بدون نفت هم می‌توان کشور را اداره کرد

14:05 ۳۴ روز و ۱۳ ساعت پیش ایسنا 67 0
بدون نفت هم می‌توان کشور را اداره کرد

مشاور عالی وزیر کشور گفت: از نظر اقتصادی اگر کمی تکان بخوریم، بدون نفت می‌توانیم کشورمان را اداره کنیم همانطور که در سال ۹۶-۹۷ فروش نفت به حداقل رسید، اما لازم است که جلوی فرار مالیاتی را بگیریم که مبلغ آن در حال حاضر ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

ایسنا

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدرضا اکرمی، در مراسم یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که امروز ۲۶دی ماه در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به شهادت سردار سلیمانی تصریح کرد: ما با یک حادثه ویژه رو به رو شدیم، در تاریخ سراغ نداریم عزیزی از دست برود که نه پروفسور، نه اندیشمند برجسته نه مرجع تقلید و نه صدراعظم باشد بلکه سردار و سپهبدی فداکار باشد و ۲۵ میلیون تشییع کننده داشته باشد.
وی افزود: آوازه و جایگاه سردار تازه بعد از شهادتش اعلام و تبیین می‌شود و همه این‌ها تنها یک علت دارد آن هم این است که خدا به صحنه آمد و محبت او را در دل بزرگ و کوچیک قرار داده است، همه آمدند گریستند، برای او طلب رحمت کردند و حتی قربانی هم در کرمان دادند.
اکرمی یادآور شد: ما باید کارمان برای خدا باشد؛ این طور می‌شود که بچه ۶ ساله و  مادر کهنسال به صحنه می‌آیند و همه از خوبی‌های سردار می‌گویند بدون اینکه قبلاً در مورد آن فکر کرده باشند.
وی با اشاره به سانحه سقوط هواپیما اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس ما در عملیات مختلفی شرکت می‌کردیم مثلاً در کربلای یک پیروز می‌شدیم اما در عملیات دوم شکست می‌خوردیم و در سومین عملیات باز پیروز می‌شدیم اینها لازمه و طبیعت زندگی است؛ همه خطا دارند کسی که خطا ندارد مثل این است که املایی ننوشته و کسی نمی‌تواند مدعی باشد که در زندگی‌اش خطا نکرده است.
مشاور عالی وزیر کشور بیان کرد: خطا در همه جا وجود دارد اما حداقل باید از این خطاها درس و تصمیم بگیریم که دیگر تکرار نشود چرا که پیشگیری مقدم به درمان است و اگر خطایی کردیم باید اشتباه را بپذیریم و بدانیم این معذرت خواهی کسی را کوچک نمی‌کند.
وی با بیان اینکه اگر۴۰ سال بعد از انقلاب را با ۴۰ سال قبل از انقلاب مقایسه کنید می‌بینید که درجا و عقب‌گرد نداشتیم، تصریح کرد: امروز در منطقه رتبه اول پزشکی را داریم، از نظر پزشکی در جهان نیز رتبه ۱۴ داریم، از نظر اقتصادی هم اگر کمی تکان بخوریم، بدون نفت می‌توانیم کشورمان را اداره کنیم همانطور که در سال ۹۶-۹۷ فروش نفت به حداقل رسید، اما لازم است که جلوی فرار مالیاتی را بگیریم که مبلغ آن در حال حاضر ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار میلیارد تومان است.
این مسئول تأکید کرد: اگر مالیات را برای اداره مملکت بدهیم می‌توانیم بدون کسری بودجه مملکت را اداره کنیم، ما در این کشور ظرفیت و استعداد خوبی داریم، در سیل‌های اخیر لرستان و خوزستان هزار میلیارد تومان خسارت دادیم که اگر نبود می‌توانستیم کارهای دیگری انجام دهیم اگرچه همین سیل خوزستان پنج هزار میلیارد تومان برکت درآمد برنج داشت.
وی افزود: امروز با ۴۰ سال قبل قابل مقایسه نیست، ۴۰ سال قبل ۵۰ درصد جمعیت بی‌سواد بودند اما امروز ۹۴ درصد افراد تحصیل کرده هستند، خدمات پزشکی در سراسر کشور توزیع شده است و در خانواده‌ها آب لوله کشی، برق، گاز، ارتباطات و دانشجو وجود دارد.
مشاور عالی وزیر کشور یادآور شد: در شرایط فعلی شاهد هستیم که هر هفته یک افتتاحیه دربخش‌های مختلف صورت می‌گیرد که باید به این افتخار کرد، ۴۰ سال قبل پزشکان پاکستانی در ایران بودند اما امروزه ما درمان خوبی داریم و پرستاری ایران با جای دیگری قابل مقایسه نیست و باید به این موارد توجه کنیم، البته به این وضع قانع نیستیم چون ظرفیت بیشتری داریم.
وجود دو تریلیون  نقدینگی سرگردان در کشور وی تأکید کرد: ما یک درصد جمعیت دنیا هستیم اما منابع از جمله نفت و گاز را داریم، با توجه به مساحت کشور می‌توانیم با استفاده از انرژی خورشیدی ۷۰ هزار مگاوات برق بدون آلودگی تولید کنیم، مهندسی کشور می‌تواند به صورت خودکفا کار کند و خودمان می‌توانیم پالایشگاه، هواپیما و کشتی بسازیم اما به شرطی که دو تریلیون درآمد و نقدینگی سرگردان موجود را به کار بگیریم.
این مسئول بیان کرد: پیشنهاد می‌کنم هر نهادی یک اتاق فکر طراحی کند و هرکسی متناسب با آن نهاد ایده خود را ارائه دهد، چرا ما باید این میزان واردات داشته باشیم از لوازم و تحریر تا داروهای پزشکی؟ آیا نمی‌توانیم تولید کنیم باید از افکار و ایده‌ها حمایت کنیم تا خودمان وارد تولید این موارد شویم.
وی خاطرنشان کرد: همه اهل حرف هستیم باید هنر داشته باشیم و هرکسی در عرصه خودش وارد شود، برخی زنان در روستاها به راه افتادند و عده‌ای را به کار گرفتند بنابراین ما باید از خودمان شروع کنیم، در هر شهری اگر یک مثلث شامل مسئول عالی دولت، نماینده و امام جمعه راه بیافتند می‌توانند بیکاری را از بین ببرند و اشتغال را فعال کنند.
مشاور عالی وزیر کشور بیان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات ما مصرف است و سالانه ۱۸ میلیون تن مواد غذایی به صورت سالانه دور ریز می‌شود، این مصرف بیداد می‌کند و مواد رادیواکتیو و چرک خشک کن را ۱۴ برابر دنیا داریم مصرف می‌کنیم.
وی در پایان گفت: مصرف لوازم آرایش در کشور نیز آمار بالایی دارد، آمریکا سیگار و موادآرایشی را گران نمی‌کند و به ایران صادر می‌کند اما به ما دارو و تکنولوژی پزشکی نمی‌دهد، ما باید مصرف را کنترل و کمی خودمان را نقد کنیم، برای پیشرفت باید مشورت کرده و از تعاون استفاده کنیم.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست خارجی
سیاست خارجی

آخرین اخبار

ملی‌پوش هندبال: با دو ماه تمرین توقع نتیجه خوب دارند!
ملی‌پوش هندبال گفت: یکی دو ماه مانده به یک مسابقه ملی‌پوش باید هم یارش را انتخاب کند، هم بدنسازی و هماهنگی انجام دهد و تازه توقع نتیجه خوب از تیم دارند و همه معادلات دنیا بهم می ریزد.
شکست سنگین والنسیا برابر آتالانتا- تیم مورینیو در لندن شکست خورد
آتالانتا برابر والنسیا یک نتیجه دور از انتظاری را به دست آورد و با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی دست پیدا کرد و لایپزیگ هم در لندن تاتنهام را شکست داد.
پیروزی سیتی در لیگ جزیره و تثبیت جایگاه دوم
منچسترسیتی در آخرین دیدار هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ جزیره توانست برابر وستهام به پیروزی دست پیدا کند.
تابلوهای بزرگراهی پایتخت ˮنوˮ شدند
معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از تعویض تمامی تابلوهای راهنمای مسیر بزرگراه‌های تهران خبر داد.
اولویت ما در شرایط فعلی، برداشت از میادین مشترک است
معاون تولید شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در شرایط فعلی تحریم اولویت برداشت نفت و گاز از میادین مشترک است، گفت: در شرایط تحریم به دنبال حفظ و سپس افزایش تولید در میادین مشترک هستیم.
بانک‌ها ۱۰ درصد بیشتر وام دادند
مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها در ۹ ماهه امسال رشد ۱۰ درصدی داشته است.
چگونه در صنایع مختلف سرمایه‌گذاری کنیم؟
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه ایران باید به سمت تامین مالی از طریق ابزارهای نوین مالی برود. سرمایه‌گذاران باید بدانند روش‌هایی همچون صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و خصوصی وجود دارد که می‌توانند از طریق آن‌ها در صنایع مختلف حتی در صنعت سینما و تئاتر سرمایه‌گذاری کنند.
حل بحران یمن؛ کلید برقراری روابط میان ایران و عربستان
مدیرکل پیشین خاورمیانه وزارت خارجه مهمترین مانعی که در حال حاضر باعث بهبود روابط ایران و عربستان شده است را موضوع یمن و حمایت ایران از گروه انصارالله دانست.
استفاده صحیح از ماسک- طرح
چند گام برای استفاده صحیح از ماسک را مشاهده کنید.
قتل مرد ۳ زنه در کینه خانم همسایه!
زن همسایه که با پیرمرد سه زنه اختلاف داشت وقتی شنید زن سوم این مرد خواستار به قتل رساندن شوهرش است در اقدامی کینه جویانه دست به قتل زد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دعوت نمایندگان از مردم برای مشارکت در انتخابات
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همپای دیگر مسوولان و فعالان سیاسی مردم را به مشارکت در انتخابات تشویق کردند.
احداث یک پایگاه نظامی در شرق مصر با هدف تأمین امنیت کانال سوئز
مصر در حال انجام اقدامات مقدماتی برای ساخت یک پایگاه جدید نظامی در مرزهای شرقی این کشور با هدف تأمین امنیت کانال سوئز است.
پشت پرده درگیری زلاتان با ستاره آرژانتینی
مدافع آرژانتینی پیشین تیم فوتبال منچستریونایتد ماجرای درگیری خود با هم‌تیمی سوئدی‌اش در این تیم را فاش کرد.
ملی‌پوش هندبال: با دو ماه تمرین توقع نتیجه خوب دارند!
ملی‌پوش هندبال گفت: یکی دو ماه مانده به یک مسابقه ملی‌پوش باید هم یارش را انتخاب کند، هم بدنسازی و هماهنگی انجام دهد و تازه توقع نتیجه خوب از تیم دارند و همه معادلات دنیا بهم می ریزد.
شکست سنگین والنسیا برابر آتالانتا- تیم مورینیو در لندن شکست خورد
آتالانتا برابر والنسیا یک نتیجه دور از انتظاری را به دست آورد و با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی دست پیدا کرد و لایپزیگ هم در لندن تاتنهام را شکست داد.
دعوت گسترده از مردم برای شرکت در انتخابات دوم اسفند
دعوت نمایندگان از مردم برای مشارکت در انتخابات
منطبق بر تقویم انتخابات آماده برگزاری انتخاباتی پرشور، سالم و امن هستیم
درخواست موتلفه از نامزدهای این حزب برای انصراف از   انتخابات
خواهان بهبود و تغییر شرایط به نفع مردم‌ هستیم
از تک تک خردمندان و دوراندیشان این سرزمین برای حضور در انتخابات دعوت می‌کنم
امیرعبداللهیان: برای پیگیری پرونده سردار سلیمانی کمیته تحقیقی تشکیل شود
پیکر استاد فخاریان در ساوه تشییع شد
160 ساعت تب و تاب برای یازدهمین انتخاب
رئیس هیئت مرکزی بازرسی در انتخابات: همه شعب اخذ رای مانیتورینگ می شوند