ارسال غذا، دارو، پوشاک و ماشین آلات راه‌سازی برای سیل‌زدگان

13:03 ۴۰ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 125 0
ارسال غذا، دارو، پوشاک و ماشین آلات راه‌سازی برای سیل‌زدگان

نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در امور سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان از ارسال کمک سازمان‌ها شامل غذا، دارو، پوشاک و بخشی از تجهیزات مورد نیاز از جمله ماشین آلات راه‌سازی برای سیل‌زدگان خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا حجت میرزایی با بیان اینکه دامنه ماموریت وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در استان‌ها بسیار گسترده است،گفت: از جمله این مسئولیت‌ها می‌توان به وظایفی که سازمان بهزیستی، سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری و بانک‌های  رفاه و توسعه تعاون در قبال اقشار مختلف دارند، اشاره کرد.
وی افزود: مجموعه یا زنجیره طولانی وظایف، گستردگی مخاطبان و گروه‌های مشمول موجب شد تا روز وقوع سیل در سیستان و بلوچستان، وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ماموریت ویژه‌ای را به معاونان  ستادی، مدیران صندوق بازنشستگی، بانک‌ها و سازمان‌ها و موسسات وابسته بدهند که حداکثر تلاش خود را برای کمک به هموطنان سیل زده در استان سیستان و بلو چستان انجام دهند.
میرزایی ادامه داد: به دنبال دستور وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی، ستاد ویژه ای  در وزارت تعاون،  کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد.
وی با اشاره به تشکیل جلسه‌ای با حضور همه مدیران، روسای سازمان‌های وابسته و صندوق‌ها و معاونین ستادی در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی  درخصوص سیل استان سیستان و بلوچستان گفت: در این جلسه مقرر شد که در چند حوزه اقدامات حمایتی فوری در زمینه خدمت‌رسانی به آسیب دیدگان از سیل انجام شود.
میرزایی در تشریح این اقدامات گفت: سازمان بهزیستی ماموریت پیدا کرد که به‌سرعت وضعیت خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی آسیب دیده از سیل را بررسی و تا حد امکان نسبت به تجهیز کمک‌های مردمی و ارسال آن به این خانوارها اقدام کند.
وی به دیگر اقدامات در این زمینه اشاره و تصریح کرد: بانک‌های تعاون و رفاه ماموریت یافتند تصمیم‌هایی را به منظور تسهیل، تقسیط و یا استمهال بدهی‌های مشتریان و افزایش وام‌های قرض الحسنه به مردم استان تصمیماتی را اتخاذ کنند . همینطور نسبت به توقف اقدامات قضایی برای مشتریانی که چک برگشتی دارند و یا بنگاه‌های اقتصادی و اهالی کسب و کارهایی که سر رسید اقساط وام‌های پیشین آنها فرا رسیده است اقدام لازم را انجام دهند.
میرزائی افزود: سازمان تامین اجتماعی هم ماموریت یافت همه واحدهای درمانی خود را با سرویس دهی شبانه روزی به هموطنان صرف نظر از اینکه بیمه تامین اجتماعی باشند یا نباشند، آماده کند .
میرزایی تصریح کرد: مقرر شد اقلام دارویی مورد نیاز آسیب‌دیدگان از سوی سازمان تامین اجتماعی و شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (TPICO) تامین شود.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه  در صورت نیاز تیم‌های پزشکی و امدادی نیز در استان سیستان و بلوچستان حضور  می‌یابند،اظهارکرد: اقلام غذایی و کمک‌های غیر نقدی توسط برخی از سازمان‌ها و در چارچوب مسئولیت اجتماعی تامین می‌شود.
وی ادامه داد: این کمک‌ها شامل غذا ، دارو ، پوشاک و بخشی از تجهیزات مورد نیاز از جمله ماشین آلات راه سازی برای  مردم  آسیب دیده از سیل است که  بخشی از این کمک‌ها دو روز قبل به استان ارسال شده است و بخش دیگری از آن در روزهای آینده برای هموطنان  ارسال می‌شود.
میرزایی در ادامه به اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در این حوزه اشاره و تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز تجهیز تیم‌های کمک‌رسان  فنی را با هدف رفع مشکلاتی که  خودروها و ماشین آلات  با آن روبرو هستند و تعمیر  لوازم خانگی  و ارایه  کمک فنی  در دستور کار خود قرار داده است .
وی به اقدامات معاونت تعاون در این زمینه نیز اشاره کرد و گفت: این معاونت  در حال رایزنی با شرکت‌های بزرگ پوشاک است تا مایحتاج  مورد نیاز هموطنان آسیب دیده از سیل را با تخفیف‌های قابل توجه ۴۰ تا ۵۰ درصدی تامین و برای استان ارسال کند. 
میرزایی ادامه داد: البته بخشی از  تامین مالی خرید پوشاک را خیرین و  شرکت‌های تعاونی عهده دار خواهند بود.
وی ابراز امیدواری  کرد که این کمک‌ها در این مرحله که هموطنان به حمایت‌های فوری نیاز دارند بتواند بخشی از مشکلات آن‌ها را مرتفع سازد .
به گزارش  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی  وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، میرزایی با بیان اینکه مهمترین بخش از وظایف این وزارتخانه در مرحله  بعد از اتمام سیل است،گفت: بعد از فروکش کردن سیل و بازگشت به شرایط عادی، برنامه‌ها و اقداماتی ازجمله کمک به کسب و کارها، تسهیل و تامین مالی کسب و کارهایی که نیاز به تسهیلات دارند از طریق بانک ‌های عامل در دستور کار قرار خواهد گرفت و سازمان تامین اجتماعی هم در این زمینه رویه‌های خاصی نسبت به بدهکاران بیمه‌ای را در مراحل بعد اعمال خواهد کرد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

«میهنِ»ما در میان بزرگان صنعت غذای دنیا
«میهن» به عنوان نماینده‌ای پویا و پرافتخار برای صنعت غذای ایران با طراحی و اجرای غرفه‌ای متفاوت و شایسته موفق شد به خوبی‌ شأن این برند ملی وهمچنین صنعت غذای میهنمان را در نمایشگاه جهانی گلفود دبی نمایندگی کند.
راهنمای خدمات غیرحضوری بانکی برای پیشگیری از کرونا
بانک سامان در راستای توصیه مراجع بهداشتی و درمانی و با هدف کاهش ضرورت مراجعه مردم به شعب، راهنمای استفاده از خدمات غیرحضوری بانکی را منتشر کرد.
برگزاری یازدهمین رویداد فیناپ با حضور پررنگ ارتباط فردا و اهدای جوایز نهال فین‌تک
احمد مرآت نیا برنده جایزه نهال فین‌تک در دو بخش داوری و رای مردمی شد.
پی‌جو مرجع معرفی کافی‌شاپ و فست‌فودهای شیراز
یکی از مراجع معرفی محصولات غذایی شیراز سایت پی جو می‌باشد که این افتخار را دارد که با معرفی رستوران‌های شیراز، کافی شاپ‌ها و فست‌فودهای شیراز به شهروندان شیرازی کمک کند تا در کمترین زمان ممکن به آدرس و نشانی رستوران‌ها، فست فودها و کافی‌شاپ‌های شیراز دست پیدا کنند.
چرا کسی از تصمیم غلط گله ندارد؟
باشگاه سپاهان بزرگ‌ترین اشتباه را وقتی مرتکب شد که به قانون غلط تن داد و گفت که حاضر به بازی بدون تماشاگر است. عجیب این که سپاهان می‌ترسد از منافع خود حرف بزند و بلند بگوید که منافعش در بازی بدون تماشاگر به خطر می‌افتاد. چرا یک باشگاه مجبور است که یک تصمیم غلط را بپذیرد و حاضر شود بازی بزرگ فصل را که می‌تواند تعیین‌کننده سرنوشت قهرمانی باشد، بدون تأثیرگذاری هوادارانش برگزار کند.
صعود یک پله‌ای کیخا در رنکینگ جهانی ژیمناسیتک
سعیدرضا کیخا ژیمناستیک کار ایران موفق شد در رنکینگ جهانی ژیمناستیک یک پله صعود کنند.
بی‌تفاوتی فدراسیون هندبال به ˮکروناˮ - تاکید بر اتمام لیگ تا پایان سال!
در حالی که فدراسیون هندبال ساعتی پیش از تعطیلی هفته چهاردهم مسابقات لیگ برتر خبر داده بود اکنون رییس فدراسیون از لزوم اتمام مسابقات تا پایان سال می گوید.
احتمال لغو کامل فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا
یک سایت عربستانی از احتمال لغو کامل فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا به خاطر شیوع ویروس کرونا خبر داد.
دردسرهای بازگشت به ایران- ۴ پرواز داوران کشتی برای حضور در تهران!
با پایان رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا در هند، تیم داوری ایران به دلیل لغو پروازها به سمت ایران در فرودگاه شارجه امارات زمین‌گیر شدند.
سرپرست خوشه طلایی: با اکراه به فکری مجوز دادیم - کسی را به عنوان سرمربی جدید مد نظر نداریم
وحید حکیمی می‌گوید مهمترین نگرانی باشگاه خوشه طلایی درحال حاضر پیدا کردن سرمربی جدید است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

گفت‌و گو با یک بیمار مبتلا به کرونا در قرنطینه
میثم سعیدی با یک پست اینستاگرامی نگاه خیلی‌ها را به سمت خودش برگرداند. عکسی که در آن سه پرستار با لباس قرنطینه رو به دوربین ژست قوی بودن گرفته‌اند و میثم هم با آن‌ها سلفی می‌اندازد.
دقایقی با بیماران مبتلا به «کرونا» +فیلم
تصاویر بیماران مبتلا به کرونا با لباس‌های خاص، این روزها ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده اما مشاهده بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت ویژه حکایت دیگری است!
تاریخ شروع لیگ کره‌ به‌خاطر کرونا تغییر کرد
مسابقات لیگ فوتبال باشگاهی کره جنوبی به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.
لیورپول شکست را با پیروزی عوض کرد
شاگردان یورگن کلوپ توانستند پیروزی ارزشمندی برابر وستهام به دست بیاورند.
مخالف نشان دادن مراجع تقلید با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم، تهمت ناروا است
یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید مخالف نشان دادن اولیای حوزه و مراجع با نظر کارشناسان در زمینه قرنطینه قم تهمت ناروا است.
پس از ۴۱ سال؛ صورت‌های مالی سازمان تامین اجتماعی به روزرسانی شد
پرداخت ۳۶۰ تا ۴۸۰ هزار تومان به معلولان شدید در روزهای آتی
ایجاد محدودیت در پذیرش افراد جدید در کمپ‌های ترک اعتیاد
فقدان مراکز آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برای نابینایان
تعطیلی مهدهای کودک استان تهران در روز سه شنبه
نماز جماعت و محافل مذهبی حرم حضرت معصومه(س) تعطیل شد
مهدهای کودک کدام استان‌ها تعطیل است؟
صدور غیرحضوری گواهی کسر اقساط معوق مستمری بگیران تامین اجتماعی
ارسال پیامک‌های پیشگیری از کرونا به مددجویان کمیته‌امداد
اعطای تسهیلات اشتغالزایی به جوانان