رویانیان: آقای دادکان، گل محمدی را من کنار نگذاشتم

06:10 ۴۲ روز و ۲۳ ساعت پیش افکار نیوز 123 0
رویانیان: آقای دادکان، گل محمدی را من کنار نگذاشتم

مدیرعامل پیشین پرسپولیس نسبت به حرف های رییس سابق فدراسیون فوتبال واکنش نشان داد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، با رفتن تاج ماجرای انتخاب جانشین او هم به یک چالش مدیریتی در سطح فوتبال کشورمان به وجود آورده و هر روز یک نقل قول و حرف و حدیث را در این زمینه شاهد هستیم. حضور طیف‌ها و نفرات مختلف در این انتخابات مباحث زیادی را بابت برخی نفرات به وجود آورد و این اتهام زده شد که بعضا از سوی دولت به عنوان یک گزینه معرفی شده اند.
اخبار ورزشی- در این خصوص با سردار رویانیان، مدیرعامل سابق پرسپولیسهمکلام شدیم تا در این زمینه و بحث بازگشت یحیی گل‌محمدی به پرسپولیس که خودش او را به این تیم آورد، نظرش را جویا شویم.
صحبت‌مان را با شما از بحث انتخابات فدراسیون فوتبال و کاندیداهایی که برای گرفتن جای تاج ثبت نام کردند، شروع کنیم. بهاروند، قریب، نبی، حبیب کاشانی و حتی شهردار مشهد آمدند و امثال دادکان و فتح‌الله‌زاده ورود نکردند.
راستش را بخواهید این انتخاباتی که ما تا به حال دیده‌ایم یک چرخش دائمی، قدیمی و سنتی بوده است. اینکه انتخاباتی نبوده که موجب شکوفایی فدراسیون فوتبال شود و یا تغییرات بنیادین و محسوسی را در ان ببینیم. به همین خاطر به نظر من به این انتخابات نمی‌توان اطمینان کرد. 
پس به نظر شما این افراد نمی‌توانند موفق باشند؟ قبل از اینکه یک رئیس یا مدیر را در راس فدراسیون بگذارند باید این مجموعه در ابتدا یک ساختار کارآمد داشته باشد که متاسفانه ساختار فدراسیون کارآمد نیست. در این مجموعه هیچ چیز شفاف نیست و قوانین کشور در بحث قانون بودجه و در تولید ناخالص ملی و اینکه سهم فوتبال و درآمدها چقدر است به هیچ مشخص نشده است.
دادکان معتقد است فردی باید به فدراسیون فوتبال بیاید که بتواند ماهی یک میلیارد درآمدزایی داشته باشد.
دقیقا این حرف درست است. الان باید در
فدراسیون فوتبالبه هر شکل از اقتصاد درونی اش درآمدزایی کرده و تولید ثروت و منابع مالی کند. همان طور که آقای دادکان گفته‌اند باید این مجموعه ساختاری داشته باشد که با یک اقتصاد درون گرا بتواند درآمدزایی اش به نحوی باشد که هزینه‌های خودش و کل فوتبال ایران را پوشش دهد. به همین خاطر به نظرم قبل از فکر کردن به انتخاب رئیس فدراسیون باید به فکر ساختار آن باشیم و نواقص موجود در آن برطرف شود.
دوست شما هم که در انتخابات فدراسیون شرکت نکرد؟کدام دوستم؟ آقای فتح‌الله‌زاده...
به هرحال آقای فتح‌الله‌زاده به هرشکل یک مدیر توانمند برای باشگاه استقلالبوده است ولی فدراسیون نیاز به یک مجموعه کارا با تفکر استراتژیک و راهبردی دارد که توجه و نظارت ویژه‌ای روی اجرا داشته باشد. فدراسیون تیم‌های ملی را دارد و علاوه بر آن مسئول برگزاری مسابقات است و با این شرایط به نظرم انتخابات چیزی را عوض نمی‌کند. ما اگر حرف از انتخابات می‌زنیم باید تحولی ایجاد شود که در فدراسیون این مساله را شاهد نیستیم مگر اینکه قبلش ساختار آن را درست و با رفع اشکالات فوتبال ایران شفاف شود. اگر کسی هم امیدوار باشیم که همه چیز را درست می‌کند، من بعید می‌دانم چون اجازه نمی‌دهند. همه افرادی که کاندید شدند آدم‌های خوبی هستند ولی سابقه نشان داده باید یک اقدامات قوی تر در فوتبال ایران و در سطح فدراسیون رخ دهد.
در مورد اینکه می‌گویند قریب انتخاب وزارت ورزش است و می‌خواهند ایشان باشند، چه نظری دارید؟همیشه این طور بوده که یک نگاهی غیر از اهالی فوتبال و اعضای مجمع فوتبال تصمیم گیر و نظر حاکمیتی هم وجود داشته باشد و این مساله را باید بپذیریم. بعید هم نیست که شخصی را تعیین و به صورت غیرمستقیم اعلام کنند و این مساله همیشه مسبوق به سابقه بوده است.
دادکان در صحبت هایش معتقد بود که رویانیان بابت برکنار کردن گل‌محمدی اشتباه کرد؟دکتر دادکان پیشکسوت، یک مدیر و انسان خوب است و نظرشان را گفته‌اند اما ماجرا این طور نیست.
ماجرا چطور بود؟آن زمان آمدیم در باشگاه پرسپولیس تحول ایجاد کنیم و با ساختن آن یک ساختار مناسب را برای این تیم به وجود بیاوریم. حتی من در مجمع توانستم حق واگذاری این تیم به بخش خصوصی را نیز بگیرم اما این اتفاق نیفتاد و آنجا فهمیدم که دست من یا یک نفر نیست که بخواهیم تغییراتی به وجود بیاوریم و دست هایی پشت پرده است.
یعنی یکسری پشت پرده بود که باعث رفتن یحیی شد؟وقتی یحیی رفت همه می‌دانند که چقدر ما ضربه خوردیم و مشخص است که چه کسانی این ضربه را زدند تا آن اتفاقات بد رقم بخورد. همان موقع بود که فهمیدم آمدنم در فوتبال تجربه خوبی نبود.
آما در مورد ماجرای رفتن یحیی کامل توضیح ندادید و اینکه واقعا شما باعث رفتن او شدید؟جدا از مسائل پشت پرده حقیقت را اگر در مورد یحیی بخواهید من واقعا سر تمرین رفتم و از او خواهش کردم که بماند. با قطعیت به یحیی گفتم تو بمان من، باشگاه، مدیریت و همه موارد پشت تو خواهیم بود و هیچ نگران اتفاقاتی که آن موقع افتاد نباشد.
کدام اتفاقات؟همان مسائلی که ایشان نتوانست تیم را قهرمان کند و برخی مباحث که در مورد یحیی و مهدوی کیا مطرح شد. من خیلی از او خواهش کردم و در نهایت مطمئن شدم که او خواهد ماند.
پس چطور رفت؟یکدفعه صبح ساعت ۴ متوجه شدم که در یک خبرگزاری استعفای یحیی منتشر شده است. صبح به آن خبرنگار زنگ زدم و گفتم چرا این خبر را گذاشتی؟ یحیی به من قول داد که می‌ماند و اصلا این مباحث نیست. آن خبرنگار خدابیامرز هم گفت که یحیی چندین بار از من خواست این کار را بکنم و از من خواسته تا به سردار چیزی نگویم. اینکه بچه‌ها و خانواده یحیی ناراحت هستند و از او خواسته‌اند هرطور شده از پرسپولیس بیرون بیاید. راستش را بخواهید همان طور که من ناراحت شده بودم خانواده یحیی هم به شدت ناراحت و نگران بودند و مصرانه می‌خواستند که او از پرسپولیس برود. من یحیی را کنار نگذاشتم و فرصت نشد تا این موضوع را حضوری به آقای دادکان بگویم. من از رفتن یحیی خیلی ضربه خوردم و برای من هم رفتنش خیلی سخت بود. او تازه مسلط شده بود و ما برای فصل آینده داشتیم و از یحیی خواستم که برنامه ریزی کند. همه ما محکم پشت او بودیم تا در پرسپولیس به قهرمانی برسد اما خودش خواست که برود.
الان شرایط یحیی را چطور می‌بینید؟ در دربی مساوی کرد و در آسیا مقابل الدحیل باخت.
برد و باخت برای بهترین مربیان دنیا هم ممکن است اتفاق بیفتد ولی در مجموع یحیی یک گزینه و مربی خوب برای پرسپولیس و باشگاه‌های ایرانی است و اینکه جزو بهترین‌های لیگ است در آن شکی نیست و او جزو مربیان خوب به بالا در فوتبال ما به حساب می‌آید.
پس به نظر شما می‌تواند در پرسپولیس موفق باشد؟قطعا می‌تواند اما به شرط این که فضا آرام باشد. یحیی معمولا در آرامش خوب می‌تواند کار کند و موفق باشد اما اگر فضا مناسب نباشد کار را برای او سخت می‌کنند. به همین خاطر باشگاه پرسپولیس بیش از هرچیز نیاز به آرامش دارد تا این مربی بتواند در مسیر موفقیت حرکت کند.
به نظر شما با انصاری‌فرد این آرامش را یحیی می‌تواند تجربه کند؟آقای انصاری‌فرد مدیر شایسته‌ای که خودش یک ورزشی فهیم است که کار را به بدون حاشیه جلو می‌برد. او به خوبی فوتبال، پیشکسوت و بازیکنان را می‌شناسد و اگر مشکلات مالی هم برایش پیش آمده یک مساله کاملا طبیعی است چون همه باشگاه‌ها مشکل دارند. شما شک نکنید بهترین مدیر را هم بیاورید با این نحوه بودجه باشگاه‌های ما و دولتی بودن آنها کاری نمی‌تواند انجام دهد و می‌بینید که استقلال و پرسپولیس بلاتکلیف هستند. با این وضعیت هم طبیعی است که قوی ترین مدیر را از هر جای دنیا بیاورید مشکل برایش پیش می‌آید. به نظرم انصاری‌فرد با آرامش در حال انجام کار است و توانسته موفق باشد.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

همسر شطرنج باز معروف ارمنستانی در اثر تصادف رانندگی جان باخت
همسر لوون آرونیان ارمنی، یکی از برترین شطرج بازان جهان در اثر تصادف شدید جان خود را از دست داد.
لیگ دسته اول فوتبال در ۹۸- از انحلال و واگذاری تیم‌ها تا کرونا
سال ۹۸ با حواشی و اتفاقات زیادی همراه بود و همین باعث شد که لیگ دسته اول فوتبال شاهد اتفاقت بسیاری باشد. از مشکلات مالی و فروش سهمیه یک تیم تا کرونا و تعطیلی یک ماهه لیگ.
آمریکا در شمال و غرب عراق پاتریوت مستقر کرد- اعلام آمادگی حشد شعبی برای پاسخ به هر ماجراجویی
خبرگزاری فرانسه دوشنبه شب فاش کرد که آمریکا سامانه دفاع موشکی پاتریوت را در پایگاه نظامی‌اش در اربیل و پایگاه عین الأسد در استان الانبار عراق مستقر کرده است.
چند راهکار برای مقابله با طرح‌واره‌های ذهنی برای کاهش زنجیره کرونا
رئیس انجمن روانشناسی تربیتی ایران نحوه ترک رفتارهای اشتباه برای مقابله با کرونا را از طریق شبیه‌سازی ذهنی توضیح داد و گفت: بر اساس سنت‌های فرهنگی در طول تاریخ، طرحواره‌ای با پشتوانه فرهنگی در مردم شکل گرفته است که روز سیزده بدر را در طبیعت بگذرانند؛ این طرحواره در دراز مدت شکل گرفته و به راحتی قابل حذف شدن نیست اما در موقعیت خطرناک فعلی می‌تواند به یک فاجعه تبدیل شود.
شرایط برخورداری از مستمری از کارافتادگی کلی در تامین اجتماعی
قائم مقام سابق سازمان تامین اجتماعی درباره انواع از کارافتادگی و شرایط برخورداری از مستمری از کارافتادگی کلی توضیحاتی ارائه کرد.
به جای دولت باید سهم تعاونیها در اقتصاد افزایش یابد
یک کارشناس اقتصادی معتقد است برای آنکه اقتصاد کشور به سمت بهره وری برود و توان مقابله با فشارهای اقتصادی را داشته باشیم، راهی جز کاهش سهم دولت در اقتصاد و افزایش نقش تعاونی ها نداریم.
پیش بینی بازار مسکن از زبان عضو کانون انبوه سازان
یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش ارزش پول ملی، رشد قیمت مصالح ساختمانی به خصوص آهن آلات و افزایش حدود ۴۰ درصدی آن، افزایش قیمت مسکن در سال جاری را محتمل دانست.
کاهش مصرف ۳۰ میلیون بشکه ای نفت در یک ماه آینده
اقتصاددان ارشد شرکت بازرگانی کالای ترافیگورا پیش بینی کرد که تقاضای جهانی برای نفت در آوریل با از کار افتادن گردش چرخ اقتصاد جهانی بر اثر شیوع ویروس کرونا، بیش از ۳۰ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهد کرد.
توزیع ماسک بین واحدهای صنفی
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در هیئت رییسه اتاق اصناف ایران از توزیع ماسک بین واحدهای صنفی که با ارباب رجوع در ارتباط هستند خبر داد و گفت که برای تامین دستکش و مواد شوینده مورد نیاز این واحدها نیز مکاتباتی با وزارت صمت صورت گرفته است. وی همچنین خواستار اتخاذ تدابیری در زمینه پرداخت مالیات، حق بیمه کارفرما و تسهیلات بانکی برای اصناف آسیب دیده از کرونا شد.
تازه ترین اقدامات کشورها برای مقابله با کرونا
کره جنوبی هم به جمع کشورهایی پیوست که به شهروندانش یارانه کرونایی می دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کمیته انضباطی در انتظار قانون شکنان لغو تمرین و مسابقه- تعیین وضعیت جدید لیگ ها تا ۲۰ فروردین
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه پرونده تیم هایی که اقدام به برگزاری تمرین یا مسابقه کنند به کمیته انظباطی فدراسیون ها ارجاع داده می‌شود، از اعمال شدیدترین برخوردها با این دسته از قانون شکنان خبر داد.
سرپرست امور مشترک فدراسیونهای ورزشی معرفی شد
با حکم وزیر ورزش و جوانان، علی رضا خسروی سرپرست اداره کل امور مشترک فدراسیونهای ورزشی شد.
رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک: تسریع در اعلام تاریخ جدید بازی‌های توکیو اتفاق خوبی بود
رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک گفت: تسریع در اعلام تاریخ جدید بازیهای پارالمپیک توکیو اتفاق خوبی بود و فرصت خوبی است تا فرآیند کسب سهمیه تکمیل شود.
پرتابگران دیسک ایران در بلاروس: مشکل مالی نداریم اما ویزایمان را تمدید نمی‌کنند
دو پرتابگر دیسک ایران که در اردوی بلاروس هستند، می‌گویند مشکل مالی ندارند و تمام مبلغ مورد نیاز اردوی خود را از فدراسیون دریافت کرده‌اند.
توضیح باخ در مورد تاریخ جدید بازی‌های المپیک
رییس کمیته بین المللی المپیک در مورد تعیین تاریخ جدید المپیک توکیو توضیحاتی را به کشورها ارائه کرد.
کاراته ایران در سالی که گذشت؟
ضرر هنگفت در انتظار بارسا به خاطر کرونا
کنایه سنگین مدیر بایرن به بارسایی‌ها
تلخ و شیرین تکواندو در سالی که گذشت
خراب شدن برنامه‌های احسان حدادی بعد از تعویق المپیک
لیگ ادامه پیدا می‌کرد، پرسپولیس کار سختی مقابل ما داشت
مسی: وادارمان کردند کاری کنیم که مایل به انجامش بودیم
رنگرز: ادامه همکاری با کشتی برایم مقدور نیست
وقتی رونالدو برای همه تبلت خرید!
کاهش ارزش بازیکنان فوتبال به خاطر کرونا