بدون نفت هم می‌توان کشور را اداره کرد

14:05 ۲۵۰ روز و ۲۱ ساعت پیش ایسنا 308 0
بدون نفت هم می‌توان کشور را اداره کرد

مشاور عالی وزیر کشور گفت: از نظر اقتصادی اگر کمی تکان بخوریم، بدون نفت می‌توانیم کشورمان را اداره کنیم همانطور که در سال ۹۶-۹۷ فروش نفت به حداقل رسید، اما لازم است که جلوی فرار مالیاتی را بگیریم که مبلغ آن در حال حاضر ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

ایسنا

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدرضا اکرمی، در مراسم یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که امروز ۲۶دی ماه در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، با اشاره به شهادت سردار سلیمانی تصریح کرد: ما با یک حادثه ویژه رو به رو شدیم، در تاریخ سراغ نداریم عزیزی از دست برود که نه پروفسور، نه اندیشمند برجسته نه مرجع تقلید و نه صدراعظم باشد بلکه سردار و سپهبدی فداکار باشد و ۲۵ میلیون تشییع کننده داشته باشد.
وی افزود: آوازه و جایگاه سردار تازه بعد از شهادتش اعلام و تبیین می‌شود و همه این‌ها تنها یک علت دارد آن هم این است که خدا به صحنه آمد و محبت او را در دل بزرگ و کوچیک قرار داده است، همه آمدند گریستند، برای او طلب رحمت کردند و حتی قربانی هم در کرمان دادند.
اکرمی یادآور شد: ما باید کارمان برای خدا باشد؛ این طور می‌شود که بچه ۶ ساله و  مادر کهنسال به صحنه می‌آیند و همه از خوبی‌های سردار می‌گویند بدون اینکه قبلاً در مورد آن فکر کرده باشند.
وی با اشاره به سانحه سقوط هواپیما اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس ما در عملیات مختلفی شرکت می‌کردیم مثلاً در کربلای یک پیروز می‌شدیم اما در عملیات دوم شکست می‌خوردیم و در سومین عملیات باز پیروز می‌شدیم اینها لازمه و طبیعت زندگی است؛ همه خطا دارند کسی که خطا ندارد مثل این است که املایی ننوشته و کسی نمی‌تواند مدعی باشد که در زندگی‌اش خطا نکرده است.
مشاور عالی وزیر کشور بیان کرد: خطا در همه جا وجود دارد اما حداقل باید از این خطاها درس و تصمیم بگیریم که دیگر تکرار نشود چرا که پیشگیری مقدم به درمان است و اگر خطایی کردیم باید اشتباه را بپذیریم و بدانیم این معذرت خواهی کسی را کوچک نمی‌کند.
وی با بیان اینکه اگر۴۰ سال بعد از انقلاب را با ۴۰ سال قبل از انقلاب مقایسه کنید می‌بینید که درجا و عقب‌گرد نداشتیم، تصریح کرد: امروز در منطقه رتبه اول پزشکی را داریم، از نظر پزشکی در جهان نیز رتبه ۱۴ داریم، از نظر اقتصادی هم اگر کمی تکان بخوریم، بدون نفت می‌توانیم کشورمان را اداره کنیم همانطور که در سال ۹۶-۹۷ فروش نفت به حداقل رسید، اما لازم است که جلوی فرار مالیاتی را بگیریم که مبلغ آن در حال حاضر ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار میلیارد تومان است.
این مسئول تأکید کرد: اگر مالیات را برای اداره مملکت بدهیم می‌توانیم بدون کسری بودجه مملکت را اداره کنیم، ما در این کشور ظرفیت و استعداد خوبی داریم، در سیل‌های اخیر لرستان و خوزستان هزار میلیارد تومان خسارت دادیم که اگر نبود می‌توانستیم کارهای دیگری انجام دهیم اگرچه همین سیل خوزستان پنج هزار میلیارد تومان برکت درآمد برنج داشت.
وی افزود: امروز با ۴۰ سال قبل قابل مقایسه نیست، ۴۰ سال قبل ۵۰ درصد جمعیت بی‌سواد بودند اما امروز ۹۴ درصد افراد تحصیل کرده هستند، خدمات پزشکی در سراسر کشور توزیع شده است و در خانواده‌ها آب لوله کشی، برق، گاز، ارتباطات و دانشجو وجود دارد.
مشاور عالی وزیر کشور یادآور شد: در شرایط فعلی شاهد هستیم که هر هفته یک افتتاحیه دربخش‌های مختلف صورت می‌گیرد که باید به این افتخار کرد، ۴۰ سال قبل پزشکان پاکستانی در ایران بودند اما امروزه ما درمان خوبی داریم و پرستاری ایران با جای دیگری قابل مقایسه نیست و باید به این موارد توجه کنیم، البته به این وضع قانع نیستیم چون ظرفیت بیشتری داریم.
وجود دو تریلیون  نقدینگی سرگردان در کشور وی تأکید کرد: ما یک درصد جمعیت دنیا هستیم اما منابع از جمله نفت و گاز را داریم، با توجه به مساحت کشور می‌توانیم با استفاده از انرژی خورشیدی ۷۰ هزار مگاوات برق بدون آلودگی تولید کنیم، مهندسی کشور می‌تواند به صورت خودکفا کار کند و خودمان می‌توانیم پالایشگاه، هواپیما و کشتی بسازیم اما به شرطی که دو تریلیون درآمد و نقدینگی سرگردان موجود را به کار بگیریم.
این مسئول بیان کرد: پیشنهاد می‌کنم هر نهادی یک اتاق فکر طراحی کند و هرکسی متناسب با آن نهاد ایده خود را ارائه دهد، چرا ما باید این میزان واردات داشته باشیم از لوازم و تحریر تا داروهای پزشکی؟ آیا نمی‌توانیم تولید کنیم باید از افکار و ایده‌ها حمایت کنیم تا خودمان وارد تولید این موارد شویم.
وی خاطرنشان کرد: همه اهل حرف هستیم باید هنر داشته باشیم و هرکسی در عرصه خودش وارد شود، برخی زنان در روستاها به راه افتادند و عده‌ای را به کار گرفتند بنابراین ما باید از خودمان شروع کنیم، در هر شهری اگر یک مثلث شامل مسئول عالی دولت، نماینده و امام جمعه راه بیافتند می‌توانند بیکاری را از بین ببرند و اشتغال را فعال کنند.
مشاور عالی وزیر کشور بیان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات ما مصرف است و سالانه ۱۸ میلیون تن مواد غذایی به صورت سالانه دور ریز می‌شود، این مصرف بیداد می‌کند و مواد رادیواکتیو و چرک خشک کن را ۱۴ برابر دنیا داریم مصرف می‌کنیم.
وی در پایان گفت: مصرف لوازم آرایش در کشور نیز آمار بالایی دارد، آمریکا سیگار و موادآرایشی را گران نمی‌کند و به ایران صادر می‌کند اما به ما دارو و تکنولوژی پزشکی نمی‌دهد، ما باید مصرف را کنترل و کمی خودمان را نقد کنیم، برای پیشرفت باید مشورت کرده و از تعاون استفاده کنیم.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

محاسبه اینترنت آزاد بدون اطلاع‌رسانی، خلاف قانون است
یکی از مشکلات کاربران تلفن‌های همراه که بار مالی زیادی به آنها تحمیل می‌کند، قطع نشدن اینترنت همراه بعد از تمام شدن بسته‌های اینترنتی و مصرف اینترنت به نرخ آزاد است، از این رو امکان غیرفعال‌سازی مصرف اینترنت با تعرفه آزاد فراهم شده و محاسبه اینترنت با نرخ آزاد بدون اطلاع مشترک نیز خلاف قانون است.
سیم‌کارت شاد نداریم، از بسته‌های شاد استفاده کنید
در حالی که این روزها کلاهبرداری‌هایی تحت عنوان ارائه سیم‌کارت شاد انجام می‌شود، مسوولان بارها عنوان کردند که سیم‌کارتی تحت عنوان شاد وجود ندارد و درمقابل والدین می‌توانند از کدهای دستوری برای جابه‌جایی بسته اینترنتی در سیم‌کارت‌های عادی استفاده کنند،‌ برای اینکه تنها بسته شاد برای کودک فعال باشد.
بومی‌سازی در کدام خدمات شبکه ملی اطلاعات ضروری است؟
به گفته رئیس سازمان فناوری اطلاعات، ‌ در بعضی خدمات شبکه ملی اطلاعات مانند شبکه اختصاصی دولت این نیاز وجود دارد که اغلب محصولات، به واسطه ایمنی و امنیتی که ایجاد می‌کنند، از محصول داخلی استفاده کنند، درحالی که در خدمتی مانند اینترنت این ضرورت وجود ندارد.
وام اجاره تناسبی با تعداد مستاجران ندارد
با وجود آنکه هفت میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار مستاجر در کشور وجود دارد تنها ۳۵۵ هزار نفر واجد شرایط دریافت وام کمک ودیعه اجاره مسکن تشخیص داده شدند که ۴.۹ درصد خانوارهای اجاره‌نشین را شامل می شود و البته آمار پرداخت تعداد وامها تا کنون بسیار کمتر از این رقم ها است.
عوارضی‌ کدام آزادراه‌ها جمع‌ می‌شود؟ - عوارض کدام آزادراه‌ها الکترونیکی می‌شود؟
درپی توافق بین وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه برای ارسال پیامک و نهایتا جریمه کردن کسانی که از آزادراه‌های الکترونیکی استفاده کرده و عوارض‌شان را پرداخت نکرده‌اند، برخی آزادراه‌ها که از حالت الکترونیکی خارج شده یا از نظر نصب تجهیزات آماده الکترونیکی شدن هستند، می توانند در مرحله اول و سریع‌ترین زمان ممکن، ایستگاه‌های عوارضی خودشان را جمع کنند و الکترونیکی شوند که پنج آزادراه را شامل می‌شود.
تسهیلات ۹۴۰ میلیارد تومانی کرونایی ریلی به کجا رسید؟
با وجود تصویب ۹۴۰ میلیارد تومان تسهیلات برای جبران خسارت وارد شده به بخش حمل‌ونقل ریلی ناشی از شیوع ویروس کرونا در خرداد ماه امسال و پس از گذشت‌ ماه‌ها هنوز این تسهیلات پرداخت نشده و مدیرعامل شرکت راه‌آهن معتقد است: مشکلی از طرف بانک‌ها وجود نداشته و طول کشیدن این تسهیلات که در شرف پرداخت بوده، طبیعی است.
روند کاهشی نفت ازسرگرفته شد
قیمت نفت روز چهارشنبه در واکنش به آماری که افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا را نشان داد و نگرانیها نسبت به تقاضا برای سوخت را تجدید کرد، بیش از یک درصد سقوط کرد.
اولتیماتوم غول نفتی آمریکایی به کارمندانش برای حذف وی چت
شرکت نفتی شورون از کارمندان جهانی خود خواست اپلیکیشن پیام رسان چینی وی چت را از گوشیهای کاری خود حذف کنند.
فرش قرمز افغانستان برای ایران
سرپرست وزارت صنعت و تجارت جمهوری اسلامی افغانستان گفت: در افغانستان فرصت‌های بسیاری در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهیم که هیچ نیازی به استفاده از شرکت بومی نیست و شرکت‌های ایرانی می‌توانند با مالکیت صد در صدی اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.
یارگیری آمریکا برای جلوگیری از تکمیل نورد استریم ۲
وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با یک نشریه آلمانی اظهار کرد واشنگتن در حال تشکیل یک ائتلاف برای جلوگیری از تکمیل ساخت خط لوله صادرات گاز نورد استریم ۲ و ممانعت از افزایش صادرات گاز روسیه به اروپا است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

دیتاسنترهای زیرآبی مایکروسافت پایایی و کاربردی بودن خود را به اثبات رساندند
ایتنا - دمای خنک‌تر مداوم زیر آب این امکان را فراهم می‌آورد تا طراحی دیتاسنترها بر اساس نیاز کمتر به برق باشد.
صندوق نفتی نروژ بیت کوین می‌خرد
دارایی ارز مجازی صندوق ثروت ملی نروژ به واسطه ۱.۵۱ درصد سهام آن در شرکت میکرواستراتژی به ۶۰۰ بیت کوین می رسد که حدود ۶.۳ میلیون دلار با قیمت فعلی ارزش دارد.
ویلموتس سرمربی شالکه می شود؟
رسانه مطرح آلمانی، سرمربی سابق ایران را گزینه مربیگری در شالکه معرفی کرد.
آمریکا در سازمان ملل منزوی شد
یک وبگاه خبری و تحلیلی آمریکایی با انتشار تحلیلی مفصل نوشته همزمان که ایالات متحده در تلاش‌هایش برای افزایش فشار علیه ایران شکست خورده، این کشور در سازمان ملل منزوی شده است.
فرود اضطراری هواپیمای معاون ترامپ
هواپیمای حامل «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا به دلیل مشکل فنی در قسمت موتور مجبور به فرود اضطراری شد.
روحانی: آمریکا با تمام امکانات وارد جنگ با ایران شده است
۱۲۰ حزب در سراسر کشور فعالیت دارند
محمود صادقی: اصلاح‌طلبان به سرعت در حال از دست دادن زمان هستند
ویدئو  - سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
معرفی رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت
برگزاری جلسه شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی
پربازدیدترین اخبار سیاسی یکم مهر ماه ایسنا
وزیر دفاع:هدف دشمن از ترور شهید سلیمانی جلوگیری از تحقیر بیشترآمریکا در منطقه بود
بادامچیان: نتیجه انتخابات آمریکا تاثیری در رفع مشکلات اقتصادی ندارد
جمعیت ایثارگران: وقت بازتولید «سبک زندگی دفاع‌مقدسی» فرارسیده است