تورم ارمنستان به زیر یک درصد رسید!

09:39 ۳۹ روز و ۸ ساعت پیش ایسنا 236 0
تورم ارمنستان به زیر یک درصد رسید!

نرخ تورم ارمنستان در ماه دسامبر به ۰.۷ درصد کاهش پیدا کرد.

ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا پایان دوازده ماه منتهی به دسامبر، نرخ تورم در ارمنستان از یک درصد در ماه نوامبر به ۰.۷ درصد در ماه دسامبر کاهش یافته است که این نرخ کمترین نرخ تورم از سپتامبر سال گذشته تاکنون محسوب می‌شود. حمل و نقل با تورم ۲.۳ درصدی، بزرگترین محرک قیمت‌ها در این کشور بوده است و پس از این بخش، بهداشت و درمان با ۱.۸ درصد و آب و برق با تورم ۰.۹ درصدی قرار دارند.
از سوی دیگر کمترین نرخ تورم مربوط به مواد غذایی و نوشیدنی با منفی ۰.۳ درصد بوده است. بر مبنای ماهان هنیز نرخ تورم این کشور در ماه دسامبر ۱.۳ دصرد اندازه گیری شده است.  متوسط نرخ تورم در ارمنستان در بازه زمانی ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۹ معادل ۵۹۳.۶ درصد بوده است که بالاترین تورم مربوط به ژوئن۱۹۹۴ با ۲۲هزار و ۸۸۷.۴۰ درصد و پایین‌ترین نرخ تورم نیز مربوط به مارس۱۹۹۹با منفی ۵.۵۲ درصد بوده است.
با توجه به قرار گرفتن تورم ارمنستان در سطح زیر ۲ درصد، بانک مرکزی این کشور فعلاً برنامه‌ای برای تغییر در نرخ بهره خود ندارد و به گفته آرتور جوادیان، رئیس بانک مرکزی این کشور  سیاست‌های پولی فعلی حفظ خواهند شد.
با این حال وی با هشدار نسبت به وجود برخی ریسک‌ها بر سر راه اقتصاد این کشور وعده داده است که بانک مرکزی به تجزیه و تحلیل دقیق شرایط برای تضمین ثبات قیمت‌ها در میان مدت متعهد است.
از سوی دیگر نرخ تورم در هند در دازده ماه منتهی به دسامبر به ۷.۳۵ دصرد رسیده که این رقم ۱.۸۱ درصد بیشتر از تورم ثبت شده در بازه زمانی مشابه منتهی به ماه قبل و بالاترین تورم ثبت شده از ژوئیه سال ۲۰۱۶ تاکنون محسوب می شود.
بر مبنای ماهانه نیز نرخ تورم هند در ماه دسامبر ۱.۲ درصد اندازه گیری شده است. متوسط نرخ تورم در هند در بازه زمانی ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۹۹ درصد بوده است که بالاترین تورم مربوط به نوامبر۲۰۱۳ با ۱۲.۱۷ درصد و پایین‌ترین نرخ تورم نیز مربوط به ژوئن۲۰۱۷با ۱.۵ درصد بوده است.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

معرفی راه‌یافتگان به مرحله‌ نهایی جشنواره هنرهای نمایشی کانون
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از معرفی راه‌یافتگان به مرحله‌ نهایی جشنواره هنرهای نمایشی کانون خبر داد.
سیل لرستان در مسیر پلدختر و فلک‌الافلاک
در حالی خطر سیل بار دیگر پل‌های تاریخی پلدختر و کشکان و قلعه فلک‌الافلاک در استان لرستان را تهدید می‌کند که میراث فرهنگی هنوز نتوانسته است اعتبار مورد نیاز برای مرمت بخش‌های آسیب‌دیده از سیل نوروز ۹۸ را تامین و مرمتی مناسب روی این بناهای تاریخی انجام دهد.
دلایل حضور مداح مبتلا به کرونا در امارات
محسن طاهری مداح اهل بیت (ع) که در سفر به کشورهای مختلف به کرونا مبتلا شده و در بیمارستانی در امارات بستری است، می‌گوید: حال عمومی‌اش رضایتبخش است و پس از درمان کامل به کشور بازمی‌گردد.
مجسمه کیارستمی زیر تک درخت معروف نصب می‌شود
احمد عرب بیگی از آماده شدن مجسمه عباس کیارستمی برای نصب در زیر تک درخت معروف خبر داد.
تعطیلی یک هفته‌ای باجه‌های عصر بانک‌ها
شورای هماهنگی بانک‌ها در جلسه امروز خود مصوب کرد که از شنبه آینده به مدت یک هفته، باجه عصر بانک‌های کل کشور تعطیل و ساعت کاری روزانه استان‌های درگیر با بیماری کرونا نیز با مصوبات استانداری هماهنگ شود.
استاد شجریان مجددا با دستگاه نفس می‌کشد
هیات مدیره بیمارستان جم، در بیانیه‌ای، آخرین وضعیت جسمانی محمدرضا شجریان را توضیح داد.
گوشت گوسفندی ۲۰ درصد گرانتر شد
امروز (سه شنبه) قیمت هرکیلو شقه گوسفندی ۱۳۵ هزار تومان، سردست ۱۳۵ هزار تومان و ران گوسفندی ۱۵۵ هزار تومان است؛ در حالی که روز گذشته قیمت هر کیلو شقه گوسفندی 105 هزار تومان بود.
فکری: از مرفاوی کمک خواسته‌ام
محمود فکری سرمربی جدید نساجی در اولین تمرین این تیم حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
فروش دور از انتظار «‌مونالیزا»‌ی روبیکی
اثر هنری ملقب به «مونالیزای روبیکی» که تصویر بازسازی شده‌ای از  تابلو نقاشی مشهور  «مونالیزا» با استفاده از چندین مکعب روبیک است، در یک حراجی بیش از آنچه که تصور می‌شد، فروخته شد.
اوبامیانگ حاضر به تمدید با آرسنال نشد
مهاجم گابنی آرسنال حاضر نشد قراردادش را با توپچی ها تمدید کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گفت‌و گو با یک بیمار مبتلا به کرونا در قرنطینه
میثم سعیدی با یک پست اینستاگرامی نگاه خیلی‌ها را به سمت خودش برگرداند. عکسی که در آن سه پرستار با لباس قرنطینه رو به دوربین ژست قوی بودن گرفته‌اند و میثم هم با آن‌ها سلفی می‌اندازد.
دقایقی با بیماران مبتلا به «کرونا» +فیلم
تصاویر بیماران مبتلا به کرونا با لباس‌های خاص، این روزها ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده اما مشاهده بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت ویژه حکایت دیگری است!
تاریخ شروع لیگ کره‌ به‌خاطر کرونا تغییر کرد
مسابقات لیگ فوتبال باشگاهی کره جنوبی به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.
لیورپول شکست را با پیروزی عوض کرد
شاگردان یورگن کلوپ توانستند پیروزی ارزشمندی برابر وستهام به دست بیاورند.
مخالف نشان دادن مراجع تقلید با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم، تهمت ناروا است
یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید مخالف نشان دادن اولیای حوزه و مراجع با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم تهمت ناروا است.
بیمه‌گذاران بیمه‌های زندگی در بیماری کرونا تحت پوشش قرار گرفتند
تردد در بورس متوقف می‌شود؟
واکنش ترامپ به ترس معامله گران از کرونا
شاخص بورس ۵۱۸ هزار واحد را هم رد کرد
هزینه ماهانه زندگی کارگران به ۵ میلیون تومان نزدیک شد
شیوع کرونا در ایران بازار ارز دوبی را به هم ریخت!
تامین مالی ۲۰ هزار میلیارد ریالی برای توسعه صادرات نفت
واکنش بازارهای ترکیه به شیوع کرونا در ایران
عقب‌گرد دلار در بازارهای جهانی
خسارت ۱۳۹ میلیارد دلاری کرونا به ثروتمندان جهان در یک روز!