صداقت سپاه مانند شجاعت آن ستودنی است- مراقب شیطنت‌های دشمن باشیم

22:38 ۲۱۲ روز و ۲۳ ساعت پیش ایسنا 305 0
صداقت سپاه مانند شجاعت آن ستودنی است- مراقب شیطنت‌های دشمن باشیم

نماینده ولی فقیه در ارتش گفت: صداقت سپاه مانند شجاعت آن ستودنی است، باید مراقب شیطنت‌های دشمن باشیم و بدانیم تضعیف نیروهای نظامی یعنی مخدوش شدن امنیت ما لذا خطای یک نفر نباید به پای یک سیستم نوشته شود و عملکرد پر افتخار سپاه پاسداران در ۴۱ سال اخیر زیر سوال برده شود.

ایسنا

مراسم گرامیداشت شهدای سانحه هوایی و جانباختگان تشییع سردار سلیمانی در کرمان با حضور نماینده ولی‌فقیه در ارتش، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه قزوین، مسئولان نظامی و انتظامی، مسئولان استانی و مردم قزوین امشب چهارشنبه ۲۵ دی ماه در مسجد امام خمینی(ره) برگزار شد.
حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی در این مراسم که به همت دفتر امام جمعه قزوین برگزار شد، با بیان اینکه طی دو هفته گذشته ملت بزرگ اسلامی با مصیبت‌های سنگینی روبرو شدند، اظهارکرد: شهادت سردار دل‌ها و بزرگ سردار جهان اسلام در عصر جدید «حاج قاسم سلیمانی» به همراه یارانش، جان باختن تعداد چشمگیری از علاقه‌مندان به شهید سلیمانی در مراسم تشییع پیکر ایشان در کرمان، شهادت تعدادی از هموطنانمان در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، وقوع سیل در سیستان و بلوچستان و رحلت عالم ربانی حضرت آیت‌الله رسولی محلاتی رخدادهای تلخ روزهای اخیر است.
وی ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان بیان کرد: در حال حاضر کل ملت صاحب عزا هستند و داغ خانواده آن‌ها به مانند داغ همه ما است.
حجت‌الاسلام محمدحسنی با بیان اینکه آمریکا قبل از سیلی محکم ایران بارها ایران را تهدید کرد، گفت: نیروهای نظامی کشورمان بعد از این تهدیدها و سیلی سخت ایران در بمباران پایگاه‌های آمریکا در عین‌الاسد در شرایط جنگی کامل برای مقابله با تهدیدات احتمالی آمریکا قرار داشتند.
وی ادامه داد: بعد از اعلام خبری مبنی بر شلیک کروزهایی از سمت آمریکا کسی که پشت رادار نشسته بود به گمان اینکه یک کروز در حال فرود آمدن است به سمت آن شلیک کرد که متاسفانه این شلیک به هواپیمای اوکراینی برخورد کرد.
این مسئول عنوان کرد: باید بدانیم ریشه همه این مصیبت‌ها به آمریکایی‌ها و تهدیداتی که کردند برمی‌گردد در واقع مشکلات همه منطقه از این ام‌الفساد جهان است.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی هم پیامدهای منفی داشت و هم پیامدهای مثبت گفت: به واسطه شهادت سردار سلیمانی ملت ما و مردم آزاده منطقه و سایر کشورهای جهان از فیض حضور این مرد آسمانی محروم شدند زیرا شخصیتی که آمریکا از ما گرفت بسیار در نزد ما عزیز بود لذا باید انتقام سختی از آمریکا گرفته می‌شد تا بار دیگر اقدام به چنین کاری نکند، از سوی دیگر این اقدام آمریکایی‌ها منجر به داغدار شدن بسیاری از خانواده‌ها شد.
وی اضافه کرد: با وجود سخت بودن پذیرش شهادت سردار سلیمانی، این شهادت پیامدهای مثبت بسیاری نیز به همراه دارد که از جمله آن می‌توان به حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر شهدا و ایجاد همبستگی در جامعه اشاره کرد.
مردم پشت انقلاب خود ایستاده‌اند حجت‌الاسلام محمدحسینی تاکید کرد: این حضور میلیونی نشان داد عقبه انقلاب اسلامی چه قدر قوی است و مردم محکم پشت انقلاب و رهبر و آرمان‌های خود ایستاده‌اند.
این مسئول با بیان اینکه دشمن این جنایت را با هدف به هم زدن وحدت انجام داد اما مردم ایران در عمل نشان دادند که میلیونی پشت رهبر و انقلاب خود هستند، گفت: افزایش وحدت راهبردی و کارگشای دو ملت ایران و عراق از دیگر پیامدهای مثبت شهادت سردار سلیمانی است و مردم دو ملت نشان دادند این پیوند جدایی ندارد.
وی افزود: شکست ابرقدرتی آمریکا و آغاز ابرقدرتی ایران از دیگر ثمرات شهادت سردار سلیمانی است چرا که بیش از ۷٠ سال است کسی حتی جرئت تهدید آمریکا را هم نداشت اما ایران بعد از جنایت آمریکا هم تهدید کرد و هم عمل، ایران نشان داد منطقه غرب آسیا دیگر جایی برای آمریکایی‌ها ندارد.
نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: جهان از این پس صدای شکسته شدن استخوان.های ابرقدرتی آمریکا را بیشتر خواهد دید و ضربات پی در پی بر پیکره آن وارد خواهد آمد. در حقیقت آمریکایی‌ها با این جنایت قبر خود را با دست خویش کندند.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ۴۱ سال است تروریست بودن دولت آمریکا را بلند فریاد کرده اما اینک این اتفاق نشان از صداقت ما در بیان ویژگی‌های آمریکا دارد.
حجت‌الاسلام محمدحسنی عنوان کرد: فراهم آمدن زمینه اخراج ذلت بار بیگانگان از منطقه غرب آسیا ایجاد شده و حتی در برخی از کشورها حضور آمریکایی‌ها در کشورشان حرام اعلام شده است.
به زودی منطقه غرب آسیا فضای بدون آمریکا را تجربه خواهد کرد وی ادامه داد: در آینده‌ای نه چندان دور منطقه غرب آسیا فضای بدون آمریکا را تجربه می‌کند زیرا انتقام سخت کلید خورده و به بدترین وجه علاقه‌مندان شهید سلیمانی آمریکا را تنبیه خواهند کرد.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اتفاقات بعد از سیلی ایران به آمریکا گفت: بعد از حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی برخی اقدام به حاشیه‌سازی علیه سپاه پاسداران کردند، باید مراقب تحرکات مشکوک فتنه‌گران باشیم.
وی اضافه کرد: ۴۱ سال است نیروهای نظامی ما از جمله سپاه برای حفظ امنیت کشورمان و حفظ انقلاب و اسلام از همه چیز خود گذشتند و اینک نیز سرداران ما در سپاه به واسطه خطای غیرعمد یک نفر در اوج غم هستند و تاکید دارند ای کاش مرده بودند و این روز را نمی‌دیدند.
حجت‌الاسلام محمدحسنی بیان کرد: صداقت سپاه هم به مانند شجاعت آن ستودنی است، باید مراقب شیطنت‌های دشمن باشیم و بدانیم تضعیف نیروهای نظامی یعنی مخدوش شدن امنیت ما لذا خطای یک نفر نباید به پای یک سیستم نوشته شود و عملکرد پر افتخار سپاه پاسداران در ۴۱ سال اخیر زیر سوال برده شود.
نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: دشمن این آرزو را به گور می‌برد که ملت پشت نیروهای خدوم خود نباشد، ما به شدت برای جانباختگان این حادثه ناراحت هستیم با این حال باید صبور باشیم و در هنگام وارد شدن مصیبت منطقی با آن برخورد کنیم.


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

چرا برخی در سینمای امروز ایران جایی ندارند؟
‏«ذات سینما این است و بی‌رحمی در ذات سینماست. سینما شعر و شاعری نیست که نیاز به یک قلم و چند برگ کاغذ و خلوتی ‏داشته باشد و تمام. سینما هزینه دارد و امروز حداقل ٣‌میلیارد تومان برای ساخت هر فیلمی نیاز است. این وجه صنعتی به ‏هر حال مشکلات خودش را هم دارد و همین هم هست که‌ سال به‌ سال با بی‌رحمی‌های این صنعت آشناتر می‌شویم‎.»‏
باز هم مارادونا و «دست خدا»
مارادونا امروز ۶۰ ساله است؛ زمانی که از او سؤال شد گلی را که با دست زدی همه دنیا به مدد امواج ماهواره‌ای از گیرنده‌های خود دیدند، او آن را «دست خدا» نامید. حیرت‌انگیز بود که همه دیدند به جز «بن ناصر» داور تونسی مسابقه.»
حسین نوری: لیگ کشتی باعث شلوغ شدن باشگاه و ابتلایم به کرونا بود
فرنگی کار شاخص تیم ملی که روزهای سختی را به دلیل ابتلا به کرونا پشت سر گذاشته است، تاکید کرد: به خاطر اینکه اعلام شد لیگ برگزار می شود، باشگاه مان شلوغ شد و فکر می کنم آنجا به کرونا دچار شدم.
ترکیب پرسپولیس برای دیدار برابر گل‌گهر مشخص شد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ترکیب تیمش برای دیدار برابر گل‌گهر را اعلام کرد.
ترکیب استقلال مقابل پیکان مشخص شد
ترکیب استقلال مقابل پیکان در هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر مشخص شد.
کرونا و شرایط خاص تورنمنت فوتسال کیش
تورنمنت چهارجانبه فوتسال در کیش با توجه به بیماری کرونا با شرایط خاصی برگزار می‌شود.
ذوق‌زدگی واشنگتن از تصمیم لیتوانی درباره حزب‌الله لبنان
وزیر خارجه آمریکا امروز، شنبه از تصمیم دولت لیتوانی درباره حزب‌الله لبنان استقبال کرد.
رئیس سابق شاباک اسرائیل به اماراتی‌ها: خانه‌های ما متعلق به شماست!
رئیس سابق دستگاه شاباک اسرائیل به زبان عربی خطاب به اماراتی‌ها گفت: خانه‌های ما خانه‌های شماست.
انفجار بمب در مسیر کاروان ائتلاف آمریکایی در جنوب عراق
یک منبع امنیتی عراقی امروز (شنبه) ا علام کرد، انفجار بمب یک کاروان حامل کمک‌های لجستیکی برای ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا را هدف گرفت.
مشاور پادشاه بحرین: منامه روابط رسمی با اسرائیل را پایان ۲۰۲۰ اعلام می‌کند
مشاور یهودی پادشاه بحرین اعلام کرد، اسرائیل و بحرین همزمان با پایان ۲۰۲۰ روابط رسمی خود را اعلام خواهند کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مرد شماره یک رژیم صهیونیستی در امارات کیست؟
مرد شماره یک عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی کسی است که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیز برای بهبود مناسبات خود با تل‌آویو دست به دامن وی شده‌اند.
انفجار یک ساختمان در خیابان فخر رازی تهران
انفجار و آتش سوزی یک ساختمان ۴ طبقه در خیابان فخر رازی چهار مصدوم برجا گذاشت.
سفیر ایران در تاجیکستان درگذشت شاعر برجسته تاجیک را تسلیت گفت
سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در پیامی درگذشت "گلنظر کلدی" نویسنده، شاعر صاحب نام تاجیک و سراینده سرود ملی تاجیکستان را تسلیت گفت.
خطر مرگ در یک لحظه رؤیایی
«راستش را بخواهید من بعد از سال‌ها کوهنوردی و طبیعت‌گردی به این نتیجه رسیده‌ام که بیشترین موارد خطرناک در کمپینگ خود انسان‌ها هستند و از تنها چیزی که می‌ترسم انسان است.»
نقش اشرف پهلوی در کودتای ۲۵ مرداد
آیا واقعا اشرف از آمدنش به ایران قصد داشت در کار دولت ملی مصدق خللی ایجاد کند؟ و آیا سفر او به ایران یک تصمیم شخصی اشرف بود یا تدارکی ویژه برای کودتای ۲۵ مرداد محسوب می‌شد؟
دستور ویژه رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برای تأمین اقلام بهداشتی داوطلبان کنکور سراسری
خرازی: لبنان با درایت سید حسن نصرالله از تهدیدها فرصت می سازد
اقدام ننگین امارات در عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی خیانتی آشکارست
پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۵ مرداد ایسنا
واکنش‌ها به انزوای آمریکا در شورای امنیت
بازدید فرماندهان ارشد بهداشت نیروهای مسلح از سامانه‌های رصد و پایش پدافند زیستی
انتخاب رئیسی و آرامی به عنوان مسئول تنظیم روابط پارلمانی ایران و عمان
هشدار سپاه به آمریکا نسبت به آینده توافق امارات و رژیم صهیونیستی
میرلوحی: نذری های محرم بر اساس نیاز امروز جامعه پخش شود
حکیمی‌پور: اصلاح‌طلبان به حضور در انتخابات بی‌میل نیستند