های آموزشی رسانه ملی در سه شبکه-تداوم آموزش دانش‌آموزان همچون قبل تعطیلات

وزیرآموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش جریان داشته باشد و همه فرایندها مطابق قبل از تعطیلات تداوم داشته باشد و برنامه ریزی درسی و ریتم زندگی دانش آموزان در بستر الکترونیک و رسانه ملی حفظ شود.

ایسنا

به گزارش ایسنا، پیش از ظهر امروز محسن حاجی میرزایی در دومین گردهمایی مشترک مدیران و معاونان ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و اعضای شورای معاونان که به صورت ویدئو کنفرانس  برگزارشد، با تبریک میلاد باسعادت حضرت امام جواد علیه السلام و گرامیداشت روز درختکاری، اظهارکرد: روزهای بسیار حساس و خطیری را در پیش رو داریم و مهم است که چه درک از موقعیت داریم و چه اقداماتی انجام می‌دهیم.
وی با بیان اینکه بلایا بخشی از واقعیت زندگی مردم است،گفت: بلایا در طول تاریخ به شکل‌های متنوعی حضور داشته است و در این دوره زندگی ما به اشکال مختلفی حضور پیدا کرده است.
وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا جامعه را تحت شعاع قرار داده و اختلال در زندگی و کسب و کار را به‌وجود آورده است و اینها واقعیتی است که وجود دارد و این حسی که با بلایا به وجود می‌آید ابزار حمایت کننده و مراقبت کننده است تا از این شرایط با موفقیت عبور کنیم.
حاجی میرزایی با بیان اینکه بخش مهمی از تمدن، تاریخی و فرهنگ جوامع مدیون رنج‌ها و اتفاقات خاص است،گفت: بسیاری از پیشرفت‌های علوم در اثر همین بلایا بوده است وتحولات در دانش پزشکی به خاطر  مرگ و میرهای گسترده بیماری‌هایی بوده که بسیار از آنها مهار شده است و با پیشرفت پزشکی سلامت انسانها تضمین شد.
وی در ادامه اضافه کرد: با  پیشرفت در دانش مهندسی در زلزله تحول در سازه‌ها اتفاق افتاد بنابراین بسیاری از پیشرفت‌ها در علوم نتیجه بلایی است که اتفاق افتاده است .
وزیرآموزش و پرورش اذعان کرد: تسلط نسبی بشر بر طبیعت هم نتیجه همین وقوع بلایا است و اگر منطق قرآنی را درنظر بگیریم به سمت تسخیر کامل طبیعت خواهیم رفت و به مدد این حوادث دانش بشری را توسعه می‌دهیم.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حاجی میرزایی گفت:  بلایا فرصت خوبی برای یادگیری دارد و پیام‌های روشنی می‌دهد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا در وضعیتی هستیم که باید بهداشت را کاملا رعایت کنیم،گفت: بلایا آزمونی برای افزایش توانایی‌ها و شایستگی‌ها است و جوامع به میزان افزایش شایستگی‌ها قادر هستند بلایا را کنترل کنند.
وی افزود: بلایا عامل هوشیاری و غفلت زدایی است چراکه گاهی زندگی روزمره ما را از مسایل اصلی و مهم غافل می‌کند و بلایا  ما را به مسایل مهم متوجه می‌کند.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: از بلایا استقبال نمی‌کنیم بلکه منظور این است که بلایا بخشی از زندگی انسان‌ها بوده است و مرز نمی‌شناسد و می‌تواند به سرعت همه جا را در بر بگیرد.
وی افزود: باید جامعه نسبت به خطرها ایمن و مصون باشد چرا که بلایا در برخی از مواقع ضرورت حیات است.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه جوامع براساس مواجهه با شرایط پیرامونی‌شان سه دسته هستند، اظهار کرد: برخی از جوامع حسی هستند و موضوعی در محدوده حس آنها قرار می‌گیرد، به آن واکنش نشان می‌دهند، دسته‌ای دیگر جوامع تجریدی هستند و قبل از به وجود آمدن پدیده به آن عکس‌العمل نشان می‌هند و آماده می‌شوند و دسته‌ای دیگر مادون حس هستند و حتی اگر در محدوده شرایط خاص باشند توجه آن‌ها برانگیخته نمی‌شود .
وزیر آموزش و پرورش گفت: ما باید درک روشنی نسبت به پدیده‌ها داشته باشیم و در حال حاضر آموزش و پرورش با پدیده‌ای  مواجه شده است که باید به آن توجه کند .
وی تاکید کرد: سیاست امروز درآموزش و پرورش این است که نباید آموزش را تعطیل کنیم و اگر به خاطر مراقبت از دانش آموزان مدارس تعطیل شده است باید آموزش جریان داشته باشد و همه فرایندها مطابق قبل از تعطیلات تداوم داشته باشد.
 حاجی میرزایی با بیان اینکه مسئولیت ما کم نشده است بلکه شکل اجرای آن تغییر پیداکرده است،گفت: بدون هیچ کم وکاستی باید وظایف را انجام دهیم و حتی جدی‌تر و سختگیرتر باشیم و هرمدرسه‌ای با شیوه و خلاقیت خود این مهم را انجام دهد و این خلاقیت را به مدارس تفویض می‌کنیم تا برنامه‌ریزی درسی و ریتم زندگی دانش آموزان در بستر فضای الکترونیک و رسانه ملی حفظ شود .
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برنامه‌های آموزشی در رسانه ملی به سه شبکه افزایش خواهد یافت، گفت: این عرصه‌ای است که باید خلاقیت و شایستگی‌ها را نشان بدهیم و معیار ارزیابی باید همین باشد و روش‌هایی پیدا کنیم که مطمئن باشیم این کار به درستی انجام می‌گیرد و روزانه با مدیران در این ارتباط باشید و مدیران با معلمان و معلمان با دانش آموزان درارتباط باشند.
وی خاطرنشان کرد: امروز زمان اثبات شایستگی است و باید واکنش سریع و سنجیده به شرایط داشته باشیم و باید نشان بدهیم که می‌توانیم در شرایط متفاوت تعادل برقرار می‌کنیم و کار آموزش را به دقت انجام می‌دهیم .
وزیر آموزش و پرورش اظهارکرد: امروز زمان کسب سرمایه اجتماعی و ارتقای آن باشیم و  باید با مراقبت از دانش‌آموزان سرمایه اجتماعی کسب کنیم و خانواده‌ها بایدحضور ما را حس کنند .
حاجی میرزایی تاکید کرد: معیار درست بودن کار ما این است که تک تک خانواده‌های شهادت بدهند که کار را به درستی انجام می‌دهیم و ماموریت ما این است که انجام مطلوب این ماموریت را پیگیری کنیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ماموریتی به ستاد مبارزه با کرونا برای آموزش دانش آموزان دادم،گفت: باید تا پایان سال تحصیلی بودجه بندی و زمان بندی دروس را انجام دهیم تا کاستی‌های دو هفته اخیر جبران شود و ما باید این اقدامات را شبانه روز پیگیری کنیم.
وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: تلاش کنیم تا آموزش و پرورش برای  مشکلات جامعه پاسخ مطلوب و مناسبی پیدا کند چراکه فرهنگیان همیشه بهترین گروه مرجع جامعه بودند و مورد اعتماد جامعه هستند و باید این اعتماد افزایش یابد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

سلامت
سلامت

آخرین اخبار

پاکدل: ماموریت رجبی در فدراسیون هندبال تمام شد- دبیر جدید در هفته‌های آتی مشخص می‌شود
رییس فدراسیون هندبال گفت: ماموریت محمدرضا رجبی در فدراسیون هندبال تمام شده و طی هفته‌های آتی دبیر جدید مشخص می‌شود.
امتناع طالبان از گفت‌وگو با مذاکره‌کنندگان جدید دولت افغانستان
طالبان از گفت‌وگو و مذاکره با هیأت مذاکره‌کننده‌ی جدید منصوب شده از سوی دولت افغانستان، امتناع کرده است.
رئیس اورژانس اسپانیا: با کمبود تخت‌ مراقبت‌های ویژه مواجهیم
تعداد جان‌باختگان بر اثر بیماری کووید-۱۹ در اسپانیا با مرگ ۸۳۲ نفر دیگر تنها در طول یک شب، به ۵ هزار و ۶۹۰ نفر رسید.
جان‌باختن  ۲۶۰ نفر دیگر در انگلیس بر اثر ابتلا به کرونا
تعداد جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در انگلیس با مرگ ۲۶۰ نفر دیگر تنها در یک روز، به‌ یک‌هزار و ۱۹ تن افزایش یافت.
وزیر اسکاتلندی دولت بریتانیا خود را قرنطینه کرد
یکی از اعضای کابینه‌ی دولت انگلستان در وزارت امور خارجه‌ی این کشور در اسکاتلند، با بروز علائم احتمالی ابتلا به ویروس کرونا، خود را قرنطینه خانگی کرد.
۹۳ تن دیگر بر اثر کرونا در هلند جان باختند
میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در هلند امروز(شنبه، ۹ فروردین) با مرگ ۹۳ تن دیگر، به ۶۳۹ نفر افزایش یافت و تعداد کل مبتلایان در این کشور نیز به ۹ هزار و ۷۶۲ مورد رسید.
به‌دلیل تراکم جمعیت و افزایش ترددهادر اواخر اسفند، کووید۱۹پس‌از نهفتگی درحال بروز و افزایش است
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران با اشاره به افزایش مبتلایان کووید ۱۹ طی روزهای اخیر، اظهار کرد: به دلیل تراکم جمعیت و افزایش ترددها در هفته‌های واپسین اسفند ۹۸، این بیماری پس از دوره نهفتگی در حال بروز و رو به افزایش است.
پمپ بنزینها اجازه تعطیلی ندارند
سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: هیچ کدام از پمپ بنزین های کشور اجازه تعطیلی ندارند.
دغدغه های کرونایی جامعه کارگری ساوه چیست؟
دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه دغدغه های کرونایی جامعه کارگری ساوه را تشریح کرد.
رئیس قوه قضائیه روز پاسدار را تبریک گفت
رئیس قوه قضائیه با ارسال نامه‎ای خطاب به فرمانده سپاه پاسداران، سالروز میلاد حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و "روز پاسدار" را تبریک گفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ویدئو - ۱۰ فیلم ایرانی که حالتان را خوب می‌کند
برخی فیلم‌ها شاید مایه‌های طنز نداشته باشند یا حتی بار دراماتیک زیادی داشته باشند، اما دیدن آنها در نهایت حال آدم را خوب می‌کند. در این ویدئو، ۱۰ فیلم ایرانی را به شما معرفی و پیشنهاد می‌کنیم تا شاید در این روزهای کرونایی و خانه‌نشینی، دیدنشان، حالتان را بهتر کند.
خبیث ترین دشمن ما آمریکا است-کشور ظرفیت مقابله با چالش ها در هر سطحی را داراست
رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی به مناسبت سال نو و عید مبعث تاکید کردند:آمریکایی ها چندبار گفته اند حاضرند کمک دارویی به ایران کنند و گفته اند فقط شما از ما بخواهید. این از حرف‌های عجیب است. اولا خودتان دچار کمبود هستید. اگر دستتان باز است خودتان استفاده کنید.
تمجید بازیگر «پایتخت» از خواهر شوهرهایش
مهران مدیری شب گذشته در برنامه «دورهمی» میزبان ریما رامین فر بازیگر سریال «پایتخت» بود.
ویدئو - بیانات رهبری خطاب به مردم ایران در سومین روز بهار ۹۹
در سومین روز از سال ۱۳۹۹ مقام معظم رهبری در یک سخنرانی خطاب به مردم ایران که از شبکه‌های یک و خبر سیما به طور زنده و مستقیم پخش شد، به مهمترین موضوعات روز ایران و جهان اشاره کردند. رهبری هر سال در ابتدای نوروز با حضور در حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد، نخستین سخنرانی سال خود (بعد از پیام نوروزی) را انجام می‌دادند اما امسال به دلیل افزایش شیوع کرونا، این برنامه لغو شد و نخستین سخنرانی ایشان به طور زنده از تلویزیون پخش شد.
هشدار آری، وحشت نه!
یک روزنامه‌نگار پیشکسوت بر این باور است که فعالیت رسانه‌ها در چنین روزهایی که جهان درگیر ویروس کرونا شده، همانند راه رفتن روی طناب است. او رعایت مرز میان گفتن تمام واقعیت‌ها، هشدار به مردم و در عین حال منتقل نکردن حس رعب و وحشت به مردم را مهمترین وظیفه رسانه‌ها می‌داند.
وجود ۹۵ مدرسه ایرانی در ۶۲ شهر جهان - صدور مجوز مدارس بین‌المللی در تهران
۷ اقدام ویژه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در سال ۹۸
یادگیری در دو راهی زبان
آموزه‌های کرونایی برای خودمراقبتی و دیگر مراقبتی در دانش آموزان
چند نکته برای والدینی که خود به جای فرزندان تکلیف درسی را انجام می‌دهند
راه‌اندازی پویش « هرخانه، یک کانون فرهنگی تربیتی» برای ایام خانه‌نشینی دانش‌آموزان
بلدید بگویید «نه»؟
بیش از ۸۰۰۰ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی تامین اجتماعی بستری و ۵۴۴۴ نفر ترخیص شدند
برنامه‌های درسی روز پنجشنبه هفتم فروردین شبکه آموزش و شبکه چهار
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش و کشور